SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Тема: Електронні таблиці Excel, їх основні функції. Перше 
знайомство. Координати комірок, введення й 
форматування числової та текстової інформації. Робота 
з аркушами. 
Мета: І. Навчальна: 
 Ознайомитись, мати уявлення: 
o Про функціональні можливості табличного 
процесора MS Excel для опрацювання табличної 
інформації; 
 Знати, засвоїти: 
o Вікно програми MS Excel і його робочі 
елементи; 
o Основні правила побудови таблиць в MS Excel; 
o Введення числових та текстових даних у 
таблицю; 
o Копіювання та форматування таблиць; 
o Робота з аркушами (перейменування, додавання, 
видалення, копіювання, переміщення); 
 Оволодіти навичками, технікою: 
o Створення та збереження робочої книги; 
o Форматування таблиць; 
o Додавання, перейменування, копіювання 
аркушів; 
ІІ. Розвиваюча: 
 Розвиток пам’яті, властивостей уважності, зорової та 
моторної координації; 
ІІІ. Виховна: 
 Формування навичок зібраності, уважності, 
акуратності при роботі з табличними даними; 
 Інтерес до вивчення нових інформаційних технологій; 
 Розвивати навички самостійної роботи. 
Дидактичні матеріали: презентація нового матеріалу, картки для практичної 
роботи, навчальні картки, карточки “Товариш“, 
“Довіра”, “Вибір”, “Екзаменатор”. 
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань з елементами практичної 
роботи. 
ХІД УРОКУ 
І. Організація класу до заняття (час до 1хв.) 
Доброго дня. Розпочинаємо урок інформатики. Підготуйте будь-ласка зошит, 
ручку та олівець. 
ІІ. Актуалізація опорних знань (час 5 хв.) 
Ви вже закінчили вивчення теми «Текстовий редактор»: призначення та 
завантаження ТР, створення текстових документів їх редагування та форматування,
роботу з таблицями та формулами. Щоб пригадати основні поняття, відкрийте 
зошити і побудуйте таблицю за таким зразком: (на дошці таблиця і запитання) 
№ п/п Таблиця в Microsoft Word Таблиця в Microsoft Excel 
123 
Заповніть лише перший стовпчик таблиці, відповівши на такі запитання: 
1. Як побудувати таблицю? 
2. Як здійснити заливку комірки в таблиці? 
3. Чи можна виконувати обчислення за формулами? 
Другий стовпчик таблиці Вам потрібно заповнити протягом уроку. 
(Закінчили! Тоді приступим до вивчення нового матеріалу). 
Запишіть в зошити тему уроку «Електронні таблиці Excel, їх основні функції. 
Перше знайомство. Координати комірок, введення й форматування числової та 
текстової інформації. Робота з аркушами». (тема записана на дошці) 
Мотивація вивчення теми (час до 3 хв.) 
Найперше призначення комп’ютера – це обробка числових даних. Більшість 
таких даних, які підлягають обробці в різноманітних сферах людської діяльності, 
можуть бути представлені у вигляді таблиць. І ми розпочинаємо вивчення 
програми, яка є частиною пакету Microsoft Office і з її допомогою можна 
виконувати такі обчислення – це Microsoft Excel. 
Якщо перекласти слова Executable та cell, то отримаємо: 
Executable – той, що може бути виконаний; 
Cell – комірка, тобто це комірка, яка може бути виконаною. 
Завданням нашого уроку є: 
 Запуск та знайомство з електронною таблицею Microsoft Excel та її 
можливостями; 
 Введення числових та текстових даних у комірки з клавіатури; 
 Робота з листами табличного процесора; 
 Побудова таблиць та їх форматування. 
IV. Виклад нового матеріалу. (час – 18хв.) 
Сьогодні табличні процесори стали звичним елементом автоматизації офісної 
та управлінської діяльності. Вони забезпечують: (демонстрація презентаціїз 
можливостями електронних таблиць на центральному комп’ютері) 
 Введення, зберігання і редагування великої кількості даних а саме: 
 Фінансових документів; 
 Здійснення складних обчислень в галузі точних наук; 
 Ведення журналів, табелів та інших документів в освітній сфері; 
 Ділову графіку 
Для запуску даної програми можна скористатися головним меню Пуск- 
Програми-Microsoft Excel або ж ярликом на робочому столі. 
Виконайте запуск даної програми, розглянемо елементи вікна: (наступний 
слайд презентації з коментуванням елементів вікна)
Давайте порівняємо будову даного вікна та вікна текстового редактора. Для 
цього зменшіть розміри табличного процесора та розташуйте вікно у праву частину 
екрана і відкрийте вікно текстового редактора, розташуйте тепер вікна зліва 
направо. 
 У назві вікна присутня назва документа і дана назва має розширення .xls; 
