SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
ПЛАН УРОКУ
виробничого навчання
Професія: Оператор комп'ютерної верстки
Кількість учнів: 12
Майстер в/н Нечепоренко Т.М.
ТЕМА програми №4 Основи роботи в векторному графічному редакторі.
Тема уроку: Інструктаж з охорони праці. Організація робочого місця. Попередній огляд документу.
Друк документу. Залік.
Мета уроку:
Навчальна: закріпити навички і уміння при роботі в векторному графічному редакторі при відпрацюванні
теми: Попередній огляд документу. Друк документу. Залік по програмі COREL DRAW.
Розвиваюча: сприяти розвитку технічного мислення, уваги, пам’яті, вміння використовувати теоретичні
знання в практичній роботі, сформувати професійний інтерес;
Виховна:виховувати трудові, естетичні якості, працелюбність, свідоме відношення до праці, бережливе
відношення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Урок вдосконалення умінь і придбання навиків.
Вид уроку: ділова гра.
Форми організації виробничого навчання: фронтальні, індивідуальні, групові. Міжпредметні зв'язки:
Обробка текстової та графічної інформації, інформаційні технології, комп’ютеризовані системи.
Матеріально - технічне і методичне забезпечення уроку: навчальна програма, перелік навчально -
виробничих робіт, поурочно - тематичний план, план уроку, інструкційні картки - завдання, мультимедійна
установка, персональні комп’ютери. Дидактичний матеріал: електронний посібник по темі: "COREL DRAW
для WINDOWS” та підручник: Сергей Царик COREL DRAW ХЗ.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент: перевірка за журналом явки учнів, огляд їхнього зовнішнього вигляду,
відповідність одягу безпечним умовам роботи і вимогам естетики праці.
II. Вступний інструктаж:
1. Повідомлення теми і роз'яснення цілей уроку.
2. Актуалізація знань учнів.
• Назвіть будь- ласка техніку безпекиправила поведінки в комп’ютерному класі?
• Назвіть технікубезпеки під час роботи на комп’ютері?
Вступне слово майстра в/н.
Я хочу сьогодні запропонувати проведення уроку у формі ділової гри. Заздалегідь вам було задано
домашнє завдання: придумати назву своїй команді, а сьогодні мова буде йти про поліграфічні фабрики.
Отже в результаті ми маємо назви команди СПЕКТР та ЕКСПРЕССЕРВІС.
Сьогодні у всіх на вустах розмова про проведення ЕВРО - 2012 в нашій державі, отже на цьому уроці ви
будете змагатися за право вибороти тендер на виготовлення рекламної продукції. На період проведення
ЕВРО буде у продажі досить багато сувенірів, різноманітної рекламної інформаційної продукції про Україну.
І саме програма векторної графікидозволяє це зробити.
Ви сьогодні будете працювати в команді. А команда, як відомо, це одне ціле. Отже ви повинні
допомагати по можливості один одному в будь - яких складних ситуаціях, тому, що буде оцінюватися
робота саме вашої команди. Не забувайте про це.
Отже розпочнемо теоретичний конкурс. Максимальна оцінка 116.
1. Назвіть призначення програми векторної графіки?
Графічний редактор Corel Draw використовується для створення ілюстрацій, малювання
всякого роду логотипів, для створення обкладинок журналів та книг, рекламних об'яв і плакатів.
За допомогою графічного редактора Corel Draw можна також виконувати верстку, хоча тут його
можливості обмежені. За допомогою графічного редактора Corel Draw, ще можна створювати
різного роду тексти та графічні об'єкти.
2. Назвіть стандартний спосіб завантаження програми?
Запуск графічного редактора Corel Draw здійснюється за допомогою виконання команди Пуск,
Программы,Corel Draw.
Після запуску на екрані зразу ж відкривається вікно графічного редактора Corel Draw.
Залежно від настройки при старті графічного редактора може бути створений новий рисунок, може
бути запропоновано відкрити рисунок для подальшого редагування, може бути відкритий останній
рисунок, який редагувався.
3. Розкажіть структуруекрану та призначення цих команд?
Рядок Заголовка, що містить назву програми, назву рисунка, який редагується, кнопки управління вікном.
Під рядком Заголовка розташований рядок головного Меню. В ньому перераховані пункти, які об'єднують
вихідні за своїм призначенням опції.
Файл - всі операції зв'язані з файлом та друкуванням;
Правка - всі операції з буфером обміну, відміна та повтор останніх операцій, а також копіювання та
видалення елементів рисунка;
Вид задає варіант перегляду документа, дозволяє задати кольорову палітру, вид коробки з
інструментами;
Макет всі операції зв'язані зі вставкою, видаленням та настройкою сторінок, настройка опорних
лінійта сітки, настройка лінійока також різні режими прив'язки об’єктів;
Упорядочить все зв'язане з упорядкуванням об'єктів, як комбінування, об'єднання, переміщення уверх,
вниз і т. д.;
Эффекты використання різних ефекти;
Текст всі операції, що пов'язані з текстом;
Сервис різного роду настройки програми;
Окно всі операції, зв’язані з вторинними вікнами програми Corel Draw, в тому числі при роботі
декількома малюнками одночасно;
? вся інформація, що зв'язана з довідкою.
Значок
інструмен
та
Назва інструмента Призначення інструмента
Вибір Призначений для виділення, переміщення, повороту та
трансформації об’єктів
Форма Призначений для роботи з вузлами (точками) об’єктів
Масштаб Призначений для зміни масштабу перегляду
