Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Scienceday/День науки 2017. Усний журнал

288 views

Published on

Стан сучасної науки в Україні. Презентація до Дня науки в Бериславському педагогічому коледжі

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Scienceday/День науки 2017. Усний журнал

 1. 1. #Тематична лінійка_до_Дня_науки_в_ Бериславському_ педагогічному_коледжі
 2. 2. День науки був встановлений Указом Президента України від 14.02.97 № 145/97. Науково-технічну та наукову діяльність регулює Закон України про наукову і науково-технічну діяльність прийнятий 26.11.2015 № 848-VIII.
 3. 3. Наукову та науково-технічну діяльність в Україні забезпечує Національна академія наук України, яка заснована 27 листопада 1918 року у м. Києві. Першим президентом НАН України був видатний учений із світовим ім`ям Володимир Вернадський.
 4. 4. З 1962 року президентом Національної академії наук є Борис Патон, академік НАН України
 5. 5. Структура Національної академії наук Секція фізико-технічних і математичних наук Секція хімічних і біологічних наук Секція суспільних і гуманітарних наук 14 відділень наук історії, філософії та права; літератури, мови та мистецтвознавстваматематики; інформатики; механіки; фізики та астрономії; наук про Землю; фізико-технічних проблем матеріалознавства; фізико-технічних проблем енергетики; ядерної фізики та енергетики; хімії; біохімії, фізіології і молекулярної біології; загальної біології; економіки.
 6. 6. Західний (м.Львів) Південний (м. Одеса) Північно-східний (м. Харків) 5 регіональних наукових центрів подвійного з Міністерством освіти і науки України підпорядкування У Національній академії наук України діють Придніпровський (м. Дніпро) Донецький
 7. 7. обсерваторії, ботанічні сади, дендропарки, заповідники, бібліотеки, музеї тощо). У структурі НАН України діють національні заклади - Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського, Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія», Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка, Національний дендрологічний парк «Софіївка», Національний науково-природничий музей, Львівська національна наукова бібліотека України ім. В.Стефаника. Основною ланкою структури НАН України є науково-дослідні інститути та інші наукові установи: Всього на цей час в НАН України діють 163 наукові установи та 46 організацій дослідно-виробничої бази
 8. 8. Крім Національної академії наук в Україні існують інші наукові корпорації: Національна академія медичних наук України Національна академія аграрних наук України Національна академія правових наук України Національна академія мистецтв України  Національна академія педагогічних наук України Мала академія наук України Міністерство освіти і науки України Київський національний університет ім.Тараса Шевченка Національний технічний університет України "КПІ"
 9. 9. Відомі першовідкривачі української науки Михайло Остроградський – зірка першої величини у сузір’ї найвидатніших математиків світу Степан Тимошенко – всесвітньо відомий механік, один із творців Української Академії наук
 10. 10. Володимир Кубійович, український історик, географ, енциклопедист, багато зробив для становлення в Україні географічної науки. Михайло Кравчук – український математик, доктор фізико-математичних наук.
 11. 11. Михайло Кравчук був одним із засновників ЕОМ (електронно- обчислювальної машини). Методи М. Кравчука використані в США, Японії та інших країнах при моделюванні кібернетичної техніки. Наукові праці М. Кравчука широко використовували американські автори першого у світі комп'ютера.
 12. 12. Григорій Костюк – засновник вітчизняної психологічної науки Василь Сухомлинський – видатний український педагог- гуманіст, член-кореспондент АПН СРСР
 13. 13. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях науки. Офіційно задокументована історія львівського повітроплавання сягає 4 березня 1784 року. Саме цього дня над містом вперше здійнялася повітряна куля. Це був тепловий аеростат з автоматичним пальником на рідкому паливі, розробленим і виготовленим професором фізики Львівського університету Ігнатієм Мартиновичем і доктором медицини Непомуком Германом. Перша у світі повітряна куля на рідкому паливі (1784)
 14. 14. Особливо прославив українське бджільництво житель Чернігівської області Петро Прокопович (1755 – 1850), який у 1814 році першим у світі розробив розбірний рамковий вулик. Перший у світі розбірний рамковий вулик (1814)
 15. 15. 1853 року в аптеці «Під золотою зіркою» у Львові, що на вулиці Коперника, фармацевтами Яном Зегом та Ігнатіем Лукасевичем винайдено першу у світі гасову (нафтову) лампу. Перша у світі гасова лампа (1853)