 Майже збігаються рядки меню, лишень у ТР є меню «Таблиця», а в 
електронній таблиці меню «Дані»; 
 Багато спільних кнопок на панелі інструментів, назвіть деякі з них. 
 Але найбільшою відмінністю є вигляд робочої області. На відміну від ТР 
в Microsoft Excel вікно розділене на клітинки; і основним документом, 
який використовується в електронних таблицях для зберігання і обробки 
даних є робоча книга. 
Вікно текстового редактора можете закрити , а вікно електронної таблиці 
розгорнути на весь екран. 
Робоча книга складається з робочих листів – це документи, які можна створювати 
і опрацьовувати. 
Листи складаються з рядків і стовпців, рядків – 65536, стовпців – 256. 
Для переміщення в останній стовпець можна натиснути комбінацію клавіш – 
CTRL+, CTRL+, CTRL+, CTRL+. 
Напевно всі ви грали в гру «Морський бій», скажіть, як позначаються в ній назви 
клітинок????? 
Такий масий принцип покладений в основу адресації комірок в Microsoft Excel 
А5, С12 і т.д.
Якщо ми бажаємо звернутися до кількох комірок, що утворюють неперервний 
блок, то повинні вказати координати лівого верхнього і правого нижнього кутів 
блоку, що розділені двокрапкою. (Наприклад С1:Е12). Такі блоки називаються 
діапазонами. 
Будь-яка клітинка може бути використана для трьох основних цілей: 
 Зберігання тексту, 
 Зберігання чисел, 
 Посилання на розрахункові формули, за якими здійснюється обчислення. 
Клітинка, з якою Ви працюєте на даний момент називається активною. 
Як ужу я зазначала вище, робоча книга складається з листів, які можна додавати, 
перейменовувати, видаляти, копіювати, переміщувати. СПРОБУЄМО,,, 
Для додавання листів, потрібно клацнути правою клавішею миші на назві листа, 
перед яким хочемо добавити ще один і вибрати команду додати лист. 
Для перейменування листа ПКМ і команда перейменувати; 
Для видалення – ПКМ – видалити; 
Для переміщення, утримуючи ліву клавішу миші, перетягувати у необхідне 
місце; 
Для копіювання виконувати ті ж дії, що й для переміщення, але утримуючи 
клавішу CTRL. 
Молодці, справились. 
Тепер спробуємо вводити в комірку текстові дані та числову інформацію. 
Введемо текст Інформатика в комірку В1. Припустимо Вам потрібно, щоб це 
слово було записано до кімірки В12. Це можна здійснити з допомогою 
автозаповнення комірок. Для цього поставте курсор миші в нижній правий кут даної 
комірки і, натиснувши ліву клавішу миші, перетягуйте його до комірки В12. 
Отримаєте те, що хотіли. Нехай потрібно в комірку помістити текст Інформаційні 
технології в два рядки, потрібно виконати в такому випадку переніс по словах. 
СПРОБУЄМО.(ПКМ- Формат клітинок – Вирівнювання, зверніть увагу, як можна 
вирівнювати текст у клітинках, також можна вибарати заливку, шрифт, межу, це 
потрібно при побудові таблиці). 
СПРАВИЛИСЬ??? 
Тепер спробуємо вносити числа. Цифри десяткові потрібно вносити за 
допомогою цифрової клавіатури, використовуючи кому. Бувають випадки, коли 
замість десяткового числа виходить слово «січ.03.», а ви хочете бачити в комірці 
число. В такому випадку потрібно вибрати формат числа. Відкрийте ПКМ, і 
подивимося, які формати можуть бути. Поставимо відсотковий формат і внесемо в 
комірку число 15. Що отримали?. Правильно біля числа з’явився знак %. Так само 
грошовий або ж ін. 
Нехай нам потрібно отримати послідовність таких чисел 3, 5, 7, ….. Яким чином 
це виконати? 
СПРОБУЄМО! 
Вносимо в стовпчик С, в комірку С1 число 3, під ним 5, під ним 7. Виділяємо ці 
числа, ставимо курсор миші в нижній правий кут і перетягуємо, торимаємо нашу 
послідовність. Якщо числа, що збільшені на 1, виконуємо перетягування, але 
утримуючи клавішу CTRL. 
СПРОБУЄМО.
І нарешті таблиці. Щоб побудувати таблицю, потрібно виділити необхідний 
діапазон клітинок і встановити потрібні межі. СПРОБУЄМО. Виділяємо діапазон 
В10:Е20. (Тоді ПКМ – формат клітинок –межа…). Тут також можна вибрати 
об’єднання клітинок. 
Спробуємо…, зрозуміло. 
V. Закріплення вивченого (до 13 хв.) 
Кожен з Вас отримає картку з завданням, яке потрібно виконати і зберегти у 
власній папці. Також на картці є запитання, на які Ви будете відповідати. 
Кожен витягне картку з словом, яке допоможе Вам при отриманні оцінки за 
виконане завдання. 
(Роздаю картки з завданням). 
Учні витягують картки, на яких слова: «Довіра», «Екзаменатор», «Все про все». 
