1. Першотравенська загальноосвітня школа I-III
ступенів №3
Відкритий урок з
математики у 3-А класі
за темою:
«Знаходження відстані,
швидкості, часу,
користуючись формулою
шляху»
Вчитель початкових класів Павленко О.А.
2013 – 2014 н.р.
2. Тема: Знаходження швидкості, часу, відстані, користуючись формулою шляху
Тип уроку: рефлексія
Мета: повторити формулу шляху та похідні від неї, закріплювати вміння роз-
в язувати задачі вивчених типів, складні рівняння, тренувати обчислювальні
навички; доопрацювати індивідуальні утруднення, розвивати логічні операції
аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення; математичне мовлення,
виховувати працьовитість, культуру розумової праці, здатність до
виправлення помилок на основі рефлексії власної діяльності
Обладнання: девіз уроку,формули до задач на рух, аудіозапис з
фізкультхвилинкою, індивідуальні аркуші для самостійної роботи з
перевіркою за еталоном, презентація для проектора
Хід уроку
I.Організація класу.
Самовизначення до діяльності.
-Сьогодні, діти, ми з вами вирушаємо у подорож під назвою «Величини».
-Що таке величини?
-Девізом уроку будуть слова китайського філософа Конфуція:
Послухайте – і Ви забудете,
подивіться – і Ви запамятаєте,
зробіть – і Ви зрозумієте.
-Якщо я скажу вам, що сьогодні не нова тема, то як гадаєте, що будемо
робити?
-Які теми будемо повторювати?
II. Актуалізація опорних знань.
1.Опорні схеми –«розшифрувати» (величини та їх одиниці вимірювання).
-Мандруємо? Спочатку разом із звуком. Чи ви знаєте, що звук поширюється у
повітрі з певною швидкістю? Як ви можете пояснити те, що блискавку ми
побачили, а звук грому чуємо пізніше?
3. 2.Робота біля дошки з коментуванням( №1 ст.68)
-Тепер мандруємо на автомобілі. Хто любить їздити на авто?
3.Задача №2. (біля дошки)
Автомобіль за 4 години пройшов 320 кілометрів. З якою швидкістю він
їхав?
-А чи вміє хтось кататись на велосипеді?
- З якого віку дітям дозволяється їздити вулицями міста?
-Так що, до цього віку взагалі не можна сідати на велосипед?
-Мандруємо?
4.Задача №3. (біля дошки)
Велосипедист подолав 90 кілометрів зі швидкістю
15 км/год. Скільки часу він був у дорозі?
III. Локалізація утруднень.
-Які можуть виникати труднощі під час розвязання таких задач?
IV. Побудова проекту виходу з утруднень. Узагальнення у зовнішньому
мовленні.
Колективна робота надзадачою №4 (ст.68). (біля дошки)
V. Музична фізкультхвилинка.
VI . Самостійна робота з самоперевіркою за еталоном .
1. З єднай формули :
P =s : t
V = а * в
S = (а + в) * 2
t = а * в * с
v =v * t
4. s =s : v
2. Заповни таблицю:
s v t
t =
----------------------
v =
----------------------
810км 90км/год ?
240км ? 3год
Під час перевірки за еталонами - коментування(закріплення у зовнішньому
мовленні) .
VII.Локалізація утруднень. Побудова проекту
-У кого були помилки?
-Чому? Що не знали?
Складання проекту виходу: план роботи над такими задачами.
VIII.Фізкультхвилинка
IX.Включення знань в систему. Повторення. Творчі завдання.
1. Бліц – турнір – ст.71 № 1 а)
2. Робота над складними рівняннями – ст.69 №7 а) , б)
3. Склади задачу на рух із числами: 560
80
4. Робота в парах: « Чи знаєш ти формули руху?»
VI . Рефлексія. Домашнє завдання.
5. Самооцінка за шкалою.
-Що робили на уроці?
-Навіщо?
-У кого залишилось щось незрозумілим?
Оцінювання в балах роботи на уроці.
Пояснення домашнього завдання.
-Подорож закінчилась. Вимикаємо двигун. Наостанок посигналимо .