 16. 16. Ще один український геній – технік Йосип Тимченко (1852 – 1924). Влітку 1893 р. (за два роки до відкриття братів Люм'єрів) — разом з фізиком М. Любимовим розробив скачковий механізм «слимак», який було використано для удосконалення стробоскопу. Перший у світі апарат «кінескоп» (1893)
 17. 17. Іван Пулюй (1845 – 1918) - український винахідник Х-променів. Усі експерименти з ними І. Пулюй проводив, використовуючи вакуумні трубки власної конструкції, які винайшов у 1883 році, на 12 років раніше, ніж це зробив німецький фізик В.-К. Рентген. Саме він зробив першій знімок людського скелета, відкривши нову еру в медицині, - адже до того часу велику кількість хвороб не можна було вчасно виявити без винаходу українця. Флуоресцентна «Лампа Пулюя» ( 1881)
 18. 18. Широковідомим був вихованець Харківського університету хірург-новатор Аполлінарій Григорович Підріз (1852 – 1900). Він з 1887 року очолював пропедевтичну, а пізніше госпітальну клініку. Підріз у нашій країні був піонером хірургії серця. Він перший у світі спробував усунути стороннє тіло з серця і розробив клаптевий метод доступу до серця при таких операціях, запропонував багато доцільних інструментів Перша у світі хірургічна операція на відкритому серці (1897)
 19. 19. Юрій Вороний в 1933 року в Херсоні здійснив першу в світі пересадку нирки. перша в історії спроба пересадки будь-якого цілого органу людині. Реципієнтка прожила з новим органом 48 годин. Перша у світі пересадка органу
 20. 20. Винахідником вертольоту є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. Перший вертоліт VS-300 піднявся в небо в 1939 році Перший у світі вертоліт
 21. 21. Ім’я Юрія Кондратюка ( 1897 – 1942) - ( справжнє ім’я Олександр Шаргей) вписане золотими літерами в історію світової космонавтики, нашому землякові на космодромі Канаверал (США) встановлено пам’ятник, його ім’ям названо не тільки вулиці та навчальні заклади, а й малу планету та кратер на зворотному боці Місяця. Перша у світі теорія багатоступеневих космічних ракет (1929)
 22. 22. Впровадження наукових розробок, інноваційна діяльність. Науковими установами НАН України в 2016 році впроваджено в різні галузі економіки України 1150 новітніх розробок, серед яких передові технології, у тому числі інформаційні, машини, устаткування, матеріали, автоматизовані комплекси і системи, програмні продукти, бази даних і бази знань, сорти рослин, методичні рекомендації та методики, стандарти. Системи оптичного запису та довготривалого зберігання комп’ютерної інформації на сапфірових дисках (розробка Інституту проблем реєстрації інформації НАН України) Енергоефективний будинок пасивного типу (розробка Інституту технічної теплофізики НАН України) Зразки функціональних харчових порошків для пайків швидкого приготування в польових умовах (розробка Інституту технічної теплофізики НАН України)
 23. 23. Впровадження наукових розробок, інноваційна діяльність. Пов’язки й аплікації для прискореного загоювання ран та опіків (розробка Інституту прикладних проблем фізики і біофізики НАН України) Нові штучні кришталики (розробка Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України)
 24. 24. Здійснюється в рамках 122 чинних угод, укладених НАН України з академіями, державними установами, науковими організаціями та освітніми закладами близько 50 країн світу, серед яких країни Європи, Америки, Азії, Африки. Загалом у реалізації різних форм міжнародної співпраці бере участь понад 130 установ Академії Розширюються зв'язки з країнами ЄС та організаціями Європейської комісії, зокрема участь в програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», започатковано конкретну взаємодію на постійній основі з Об'єднаним дослідницьким центром Єврокомісії (JRC), а також з програмою ЄВРАТОМ. Міжнародне наукове співробітництво
 25. 25. Отже, сьогодні українська наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших учених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Геніальними винаходами і відкриттями наших земляків користується весь світ. Творіння українських геніїв навіть змінили хід історії, перевернули уявлення про світ та відкрили нові можливості для всього людства.
 26. 26. Список використаних джерел 1. http://massovoodessa.blogspot.ru/2015/05/blog-post.html 2. http://dni-nauky.in.ua/#donate 3. http://new.nas.gov.ua/UA/Pages/default.aspx 4. http://my.science.ua/directory/ 5. http://ridna.ua/2016/05/sohodni-v-ukrajini-vidznachayut-den-nauky/ 6. http://kvm.kpfu.ru/userfiles/persons/Ostrogradskii.jpg 7. http://shpacer.lviv.ua/index.php/ua/tsikavi-istorii-pro-lviv 8. http://day.kyiv.ua/sites/default/files/main/articles/03042013/9medicina.jpg 9. http://myukrtrips.blogspot.com/2015/07/2.html

×