Створити таблицю за зразком та зберегти її у власну папку з назвою 
Завдання1_Прізвище. 
№ 
Назва 
фільму 
Дата 
сеансу 
Час сеансу 
Ціна 1 
квитка 
Придбано 
квитків 
Всього 
сплачено 
1 Зоряний пил 23.08 12.45 25,00грн 6 150,00грн 
2 Таксі 4 28.08 14.30 15,00грн 6 90,00грн 
3 Острів 26.09 22.30 35,00грн 2 70,00грн 
Дата та час сеансу – тип даних «Дата», Ціна, Всього сплачено – тип даних 
грошовий - Український грн. 
Залити 4 клітинки таблиці (див.на картці) різними кольорами. 
Підготувати відповідь на такі запитання: 
1. Яке розширення мають файли, створені в електронній таблиці? 
2. Основним документом Excel є …?(робоча книга) 
3. Яке ім’я документу надає автоматично Excel ? (Книга 1) 
4. З чого складається адреса комірки? (Назви стовпця та рядка) 
5. Через який розділовий знак здійснюється запис діапазону клітинок? (:) 
6. Яка комірка називається активною? 
Закінчуємо роботу. Отож, подивіться на картки з словом. Підніміть руку, в кого 
слово «Довіра», вам пощастило найбільше, я довіряю Вам, думаю, що ви виконали 
свою роботу і зможете без вагань відповісти на запитання. 
Підніміть руки, в кого картка з словом «Екзаменатор» і картка з словом 
«Товариш», «Екзаменатор» перевіряє у «Товариша» роботу і виставляєте оцінки. 
І нарешті, в кого «Вибір» ви відповідаєте і здаєте роботу мені. 
Працюємо (2 хв) 
VI. Підсумок уроку. (3 хв) 
Оголошую свої оцінки і учні оголошують свої, хто був «Екзаменатором». 
Ну ось ми і виконали завдання нашого уроку. Ви ознайомились ще з однією 
програмою Microsoft Excel. Скажіть будь-ласка для чого вона призначена та як її 
запустити, як можна перейменувати та добавляти листи? (учні дають відповідь?) 
VII. Домашнє завдання (1 хв) 
Ви отримуєте картки з визначенням основних термінів та роботою з Microsoft 
Excel. Вивчіть ці терміни на наступний урок. Всім дякую. Допобачення.
І нарешті таблиці. Щоб побудувати таблицю, потрібно виділити необхідний 
діапазон клітинок і встановити потрібні межі. СПРОБУЄМО. Виділяємо діапазон 
В10:Е20. (Тоді ПКМ – формат клітинок –межа…). Тут також можна вибрати 
об’єднання клітинок. 
Спробуємо…, зрозуміло. 
V. Закріплення вивченого (до 13 хв.) 
Кожен з Вас отримає картку з завданням, яке потрібно виконати і зберегти у 
власній папці. Також на картці є запитання, на які Ви будете відповідати. 
Кожен витягне картку з словом, яке допоможе Вам при отриманні оцінки за 
виконане завдання. 
(Роздаю картки з завданням). 
Учні витягують картки, на яких слова: «Довіра», «Екзаменатор», «Все про все». 
Створити таблицю за зразком та зберегти її у власну папку з назвою 
Завдання1_Прізвище. 
№ 
Назва 
фільму 
Дата 
сеансу 
Час сеансу 
Ціна 1 
квитка 
Придбано 
квитків 
Всього 
сплачено 
1 Зоряний пил 23.08 12.45 25,00грн 6 150,00грн 
2 Таксі 4 28.08 14.30 15,00грн 6 90,00грн 
3 Острів 26.09 22.30 35,00грн 2 70,00грн 
Дата та час сеансу – тип даних «Дата», Ціна, Всього сплачено – тип даних 
грошовий - Український грн. 
Залити 4 клітинки таблиці (див.на картці) різними кольорами. 
Підготувати відповідь на такі запитання: 
1. Яке розширення мають файли, створені в електронній таблиці? 
2. Основним документом Excel є …?(робоча книга) 
3. Яке ім’я документу надає автоматично Excel ? (Книга 1) 
4. З чого складається адреса комірки? (Назви стовпця та рядка) 
5. Через який розділовий знак здійснюється запис діапазону клітинок? (:) 
6. Яка комірка називається активною? 
Закінчуємо роботу. Отож, подивіться на картки з словом. Підніміть руку, в кого 
слово «Довіра», вам пощастило найбільше, я довіряю Вам, думаю, що ви виконали 
свою роботу і зможете без вагань відповісти на запитання. 
Підніміть руки, в кого картка з словом «Екзаменатор» і картка з словом 
«Товариш», «Екзаменатор» перевіряє у «Товариша» роботу і виставляєте оцінки. 
І нарешті, в кого «Вибір» ви відповідаєте і здаєте роботу мені. 
Працюємо (2 хв) 
VI. Підсумок уроку. (3 хв) 
Оголошую свої оцінки і учні оголошують свої, хто був «Екзаменатором». 
Ну ось ми і виконали завдання нашого уроку. Ви ознайомились ще з однією 
програмою Microsoft Excel. Скажіть будь-ласка для чого вона призначена та як її 
запустити, як можна перейменувати та добавляти листи? (учні дають відповідь?) 
VII. Домашнє завдання (1 хв) 
Ви отримуєте картки з визначенням основних термінів та роботою з Microsoft 
Excel. Вивчіть ці терміни на наступний урок. Всім дякую. Допобачення.

