Розділ:Основи медико-санітарної підготовки.
Тема:Тимчасовазупинка кровотечіпри пораненнях.
Мета:Зформувати поняття рана, кровотеча;дати їх класифікацію;
ознайомитиз вимогамита правилами надання першої допомогипри
пораненнях та кровотечах;навчити правильно накладати джгут та пов’язку
при пораненнях та кровотечах.
Тип уроку: Комбінований.
Навчальніпитання:
1)Поняття про рани. Їх класифікація.
2)Кровотечі, їх класифікація.
3)Перша допомогаприпораненнях та кровотечах.
4)Методи накладання пов’язок.
Учні мають знати:Вимоги та правила надання першої допомогипри
пораненнях та кровотечах.
Учні повиннівміти:Правильно накладати джгут та пов’язку.
Учні повиннізасвоїти терміни і поняття: Рана, кровотеча,пов’язка,
перев’язка.
Місце заняття: Кабінет захисту Вітчизни.
Час:45 хв.
Методи і форми проведенняуроку:Розповідь, практичнівправи.
Обладнанняіматеріали: Підручник, набір плакатів, виготовлені таблиці,
джгут, носовахустинка, бинт.
Міжпредметнізв’язки: біологія, основи здоров’я.
Структура уроку.
І. Організаційний момент- 5 хв.
ІІ. Актуалізація опорнихзнань і умінь учнів-5 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу-20 хв.
ІV. Закріплення нових знань і умінь-13 хв.
V. Підсумок уроку-1хв.
VІ. Домашнє завдання-1 хв.
Хід уроку.
І. Організаційний момент-5хв.
1. Вишикувати учнів в одну шеренгу.
2. Віддача рапорту командиром.
3. Виконання команд: «Рівняйсь!», «Струнко»,«Праворуч», «Ліворуч»,
«Кругом».
4. Оголошення теми, мети, порядкувивчення нового матеріалу.
5. Об’єднання учнів у пари на час вивчення нового матеріалу та
закріплення нових знань і умінь.
6. Виконання команди «Розійдись», «Сістиза парти».
ІІ. Актуалізація опорнихзнань-5 хв.
Еврістична бесіда.
1. Яка перша медична допомогаможе надаватися в бою?
2. Хто може надавати першу медичну допомогув бою?
3. Яке значення має перша медичнадопомогав бою?
ІІІ. Вивченнянового матеріалу -20 хв.
1. Поняття прорани. Їх класифікація.
Рана - це пошкодження шкіри, слизовихоболонок, тканин і органів, що
супроводжується болем, кровотечею,порушенням функцій організму.
Рани бувають: вогнепальні, різані, рубані, колоті, вдарені, рвані, вкушені,
розмічені. Рани можуть бути поверхневими, або такими, що проникають у
порожнинучерепа, грудну клітку, черевну порожнину. Проникні рани -
найнебезпечніші. Усі рани, крім операційних, вважаються первісно
інфікованими.
2. Кровотечі, їх класифікація.
Кровотеча- це витік кровіз ушкоджених кровоноснихсудин.
Залежно від характеру ушкодження судин,розрізняютьтакі кровотечі:
а) артеріальна кровотеча - яскраво-червонийколір крові,витікання крові
пульсуючим струменем. За короткийчас – велика крововтрата.
б) венозна кровотеча – колір кровітемніший, витікання крові безперервне,
явного струменя не спостерігається.
в) капілярна кровотеча - виникає внаслідок пошкодження дрібних судин
шкіри, м’язів. Кровоточить вся пораненаповерхня.
г) паренхіматозна кровотеча - виникає при ушкодженні внутрішніх органів і
завжди небезпечна для життя.
Перші три кровотечіназиваються зовнішніми, паренхіматозна - це внутрішня
кровотеча, кров виливається в порожниниі тканини тіла.
3. Перша допомога при пораненнях такровотечах.
