SlideShare a Scribd company logo
1 of 5
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. М. Решетняка
Урок
української мови
3 клас
Підготувала
вчитель початкових класів
Платана С.О.
2014 рік
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Написання листа.
Мета. Ознайомити учнів із історією виникнення листів та основними правилами
листування, структурою листа, правилами листування, з’ясувати значення слів адреса,
адресат і адресант; формувати уміння аналізувати тексти запропонованих листів та
писати власні; закріплювати навички вживання звертань; виховувати мовленнєву
культуру та зацікавленість до наслідків власної праці.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
Здоров’я побажаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Активізація навчальної діяльності
а) Гра «Склади слово»
В словах цих пропущені букви немарно -
З них слово скласти зможеш гарно.
Л_ с т о н о ш а
с к р _ н ь к а
а д р _с а
к о н в _ рт
б ) Бесіда про лист і листування.
- Якою спільною темою можна об’єднати усі ці слова? ( Назва теми )
- Чи доводилось вам писати листи? Кому?
- Як можна надіслати листа?
- Чи можна без дозволу читати листи, адресовані комусь іншому?
в )Розповідь вчителя (супровід презентація)
Листування виникло дуже давно. Першим видом писемності були геометричні
зображення й малюнки на скелях.Листи писали на камені, дереві, пальмовому листі,
папірусі , воскових дощечках.
Стародавні єгиптяни користувалися піктографічним письмом. Кожна малесенька
картинка позначала слово або звук. Малюнкове письмо віджило, але залишки його
можемо побачити й сьогодні. Це всім відомі знаки дорожнього руху. (Слайд)
Поширеним було і вузликове листування кіпу, зміст послань передавався через
кількість прив’язаних вузлів різного кольору. Першими ж листами за часів Київської
Русі були берестяні грамоти. Бересту кип'ятили, сушили, обрізали, виписували букви
«писалом» з кістки. Так починалася історія писемності та листування.( Слайд)
- Про що можуть писатися листи та яка їх мета? Над цим задумались наші
однокласники. Пропоную переглянути відео. ( Відео)
2. Повідомлення теми і мети уроку
- Про що можна писати в листі?(повідомляють про події, діляться враженнями,
звертаються з проханнями)
- Але кожному героєві з давнини і нам з вами, треба знати і дотримуватися вимог та
структури написання листа. Сьогодні ми будемо вчитися писати листи своїм рідним та
друзям та навіть чарівникам.
ІІІ. Робота по темі. Колективна підготовча робота
- Перш, ніж почати роботу, ми маємо з’ясувати що таке лист. В цьому допоможе
вільна енциклопедія Вікіпедія.
Лист - написаний чи надрукований на папері або електронно текст, що звернений
до особи (осіб).
Розрізняють листи : офіційні (ділові), особисті, поздоровчі
Ділові листи, як вид документації, ви будете вивчати в старших класах, сьогодні ж
працюватимемо над особистими та поздоровчими.
Розпочнімо із словникової роботи. До вашої уваги діалог знайомих.
1. Словникова робота.
Мовленнєва ситуація «Зустріч»
— Привіт, Руслано!
— Добрий день, Аліно!
— Як ми давно не зустрічалися! За яким адресом ти зараз проживаєш?
— Я мешкаю не за адресом, а за адресою. Адрес — письмове звернення до особи,
установи. Адреса — місце проживання особи, напис на конверті. Соромно тобі цього
не знати. І чого тебе в школі навчають?!
— Ой, і знову ці нудні правила! Я так не люблю їх вчити! Без них можна обійтися. І
зовсім мені не соромно! А от значення інших слів я знаю добре. Адресат — це той, хто
надсилає кому-небудь листа.
— І неправильно! Давайте, друзі, допоможемо Руслані розібратися в значенні цих слів.
Учитель. Який словник допоможе з’ясувати значення слів? (тлумачного словника).
Знайдіть та прочитайте уважно,1 група - адрес, 2 — адреса, 3- адресат, 4 –адресант.