More Related Content

Viewers also liked

солосина неделя игрушки
солосина неделя игрушкисолосина неделя игрушки
солосина неделя игрушкиolesy7
 
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳hkano
 
Chiechopkydieu 1
Chiechopkydieu 1Chiechopkydieu 1
Chiechopkydieu 1Quang Codon
 
試算表から帳簿に
試算表から帳簿に試算表から帳簿に
試算表から帳簿にspeed-acc
 
AdoptJavaEE8MeetupDec2014
AdoptJavaEE8MeetupDec2014AdoptJavaEE8MeetupDec2014
AdoptJavaEE8MeetupDec2014Heather VanCura
 

Viewers also liked (9)

солосина неделя игрушки
солосина неделя игрушкисолосина неделя игрушки
солосина неделя игрушки
 
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳
Gt tokyo 5 dec 2013 rev1翻訳
 
Chiechopkydieu 1
Chiechopkydieu 1Chiechopkydieu 1
Chiechopkydieu 1
 
Pabp
PabpPabp
Pabp
 
Lib c.v (2)
Lib c.v (2)Lib c.v (2)
Lib c.v (2)
 
Grej 12
Grej 12Grej 12
Grej 12
 
Grej 12
Grej 12Grej 12
Grej 12
 
試算表から帳簿に
試算表から帳簿に試算表から帳簿に
試算表から帳簿に
 
AdoptJavaEE8MeetupDec2014
AdoptJavaEE8MeetupDec2014AdoptJavaEE8MeetupDec2014
AdoptJavaEE8MeetupDec2014
 