Інструмент розмір Призначений для простановки розмірів
Прямокутник Призначений для рисування прямокутників і квадратів
Еліпс Призначений для рисування еліпсів та окружностей
Багатокутник Призначений для рисування багатокутників
Фігурний текст Призначений для введення тексту
Інтерактивний
інструмент Заливка
Призначений для заливки об’єкта за допомогою миші
Інтерактивна
прозорість
Дозволяє придавати об’єкту різновидні види прозорості
Інтерактивне
перетікання
Призначений виконувати пе ретікання одного об’єкта в інший
Контур (Абрис) Призначений для роботи з контурами об’єктів
Заливка Призначений для заливки об’єкта
Під рядком меню розташовані панель інструментів у вигляді кнопок та списків, які ці кнопки
вміщують. Панель інструментів може бути налаштована за бажанням користувача.
1. Назвіть основні елементи панелі інструментів та їх призначення?
Зверху і зліва від робочого поля розташовані лінійки. їх призначення - показати розташування
елементів на сторінці. За їх допомогою ви можете визначити положення курсору, виставити опорні лінії та
ін.
Смуги прокрутки по своїй суті не відрізняються від стандартних. Єдине, зліва від
горизонтальної смуги прокрутки розташовуються кнопки, які дозволяють перейти до будь -якої
сторінки, а також при необхідності вставити нову.
Крім того, якщо рисунок розташовується на декількох сторінках, то зліва від горизонтальної
смуги прокрутки з'являються ярлички сторінок
Палітра кольорів знаходиться справа від смуги прокрутки, вона дозволяє замальовувати
об’єкти та змінювати колір контурів. Як правило ми бачимо лише частину кольорів палітри, при
затриманні ЛКМ на кольорі можна розкрити його відтінки і вибрати потрібний, а за допомогою
кнопки розташованої в самому низу палітри можна розкрити її всю. Крім цього, вверху в палітри
розташована ще кнопка, яка дозволяє прибрати колір (об'єкт, або його контур, стає прозорим)
Рядок стану розташовується в самому низу екрану. В ньому відображується різна корисна
інформація: поточне положення курсору, інформація про виділені об'єкти та ін. Крім цього, там може
відображатись коротка підказка функцій кнопок та опцій меню або поточна операція.
Робочаобласть займає велику частину екрану, на ній розташований листок документа.
Проблемна ситуація
Скоро ви всі підете на виробничу практику. А на вас там чекає «сюрприз».
На разі вас хочуть перевірити на профпридатність. Менеджер цієї організації запитує? Чи
вмієте ви працювати у програмі векторної графіки. Ви кажете. Вмію. Зараз я вам принесу на
сьогодні ваше завдання. А ви поки - що завантажуйте програму? Ви дуже здивувалися коли
побачили екран, ось, як зараз. Перед вами одна тільки робоча область? А це є проблемна
ситуація. Вирішіть її будь - ласка? Налаштуйте програму за замовчуванням?
А зараз продовжимо практичний конкурс. Максимальна оцінка 116
1. Намалюйте багатокутник, який складається з шести кутів?
2. Як за допомогою одного робочого прийому перетворити багатокутник в зірку?
Продемонструйте його.
3. Намалюйте калейдоскоп. На це відводиться 2-Зхв.
Під час виробничого навчання ми з вами вчились працювати в системі
координат. Згадаємо зараз. Створення блискавки. 4хв.
1. Постройте прямокутник 30*60 і розташуйте його в координатах х=100мм, у= 100мм.
2. Постройте ще один прямокутник розміром 30*5мм і розташуйте його в
координатах х=100мм, у=100мм.
3. Активізуйте пункт головного меню ВИД - Привязка к об’єктам.
4. Виберітьінструмент Кривая Безье.
5. Постройте фігуру блискавки, використовуючи прив’язку вузлів до середини точок.
6. Встановіть для фігури блискавка, колір заливки, 80% чорний.
7. Видаліть два побудованих прямокутники.
Немало ми створювали різноманітних логотипів. Спробуємо створити дуже
простий логотип Ефір. Зхв.
1. Постройте окружність розміром 30*30мм.
2. Скопіюйте окружність і задайте для копії розмір 25*25мм,
3. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 20*20мм.
4. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 15*15мм.
5. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 10*10мм.
6. Виділіть всі п’ять окружностей і виконайте вирівнювання.
• Упорядочить - Вировнять центри по вертикали.
• Упорядочить - Вировнять по нижнему краю.
7. По черзі замалюйте окружності чорним та білим кольорами.
8. Наберітьназву Ефир та відформатуйте її.
У програмі векторної графіки ми вивчали досить складну тему: Робота з вузлами та шляхами.
Згадайте, які типи вузлів є у програмі? У СогеDгаw існує три типи вузлів:сглажений, симетричний,
гострий.
Малюємо крапельку.
У СогеЮгаш існує два види текстів:
• художній текст, що звичайно використовується для оформлення окремих рядків (таких як
заголовки) чи для застосування спеціальних ефектів до тексту, наприклад розташування його уздовж
шляху об'єкта;
• звичайний текст, що використовується для текстових блоків і насичених текстом проектів, наприклад:
реклама, брошури, інформаційні бюлетені.
Додавання тексту в документ
Алгоритм виконання дій:
 Виберітьінструмент Text Tool (Текст)
 чи натисніть відповідну клавішу
 Покажчик прийме вид хрестика з приєднаної до нього буквою А.
 Клацніть мишею в крапці, де потрібно помістити художній текст.
 З'явиться вертикальна лінія, що називається маркером вставки.