Адресат — особа, якій пишеться й адресується лист.
Адресант — особа, яка відправляє поштою листа, телеграму.
Адреса — це точна, за певною формою складена вказівка, кому слід вручити поштове
відправлення, де проживає чи знаходиться адресат.
Адрес - письмове вітання кого-небудь з нагоди відзначення видатної події в його
житті.
- Тож ми з вами сьогодні будемо в ролі адресата чи адресанта?
2. Знайомство з структурою листа
- Будь-який лист починається з вітання та звертання до адресата, потім основна
частина листа, в якій повідомлення про новини, враження, події, прикінцева
частина, прощання та підпис адресанта. Всі частини пишуться з нового рядка.
3. Робота в групі. Опрацювання зразків листа.
- Пропоную відновити листи, скласти та прочитати в тому порядку, як вимагає
структура та вказати його вид, підказки є на конверті (особистий, колективний,
поздоровчий)
1 – ровесникам 2 - бабусі та дідусеві 3 – сестрі 4 - вчителеві
4. Знайомство з структурою листа – таблиця
- Звичайно ж ви звернули увагу на вжиті звертання до адресата. Давайте
прослухаємо телевипуск «Так буде українською» .
5. Групова робота:
– Утворіть форму звертання від поданих слів.
6. Робота з таблицею.
- До вашої уваги деякі загальноприйняті шаблони початку речень.
- Після звертання до адресата, іноді може бути інформація про стан листування.
- Основну частину варто розпочати словами Напишу Вам, що у мене нового в школі
(вдома)…Я хочу розповісти Вам…
- Прикінцева може містити питання, передачу вітань, прохання якомога швидше
дати відповідь.
- Іноді вказуть дату написання листа
- Якщо в листі ви забули щось вказати, можна написати постскриптум.
ПОСТСКРИПТУМ - це приписка в листі, яка стоїть після підпису і позначається
літерами «P.S.». Постскриптум перекладається з латинської мови як «після
написаного». Наприклад:
P. S. Так, я тільки що дізнався, що у Сергія народилася сестричка.
P.s. Забув згадати про те, що живу зараз у бабусі. Пиши відповідь на її адресу.
P. S. Обов'язково приїжджай до нас в гості. Обіцяю, буде весело!
ІV.Фізхвилина «Україна»
- В нашому класі теж буде весело, адже надійшов час відпочинку.
V. На електронну пошту нашої школи прийшов лист, адресований саме вам.
- З чого починається лист?
- Про що в листі розповідає , про що запитує св. Миколай?
- Чим закінчується лист? Сьогодні ми напишемо лист-відповідь цьому адресатові.
VІ. Самостійна робота.
- Поради на парті, ознайомтесь з ними самостійно. А від себе додам:
лист – це творчість кожної людини та дзеркало душі. Сідати за написання листа з
поганим настроєм не слід. Прикрасьте цей лист малюнками.
VІІ. Перевірка виконаної роботи. Зачитування листів. Аналіз дотримування
структури.
VІІІ. Підсумок та оцінювання. Мотивація оцінок
1.Гра «Займи позицію»: у ХХІ столітті – добі високих технологій, розвитку
всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, комп’ютеризації суспільства існує
думка, що писати звичайні листи не треба. Достатньо скористатися електронною
поштою чи СМС-повідомленням за допомогою мобільного телефону.
- Чи спроможне сьогодні електронне листування замінити традиційне поштове
листування?
Займіть позицію: діти, які згоджуються з такою думкою, станьте праворуч від
учителя, а діти, які з такою думкою не погоджуються, станьте ліворуч.
Обґрунтуйте свою думку – позицію.
2. Знайди помилку «Лист від Миколи»
- Прощання та підпис можуть бути такими: Міцно цілую і обнімаю… Ваш внук
(ваша внучка)…
3. Гра «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці…
- Мені найбільше сподобалося...
- Я не вмів, а тепер навчився …
- Найбільший мій успіх –це…
- Мені запам’яталося...
- Я вважаю … Тому що … Отже …
- Пишіть листи, листів чекайте
І листоношу виглядайте,
Бо лист – це часточка душі.
Отож з теплом листи пишіть