More from Liliya_Zbarovska

презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяLiliya_Zbarovska
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урокLiliya_Zbarovska
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlessonLiliya_Zbarovska
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonLiliya_Zbarovska
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класLiliya_Zbarovska
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україниLiliya_Zbarovska
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахLiliya_Zbarovska
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукLiliya_Zbarovska
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)Liliya_Zbarovska
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урокLiliya_Zbarovska
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015Liliya_Zbarovska
 

More from Liliya_Zbarovska (20)

урок
урокурок
урок
 
темаурок5
темаурок5темаурок5
темаурок5
 
презентаціяпрезентація
презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація
презентаціяпрезентація
 
відкритий урок
відкритий уроквідкритий урок
відкритий урок
 
презентацияPptlesson
презентацияPptlessonпрезентацияPptlesson
презентацияPptlesson
 
презентация1.pptlesson
презентация1.pptlessonпрезентация1.pptlesson
презентация1.pptlesson
 
About me
About meAbout me
About me
 
узагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 класузагальнюючі 8 клас
узагальнюючі 8 клас
 
вчені хіміки україни
вчені хіміки українивчені хіміки україни
вчені хіміки україни
 
Дидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класахДидактичні ігри в початкових класах
Дидактичні ігри в початкових класах
 
розробка
розробкарозробка
розробка
 
педярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчукпедярмарка физкульт федорчук
педярмарка физкульт федорчук
 
курсова
курсовакурсова
курсова
 
управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)управлінський проект соболик т.а. (1)
управлінський проект соболик т.а. (1)
 
тв гр
тв  гртв  гр
тв гр
 
івчук казка а5
івчук казка а5івчук казка а5
івчук казка а5
 
брошура
брошураброшура
брошура
 
досвид 2015
досвид 2015досвид 2015
досвид 2015
 
дов сист видк_урок
дов сист видк_урокдов сист видк_урок
дов сист видк_урок
 
презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015презент диовид збаровська_2015
презент диовид збаровська_2015
 

Recently uploaded

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxhome
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfolha1koval
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdfolha1koval
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxssuserc6cee7
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenolha1koval
 

Recently uploaded (12)

upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptxЛуцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
Луцький центр ПТО соціальний проєкт .pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdfкритерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
критерії сооцінювання і взаємооцінюваннятехнології.pdf
 
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання  Іноземні мови.pdfКритерії самоцінювання  Іноземні мови.pdf
Критерії самоцінювання Іноземні мови.pdf
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptxПрезентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
Презентація роботи Осипенківської ЗОШ 2023-2024.pptx
 
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnenKryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
Kryterii otciniuvannia navchalnykh dosiahnen
 

