SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Digitális óravázlat
Készítette: Tajti Tamás (INC5T9)
Alapadatok:
Iskola típusa: Gimnázium
Tantárgy: Informatika
Óra helye: a tantervben: 5. témakör 5. lecke
Témakör: Honlap szerkesztés
Téma: Kép beszúrása
Óra típusa: Új ismeret feldolgozó
Fogalmak: img, border, alt
Fejlesztési célok
A diákok rászoktatása az információkeresésre. A belső motivációjuk növelése. Az IMG parancs és
attribútumai bevésése a diákok fejébe. A diákok kedvét megteremteni a honlap szerkesztés iránt.
Módszerek, alkalmazott munkaformák
Egyéni munka. A diákoknak keresniük kell interneten képformázási technikákat.
Frontális osztálymunka.
Források, eszközök
Digitális források:
http://www.w3schools.com,
http://www.webkalap.hu/html/image/img.php,
http://www.htmlgoodies.com/primers/html/article.php/3478181/Basic-HTML-Images.htm,
http://www.google.com
http://delicious.com/ttamas90
Tantermi eszközök: internet, számítógép, projektor
Tanóra felépítése
1. Házi feladat ellenőrzése
2. Ráhangolás
3. Új anyag önálló feldolgozása
4. A legjobb munkák bemutatása
5. Házi feladat kiadása
Az óra logikai felépítése, tevékenységek
Idő Az óra menete Fogalmak Módszer,
munkaforma
Eszközök
5 perc 1. Házi feladat ellenőrzése Frontális
osztálymunka
5 perc 2. Ráhangoló szakasz:
Előző órai anyag ismétlése,
Motiváció megteremtése az
órához. Igényes munkák
bemutatása. Irányt mutatni
(milyen munkákat várok el
az osztálytól)
Frontális
osztálymunka
25
perc
3. Önálló feladat:
A diákok önállóan html
kódból beillesztenek
képeket, és meg is
formázzák azt.A
kutatómunka alkalmával a
diákok kikapcsolódva
tanulnak.
IMG, Border,
Alt
Egyéni munka Internet
www.w3schools.com
www.google.com
www.youtube.com
www.delicious.com/ttamas90
Visszacsatolás:
Feladat alatt folyamatosan
járkálok, hogy mennyire
sikerül a diákoknak elérniük
a feladat megvalósítását.
Ötletelés:
A diákok társaiknak adnak
ötletet, hogy hol találhatnak
látványos módszereket.
5 perc 4. Bemutatás:
A legjobb munkák
kivetítése. A bemutatott
feladatok tulajdonosa
elégedettség érzéssel
távozik.
A bemutatás végén:
Mindenkit megdicsérek
eredményes munkájukért,
inspirálom őket, hogy
hasonlóan aktívak legyenek
a következő órákon is.
Frontális
osztálymunka
Projektor
5 perc 5. Lezáró szakasz
Házi feladat bemutatása,
kérdések megválaszolása.
Frontális
osztálymunka
Projektor

More Related Content

Viewers also liked

Informatikai eszközök használata óravázlat
Informatikai eszközök használata óravázlatInformatikai eszközök használata óravázlat
Informatikai eszközök használata óravázlatHőzső Csaba
 
Juhász Dorottya óravázlat
Juhász Dorottya óravázlat Juhász Dorottya óravázlat
Juhász Dorottya óravázlat Dorottya Juhász
 
óRavázlat matematika 4.
óRavázlat   matematika 4.óRavázlat   matematika 4.
óRavázlat matematika 4.Emese Hunkó
 
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat végleges
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat véglegesCsekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat végleges
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat véglegesvagacszs
 

Viewers also liked (7)

Informatikai eszközök használata óravázlat
Informatikai eszközök használata óravázlatInformatikai eszközök használata óravázlat
Informatikai eszközök használata óravázlat
 
Juhász Dorottya óravázlat
Juhász Dorottya óravázlat Juhász Dorottya óravázlat
Juhász Dorottya óravázlat
 
óRavázlat matematika 4.
óRavázlat   matematika 4.óRavázlat   matematika 4.
óRavázlat matematika 4.
 
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat végleges
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat véglegesCsekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat végleges
Csekeiné vagács zsuzsa digitális óravázlat végleges
 
Oravazlat tothne kocsis-ildiko
Oravazlat tothne kocsis-ildikoOravazlat tothne kocsis-ildiko
Oravazlat tothne kocsis-ildiko
 
óRavázlat jó
óRavázlat jóóRavázlat jó
óRavázlat jó
 
Beadandó óravázlat (2)
Beadandó óravázlat (2)Beadandó óravázlat (2)
Beadandó óravázlat (2)
 

Digitális óravázlat

  • 1. Digitális óravázlat Készítette: Tajti Tamás (INC5T9) Alapadatok: Iskola típusa: Gimnázium Tantárgy: Informatika Óra helye: a tantervben: 5. témakör 5. lecke Témakör: Honlap szerkesztés Téma: Kép beszúrása Óra típusa: Új ismeret feldolgozó Fogalmak: img, border, alt Fejlesztési célok A diákok rászoktatása az információkeresésre. A belső motivációjuk növelése. Az IMG parancs és attribútumai bevésése a diákok fejébe. A diákok kedvét megteremteni a honlap szerkesztés iránt. Módszerek, alkalmazott munkaformák Egyéni munka. A diákoknak keresniük kell interneten képformázási technikákat. Frontális osztálymunka. Források, eszközök Digitális források: http://www.w3schools.com, http://www.webkalap.hu/html/image/img.php, http://www.htmlgoodies.com/primers/html/article.php/3478181/Basic-HTML-Images.htm, http://www.google.com http://delicious.com/ttamas90 Tantermi eszközök: internet, számítógép, projektor Tanóra felépítése 1. Házi feladat ellenőrzése 2. Ráhangolás 3. Új anyag önálló feldolgozása 4. A legjobb munkák bemutatása 5. Házi feladat kiadása
  • 2. Az óra logikai felépítése, tevékenységek Idő Az óra menete Fogalmak Módszer, munkaforma Eszközök 5 perc 1. Házi feladat ellenőrzése Frontális osztálymunka 5 perc 2. Ráhangoló szakasz: Előző órai anyag ismétlése, Motiváció megteremtése az órához. Igényes munkák bemutatása. Irányt mutatni (milyen munkákat várok el az osztálytól) Frontális osztálymunka 25 perc 3. Önálló feladat: A diákok önállóan html kódból beillesztenek képeket, és meg is formázzák azt.A kutatómunka alkalmával a diákok kikapcsolódva tanulnak. IMG, Border, Alt Egyéni munka Internet www.w3schools.com www.google.com www.youtube.com www.delicious.com/ttamas90 Visszacsatolás: Feladat alatt folyamatosan járkálok, hogy mennyire sikerül a diákoknak elérniük a feladat megvalósítását. Ötletelés: A diákok társaiknak adnak ötletet, hogy hol találhatnak látványos módszereket. 5 perc 4. Bemutatás: A legjobb munkák kivetítése. A bemutatott feladatok tulajdonosa elégedettség érzéssel távozik. A bemutatás végén: Mindenkit megdicsérek eredményes munkájukért, inspirálom őket, hogy hasonlóan aktívak legyenek a következő órákon is. Frontális osztálymunka Projektor 5 perc 5. Lezáró szakasz Házi feladat bemutatása, kérdések megválaszolása. Frontális osztálymunka Projektor