More Related Content

Similar to урок української мови розв. мовл.

урок української мови розв. мовл.
урок української мови розв. мовл.урок української мови розв. мовл.
урок української мови розв. мовл.pr1nc1k
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентаціяCshkilniy
 
кореспонденцIя
кореспонденцIякореспонденцIя
кореспонденцIяBogaychuk
 
звертання. розділові знаки
звертання. розділові знакизвертання. розділові знаки
звертання. розділові знакиvalentina26622
 
Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельКовпитська ЗОШ
 
2 um sav_2019
2 um sav_20192 um sav_2019
2 um sav_20194book
 
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2kreidaros1
 
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-2
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-22 klas-ukrmova-savchenko-2019-2
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-2cgf gfgfg
 
методичний
методичнийметодичний
методичнийCshkilniy
 
1_b1_i_2018.pdf
1_b1_i_2018.pdf1_b1_i_2018.pdf
1_b1_i_2018.pdf4book
 

Similar to урок української мови розв. мовл. (20)

урок української мови розв. мовл.
урок української мови розв. мовл.урок української мови розв. мовл.
урок української мови розв. мовл.
 
презентація
презентаціяпрезентація
презентація
 
лист
листлист
лист
 
кореспонденцIя
кореспонденцIякореспонденцIя
кореспонденцIя
 
конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
звертання. розділові знаки
звертання. розділові знакизвертання. розділові знаки
звертання. розділові знаки
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
я особистість
я   особистістья   особистість
я особистість
 
Іван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавельІван Франко «Лисичка і журавель
Іван Франко «Лисичка і журавель
 
2 um sav_2019
2 um sav_20192 um sav_2019
2 um sav_2019
 
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2
Ukrajinska mova-2-klas-savchenko-2019-2
 
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-2
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-22 klas-ukrmova-savchenko-2019-2
2 klas-ukrmova-savchenko-2019-2
 
Закріплення букви "З"
Закріплення букви "З"Закріплення букви "З"
Закріплення букви "З"
 
методичний
методичнийметодичний
методичний
 
1_b1_i_2018.pdf
1_b1_i_2018.pdf1_b1_i_2018.pdf
1_b1_i_2018.pdf
 
Як писати есе
Як писати есеЯк писати есе
Як писати есе
 

More from pr1nc1k

5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиківpr1nc1k
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідкаpr1nc1k
 
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпеченняpr1nc1k
 
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпеченняpr1nc1k
 
історична довідка про школу
історична довідка про школуісторична довідка про школу
історична довідка про школуpr1nc1k
 
6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпечення6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпеченняpr1nc1k
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідкаpr1nc1k
 
4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннями4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннямиpr1nc1k
 
3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпечення3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпеченняpr1nc1k
 
2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпечення2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпеченняpr1nc1k
 
1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрам1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрамpr1nc1k
 
статут нової редакції 2016 2
статут  нової редакції 2016 2статут  нової редакції 2016 2
статут нової редакції 2016 2pr1nc1k
 
фразеологізми 1
фразеологізми 1фразеологізми 1
фразеологізми 1pr1nc1k
 
тексти чит. мовчки
тексти чит. мовчкитексти чит. мовчки
тексти чит. мовчкиpr1nc1k
 
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнівредагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнівpr1nc1k
 
посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.pr1nc1k
 
памятка робота над рзм
памятка робота над рзмпамятка робота над рзм
памятка робота над рзмpr1nc1k
 
пам’ятки 1
пам’ятки 1пам’ятки 1
пам’ятки 1pr1nc1k
 
написання творів
написання творівнаписання творів
написання творівpr1nc1k
 
матеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 класматеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 класpr1nc1k
 

More from pr1nc1k (20)

5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
5 інформація про обладнання навчальних приміщень та майданчиків
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідка
 
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
1, 2 відомості про показники кадрового забезпечення
 
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
1, 2, 3 навчально методичне забезпечення
 
історична довідка про школу
історична довідка про школуісторична довідка про школу
історична довідка про школу
 
6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпечення6 навчально методичне забезпечення
6 навчально методичне забезпечення
 
інформаційна довідка
інформаційна довідкаінформаційна довідка
інформаційна довідка
 
4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннями4 забезпечення приміщеннями
4 забезпечення приміщеннями
 
3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпечення3 показники матеріально технічного забезпечення
3 показники матеріально технічного забезпечення
 
2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпечення2 відомості про показники кадрового забезпечення
2 відомості про показники кадрового забезпечення
 
1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрам1 загальна по кадрам
1 загальна по кадрам
 
статут нової редакції 2016 2
статут  нової редакції 2016 2статут  нової редакції 2016 2
статут нової редакції 2016 2
 
фразеологізми 1
фразеологізми 1фразеологізми 1
фразеологізми 1
 
тексти чит. мовчки
тексти чит. мовчкитексти чит. мовчки
тексти чит. мовчки
 
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнівредагування як засіб вдосконалення писемного  мовлення учнів
редагування як засіб вдосконалення писемного мовлення учнів
 
посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.посібник з рзм 11 кл.
посібник з рзм 11 кл.
 