видкрит урок електроннитаблици

  • 1. Тема: Електронні таблиці Excel, їх основні функції. Перше знайомство. Координати комірок, введення й форматування числової та текстової інформації. Робота з аркушами. Мета: І. Навчальна:  Ознайомитись, мати уявлення: o Про функціональні можливості табличного процесора MS Excel для опрацювання табличної інформації;  Знати, засвоїти: o Вікно програми MS Excel і його робочі елементи; o Основні правила побудови таблиць в MS Excel; o Введення числових та текстових даних у таблицю; o Копіювання та форматування таблиць; o Робота з аркушами (перейменування, додавання, видалення, копіювання, переміщення);  Оволодіти навичками, технікою: o Створення та збереження робочої книги; o Форматування таблиць; o Додавання, перейменування, копіювання аркушів; ІІ. Розвиваюча:  Розвиток пам’яті, властивостей уважності, зорової та моторної координації; ІІІ. Виховна:  Формування навичок зібраності, уважності, акуратності при роботі з табличними даними;  Інтерес до вивчення нових інформаційних технологій;  Розвивати навички самостійної роботи. Дидактичні матеріали: презентація нового матеріалу, картки для практичної роботи, навчальні картки, карточки “Товариш“, “Довіра”, “Вибір”, “Екзаменатор”. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань з елементами практичної роботи. ХІД УРОКУ І. Організація класу до заняття (час до 1хв.) Доброго дня. Розпочинаємо урок інформатики. Підготуйте будь-ласка зошит, ручку та олівець. ІІ. Актуалізація опорних знань (час 5 хв.) Ви вже закінчили вивчення теми «Текстовий редактор»: призначення та завантаження ТР, створення текстових документів їх редагування та форматування,
  • 2. роботу з таблицями та формулами. Щоб пригадати основні поняття, відкрийте зошити і побудуйте таблицю за таким зразком: (на дошці таблиця і запитання) № п/п Таблиця в Microsoft Word Таблиця в Microsoft Excel 123 Заповніть лише перший стовпчик таблиці, відповівши на такі запитання: 1. Як побудувати таблицю? 2. Як здійснити заливку комірки в таблиці? 3. Чи можна виконувати обчислення за формулами? Другий стовпчик таблиці Вам потрібно заповнити протягом уроку. (Закінчили! Тоді приступим до вивчення нового матеріалу). Запишіть в зошити тему уроку «Електронні таблиці Excel, їх основні функції. Перше знайомство. Координати комірок, введення й форматування числової та текстової інформації. Робота з аркушами». (тема записана на дошці) Мотивація вивчення теми (час до 3 хв.) Найперше призначення комп’ютера – це обробка числових даних. Більшість таких даних, які підлягають обробці в різноманітних сферах людської діяльності, можуть бути представлені у вигляді таблиць. І ми розпочинаємо вивчення програми, яка є частиною пакету Microsoft Office і з її допомогою можна виконувати такі обчислення – це Microsoft Excel. Якщо перекласти слова Executable та cell, то отримаємо: Executable – той, що може бути виконаний; Cell – комірка, тобто це комірка, яка може бути виконаною. Завданням нашого уроку є:  Запуск та знайомство з електронною таблицею Microsoft Excel та її можливостями;  Введення числових та текстових даних у комірки з клавіатури;  Робота з листами табличного процесора;  Побудова таблиць та їх форматування. IV. Виклад нового матеріалу. (час – 18хв.) Сьогодні табличні процесори стали звичним елементом автоматизації офісної та управлінської діяльності. Вони забезпечують: (демонстрація презентаціїз можливостями електронних таблиць на центральному комп’ютері)  Введення, зберігання і редагування великої кількості даних а саме:  Фінансових документів;  Здійснення складних обчислень в галузі точних наук;  Ведення журналів, табелів та інших документів в освітній сфері;  Ділову графіку Для запуску даної програми можна скористатися головним меню Пуск- Програми-Microsoft Excel або ж ярликом на робочому столі. Виконайте запуск даної програми, розглянемо елементи вікна: (наступний слайд презентації з коментуванням елементів вікна)