 Наберітьтекст.
 Коли введення тексту закінчене чи припинене, довкола нього з'являються маркери, що показують,
що текстовий об'єкт виділений.
1. За допомогою строчного тексту введіть два заголовки ЗВЁЗДЫГОЛЛИВУДА.
2. Замалюйте його чорним кольором.
3. Активізуйте об'єктзірка.
4. Замалюйте білим кольором і зменшіть розміри зірки, так, щоб вони гарно виглядали на
вашому написі..
5. Розташуйте зірочки на напису ЗВЁЗДЫ.
6. Заголовок ГОЛЛИВУД оформіть за своїм смаком.
Створюємо тигровий текст
1. Малюємо квадрат 50*50мм,
2. Повертаємо його на 45°,
3. Замальовуємо жовтим кольором, прибираємо контури,
4. Копіюємо квадраті замальовуємо більш темнішим кольором,
5. Встановлюємо між ними перетікання,
6. Вибираємо інструмент інтерактивное искажение і на панелі властивостей є список
ЗАГОТОВКИ активізуємо назву ТУІ5ТЕЯ_2,
7. Вводимо напис строчним шрифтом Согеї,
8. Виділяємо об'єкт, який будемо поміщати в контейнер,
9. Эффекты— РошегСІір — Поместить в контейнер
10. Стрілкою вказуємо на объект в який потрібно помістити.
Створюємо текст з ефектом неонового освітлення.
Введіть своє ім'я (висота не менше З пт.)
1. Змініть масштаб відображення таким чином, щоб максимально збільшити масштаб введений
на екрані.
2. Встановіть колір тексту червоний, контур червоний, товщина контура 0,7мм, кути та
закінчення лінії - округлені, встановити перемикач «сохранять пропорции».
3. Створити дублікат об’єкта та встановити для нього колір прозорий, контур - жовтий, товщина
0,1мм.
4. Між створеними об'єктами встановіть ефект перетікання.
5. Верхнійоб'єкт перемістіть вправо на Змм.
Естафета «Хто перший»
Створюємо до ЕВРО - 2012 футбольний м'яч с підписом.
1. Намалюйте багатокутник., в якому 6 кутів. Встановіть товщину багатокутника (контур)0,5пт. У
вікні Абрис активізуйте прапорець - Сохранять пропорции. Замалюйте багатокутник білим
кольором.
2. Викличіть вікно - Преобразование - встановіть перемикач у маленькому квадраті справа
посередині і натискайте кнопку применить к копии багато раз. (наприклад 12).
3. Виділіть всі об'єкти і задайте кут повороту 30°. Виділіть останній об'єкт і поставте перемикач в
останньому квадраті допоміжного вікна посередині прапорець.
4. Малюйте до тих пір поки все поле не буде заповнено.
5. Виділіть посередині ромб і замалюйте його чорним кольором, а потім сусідні ромби замальовуйте
по - черзі. У вас повинно бути шестигранне поле.
6. Відкрийте меню - Вид та активізуйте пункт прив’язка к об’єктам.
7. Намалюйте окружність правильної форми і закрийте три ромби починаючи рахувати з центру. Не
забудьте утримувати клавішу СТЯГ. Встановіть для окружності товщину ліній Іпт.
8. Відкрийте головне меню Ефекти - активізуйте пункт Линза - Рыбий глаз - Частота 80. Активізуйте
пункт застившая.
9. Намалюйте знову окружність правильної форми, але щоб вона була трохи більшою за м’яч.
10. Активізуйте інструмент Текст і напишіть ім’я команди. - . У
11. головному меню пункт Текст виберіть пункт Текст вдоль пути.
12. Активізуйте головне меню Упорядочить - разъединить текст вдоль кривой.
13. Знову пишемо напис, але внизу круга.
14. Повторюємо ті ж дії.
15. На панелівластивостей є піктограма - Отразить текст. Скористайтесь нею.
16. Упорядочить - разьединить текст вдоль кривой.
17. Вилучаємо окружність. Робота виконана. Бажаю успіху!!!
Після проведення теоретичного та практичного конкурсу кожне завдання оцінюється і
виставляється оцінка команді.
Пояснення нового завдання для практичної роботи. При виконанні завдання необхідно здійснити
наступне; Виконати практичне завдання за зразком.
Ви являєтесь керівником організації.
1. На першому аркуші програми створіть індивідуальну візитку.
2. Придумайте фірму в якій ви працюєте.
3. Створіть логотип до цієїфірми.
4. Використайте потрібні шрифти, заливку.
5. Наберітьномери телефонів вашої організації, а також вкажітьЕ - mail.
6. Розмножте візитку на всю сторінку.
7. Роздрукуйте свою роботу.
8. На другій сторінці створити малюнок на вільну тему.
Поточний інструктаж
Учні виконують завдання (Практичне завдання). Майстер здійснює обходи:
❖ Майстер перевіряє, чи всі учні приступили до роботи, якщо ні, то що заважає цьому.
❖ З’ясування правильності організації робочих місць, ступені засвоєння учнями показаних
прийомів, чи раціонально працюють, дотримання правил техніки безпеки.
❖ Майстер дає консультації щодо виконання завдання.
❖ Фіксування уваги на роботі кожного учня, а особливо на діяльності найслабших. Виявивши
помилки в роботі учня, допомогти йому самому знайти шлях виправлення, враховуючи при цьому
рівень творчого мислення учня.
❖ Здійснення контролю за навчально-виробничою діяльністю учнів (перевірка ходу і результатів
виконання завдання).
❖ Прийняти та оцінити роботи учнів.
Заключний інструктаж
1. Підведення підсумків уроку:
2. Самоаналіз учнями виконаних робіт
3. Аналіз майстром уроку: яких навчальних результатів досягла група і окремі учні, які були
допущені помилки, як дотримувались учні технологічної дисципліни та
техніки безпеки.
4. Виставлення та обґрунтовування оцінок.
Д о м а ш н є з а в д а н н я : повторити прийоми роботи впрограмі Графічний редактор.
Самостійна робота зпідручником підручник: Михаил ПетровСамоучитель "COREL DRAWдля WINDOWS”.

