SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №1
Тема. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі.
Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування.
Електронна адреса поштової скриньки. Створення електронної скриньки.
Мета:
 навчальна: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та
інформаційно-комунікаційних технологій; сформувати поняття та
призначення електронної пошти, поняття електронний лист, електронна
скринька; сформувати уявлення про принципи функціонування
електронної пошти, основніпереваги;сформуватинавичкиз реєстрації та
обслуговування поштової скриньки.
 розвивальна: розвивати логічне та абстрактне мислення, сприяти
розвитку пізнавального інтересу;
 виховна:виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі
та якісні знання.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь і навичок.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення:браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовностіучнів до уроку
Вправа «Віночок побажань»
Учні стоять у колі, тримаючись за руки. Починаючи з учителя, потрібно
передати сусіду справа потиск руки та продовжити фразу: «Я бажаю тобі…». Коли
цей сигнал надходить до вчителя з іншого боку, всі піднімають руки вгору і
промовляють «Щоб наші побажання збулися!».
Повторення правилповедінки вкабінетіінформатики (повтореннятехніка
безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики)
ІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності (бесіда з елементами опитування за планом)
1. Розвиток поштових послуг у світі.
2. Електронна пошта - переваги над звичайною.
3. Майбутнє поштових Сервісів.
ІІІ. Повідомленнятеми, цілей, завдань уроку
IV. Вивченнянового матеріалу (пояснення з елементами демонстрування
презентації, використовуються можливостілокальної мережі кабінету або
проектор)
1. Що такеелектроннапошта
В Інтернеті на сьогоднішній день дуже популярною є електронна пошта. Для
користування електронною поштою необхідні різні засоби: комп’ютерні пристрої і
мережі, спеціальні програми й відповідні правила (протоколи), за якими
здійснюватиметься обмін електронними листами.
Електронна пошта (e-mail) - це сукупність засобів, призначених для обміну
електронними листами між користувачами комп’ютерної мережі.
Листування електронною поштою схоже на звичайне. Проте на кожному з
етапів використовуються комп’ютерні пристрої, мережі та комп’ютерні програми.
Для електронного листування потрібно мати електронну скриньку для листів.
Електронна скринька має електронну адресу - так само, як ви маєте поштову адресу
свого місця проживання.
При звичайномулистуванні спершу необхідно підготувати лист, покласти його
в конверт, зазначити адресу отримувача листа та адресу відправника. При
електронному листуванні це роблять за допомогою спеціальної програми.
Написаного листа зазвичай опускають у поштову скриньку, а електронний лист
відправляють на поштовий сервер, що забезпечує надсилання всіх листів за
відповідною адресою. Звичайні листи надходять до поштової скриньки адресата.
Електронний лист приймається на той поштовий сервер, де адресат має свій
обліковий запис. Для доступу до електронної поштової скриньки необхідно мати
логін - ім’я користувача та пароль, які схожі на ключ до поштової скриньки, до якої
поштар вкидає листа. Листпишеться мовою, зрозумілоюадресату. Ав конвертможна
вкласти фотографії, листівки, малюнки, інші документи. Аналогічно приєднують
різні файли до електронного листа.
Поштовий сервер - це комп’ютер і відповідне програмне забезпечення, за
допомогою якого підтримується робота електронної пошти.
Найпростішим способом отримання власної електронноїпоштової скриньки
є використання одного з безкоштовних поштових серверів, наприклад:
 українських: mail.ukr.net, webmail.meta.ua, mail.oboz.ua, mail.i.ua,
mail.bigmir.net ;
 міжнародних: hotmail.com, mail.yahoo.com, gmail.com.
Електронне листування має свої переваги й недоліки порівняно зі звичайною
поштою. Його перевагами є високашвидкість передавання повідомлень - з материка
на материк лист доходить за секунди, відносно невисока вартість послуг, обмін
повідомленнями з кореспондентамиу зручнийчас тощо. Недоліками є неможливість
пересилання оригіналів офіційних документів із підписом і печаткою; можливість