  • 3. Давайте порівняємо будову даного вікна та вікна текстового редактора. Для цього зменшіть розміри табличного процесора та розташуйте вікно у праву частину екрана і відкрийте вікно текстового редактора, розташуйте тепер вікна зліва направо.  У назві вікна присутня назва документа і дана назва має розширення .xls;  Майже збігаються рядки меню, лишень у ТР є меню «Таблиця», а в електронній таблиці меню «Дані»;  Багато спільних кнопок на панелі інструментів, назвіть деякі з них.  Але найбільшою відмінністю є вигляд робочої області. На відміну від ТР в Microsoft Excel вікно розділене на клітинки; і основним документом, який використовується в електронних таблицях для зберігання і обробки даних є робоча книга. Вікно текстового редактора можете закрити , а вікно електронної таблиці розгорнути на весь екран. Робоча книга складається з робочих листів – це документи, які можна створювати і опрацьовувати. Листи складаються з рядків і стовпців, рядків – 65536, стовпців – 256. Для переміщення в останній стовпець можна натиснути комбінацію клавіш – CTRL+, CTRL+, CTRL+, CTRL+. Напевно всі ви грали в гру «Морський бій», скажіть, як позначаються в ній назви клітинок????? Такий масий принцип покладений в основу адресації комірок в Microsoft Excel А5, С12 і т.д.
  • 4. Якщо ми бажаємо звернутися до кількох комірок, що утворюють неперервний блок, то повинні вказати координати лівого верхнього і правого нижнього кутів блоку, що розділені двокрапкою. (Наприклад С1:Е12). Такі блоки називаються діапазонами. Будь-яка клітинка може бути використана для трьох основних цілей:  Зберігання тексту,  Зберігання чисел,  Посилання на розрахункові формули, за якими здійснюється обчислення. Клітинка, з якою Ви працюєте на даний момент називається активною. Як ужу я зазначала вище, робоча книга складається з листів, які можна додавати, перейменовувати, видаляти, копіювати, переміщувати. СПРОБУЄМО,,, Для додавання листів, потрібно клацнути правою клавішею миші на назві листа, перед яким хочемо добавити ще один і вибрати команду додати лист. Для перейменування листа ПКМ і команда перейменувати; Для видалення – ПКМ – видалити; Для переміщення, утримуючи ліву клавішу миші, перетягувати у необхідне місце; Для копіювання виконувати ті ж дії, що й для переміщення, але утримуючи клавішу CTRL. Молодці, справились. Тепер спробуємо вводити в комірку текстові дані та числову інформацію. Введемо текст Інформатика в комірку В1. Припустимо Вам потрібно, щоб це слово було записано до кімірки В12. Це можна здійснити з допомогою автозаповнення комірок. Для цього поставте курсор миші в нижній правий кут даної комірки і, натиснувши ліву клавішу миші, перетягуйте його до комірки В12. Отримаєте те, що хотіли. Нехай потрібно в комірку помістити текст Інформаційні технології в два рядки, потрібно виконати в такому випадку переніс по словах. СПРОБУЄМО.(ПКМ- Формат клітинок – Вирівнювання, зверніть увагу, як можна вирівнювати текст у клітинках, також можна вибарати заливку, шрифт, межу, це потрібно при побудові таблиці). СПРАВИЛИСЬ??? Тепер спробуємо вносити числа. Цифри десяткові потрібно вносити за допомогою цифрової клавіатури, використовуючи кому. Бувають випадки, коли замість десяткового числа виходить слово «січ.03.», а ви хочете бачити в комірці число. В такому випадку потрібно вибрати формат числа. Відкрийте ПКМ, і подивимося, які формати можуть бути. Поставимо відсотковий формат і внесемо в комірку число 15. Що отримали?. Правильно біля числа з’явився знак %. Так само грошовий або ж ін. Нехай нам потрібно отримати послідовність таких чисел 3, 5, 7, ….. Яким чином це виконати? СПРОБУЄМО! Вносимо в стовпчик С, в комірку С1 число 3, під ним 5, під ним 7. Виділяємо ці числа, ставимо курсор миші в нижній правий кут і перетягуємо, торимаємо нашу послідовність. Якщо числа, що збільшені на 1, виконуємо перетягування, але утримуючи клавішу CTRL. СПРОБУЄМО.
  • 5. І нарешті таблиці. Щоб побудувати таблицю, потрібно виділити необхідний діапазон клітинок і встановити потрібні межі. СПРОБУЄМО. Виділяємо діапазон В10:Е20. (Тоді ПКМ – формат клітинок –межа…). Тут також можна вибрати об’єднання клітинок. Спробуємо…, зрозуміло. V. Закріплення вивченого (до 13 хв.) Кожен з Вас отримає картку з завданням, яке потрібно виконати і зберегти у власній папці. Також на картці є запитання, на які Ви будете відповідати. Кожен витягне картку з словом, яке допоможе Вам при отриманні оцінки за виконане завдання. (Роздаю картки з завданням). Учні витягують картки, на яких слова: «Довіра», «Екзаменатор», «Все про все». Створити таблицю за зразком та зберегти її у власну папку з назвою Завдання1_Прізвище. № Назва фільму Дата сеансу Час сеансу Ціна 1 квитка Придбано квитків Всього сплачено 1 Зоряний пил 23.08 12.45 25,00грн 6 150,00грн 2 Таксі 4 28.08 14.30 15,00грн 6 90,00грн 3 Острів 26.09 22.30 35,00грн 2 70,00грн Дата та час сеансу – тип даних «Дата», Ціна, Всього сплачено – тип даних грошовий - Український грн. Залити 4 клітинки таблиці (див.