More Related Content

What's hot

графічні редактори
графічні редакториграфічні редактори
графічні редакториkalishnatalka
 
лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010zaykoannaivanivna
 
Stvorenna prezentacii
Stvorenna prezentaciiStvorenna prezentacii
Stvorenna prezentacii1cana1
 
89 coreldraw 1
89 coreldraw 189 coreldraw 1
89 coreldraw 1oleg1235
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)Марина Стешенко
 
лабораторна робота №3 4, 2010
лабораторна робота №3 4, 2010лабораторна робота №3 4, 2010
лабораторна робота №3 4, 2010zaykoannaivanivna
 
лп р1-2
лп р1-2лп р1-2
лп р1-2oleg1235
 
Випускна робота Корогодин
Випускна робота Корогодин Випускна робота Корогодин
Випускна робота Корогодин vitaliy_galata
 
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003zaykoannaivanivna
 
Реташуваня фотографій
Реташуваня фотографійРеташуваня фотографій
Реташуваня фотографійmarunasorokina
 
Інструменти
ІнструментиІнструменти
Інструментиmarunasorokina
 
посібник Power point
посібник Power pointпосібник Power point
посібник Power pointzaykoannaivanivna
 
Робота з виділенями
Робота з виділенямиРобота з виділенями
Робота з виділенямиmarunasorokina
 
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...Ihor Tkachenko
 

What's hot (18)

графічні редактори
графічні редакториграфічні редактори
графічні редактори
 
лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010лабораторна робота №1 2, 2010
лабораторна робота №1 2, 2010
 
Stvorenna prezentacii
Stvorenna prezentaciiStvorenna prezentacii
Stvorenna prezentacii
 
89 coreldraw 1
89 coreldraw 189 coreldraw 1
89 coreldraw 1
 
graphics_1
graphics_1graphics_1
graphics_1
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
 
лабораторна робота №3 4, 2010
лабораторна робота №3 4, 2010лабораторна робота №3 4, 2010
лабораторна робота №3 4, 2010
 
лп р5
лп р5лп р5
лп р5
 
лп р1-2
лп р1-2лп р1-2
лп р1-2
 
Випускна робота Корогодин
Випускна робота Корогодин Випускна робота Корогодин
Випускна робота Корогодин
 
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003
практичні роботи №1 8. ms powerpoint 2003
 
лп р3-4
лп р3-4лп р3-4
лп р3-4
 
Реташуваня фотографій
Реташуваня фотографійРеташуваня фотографій
Реташуваня фотографій
 
Plan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobkaPlan uroku1 rozrobka
Plan uroku1 rozrobka
 
Інструменти
ІнструментиІнструменти
Інструменти
 
посібник Power point
посібник Power pointпосібник Power point
посібник Power point
 
Робота з виділенями
Робота з виділенямиРобота з виділенями
Робота з виділенями
 
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...
Урок 3. Векторні зображення, їхні властивості. Формати файлів векторних зобра...
 