перехоплення поштового повідомлення іншою особою, імовірність отримання
шкідливих програм з електронним листом тощо.
Щоб листуватися електронноюпоштою, потрібно матидоступдо комп’ютерної
мережі, доступдо поштового сервератазнати адресу електронної скринькиадресата.
2. Як створюється адреса електронної пошти
Адресаелектронної пошти складається із двохчастин, розділених символом @.
Цей символ часто називають «ет», «собака», «равлик» тощо.
Перша частина адреси - це ім’я поштової скриньки користувача, а друга - ім’я
поштового сервера, на якому розташована поштова скринька.
<ім’я_поштової_скриньки_користувача>@< ім’я_поштового_сервера>
Наприклад:
vasul@i.ua
ivanna@ukr.net
oksana@gmail.com
Ім’я поштової скриньки має бути унікальним, тобто не повторюватися на
обраномупоштовому сервері. Використання пропусків, розділових знаків і символів
кирилиці в електронній адресіне допускається. Якщо необхідно відокремитив адресі
поштової скриньки прізвище від імені або ініціалів, можна використовувати символ
підкреслювання «_» або крапку «.». Останнім часом на кожному поштовому сервері
встановлено свої правила формування адреси поштової скриньки.
3. Як зареєструвати електронну скриньку на поштовому сервері?
На головнійсторінці будь-якого поштовогосерверанадаєтьсяможливість доступу
до скриньки, створеноїна цьому сервері, та реєстрації нової поштової скриньки. Для
реєстрації поштові сервери пропонують прийняти угоду про використання поштової
скриньки, у якій користувач має підтвердити свої наміри надати правдиві відомості
про себе, не використовуватипоштовускриньку для здійснення протизаконнихдій, а
також дій, що суперечать мережному етикету.
Якщо користувач погоджується із запропонованими умовами, на екрані
відобразиться сторінка, що містить анкету, яку потрібно заповнити. Користувач
заповнює її лише один раз при створенні скриньки. Деякі поля анкети є
обов’язковими для заповнення. Як правило, вони позначені зірочкою. Одним із
обов’язкових полів є адреса поштової скриньки, яку користувач має намір створити.
Вона обирається за бажанням користувача. Якправило, ліва частинаадресипоштової
скриньки відображає ім’я користувача, його прізвище або вибирається довільно. Її
називають логіном. Фактично цим ім’ям називають папку, у якій зберігається на
сервері вся кореспонденція користувача.
При виборі логіну необхідно враховувати, що, можливо, папку з таким іменем
уже має інший користувач, тому бажано обирати логін, який був би унікальним,
наприклад, ініціали та прізвище. Під час реєстрації нової поштової скриньки є
можливість перевірити, чидоступним є обранийлогін, чивін вже був зареєстрований
раніше іншим користувачем. При введенні пароля, як і в інших програмах, введені
символи на екрані для конфіденційності не відображаються, замість них
відображаються зірочки або кружечки.
Для захисту своєї електронної скринькипотрібно дотримуватись таких правил:
1) приреєстрації вказувати надійний пароль. Наприклад, ненадійними паролямиє
такі, які використовують малу кількість символів, дублюють частину логіна,
вказують на ім’я користувача чи інші персональні дані - номер телефону, дату
народження тощо;
2) нікому не повідомляти свій пароль;
3) при реєстрації інших скриньок використовувати нові паролі.
За успішного проходження реєстрації буде створено поштову скриньку із
зазначеноюадресою, доступ до якої можна отримати шляхом введення відповідного
логіна й пароля, якібули обраніприреєстрації. На новускринькуз поштовогосервера
може бути надіслано першого листа з повідомленням про успішне створення
скриньки та деякі поради для роботи з електронною поштою.
Робота з підручником:§1. ст. 6-12
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь
Практичнезавдання.
Робота за комп’ютером
1. Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2. Інструктаж учителя. Підручник ст. 10
3. Практичнаробота за комп’ютерами.
4. Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку (рефлексія)
Учням пропонується закінчитиречення:«Для мене сьогодніважливим було...»,
«Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про...,
навчитись…».
VІІI. Домашнєзавдання
Підручник § 1 ст. 6-12. Завдання з рубрики«Досліджуємо», «Словничок»
ІХ. Оцінюванняроботи учнів