Основапершої допомогиприпораненнях – це зупинка кровотечіодним із
способів та обробкаран. Правильна обробкарани перешкоджає виникненню
ускладнень і майже втричі скорочує час загоювання. Для цього слід постійно
пам’ятати і виконувати такі вимогиі правила.
1. При сильній кровотечі - зупинити її;
2. Не промивайте рану водою, завинятком рани від укусів тварин;
3. Не виймайте з рани шматки предметів. Якщо вони лежать на поверхні
рани- скористайтесь стерильною салфетко.
4. Не доторкайтесь до рани руками.
5. Не вводьте в рани антисептичні засоби(йод,діамантовий зелений …).
6. Не залишайте рану відкритою.
7. Не засипайте рану порошками, не замащуйте мазями.
8. Забороняєтьсябезпосередньона рану класти вату.
9. Перед накладанням пов’язкидобревимийте руки.
10. По можливості, обробіть краї рани антисептичними засобами.
11. Іммобілізуйте поранену кінцівку в дещо піднятому положенні.
12. Не накладайте пов’язкунадто тісно.
13. Тісну пов’язкучерез деякий час розріжте і зверху по ній накладіть другу
пов’язку.
14. При кульовому пораненні пов’язкунакладіть і на вхідний, і на вихідний
отвори.
4. Методи накладанняпов’язок.
Роботаз підручником. Учні самостійно опрацьовують матеріал про
методи накладання пов’язокі джгута (ст. 360-362;367-372 підручника).
Групи при цьому отримують завдання підготуватись до демонстрації
накладання джгута і пов’язок із дотриманням правил і вимог.
ІV. Закріпленняновихзнань і умінь-13хв.
Представники груп демонструють як накладати джгут і окремі пов’язки.
Вчитель коментує і виправляє помилки.
V. Підсумок уроку.
1. Яке значення мають отримані вами знання у повсякденномужитті?
IV. Домашнє завдання.
Опрацювати стор.359-372.

Основи медико-санітарної підготовки. Тимчасова зупинка кровотечі при пораненнях.

  • 1.
    Розділ:Основи медико-санітарної підготовки. Тема:Тимчасовазупинкакровотечіпри пораненнях. Мета:Зформувати поняття рана, кровотеча;дати їх класифікацію; ознайомитиз вимогамита правилами надання першої допомогипри пораненнях та кровотечах;навчити правильно накладати джгут та пов’язку при пораненнях та кровотечах. Тип уроку: Комбінований. Навчальніпитання: 1)Поняття про рани. Їх класифікація. 2)Кровотечі, їх класифікація. 3)Перша допомогаприпораненнях та кровотечах. 4)Методи накладання пов’язок. Учні мають знати:Вимоги та правила надання першої допомогипри пораненнях та кровотечах. Учні повиннівміти:Правильно накладати джгут та пов’язку. Учні повиннізасвоїти терміни і поняття: Рана, кровотеча,пов’язка, перев’язка. Місце заняття: Кабінет захисту Вітчизни. Час:45 хв. Методи і форми проведенняуроку:Розповідь, практичнівправи. Обладнанняіматеріали: Підручник, набір плакатів, виготовлені таблиці, джгут, носовахустинка, бинт. Міжпредметнізв’язки: біологія, основи здоров’я.
  • 2.
    Структура уроку. І. Організаційниймомент- 5 хв. ІІ. Актуалізація опорнихзнань і умінь учнів-5 хв. ІІІ. Вивчення нового матеріалу-20 хв. ІV. Закріплення нових знань і умінь-13 хв. V. Підсумок уроку-1хв. VІ. Домашнє завдання-1 хв. Хід уроку. І. Організаційний момент-5хв. 1. Вишикувати учнів в одну шеренгу. 2. Віддача рапорту командиром. 3. Виконання команд: «Рівняйсь!», «Струнко»,«Праворуч», «Ліворуч», «Кругом». 4. Оголошення теми, мети, порядкувивчення нового матеріалу. 5. Об’єднання учнів у пари на час вивчення нового матеріалу та закріплення нових знань і умінь. 6. Виконання команди «Розійдись», «Сістиза парти». ІІ. Актуалізація опорнихзнань-5 хв. Еврістична бесіда. 1. Яка перша медична допомогаможе надаватися в бою? 2. Хто може надавати першу медичну допомогув бою? 3. Яке значення має перша медичнадопомогав бою? ІІІ. Вивченнянового матеріалу -20 хв. 1. Поняття прорани. Їх класифікація.