Similar to Plan uroku corel

лп р3-4
лп р3-4лп р3-4
лп р3-4oleg1235
 
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Василь Тереховський
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)Марина Стешенко
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивостіграфічні зображення в текстовому документі та їхні властивості
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивостіElena Kostesnko
 
лаба 9 нечипорук ю.
лаба 9 нечипорук ю.лаба 9 нечипорук ю.
лаба 9 нечипорук ю.wycccccccccc
 
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7класАлександр Дрон
 
Міністерська програма 5 кл
Міністерська програма 5 клМіністерська програма 5 кл
Міністерська програма 5 клAllaGureva
 
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмування
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмуванняУрок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмування
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмуванняВасиль Тереховський
 

Similar to Plan uroku corel (20)

лп р3-4
лп р3-4лп р3-4
лп р3-4
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
лп10
лп10лп10
лп10
 
Coreldraw
CoreldrawCoreldraw
Coreldraw
 
Урок №9 9 клас
Урок №9 9 класУрок №9 9 клас
Урок №9 9 клас
 
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
Урок 11. Створення, редагування та форматування графічних об′єктів у текстово...
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості (1)
 
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивостіграфічні зображення в текстовому документі та їхні властивості
графічні зображення в текстовому документі та їхні властивості
 
лаба 9 нечипорук ю.
лаба 9 нечипорук ю.лаба 9 нечипорук ю.
лаба 9 нечипорук ю.
 
відкрите
відкритевідкрите
відкрите
 
Corel10
Corel10Corel10
Corel10
 
24
2424
24
 
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
 
відкрите2
відкрите2відкрите2
відкрите2
 
8 clas r
8 clas r8 clas r
8 clas r
 
Міністерська програма 5 кл
Міністерська програма 5 клМіністерська програма 5 кл
Міністерська програма 5 кл
 
Publisher
PublisherPublisher
Publisher
 
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмування
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмуванняУрок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмування
Урок 47. Відображення графічних об’єктів засобами мови програмування
 
Урок №9 8 клас
Урок №9 8 класУрок №9 8 клас
Урок №9 8 клас
 

More from Вячеслав Пикулин (20)

Plan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniyPlan uroku 2014_polniy
Plan uroku 2014_polniy
 
Noviy otkryty urok
Noviy otkryty urokNoviy otkryty urok
Noviy otkryty urok
 
Ya zna yu_vse_33
Ya zna yu_vse_33Ya zna yu_vse_33
Ya zna yu_vse_33
 
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
Stsenariyi pozaklasnikh zakhodiv1
 
Kucheryuk doc
Kucheryuk docKucheryuk doc
Kucheryuk doc
 
Ulyublena tekhnologiya
Ulyublena tekhnologiyaUlyublena tekhnologiya
Ulyublena tekhnologiya
 
Metod rozrobka
Metod rozrobkaMetod rozrobka
Metod rozrobka
 
Napryamki studiyi
Napryamki studiyiNapryamki studiyi
Napryamki studiyi
 
Kintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluziKintseva obrobka bluzi
Kintseva obrobka bluzi
 
Interaktivni tekhnologiyi
Interaktivni tekhnologiyiInteraktivni tekhnologiyi
Interaktivni tekhnologiyi
 
Proekt vibori
Proekt viboriProekt vibori
Proekt vibori
 
Plan uroku -_2015
Plan uroku -_2015Plan uroku -_2015
Plan uroku -_2015
 
Moralniy vchinok
Moralniy vchinokMoralniy vchinok
Moralniy vchinok
 
Sobivartist tsina
Sobivartist tsinaSobivartist tsina
Sobivartist tsina
 
Meta format
Meta formatMeta format
Meta format
 
Stsenariy geroyam krut
Stsenariy geroyam krutStsenariy geroyam krut
Stsenariy geroyam krut
 
Gero yi krut
Gero yi krutGero yi krut
Gero yi krut
 
Dovzhenko
DovzhenkoDovzhenko
Dovzhenko
 
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buli
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buliUrok na 1_veresnya_mi_ye_buli
Urok na 1_veresnya_mi_ye_buli
 
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
2 prezentatsiya opovidan_dovzhenka
 