More Related Content

What's hot

Електронна скринька та електронне листування.
Електронна скринька та електронне листування. Електронна скринька та електронне листування.
Електронна скринька та електронне листування. al12309
 
Pr pobota електроннапошта
Pr pobota електроннапоштаPr pobota електроннапошта
Pr pobota електроннапоштаannaeres
 
25a електронна пошта
25a електронна пошта25a електронна пошта
25a електронна поштаannaeres
 
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтомStAlKeRoV
 
9 клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.
9  клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.9  клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.
9 клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.StAlKeRoV
 
Презентация
ПрезентацияПрезентация
Презентацияschool777
 
клас10 урок 26принципи роботи елпошти
клас10 урок 26принципи роботи елпоштиклас10 урок 26принципи роботи елпошти
клас10 урок 26принципи роботи елпоштиСвітлана Нич
 
урок28 робота з поштовим клієнтом
урок28 робота з поштовим клієнтомурок28 робота з поштовим клієнтом
урок28 робота з поштовим клієнтомСвітлана Нич
 
Урок 1: Електронне листування
Урок 1: Електронне листуванняУрок 1: Електронне листування
Урок 1: Електронне листуванняSanya Dzhedzhera
 
електронна пошта
електронна поштаелектронна пошта
електронна поштаNataKvasha
 
1. електронна пошта
1. електронна пошта1. електронна пошта
1. електронна поштаSergiy Shydlovskyy
 
електронна пошта
електронна поштаелектронна пошта
електронна поштаirinabodnya45566
 

What's hot (19)

урок 1
урок 1урок 1
урок 1
 
Електронна скринька та електронне листування.
Електронна скринька та електронне листування. Електронна скринька та електронне листування.
Електронна скринька та електронне листування.
 
Pr pobota електроннапошта
Pr pobota електроннапоштаPr pobota електроннапошта
Pr pobota електроннапошта
 
7 klas 1_urok_m
7 klas 1_urok_m7 klas 1_urok_m
7 klas 1_urok_m
 
7 klas 4_urok_m
7 klas 4_urok_m7 klas 4_urok_m
7 klas 4_urok_m
 
25a електронна пошта
25a електронна пошта25a електронна пошта
25a електронна пошта
 
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом
10 клас. Урок 24 Робота з поштовим клієнтом
 
урок 1.4
урок 1.4урок 1.4
урок 1.4
 
9 клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.
9  клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.9  клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.
9 клас22 урок. Електронна пошта. Принципи функціонування електронної пошти.
 
Презентация
ПрезентацияПрезентация
Презентация
 
клас10 урок 26принципи роботи елпошти
клас10 урок 26принципи роботи елпоштиклас10 урок 26принципи роботи елпошти
клас10 урок 26принципи роботи елпошти
 
информатика. электронная почта. итоги
информатика. электронная почта. итогиинформатика. электронная почта. итоги
информатика. электронная почта. итоги
 
урок28 робота з поштовим клієнтом
урок28 робота з поштовим клієнтомурок28 робота з поштовим клієнтом
урок28 робота з поштовим клієнтом
 
7 klas 3_urok_m
7 klas 3_urok_m7 klas 3_urok_m
7 klas 3_urok_m
 
Урок 1: Електронне листування
Урок 1: Електронне листуванняУрок 1: Електронне листування
Урок 1: Електронне листування
 
електронна пошта
електронна поштаелектронна пошта
електронна пошта
 
розділ 2.5 8 кл
розділ 2.5  8 клрозділ 2.5  8 кл
розділ 2.5 8 кл
 
1. електронна пошта
1. електронна пошта1. електронна пошта
1. електронна пошта
 
електронна пошта
електронна поштаелектронна пошта
електронна пошта
 

Similar to 7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування

7 in m_2020
7 in m_20207 in m_2020
7 in m_20204book
 
Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020kreidaros1
 
звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1Наталія Максимчук
 
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Nikolay Shaygorodskiy
 
поради щодо використання електронної пошти
поради щодо використання електронної поштипоради щодо використання електронної пошти
поради щодо використання електронної поштиOlyaKypricova
 
навчальна презентація до уроку №1
навчальна презентація до уроку №1навчальна презентація до уроку №1
навчальна презентація до уроку №1oksana oksana
 
