The document discusses the history and evolution of the internet over the past 50 years, from its origins as a small network created by the U.S. Department of Defense to the huge global network it is today that has changed nearly every aspect of modern life. It grew slowly at first among academic and research institutions before commercialization in the 1990s led to widespread adoption and transformed the internet into the indispensable tool it has become.
The document discusses the history and evolution of the internet over the past 50 years, from its origins as a small network created by the U.S. Department of Defense to the huge global network it is today that has changed nearly every aspect of modern life. It grew slowly at first among academic and research institutions before commercialization in the 1990s led to widespread adoption and transformed the internet into the indispensable tool it has become.
1. Урок основ здоров’я у 2 класі
Тема уроку: « Сам собі лікар»
Підготувала:
Денежна Світлана Іванівна,
вчитель основ здоров’я,
спеціаліст першої категорії
Лютий 2015 р.
Тема: Сам собілікар.
Мета: дати учням поняття про першу медичну допомогупринезначних
травмах; вчити надавати самодопомогута допомогуприпорізах, подряпинах,
забиттях, укусах комах, виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання
допомагатиодне одному.
Обладнання:підручники, зошити, демонстраційний матеріал для
практичної роботи« Якщо дитина поранилася».
ХІД УРОКУ
2. І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізаціяопорних знань
Гра « Доповни поради»
… до лісу тільки з дорослими.
… гнізда птахів і нории тварин.
… до рук дитинчат диких тварин – вони можуть через це загинути..
…у чагарники – там можна подряпатись і натрапити на змію.
ІІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності
- Які небезпеки підстерігають нас у лісі і як це може зашкодитинашому
здоров’ю?
- А що таке перша медична допомога?
- Чи доводилося вам надавати першу допомогу?
ІV. Повідомленнятеми і мети уроку
- Як це робити, ми поговоримона сьогоднішньомууроці.
V. Вивченнянового матеріалу
1. Робота з підручником ( с.104 – 108)
- Шо сталося б, якбине було болю?
- Розгляньтемалюнки на с.104. Пригадайте випадок, коли у вас щось боліло.
Розкажіть:
● Як це сталося?
● Що ви робили?
● Хто вам допоміг?
- Якщо в тебе щось болить, повідом про це доослих.
- Що треба робити, якщо забився?А якщо подряпався?
Практичнаробота
- Розгляьтемалюнки на с.105. Запам’ятайте послідовність дій.
( Діти отримують такіж картки, алене пронумеровані. Необхідно
розмістити картки употрібній послідовності.)
- Роздивіться малюнки на с. 106.
- - Що робити, якщо місце укусів комарів дуже свербить?
- - Що робити, якщо тебе вкусила бджола, оса або джміль?
- - У якому разіслід негайно звернутися до лікаря?
- Прочитайте вірші (с. 107)
- Назвіть правила захисту від укусів комах
-
2. Фізкультхвилинка
Вранці часу я не гаю,
На зарядку вибігаю,
Марширую, присідаю,
Легко бігаю, стрибаю.
І не стомлююсь нітрішки,
3. Бо я дужі маю ніжки.
3. Робота взошитах (с. 48 – 49)
1). Розглянь малюнки. Яка травма може статися у цих випадках? З’єднайте
стрілками.
2).Практична робота.
- Що знадобитьсяхлопчикові?
3). В якій послідовностіпотрібно оброблятиранку? Впишіть у клітинки
відповідні цифри. Поясніть, чому.
4).Колективна робота. В яких ситуаціях потрібно звернутися до медичного
працівника? Чому? Запишіть
.
4. Практичне закріпленнязнань
Роботав групах. Кожна група одержує картку з різними травмами (Різана
рана,садно,пошкодження ока). Встановити послідовність надання
допомоги. ( Додаток)
УІ. Узагальненнята систематизаціяотриманихзнань
1. Тестування
1) Які предмети необхідні, для того, щоб витягнути скалку з пальця?
а) пінцет;
б) голка;
в) ножиці;
г) йод;
д) вата;
є) одеколон.
2). Що слід зробити, якщо порізався?
а) пошкоджену ділянку шкіри промити під краном теплою водою;
б) краї ранки змастити йодом;
в) притиснути чистуносовухустку або бинт до пошкодженої ділянки і
потримати декілька хвилин;
г) прикласти до пошкодженої ділянки шматочокльоду, загорнутого в
серветку.
3). Які предмети необхідні для обробкирани?
а) рушник;
б) марлева серветка;
в) ножиці;
г)йод;
д) грілка;
є) бактерицидний пластир;
е) крем;
ж) перекис водню.
2. « Перевір себе» ( с. 108)
- Поясніть,чомухудожник поставив стрілочку перед одним із пішоходів і
хрестики – перед двома іншими.
4. УІІ. Підсумок уроку
- Що ви робите, якщо вдарились?
- Що ви робите, коли порізались?
- Чим необхідно промиватирану?
- Чим треба змащувати рану?