RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PANITIA BAHASA MELAYU SK BUKIT BALACON
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5 Intelek
TARIKH/ HARI 17.2.2017 Jumaat MASA 10.30-11.30
TEMA 2 Kesihatan dan kebersihan UNIT 5 Aktif dan cergas
TAJUK Sihat cergas dengan 10 000 langkah sehari
KEMAHIRAN ⬚Bertutur ⬚Mendengar ⬚Membaca ⬚Menulis ⬚ Seni bahasa ⬚ Tatabahasa
STANDARD
KANDUNGAN
5.1
STANDARD
PEMBELAJARAN
5.1.5
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
*Sebaik-baiknya 1 sahaja
objektif (terangkan pada
murid objektif yang mahu
dicapai)
Pada akhir sesipengajaran dan pembelajaran,murid dapat :
1. Mengenalpasti sekurang-kurangnya5 kataadjektif dalampetikan.
AKTIVITI
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
(PdP)
*Sebaik-baiknya aktiviti
banyak sejajar dengan
objektif yang mahu dicapai.
1.Mendengar penjelasan guru tentang 9 jeniskata adjektif(imbas kembaliisi pelajaran lalu).
2. Secara berpasangan,kenalpastikata adjektif yangterdapatdalampetikan.
3. membina ayat menggunakan kata adjektif yang diperoleh semasaperbincangan berpasangan tadi.
4. semakan hasil kerjamurid.
BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)
 Buku teks
 Modul
 Powerpoint
 Internet
 Projektor
 Model
 Radio / TV
 Radas
 Buku Cerita
 Spesimen
 Gambar / Cerita
 Lain-lain : Peta Pokok I-Think
KECERDASAN PELBAGAI
 Interpersonal
 Intrapersonal
 Muzikal
 Verbal Linguistik
 Kinestatik
 Logik Matematik
 Naturalis
 Visual Ruang
ELEMEN MERENTASI
KURIKULUM (EMK)
 Kreativiti & Inovasi
 Pendidikan AlamSekitar
 Kesihatan dan kebersihan
 Bahasa
 Patriotisme
 Lain-lain:
 Sains & Teknologi
 TMK
 Keusahawanan
 Nilai Murni
KEMAHIRAN
BERFIKIR/ ABAD 21
 Membandingbeza
 Mengkategori
 Menjana Idea
 Komunikasi
 Menghubungkait
 Menginterpretasi
 MenciptaAnalogi
 kreativiti
 Membuat Inferens
 Membuat Ramalan
 Mentafsir
 Menyelesai isu
 Membuat Keputusan
 Membuat Rumusan
 Menilai
 Kolaborasi
PENTAKSIRAN
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
 Lembaran Kerja
 Hasil Kerja
 Pemerhatian
 Kuiz
 Lisan
 Drama
 Tugasan
 Projek
REFLEKSI
CATATAN
Aktiviti pengajaran &pembelajaran ditangguhkan kerana:
 Mesyuarat / Kursus
 ProgramSekolah
 MengiringiMuridKeluar
DISEMAK OLEH:
 Cuti Bencana/ Cuti Khas
 Cuti Peristiwa/ Cuti Umum
 Aktiviti Luar
 Cuti Rehat / Cuti Sakit

FORMAT TEMPLATE RPH PAK21 BAHASA MELAYU

  • 1.
    RANCANGAN PENGAJARAN HARIANPANITIA BAHASA MELAYU SK BUKIT BALACON MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5 Intelek TARIKH/ HARI 17.2.2017 Jumaat MASA 10.30-11.30 TEMA 2 Kesihatan dan kebersihan UNIT 5 Aktif dan cergas TAJUK Sihat cergas dengan 10 000 langkah sehari KEMAHIRAN ⬚Bertutur ⬚Mendengar ⬚Membaca ⬚Menulis ⬚ Seni bahasa ⬚ Tatabahasa STANDARD KANDUNGAN 5.1 STANDARD PEMBELAJARAN 5.1.5 OBJEKTIF PEMBELAJARAN *Sebaik-baiknya 1 sahaja objektif (terangkan pada murid objektif yang mahu dicapai) Pada akhir sesipengajaran dan pembelajaran,murid dapat : 1. Mengenalpasti sekurang-kurangnya5 kataadjektif dalampetikan. AKTIVITI PENGAJARAN & PEMBELAJARAN (PdP) *Sebaik-baiknya aktiviti banyak sejajar dengan objektif yang mahu dicapai. 1.Mendengar penjelasan guru tentang 9 jeniskata adjektif(imbas kembaliisi pelajaran lalu). 2. Secara berpasangan,kenalpastikata adjektif yangterdapatdalampetikan. 3. membina ayat menggunakan kata adjektif yang diperoleh semasaperbincangan berpasangan tadi. 4. semakan hasil kerjamurid. BAHAN BANTU BELAJAR (BBB)  Buku teks  Modul  Powerpoint  Internet  Projektor  Model  Radio / TV  Radas  Buku Cerita  Spesimen  Gambar / Cerita  Lain-lain : Peta Pokok I-Think KECERDASAN PELBAGAI  Interpersonal  Intrapersonal  Muzikal  Verbal Linguistik  Kinestatik  Logik Matematik  Naturalis  Visual Ruang ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)  Kreativiti & Inovasi  Pendidikan AlamSekitar  Kesihatan dan kebersihan  Bahasa  Patriotisme  Lain-lain:  Sains & Teknologi  TMK  Keusahawanan  Nilai Murni KEMAHIRAN BERFIKIR/ ABAD 21  Membandingbeza  Mengkategori  Menjana Idea  Komunikasi  Menghubungkait  Menginterpretasi  MenciptaAnalogi  kreativiti  Membuat Inferens  Membuat Ramalan  Mentafsir  Menyelesai isu  Membuat Keputusan  Membuat Rumusan  Menilai  Kolaborasi PENTAKSIRAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN  Lembaran Kerja  Hasil Kerja  Pemerhatian  Kuiz  Lisan  Drama  Tugasan  Projek REFLEKSI CATATAN Aktiviti pengajaran &pembelajaran ditangguhkan kerana:  Mesyuarat / Kursus  ProgramSekolah  MengiringiMuridKeluar DISEMAK OLEH:  Cuti Bencana/ Cuti Khas  Cuti Peristiwa/ Cuti Umum  Aktiviti Luar
  • 2.
     Cuti Rehat/ Cuti Sakit