Правила електронного листування
Правила електронного листуванняПравила електронного листування
Правила електронного листуванняyuliya32
 
електронна пошта1
електронна пошта1електронна пошта1
електронна пошта1irinabodnya45566
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас PRESLAVA1972
 
7 клас урок 1
7 клас урок 17 клас урок 1
7 клас урок 1School
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас PRESLAVA1972
 
7 клас урок 1
7 клас урок 17 клас урок 1
7 клас урок 1Tamara tamara
 

Similar to 7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування (20)

1
11
1
 
7 in m_2020
7 in m_20207 in m_2020
7 in m_2020
 
Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020Informatyka 7-klas-morze-2020
Informatyka 7-klas-morze-2020
 
Урок 1 Л
Урок 1 ЛУрок 1 Л
Урок 1 Л
 
звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1звіт до лабораторно практичної роботи №1
звіт до лабораторно практичної роботи №1
 
7
77
7
 
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
Урок №3. Вкладання файлів. Використання адресної книжки та списків розсилання...
 
поради щодо використання електронної пошти
поради щодо використання електронної поштипоради щодо використання електронної пошти
поради щодо використання електронної пошти
 
навчальна презентація до уроку №1
навчальна презентація до уроку №1навчальна презентація до уроку №1
навчальна презентація до уроку №1
 
1
11
1
 
Правила електронного листування
Правила електронного листуванняПравила електронного листування
Правила електронного листування
 
електронна пошта1
електронна пошта1електронна пошта1
електронна пошта1
 
7 klas 2_urok_m
7 klas 2_urok_m7 klas 2_urok_m
7 klas 2_urok_m
 
урок 2
урок 2урок 2
урок 2
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас
 
7 клас урок 1
7 клас урок 17 клас урок 1
7 клас урок 1
 
7 клас урок 1
7 клас урок 17 клас урок 1
7 клас урок 1
 
Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас Інформатика 7 клас
Інформатика 7 клас
 
7 клас урок 3
7 клас урок 37 клас урок 3
7 клас урок 3
 
7 клас урок 1
7 клас урок 17 клас урок 1
7 клас урок 1
 

More from Дмитро Загура

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...Дмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папокДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редакторДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування текстуДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображенняДмитро Загура
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомленьДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...Дмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережуДмитро Загура
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннетДмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...Дмитро Загура
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з данимиДмитро Загура
 

More from Дмитро Загура (20)

4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
4 клас. Корнієнко. Урок 1. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп...
 
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
4 клас. Корнієнко. Урок 4. Копіювання файлів та папок
 
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
4 клас. Корнієнко. Урок 5. Тексти і текстовий редактор
 
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 10. Форматування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 7. Правила введення тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
4 клас. Корнієнко. Урок 8. Редагування тексту
 
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
4 клас. Корнієнко. Урок 11. Вставлення зображень у текстовий документ
 
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
4 клас. Корнієнко. Урок 14. Інструменти виділення фрагментів зображення
 
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
4 клас. Корнієнко. Урок 17. Веб-сторінки для дітей. Дитячі бібліотеки. Навчає...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
3 клас. Корнієнко. Урок 3,4. Носії повідомлень
 
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
3 клас. Корнієнко. Урок 10,11. Опрацювання та зберігання даних за допомогою к...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
3 клас. Корнієнко. Урок 12. Поняття файлу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
3 клас. Корнієнко. Урок 15. Поняття меню. Різні способи запуску програм на ви...
 
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
3 клас. Корнієнко. Урок 16. Поняття про комп'ютерну мережу
 
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
3 клас. Корнієнко. Урок 17. Поняття про інтерннет
 
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
5 клас. Морзе. Урок 8. Ознайомлення з клавіатурою. практична робота №1. Робот...
 
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
5 клас. Морзе. Урок 4. Підсумковий узагальнюючий урок з теми "Інформація та п...
 
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
5 клас. Морзе. Урок 1. Техніка безпеки та правила поведінки в комп'ютерному к...
 