Plan uroku corel

  • 1. ПЛАН УРОКУ виробничого навчання Професія: Оператор комп'ютерної верстки Кількість учнів: 12 Майстер в/н Нечепоренко Т.М. ТЕМА програми №4 Основи роботи в векторному графічному редакторі. Тема уроку: Інструктаж з охорони праці. Організація робочого місця. Попередній огляд документу. Друк документу. Залік. Мета уроку: Навчальна: закріпити навички і уміння при роботі в векторному графічному редакторі при відпрацюванні теми: Попередній огляд документу. Друк документу. Залік по програмі COREL DRAW. Розвиваюча: сприяти розвитку технічного мислення, уваги, пам’яті, вміння використовувати теоретичні знання в практичній роботі, сформувати професійний інтерес; Виховна:виховувати трудові, естетичні якості, працелюбність, свідоме відношення до праці, бережливе відношення до комп’ютерної техніки. Тип уроку: Урок вдосконалення умінь і придбання навиків. Вид уроку: ділова гра. Форми організації виробничого навчання: фронтальні, індивідуальні, групові. Міжпредметні зв'язки: Обробка текстової та графічної інформації, інформаційні технології, комп’ютеризовані системи. Матеріально - технічне і методичне забезпечення уроку: навчальна програма, перелік навчально - виробничих робіт, поурочно - тематичний план, план уроку, інструкційні картки - завдання, мультимедійна установка, персональні комп’ютери. Дидактичний матеріал: електронний посібник по темі: "COREL DRAW для WINDOWS” та підручник: Сергей Царик COREL DRAW ХЗ. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент: перевірка за журналом явки учнів, огляд їхнього зовнішнього вигляду, відповідність одягу безпечним умовам роботи і вимогам естетики праці. II. Вступний інструктаж: 1. Повідомлення теми і роз'яснення цілей уроку. 2. Актуалізація знань учнів. • Назвіть будь- ласка техніку безпекиправила поведінки в комп’ютерному класі? • Назвіть технікубезпеки під час роботи на комп’ютері? Вступне слово майстра в/н. Я хочу сьогодні запропонувати проведення уроку у формі ділової гри. Заздалегідь вам було задано домашнє завдання: придумати назву своїй команді, а сьогодні мова буде йти про поліграфічні фабрики. Отже в результаті ми маємо назви команди СПЕКТР та ЕКСПРЕССЕРВІС. Сьогодні у всіх на вустах розмова про проведення ЕВРО - 2012 в нашій державі, отже на цьому уроці ви будете змагатися за право вибороти тендер на виготовлення рекламної продукції. На період проведення ЕВРО буде у продажі досить багато сувенірів, різноманітної рекламної інформаційної продукції про Україну. І саме програма векторної графікидозволяє це зробити. Ви сьогодні будете працювати в команді. А команда, як відомо, це одне ціле. Отже ви повинні допомагати по можливості один одному в будь - яких складних ситуаціях, тому, що буде оцінюватися робота саме вашої команди. Не забувайте про це. Отже розпочнемо теоретичний конкурс. Максимальна оцінка 116. 1. Назвіть призначення програми векторної графіки? Графічний редактор Corel Draw використовується для створення ілюстрацій, малювання всякого роду логотипів, для створення обкладинок журналів та книг, рекламних об'яв і плакатів. За допомогою графічного редактора Corel Draw можна також виконувати верстку, хоча тут його можливості обмежені. За допомогою графічного редактора Corel Draw, ще можна створювати різного роду тексти та графічні об'єкти. 2. Назвіть стандартний спосіб завантаження програми? Запуск графічного редактора Corel Draw здійснюється за допомогою виконання команди Пуск, Программы,Corel Draw. Після запуску на екрані зразу ж відкривається вікно графічного редактора Corel Draw.
  • 2. Залежно від настройки при старті графічного редактора може бути створений новий рисунок, може бути запропоновано відкрити рисунок для подальшого редагування, може бути відкритий останній рисунок, який редагувався. 3. Розкажіть структуруекрану та призначення цих команд? Рядок Заголовка, що містить назву програми, назву рисунка, який редагується, кнопки управління вікном. Під рядком Заголовка розташований рядок головного Меню. В ньому перераховані пункти, які об'єднують вихідні за своїм призначенням опції. Файл - всі операції зв'язані з файлом та друкуванням; Правка - всі операції з буфером обміну, відміна та повтор останніх операцій, а також копіювання та видалення елементів рисунка; Вид задає варіант перегляду документа, дозволяє задати кольорову палітру, вид коробки з інструментами; Макет всі операції зв'язані зі вставкою, видаленням та настройкою сторінок, настройка опорних лінійта сітки, настройка лінійока також різні режими прив'язки об’єктів; Упорядочить все зв'язане з упорядкуванням об'єктів, як комбінування, об'єднання, переміщення уверх, вниз і т. д.; Эффекты використання різних ефекти; Текст всі операції, що пов'язані з текстом; Сервис різного роду настройки програми; Окно всі операції, зв’язані з вторинними вікнами програми Corel Draw, в тому числі при роботі декількома малюнками одночасно; ? вся інформація, що зв'язана з довідкою. Значок інструмен та Назва інструмента Призначення інструмента Вибір Призначений для виділення, переміщення, повороту та трансформації об’єктів Форма Призначений для роботи з вузлами (точками) об’єктів Масштаб Призначений для зміни масштабу перегляду Інструмент розмір Призначений для простановки розмірів Прямокутник Призначений для рисування прямокутників і квадратів Еліпс Призначений для рисування еліпсів та окружностей Багатокутник Призначений для рисування багатокутників Фігурний текст Призначений для введення тексту Інтерактивний інструмент Заливка Призначений для заливки об’єкта за допомогою миші Інтерактивна прозорість Дозволяє придавати об’єкту різновидні види прозорості Інтерактивне перетікання Призначений виконувати пе ретікання одного об’єкта в інший Контур (Абрис) Призначений для роботи з контурами об’єктів Заливка Призначений для заливки об’єкта Під рядком меню розташовані панель інструментів у вигляді кнопок та списків, які ці кнопки вміщують. Панель інструментів може бути налаштована за бажанням користувача.