памятка робота над рзм
памятка робота над рзмпамятка робота над рзм
памятка робота над рзм
 
пам’ятки 1
пам’ятки 1пам’ятки 1
пам’ятки 1
 
написання творів
написання творівнаписання творів
написання творів
 
матеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 класматеріали для контрольних робіт 6 клас
матеріали для контрольних робіт 6 клас
 

урок української мови розв. мовл.

  • 1. Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. М. Решетняка Урок української мови 3 клас Підготувала вчитель початкових класів Платана С.О. 2014 рік
  • 2. Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Написання листа. Мета. Ознайомити учнів із історією виникнення листів та основними правилами листування, структурою листа, правилами листування, з’ясувати значення слів адреса, адресат і адресант; формувати уміння аналізувати тексти запропонованих листів та писати власні; закріплювати навички вживання звертань; виховувати мовленнєву культуру та зацікавленість до наслідків власної праці. Хід уроку І. Організаційний момент Давайте привітаємось, Давайте посміхнемося, Давайте в очі глянемо, Здоров’я побажаємо. ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Активізація навчальної діяльності а) Гра «Склади слово» В словах цих пропущені букви немарно - З них слово скласти зможеш гарно. Л_ с т о н о ш а с к р _ н ь к а а д р _с а к о н в _ рт б ) Бесіда про лист і листування. - Якою спільною темою можна об’єднати усі ці слова? ( Назва теми ) - Чи доводилось вам писати листи? Кому? - Як можна надіслати листа? - Чи можна без дозволу читати листи, адресовані комусь іншому? в )Розповідь вчителя (супровід презентація) Листування виникло дуже давно. Першим видом писемності були геометричні зображення й малюнки на скелях.Листи писали на камені, дереві, пальмовому листі, папірусі , воскових дощечках. Стародавні єгиптяни користувалися піктографічним письмом. Кожна малесенька картинка позначала слово або звук. Малюнкове письмо віджило, але залишки його можемо побачити й сьогодні. Це всім відомі знаки дорожнього руху. (Слайд) Поширеним було і вузликове листування кіпу, зміст послань передавався через кількість прив’язаних вузлів різного кольору. Першими ж листами за часів Київської Русі були берестяні грамоти. Бересту кип'ятили, сушили, обрізали, виписували букви «писалом» з кістки. Так починалася історія писемності та листування.( Слайд) - Про що можуть писатися листи та яка їх мета? Над цим задумались наші однокласники. Пропоную переглянути відео. ( Відео) 2. Повідомлення теми і мети уроку - Про що можна писати в листі?(повідомляють про події, діляться враженнями, звертаються з проханнями)
  • 3. - Але кожному героєві з давнини і нам з вами, треба знати і дотримуватися вимог та структури написання листа. Сьогодні ми будемо вчитися писати листи своїм рідним та друзям та навіть чарівникам. ІІІ. Робота по темі. Колективна підготовча робота - Перш, ніж почати роботу, ми маємо з’ясувати що таке лист. В цьому допоможе вільна енциклопедія Вікіпедія. Лист - написаний чи надрукований на папері або електронно текст, що звернений до особи (осіб). Розрізняють листи : офіційні (ділові), особисті, поздоровчі Ділові листи, як вид документації, ви будете вивчати в старших класах, сьогодні ж працюватимемо над особистими та поздоровчими. Розпочнімо із словникової роботи. До вашої уваги діалог знайомих. 