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
5 клас. Морзе. Урок 3. Дані. Пристрої що використовують для роботи з даними
 

7 клас. Морзе. Урок 1. Поняття служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування

  • 1. Дата проведення: __.__________.20__р. Конспект уроку №1 Тема. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування. Електронна адреса поштової скриньки. Створення електронної скриньки. Мета:  навчальна: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій; сформувати поняття та призначення електронної пошти, поняття електронний лист, електронна скринька; сформувати уявлення про принципи функціонування електронної пошти, основніпереваги;сформуватинавичкиз реєстрації та обслуговування поштової скриньки.  розвивальна: розвивати логічне та абстрактне мислення, сприяти розвитку пізнавального інтересу;  виховна:виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання. Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь і навичок. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація. Програмне забезпечення:браузер. Хід уроку І. Організаційний етап  привітання  перевірка присутніх  перевірка готовностіучнів до уроку Вправа «Віночок побажань» Учні стоять у колі, тримаючись за руки. Починаючи з учителя, потрібно передати сусіду справа потиск руки та продовжити фразу: «Я бажаю тобі…». Коли цей сигнал надходить до вчителя з іншого боку, всі піднімають руки вгору і промовляють «Щоб наші побажання збулися!». Повторення правилповедінки вкабінетіінформатики (повтореннятехніка безпеки та правила поведінки в кабінеті інформатики) ІІ. Мотивацій навчальноїдіяльності (бесіда з елементами опитування за планом) 1. Розвиток поштових послуг у світі. 2. Електронна пошта - переваги над звичайною. 3. Майбутнє поштових Сервісів. ІІІ. Повідомленнятеми, цілей, завдань уроку IV. Вивченнянового матеріалу (пояснення з елементами демонстрування презентації, використовуються можливостілокальної мережі кабінету або проектор) 1. Що такеелектроннапошта В Інтернеті на сьогоднішній день дуже популярною є електронна пошта. Для користування електронною поштою необхідні різні засоби: комп’ютерні пристрої і
  • 2. мережі, спеціальні програми й відповідні правила (протоколи), за якими здійснюватиметься обмін електронними листами. Електронна пошта (e-mail) - це сукупність засобів, призначених для обміну електронними листами між користувачами комп’ютерної мережі. Листування електронною поштою схоже на звичайне. Проте на кожному з етапів використовуються комп’ютерні пристрої, мережі та комп’ютерні програми. Для електронного листування потрібно мати електронну скриньку для листів. Електронна скринька має електронну адресу - так само, як ви маєте поштову адресу свого місця проживання. При звичайномулистуванні спершу необхідно підготувати лист, покласти його в конверт, зазначити адресу отримувача листа та адресу відправника. При електронному листуванні це роблять за допомогою спеціальної програми. Написаного листа зазвичай опускають у поштову скриньку, а електронний лист відправляють на поштовий сервер, що забезпечує надсилання всіх листів за відповідною адресою. Звичайні листи надходять до поштової скриньки адресата. Електронний лист приймається на той поштовий сервер, де адресат має свій обліковий запис. Для доступу до електронної поштової скриньки необхідно мати логін - ім’я користувача та пароль, які схожі на ключ до поштової скриньки, до якої поштар вкидає листа. Листпишеться мовою, зрозумілоюадресату. Ав конвертможна вкласти фотографії, листівки, малюнки, інші документи. Аналогічно приєднують різні файли до електронного листа. Поштовий сервер - це комп’ютер і відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого підтримується робота електронної пошти. Найпростішим способом отримання власної електронноїпоштової скриньки є використання одного з безкоштовних поштових серверів, наприклад:  українських: mail.ukr.net, webmail.meta.ua, mail.oboz.ua, mail.i.ua, mail.bigmir.net ;  міжнародних: hotmail.com, mail.yahoo.com, gmail.com. Електронне листування має свої переваги й недоліки порівняно зі звичайною поштою. Його перевагами є високашвидкість передавання повідомлень - з материка на материк лист доходить за секунди, відносно невисока вартість послуг, обмін повідомленнями з кореспондентамиу зручнийчас тощо. Недоліками є неможливість пересилання оригіналів офіційних документів із підписом і печаткою; можливість перехоплення поштового повідомлення іншою особою, імовірність отримання шкідливих програм з електронним листом тощо. Щоб листуватися електронноюпоштою, потрібно матидоступдо комп’ютерної мережі, доступдо поштового сервератазнати адресу електронної скринькиадресата. 