на картці) різними кольорами. Підготувати відповідь на такі запитання: 1. Яке розширення мають файли, створені в електронній таблиці? 2. Основним документом Excel є …?(робоча книга) 3. Яке ім’я документу надає автоматично Excel ? (Книга 1) 4. З чого складається адреса комірки? (Назви стовпця та рядка) 5. Через який розділовий знак здійснюється запис діапазону клітинок? (:) 6. Яка комірка називається активною? Закінчуємо роботу. Отож, подивіться на картки з словом. Підніміть руку, в кого слово «Довіра», вам пощастило найбільше, я довіряю Вам, думаю, що ви виконали свою роботу і зможете без вагань відповісти на запитання. Підніміть руки, в кого картка з словом «Екзаменатор» і картка з словом «Товариш», «Екзаменатор» перевіряє у «Товариша» роботу і виставляєте оцінки. І нарешті, в кого «Вибір» ви відповідаєте і здаєте роботу мені. Працюємо (2 хв) VI. Підсумок уроку. (3 хв) Оголошую свої оцінки і учні оголошують свої, хто був «Екзаменатором». Ну ось ми і виконали завдання нашого уроку. Ви ознайомились ще з однією програмою Microsoft Excel. Скажіть будь-ласка для чого вона призначена та як її запустити, як можна перейменувати та добавляти листи? (учні дають відповідь?) VII. Домашнє завдання (1 хв) Ви отримуєте картки з визначенням основних термінів та роботою з Microsoft Excel. Вивчіть ці терміни на наступний урок. Всім дякую. Допобачення.
  • 6. І нарешті таблиці. Щоб побудувати таблицю, потрібно виділити необхідний діапазон клітинок і встановити потрібні межі. СПРОБУЄМО. Виділяємо діапазон В10:Е20. (Тоді ПКМ – формат клітинок –межа…). Тут також можна вибрати об’єднання клітинок. Спробуємо…, зрозуміло. V. Закріплення вивченого (до 13 хв.) Кожен з Вас отримає картку з завданням, яке потрібно виконати і зберегти у власній папці. Також на картці є запитання, на які Ви будете відповідати. Кожен витягне картку з словом, яке допоможе Вам при отриманні оцінки за виконане завдання. (Роздаю картки з завданням). Учні витягують картки, на яких слова: «Довіра», «Екзаменатор», «Все про все». Створити таблицю за зразком та зберегти її у власну папку з назвою Завдання1_Прізвище. № Назва фільму Дата сеансу Час сеансу Ціна 1 квитка Придбано квитків Всього сплачено 1 Зоряний пил 23.08 12.45 25,00грн 6 150,00грн 2 Таксі 4 28.08 14.30 15,00грн 6 90,00грн 3 Острів 26.09 22.30 35,00грн 2 70,00грн Дата та час сеансу – тип даних «Дата», Ціна, Всього сплачено – тип даних грошовий - Український грн. Залити 4 клітинки таблиці (див.на картці) різними кольорами. Підготувати відповідь на такі запитання: 1. Яке розширення мають файли, створені в електронній таблиці? 2. Основним документом Excel є …?(робоча книга) 3. Яке ім’я документу надає автоматично Excel ? (Книга 1) 4. З чого складається адреса комірки? (Назви стовпця та рядка) 5. Через який розділовий знак здійснюється запис діапазону клітинок? (:) 6. Яка комірка називається активною? Закінчуємо роботу. Отож, подивіться на картки з словом. Підніміть руку, в кого слово «Довіра», вам пощастило найбільше, я довіряю Вам, думаю, що ви виконали свою роботу і зможете без вагань відповісти на запитання. Підніміть руки, в кого картка з словом «Екзаменатор» і картка з словом «Товариш», «Екзаменатор» перевіряє у «Товариша» роботу і виставляєте оцінки. І нарешті, в кого «Вибір» ви відповідаєте і здаєте роботу мені. Працюємо (2 хв) VI. Підсумок уроку. (3 хв) Оголошую свої оцінки і учні оголошують свої, хто був «Екзаменатором». Ну ось ми і виконали завдання нашого уроку. Ви ознайомились ще з однією програмою Microsoft Excel. Скажіть будь-ласка для чого вона призначена та як її запустити, як можна перейменувати та добавляти листи? (учні дають відповідь?) VII. Домашнє завдання (1 хв) Ви отримуєте картки з визначенням основних термінів та роботою з Microsoft Excel. Вивчіть ці терміни на наступний урок. Всім дякую. Допобачення.