  • 3. 1. Назвіть основні елементи панелі інструментів та їх призначення? Зверху і зліва від робочого поля розташовані лінійки. їх призначення - показати розташування елементів на сторінці. За їх допомогою ви можете визначити положення курсору, виставити опорні лінії та ін. Смуги прокрутки по своїй суті не відрізняються від стандартних. Єдине, зліва від горизонтальної смуги прокрутки розташовуються кнопки, які дозволяють перейти до будь -якої сторінки, а також при необхідності вставити нову. Крім того, якщо рисунок розташовується на декількох сторінках, то зліва від горизонтальної смуги прокрутки з'являються ярлички сторінок Палітра кольорів знаходиться справа від смуги прокрутки, вона дозволяє замальовувати об’єкти та змінювати колір контурів. Як правило ми бачимо лише частину кольорів палітри, при затриманні ЛКМ на кольорі можна розкрити його відтінки і вибрати потрібний, а за допомогою кнопки розташованої в самому низу палітри можна розкрити її всю. Крім цього, вверху в палітри розташована ще кнопка, яка дозволяє прибрати колір (об'єкт, або його контур, стає прозорим) Рядок стану розташовується в самому низу екрану. В ньому відображується різна корисна інформація: поточне положення курсору, інформація про виділені об'єкти та ін. Крім цього, там може відображатись коротка підказка функцій кнопок та опцій меню або поточна операція. Робочаобласть займає велику частину екрану, на ній розташований листок документа. Проблемна ситуація Скоро ви всі підете на виробничу практику. А на вас там чекає «сюрприз». На разі вас хочуть перевірити на профпридатність. Менеджер цієї організації запитує? Чи вмієте ви працювати у програмі векторної графіки. Ви кажете. Вмію. Зараз я вам принесу на сьогодні ваше завдання. А ви поки - що завантажуйте програму? Ви дуже здивувалися коли побачили екран, ось, як зараз. Перед вами одна тільки робоча область? А це є проблемна ситуація. Вирішіть її будь - ласка? Налаштуйте програму за замовчуванням? А зараз продовжимо практичний конкурс. Максимальна оцінка 116 1. Намалюйте багатокутник, який складається з шести кутів? 2. Як за допомогою одного робочого прийому перетворити багатокутник в зірку? Продемонструйте його. 3. Намалюйте калейдоскоп. На це відводиться 2-Зхв. Під час виробничого навчання ми з вами вчились працювати в системі координат. Згадаємо зараз. Створення блискавки. 4хв. 1. Постройте прямокутник 30*60 і розташуйте його в координатах х=100мм, у= 100мм. 2. Постройте ще один прямокутник розміром 30*5мм і розташуйте його в координатах х=100мм, у=100мм. 3. Активізуйте пункт головного меню ВИД - Привязка к об’єктам. 4. Виберітьінструмент Кривая Безье. 5. Постройте фігуру блискавки, використовуючи прив’язку вузлів до середини точок. 6. Встановіть для фігури блискавка, колір заливки, 80% чорний. 7. Видаліть два побудованих прямокутники. Немало ми створювали різноманітних логотипів. Спробуємо створити дуже простий логотип Ефір. Зхв. 1. Постройте окружність розміром 30*30мм. 2. Скопіюйте окружність і задайте для копії розмір 25*25мм, 3. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 20*20мм. 4. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 15*15мм. 5. Скопіюйте ще одну окружність і задайте для копії розмір 10*10мм. 6. Виділіть всі п’ять окружностей і виконайте вирівнювання. • Упорядочить - Вировнять центри по вертикали.
  • 4. • Упорядочить - Вировнять по нижнему краю. 7. По черзі замалюйте окружності чорним та білим кольорами. 8. Наберітьназву Ефир та відформатуйте її. У програмі векторної графіки ми вивчали досить складну тему: Робота з вузлами та шляхами. Згадайте, які типи вузлів є у програмі? У СогеDгаw існує три типи вузлів:сглажений, симетричний, гострий. Малюємо крапельку. У СогеЮгаш існує два види текстів: • художній текст, що звичайно використовується для оформлення окремих рядків (таких як заголовки) чи для застосування спеціальних ефектів до тексту, наприклад розташування його уздовж шляху об'єкта; • звичайний текст, що використовується для текстових блоків і насичених текстом проектів, наприклад: реклама, брошури, інформаційні бюлетені. Додавання тексту в документ Алгоритм виконання дій:  Виберітьінструмент Text Tool (Текст)  чи натисніть відповідну клавішу  Покажчик прийме вид хрестика з приєднаної до нього буквою А.  Клацніть мишею в крапці, де потрібно помістити художній текст.  З'явиться вертикальна лінія, що називається маркером вставки.  Наберітьтекст.  