2. Як створюється адреса електронної пошти Адресаелектронної пошти складається із двохчастин, розділених символом @. Цей символ часто називають «ет», «собака», «равлик» тощо. Перша частина адреси - це ім’я поштової скриньки користувача, а друга - ім’я поштового сервера, на якому розташована поштова скринька. <ім’я_поштової_скриньки_користувача>@< ім’я_поштового_сервера> Наприклад: vasul@i.ua ivanna@ukr.net oksana@gmail.com
  • 3. Ім’я поштової скриньки має бути унікальним, тобто не повторюватися на обраномупоштовому сервері. Використання пропусків, розділових знаків і символів кирилиці в електронній адресіне допускається. Якщо необхідно відокремитив адресі поштової скриньки прізвище від імені або ініціалів, можна використовувати символ підкреслювання «_» або крапку «.». Останнім часом на кожному поштовому сервері встановлено свої правила формування адреси поштової скриньки. 3. Як зареєструвати електронну скриньку на поштовому сервері? На головнійсторінці будь-якого поштовогосерверанадаєтьсяможливість доступу до скриньки, створеноїна цьому сервері, та реєстрації нової поштової скриньки. Для реєстрації поштові сервери пропонують прийняти угоду про використання поштової скриньки, у якій користувач має підтвердити свої наміри надати правдиві відомості про себе, не використовуватипоштовускриньку для здійснення протизаконнихдій, а також дій, що суперечать мережному етикету. Якщо користувач погоджується із запропонованими умовами, на екрані відобразиться сторінка, що містить анкету, яку потрібно заповнити. Користувач заповнює її лише один раз при створенні скриньки. Деякі поля анкети є обов’язковими для заповнення. Як правило, вони позначені зірочкою. Одним із обов’язкових полів є адреса поштової скриньки, яку користувач має намір створити. Вона обирається за бажанням користувача. Якправило, ліва частинаадресипоштової скриньки відображає ім’я користувача, його прізвище або вибирається довільно. Її називають логіном. Фактично цим ім’ям називають папку, у якій зберігається на сервері вся кореспонденція користувача. При виборі логіну необхідно враховувати, що, можливо, папку з таким іменем уже має інший користувач, тому бажано обирати логін, який був би унікальним, наприклад, ініціали та прізвище. Під час реєстрації нової поштової скриньки є можливість перевірити, чидоступним є обранийлогін, чивін вже був зареєстрований раніше іншим користувачем. При введенні пароля, як і в інших програмах, введені символи на екрані для конфіденційності не відображаються, замість них відображаються зірочки або кружечки. Для захисту своєї електронної скринькипотрібно дотримуватись таких правил: 1) приреєстрації вказувати надійний пароль. Наприклад, ненадійними паролямиє такі, які використовують малу кількість символів, дублюють частину логіна, вказують на ім’я користувача чи інші персональні дані - номер телефону, дату народження тощо; 2) нікому не повідомляти свій пароль; 3) при реєстрації інших скриньок використовувати нові паролі. За успішного проходження реєстрації буде створено поштову скриньку із зазначеноюадресою, доступ до якої можна отримати шляхом введення відповідного логіна й пароля, якібули обраніприреєстрації. На новускринькуз поштовогосервера може бути надіслано першого листа з повідомленням про успішне створення скриньки та деякі поради для роботи з електронною поштою. Робота з підручником:§1. ст. 6-12 V. Фізкультхвилинка VI. Засвоєнняновихзнань, формуваннявмінь Практичнезавдання. Робота за комп’ютером
  • 4. 1. Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером. 2. Інструктаж учителя. Підручник ст. 10 3. Практичнаробота за комп’ютерами. 4. Вправи для очей. VIІ. Підсумки уроку (рефлексія) Учням пропонується закінчитиречення:«Для мене сьогодніважливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись…». VІІI. Домашнєзавдання Підручник § 1 ст. 6-12. Завдання з рубрики«Досліджуємо», «Словничок» ІХ. Оцінюванняроботи учнів