  • 3.
    Рана - цепошкодження шкіри, слизовихоболонок, тканин і органів, що супроводжується болем, кровотечею,порушенням функцій організму. Рани бувають: вогнепальні, різані, рубані, колоті, вдарені, рвані, вкушені, розмічені. Рани можуть бути поверхневими, або такими, що проникають у порожнинучерепа, грудну клітку, черевну порожнину. Проникні рани - найнебезпечніші. Усі рани, крім операційних, вважаються первісно інфікованими. 2. Кровотечі, їх класифікація. Кровотеча- це витік кровіз ушкоджених кровоноснихсудин. Залежно від характеру ушкодження судин,розрізняютьтакі кровотечі: а) артеріальна кровотеча - яскраво-червонийколір крові,витікання крові пульсуючим струменем. За короткийчас – велика крововтрата. б) венозна кровотеча – колір кровітемніший, витікання крові безперервне, явного струменя не спостерігається. в) капілярна кровотеча - виникає внаслідок пошкодження дрібних судин шкіри, м’язів. Кровоточить вся пораненаповерхня. г) паренхіматозна кровотеча - виникає при ушкодженні внутрішніх органів і завжди небезпечна для життя. Перші три кровотечіназиваються зовнішніми, паренхіматозна - це внутрішня кровотеча, кров виливається в порожниниі тканини тіла. 3. Перша допомога при пораненнях такровотечах. Основапершої допомогиприпораненнях – це зупинка кровотечіодним із способів та обробкаран. Правильна обробкарани перешкоджає виникненню ускладнень і майже втричі скорочує час загоювання. Для цього слід постійно пам’ятати і виконувати такі вимогиі правила. 1. При сильній кровотечі - зупинити її;
  • 4.
    2. Не промивайтерану водою, завинятком рани від укусів тварин; 3. Не виймайте з рани шматки предметів. Якщо вони лежать на поверхні рани- скористайтесь стерильною салфетко. 4. Не доторкайтесь до рани руками. 5. Не вводьте в рани антисептичні засоби(йод,діамантовий зелений …). 6. Не залишайте рану відкритою. 7. Не засипайте рану порошками, не замащуйте мазями. 8. Забороняєтьсябезпосередньона рану класти вату. 9. Перед накладанням пов’язкидобревимийте руки. 10. По можливості, обробіть краї рани антисептичними засобами. 11. Іммобілізуйте поранену кінцівку в дещо піднятому положенні. 12. Не накладайте пов’язкунадто тісно. 13. Тісну пов’язкучерез деякий час розріжте і зверху по ній накладіть другу пов’язку. 14. При кульовому пораненні пов’язкунакладіть і на вхідний, і на вихідний отвори. 4. Методи накладанняпов’язок. Роботаз підручником. Учні самостійно опрацьовують матеріал про методи накладання пов’язокі джгута (ст. 360-362;367-372 підручника). Групи при цьому отримують завдання підготуватись до демонстрації накладання джгута і пов’язок із дотриманням правил і вимог. ІV. Закріпленняновихзнань і умінь-13хв. Представники груп демонструють як накладати джгут і окремі пов’язки. Вчитель коментує і виправляє помилки. V. Підсумок уроку. 1. Яке значення мають отримані вами знання у повсякденномужитті? IV. Домашнє завдання. Опрацювати стор.359-372.