1. Тема: Контрольна робота з теми « Літературна балада»
Мета: з’ясувати рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу;
перевірити вміння
застосовувати набуті знання, розвивати пам'ять, логічне
мислення; формувати вміння мобілізувати увагу у ситуації контролю.
Обладнання: зошити учнів, варіанти тестових завдань.
Тип уроку: контролю та корекції знань.
Очікувані
результати: учні виявляють
свій рівень
засвоєння
теоретичного матеріалу, демонструють набуті навички аналізу художнього
тексту.
Хід уроку
І. Оголошення теми, мети і завдання уроку.
ІІ. Застосування знань, умінь і навичок.
Початковий рівень (Для І-ІІ варіантів)
1. Кунігунда кинула з балкона:
А хустину;
Б віяло;
В рукавичку;
Г шарф.
2. Маленькому
хлопчикові,
героєві
балади
«Вільшаний
привиділися вночі:
А духи й привиди;
Б вільшаний король і його доньки;
В морський цар і його доньки;
Г лісові німфи.
3. Укажіть, яку зброю залишив Олег на воротах Царгорода:
А меч;
Б клинок;
1
король»,
2. В спис;
Г щит.
4. Старий батько-пікт штовхнув сина на смерть, щоб:
А урятувати сина від пекельних мук;
Б відкрити шотландцям таємницю верескового напою;
В знищити останнього юнака-пікта;
Г не було соромно відкрити таємницю шотландцям.
5. Король шотландський пішов на піктів, щоб:
А знищити їх;
Б навчитися варити вересковий мед;
В підкорити народ;
Г розширити кордони королівства.
6. Король шотландський наказав:
А відвезти піктів до замку;
Б прив’язати їх до дерева;
В убити піктів;
Г поставити піктів на кручі.
Середній рівень
І варіант
1. Дайте визначення літературної балади .
2. Назвіть головні ознаки літературної балади.
3. Дайте визначення антитези й наведіть приклади її використання у
баладах різних авторів.
ІІ варіант
1. Які фольклорні елементи використовують поети у баладах? Наведіть
приклади.
2. Яку роль виконують фантастичні елементи у баладі Й.-В. Гете
«Вільшаний король»?
2
3. 3.
Назвіть символи, які використовуються у баладі Ф.Шиллера
«Рукавичка».
Достатній рівень
І варіант
1. Подумайте, в якому значенні вжито слово «віщий» для характеристики
князя Олега.
2. Схарактеризуйте образ Делоржа. Які риси його вдачі вам імпонують?
3. Розкрийте значення фольклорний елементів у баладі Р.-Л. Стівенсона
«Вересковий мед».
ІІ варіант
1. Яка головна ідея балади Р.-Л. Стівенсона «Вересовий мед»?
2.
Яку роль у «Пісні про віщого Олега» відіграють історизми та
архаїзми?
3. Поміркуйте, яку роль відіграють історичні факти у баладах О.Пушкіна
та Р.-Л. Стівенсона.
Високий рівень
І варіант
Знайдіть спільні риси фольклорних і літературних балад.
ІІ варіант
Напишіть, якими ви уявляєте собі князя Олега, віщуна, використавши
художні засоби, які вживає автор (епітети, метафори, порівняння).
ІІІ. Домашнє завдання
Підготуватися до уроку позакласного читання, прочитати повість
О.С.Пушкіна «Капітанська дочка».
3