Kaihl 2010

1,093 views

Published on

Published in: Career, Technology, Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Kaihl 2010

 1. 1. Geçer Akçe Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bulut Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi email: ahmetbulut@sehir.edu.tr
 2. 2. Mor İnek Nedir?
 3. 3. Mor İnek ~ Niçin? Mor İnekle tanışmak için, özel hayatınızda ya da kişisel hayatınızda “Niçin?” sorusunu sormayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Yapmadığımız çoğu şeyin aslında özel bir sebebi yok. Yapmadığımız çoğu şeyin sebebi: korku veya tembellik, veya "Niçin?" sorusunu az sormuş olmak.
 4. 4. Hangi Otobüs?
 5. 5. “İyi”den “Mükemmel”e Ne değil, Kim sorusu ile işe başlayın. Şartlar değişir. 10 km sonra başka yöne gitmeniz gerektiğinde; diğer insanlar o otobüse sadece gittiği istikamet için binmişlerse, tehlike çanları çalar.
 6. 6. Motivasyon Doğru kişilerin motive edilmeye ihtiyaci yoktur. Doğru kişiler motivedir zaten. Harikalar yaratacağı beklenen bir takımın parçası olmak kadar tatmin edici bir şey yoktur.
 7. 7. Kolay gelsin ;-) Yanlış insanlarla, ağzınızla kuş tutsanız bile olmaz. Doğru yönde gidiyor olabilirsiniz. Ama harikalar yaratamazsınız. Harika vizyon, orta direk şabanlarla, orta sonuçlar dogurur.
 8. 8. Kurumsal Atlet Ruhsal Duygusal Zihinsel Fiziksel
 9. 9. Kurumsal Atlet İnsan dört farklı kapasiteye sahiptir. En temelde fiziksel kapasite, yani sağlık vardır. Bunun üzerinde zihinsel kapasite gelir, yani sağlam kafa, sağlam vücutta; sağlam vücut, sağlam kafada bulunur. Zihinsel kapasitenin üzerinde ise duygusal kapasite vardır. Üretken olmak için, motivasyon; motivasyon için de duygusal olarak stabil olmak gerekir. Ama aslolan, hayatta maraton koşturacak olan, ruhsal kapasitedir; ve en tepededir bu piramitte. Ruhsal kapasite, hayatı anlamlı kılabilme gücüdür.
 10. 10. 1,3,4,6 +-/x 24
 11. 11. Planlar, umutlar, beklentiler = I. VAGON Geçmiş, hikayeler = II. VAGON Piyango? Jet Uçuş. Amaçlar önemlidir, Para önemlidir. Fakat para bir amaç değil araçtır.
 12. 12. Umberto Eco’nun misafirleri Bilmediklerimiz Vow!
 13. 13. 0
 14. 14. 1
 15. 15. 2
 16. 16. 3
 17. 17. 4
 18. 18. 5
 19. 19. İletişim http://www.youtube.com/user/sehiruniversitesi http://www.facebook.com/#!/IstanbulSehirUniversitesi http://twitter.com/SehirUniversite Irtibat Ofisi: Huzur Mahallesi, Ahmet Bayman Caddesi, No:2 Seyrantepe, Istanbul. Telefon: 0 212 44 44 0 34 e-posta: info@sehir.edu.tr

×