Коли введення тексту закінчене чи припинене, довкола нього з'являються маркери, що показують, що текстовий об'єкт виділений. 1. За допомогою строчного тексту введіть два заголовки ЗВЁЗДЫГОЛЛИВУДА. 2. Замалюйте його чорним кольором. 3. Активізуйте об'єктзірка. 4. Замалюйте білим кольором і зменшіть розміри зірки, так, щоб вони гарно виглядали на вашому написі.. 5. Розташуйте зірочки на напису ЗВЁЗДЫ. 6. Заголовок ГОЛЛИВУД оформіть за своїм смаком. Створюємо тигровий текст 1. Малюємо квадрат 50*50мм, 2. Повертаємо його на 45°, 3. Замальовуємо жовтим кольором, прибираємо контури, 4. Копіюємо квадраті замальовуємо більш темнішим кольором, 5. Встановлюємо між ними перетікання, 6. Вибираємо інструмент інтерактивное искажение і на панелі властивостей є список ЗАГОТОВКИ активізуємо назву ТУІ5ТЕЯ_2, 7. Вводимо напис строчним шрифтом Согеї, 8. Виділяємо об'єкт, який будемо поміщати в контейнер,
  • 5. 9. Эффекты— РошегСІір — Поместить в контейнер 10. Стрілкою вказуємо на объект в який потрібно помістити. Створюємо текст з ефектом неонового освітлення. Введіть своє ім'я (висота не менше З пт.) 1. Змініть масштаб відображення таким чином, щоб максимально збільшити масштаб введений на екрані. 2. Встановіть колір тексту червоний, контур червоний, товщина контура 0,7мм, кути та закінчення лінії - округлені, встановити перемикач «сохранять пропорции». 3. Створити дублікат об’єкта та встановити для нього колір прозорий, контур - жовтий, товщина 0,1мм. 4. Між створеними об'єктами встановіть ефект перетікання. 5. Верхнійоб'єкт перемістіть вправо на Змм. Естафета «Хто перший» Створюємо до ЕВРО - 2012 футбольний м'яч с підписом. 1. Намалюйте багатокутник., в якому 6 кутів. Встановіть товщину багатокутника (контур)0,5пт. У вікні Абрис активізуйте прапорець - Сохранять пропорции. Замалюйте багатокутник білим кольором. 2. Викличіть вікно - Преобразование - встановіть перемикач у маленькому квадраті справа посередині і натискайте кнопку применить к копии багато раз. (наприклад 12). 3. Виділіть всі об'єкти і задайте кут повороту 30°. Виділіть останній об'єкт і поставте перемикач в останньому квадраті допоміжного вікна посередині прапорець. 4. Малюйте до тих пір поки все поле не буде заповнено. 5. Виділіть посередині ромб і замалюйте його чорним кольором, а потім сусідні ромби замальовуйте по - черзі. У вас повинно бути шестигранне поле. 6. Відкрийте меню - Вид та активізуйте пункт прив’язка к об’єктам. 7. Намалюйте окружність правильної форми і закрийте три ромби починаючи рахувати з центру. Не забудьте утримувати клавішу СТЯГ. Встановіть для окружності товщину ліній Іпт. 8. Відкрийте головне меню Ефекти - активізуйте пункт Линза - Рыбий глаз - Частота 80. Активізуйте пункт застившая. 9. Намалюйте знову окружність правильної форми, але щоб вона була трохи більшою за м’яч. 10. Активізуйте інструмент Текст і напишіть ім’я команди. - . У 11. головному меню пункт Текст виберіть пункт Текст вдоль пути. 12. Активізуйте головне меню Упорядочить - разъединить текст вдоль кривой. 13. Знову пишемо напис, але внизу круга. 14. Повторюємо ті ж дії. 15. На панелівластивостей є піктограма - Отразить текст. Скористайтесь нею. 16. Упорядочить - разьединить текст вдоль кривой. 17. Вилучаємо окружність. Робота виконана. Бажаю успіху!!! Після проведення теоретичного та практичного конкурсу кожне завдання оцінюється і виставляється оцінка команді. Пояснення нового завдання для практичної роботи. При виконанні завдання необхідно здійснити наступне; Виконати практичне завдання за зразком. Ви являєтесь керівником організації. 1. На першому аркуші програми створіть індивідуальну візитку. 2. Придумайте фірму в якій ви працюєте. 3. Створіть логотип до цієїфірми. 4. Використайте потрібні шрифти, заливку. 5. Наберітьномери телефонів вашої організації, а також вкажітьЕ - mail. 6. Розмножте візитку на всю сторінку. 7. Роздрукуйте свою роботу. 8. На другій сторінці створити малюнок на вільну тему.
  • 6. Поточний інструктаж Учні виконують завдання (Практичне завдання). Майстер здійснює обходи: ❖ Майстер перевіряє, чи всі учні приступили до роботи, якщо ні, то що заважає цьому. ❖ З’ясування правильності організації робочих місць, ступені засвоєння учнями показаних прийомів, чи раціонально працюють, дотримання правил техніки безпеки. ❖ Майстер дає консультації щодо виконання завдання. ❖ Фіксування уваги на роботі кожного учня, а особливо на діяльності найслабших. Виявивши помилки в роботі учня, допомогти йому самому знайти шлях виправлення, враховуючи при цьому рівень творчого мислення учня. ❖ Здійснення контролю за навчально-виробничою діяльністю учнів (перевірка ходу і результатів виконання завдання). ❖ Прийняти та оцінити роботи учнів. Заключний інструктаж 1. Підведення підсумків уроку: 2. Самоаналіз учнями виконаних робіт 3. Аналіз майстром уроку: яких навчальних результатів досягла група і окремі учні, які були допущені помилки, як дотримувались учні технологічної дисципліни та техніки безпеки. 4. Виставлення та обґрунтовування оцінок. Д о м а ш н є з а в д а н н я : повторити прийоми роботи впрограмі Графічний редактор. Самостійна робота зпідручником підручник: Михаил ПетровСамоучитель "COREL DRAWдля WINDOWS”.