1. Словникова робота. Мовленнєва ситуація «Зустріч» — Привіт, Руслано! — Добрий день, Аліно! — Як ми давно не зустрічалися! За яким адресом ти зараз проживаєш? — Я мешкаю не за адресом, а за адресою. Адрес — письмове звернення до особи, установи. Адреса — місце проживання особи, напис на конверті. Соромно тобі цього не знати. І чого тебе в школі навчають?! — Ой, і знову ці нудні правила! Я так не люблю їх вчити! Без них можна обійтися. І зовсім мені не соромно! А от значення інших слів я знаю добре. Адресат — це той, хто надсилає кому-небудь листа. — І неправильно! Давайте, друзі, допоможемо Руслані розібратися в значенні цих слів. Учитель. Який словник допоможе з’ясувати значення слів? (тлумачного словника). Знайдіть та прочитайте уважно,1 група - адрес, 2 — адреса, 3- адресат, 4 –адресант. Адресат — особа, якій пишеться й адресується лист. Адресант — особа, яка відправляє поштою листа, телеграму. Адреса — це точна, за певною формою складена вказівка, кому слід вручити поштове відправлення, де проживає чи знаходиться адресат. Адрес - письмове вітання кого-небудь з нагоди відзначення видатної події в його житті. - Тож ми з вами сьогодні будемо в ролі адресата чи адресанта? 2. Знайомство з структурою листа - Будь-який лист починається з вітання та звертання до адресата, потім основна частина листа, в якій повідомлення про новини, враження, події, прикінцева частина, прощання та підпис адресанта. Всі частини пишуться з нового рядка. 3. Робота в групі. Опрацювання зразків листа. - Пропоную відновити листи, скласти та прочитати в тому порядку, як вимагає структура та вказати його вид, підказки є на конверті (особистий, колективний, поздоровчий) 1 – ровесникам 2 - бабусі та дідусеві 3 – сестрі 4 - вчителеві 4. Знайомство з структурою листа – таблиця - Звичайно ж ви звернули увагу на вжиті звертання до адресата. Давайте прослухаємо телевипуск «Так буде українською» .
  • 4. 5. Групова робота: – Утворіть форму звертання від поданих слів. 6. Робота з таблицею. - До вашої уваги деякі загальноприйняті шаблони початку речень. - Після звертання до адресата, іноді може бути інформація про стан листування. - Основну частину варто розпочати словами Напишу Вам, що у мене нового в школі (вдома)…Я хочу розповісти Вам… - Прикінцева може містити питання, передачу вітань, прохання якомога швидше дати відповідь. - Іноді вказуть дату написання листа - Якщо в листі ви забули щось вказати, можна написати постскриптум. ПОСТСКРИПТУМ - це приписка в листі, яка стоїть після підпису і позначається літерами «P.S.». Постскриптум перекладається з латинської мови як «після написаного». Наприклад: P. S. Так, я тільки що дізнався, що у Сергія народилася сестричка. P.s. Забув згадати про те, що живу зараз у бабусі. Пиши відповідь на її адресу. P. S. Обов'язково приїжджай до нас в гості. Обіцяю, буде весело! ІV.Фізхвилина «Україна» - В нашому класі теж буде весело, адже надійшов час відпочинку. V. На електронну пошту нашої школи прийшов лист, адресований саме вам. - З чого починається лист? - Про що в листі розповідає , про що запитує св. Миколай? - Чим закінчується лист? Сьогодні ми напишемо лист-відповідь цьому адресатові. VІ. Самостійна робота. - Поради на парті, ознайомтесь з ними самостійно. А від себе додам: лист – це творчість кожної людини та дзеркало душі. Сідати за написання листа з поганим настроєм не слід. Прикрасьте цей лист малюнками. VІІ. Перевірка виконаної роботи. Зачитування листів. Аналіз дотримування структури. VІІІ. Підсумок та оцінювання. Мотивація оцінок 1.Гра «Займи позицію»: у ХХІ столітті – добі високих технологій, розвитку всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, комп’ютеризації суспільства існує думка, що писати звичайні листи не треба. Достатньо скористатися електронною поштою чи СМС-повідомленням за допомогою мобільного телефону. - Чи спроможне сьогодні електронне листування замінити традиційне поштове листування? Займіть позицію: діти, які згоджуються з такою думкою, станьте праворуч від учителя, а діти, які з такою думкою не погоджуються, станьте ліворуч. Обґрунтуйте свою думку – позицію. 2. Знайди помилку «Лист від Миколи» - Прощання та підпис можуть бути такими: Міцно цілую і обнімаю… Ваш внук (ваша внучка)…
  • 5. 3. Гра «Закінчи речення» Сьогодні на уроці… - Мені найбільше сподобалося... - Я не вмів, а тепер навчився … - Найбільший мій успіх –це… - Мені запам’яталося... - Я вважаю … Тому що … Отже … - Пишіть листи, листів чекайте І листоношу виглядайте, Бо лист – це часточка душі. Отож з теплом листи пишіть