SlideShare a Scribd company logo
Моя Україна 20 років як вільна, я з нею пов’язую долю свою. 
Мета:поглибити знання учнів про нашу державу - Україну, продовжити ознайомлення 
учнів з державними символами, формувати національну свідомість; розвивати 
пізнавальний інтерес; 
виховувати прагнення примножувати своєю працею здобутки українського народу. 
Обладнання: державні символи України, вислови про Україну та 
Батьківщину, пазли у формі карти України, тематичний супровід, картки з питаннями, 
папір для учнів, фарби, ножиці, пензлики. 
Тип уроку: урок - гра. 
Вікова категорія: 5 клас 
Хід уроку 
І. Організація класу. 
1. Привітання. 
Доброго дня, діти! Ось і розпочався новий навчальний рік. Він усіх дітей 
запросив за шкільні парти. Дозвольте привітати вас із першим уроком у цьому 
навчальному році. 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. 
Прочитайте вірш. 
У всіх людей одна святиня, 
Куди не глянь, де не спитай, 
Рідніша їм своя пустиня 
А ніж земний в чужині рай. 
Їм красить все їх рідний край. 
Нема без кореня рослини, 
А нас людей, без Батьківщини. 
М. Чернявський 
- Про яку святиню йдеться у вірші? ( Про Україну.) 
- А що незвичного в цьому вірші? ( Коли скласти перші букви кожного 
рядка, утвориться слово. Це акровірш.) 
- Яке слово утворилося? (Україна) 
- Тож, напевно ви здогадалися, про що йтиметься мова на нашому першому 
уроці? (Про нашу Батьківщину.) 
- А як ви думаєте, чому саме про це? ( Бо 24 серпня наша країна відзначила 
20-річчя з дня незалежності.) 
- Якою є наша держава? 
Вправа «Асоціативний кущ» 
демократичн 
а 
соціальна правова 
суверенна 
незалежна 
Держава 
Україна
Словникова робота. 
Суверенітет(державний)- верховенство і незалежність державної влади, що 
проявляється у внутрішній і міжнародній діяльності держави. 
Незалежність України - проголошена за волевиявленням народу на референдумі 
1.12.1991р. 
Демократія - народовладдя; політичний лад, в якому встановлені і здійснені на 
практиці демократичні принципи в усіх сферах життя. 
Правова держава - демократична держава, що має ефективну, чітко налагоджену 
законодавчу систему, яка забезпечує дотримання законів, і високу правову 
культуру громадян. 
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. 
Тема нашого уроку: «Моя Україна 20 років як вільна, я з нею пов ׳язую долю 
свою.» Ми сьогодні поглибимо свої знання про Україну та спробуємо 
розібратися, який внесок ми можемо зробити у становлення своєї держави. 
ІV. Актуалізація знань учнів. 
Слово вчителя. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і 
живе. Кожен пишається своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї 
якнайкраще. Що ви знаєте про Україну? 
Повідомлення учнів. 
(Вчитель координує відповіді, щоб скласти підґрунтя для подальшої роботи.) 
- За площею територія України 603, 7 тис. кв. км. серед Європейських 
держав Україна поступається лише Росії. 
- Загальна протяжність кордонів близько 6500км 
- Нашими найближчими сусідами є росіяни, білоруси, поляки, чехи, 
словаки, угорці, румуни, молдавани, болгари. 
- Населення України - близько 46 млн. чоловік. 
- Найбільша гірська система в Україні - Карпати. 
- Найбільша річка - Дніпро. 
- Україна - це держава. Вона має свою Конституцію - Основний Закон, 
тобто правила за якими живуть українці. Її прийнято Верховною Радою 
України 28 червня 1991 року. 
- 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. 
Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною 
правовою державою. 
Слово вчителя. 
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми спробуємо скласти карту України з пазлів. 
Для цього ми розподіляємось на групи за «асоціативним кущем». 
І група -«Незалежна.» 
ІІ група - «Суверенна.» 
ІІІ група - «Демократична.» 
ІV група - «Правова.» 
V група - « Соціальна.» 
Кожна група отримує своє завдання. Слово по черзі надається кожній групі 
для виступу. Після чого група кладе пазл на місце. 
V. Опрацювання матеріалу.
Пазл 1. «Одна Батьківщина і більше не буває.» (І група) 
Доберіть якомога більше синонімів до цього слова. Наприклад, 
· це моя рідна Україна; 
· це земля, де я народився і зростаю; 
· це моя держава; 
· це мій любий рідний край; 
· це моя рідна сторона, де живуть мої батьки, де жили діди, прадіди; 
· це отча земля; 
· це мальовничий куточок. 
Учні групи дають відповіді, інші слухають. 
Вчитель. Так. Батьківщина - це країна, в якій народилися наші діди - прадіди, 
тут народились і живемо ми. Це наша свята земля, рідна оселя солов’їна мова, 
невмируща пісня. 
Пазл 2. Державні символи України. (ІІ група.) 
Вчитель. Кожна держава має свою символіку. Що це означає? 
Символ - це знак, умовне позначення якогось предмета чи явища. 
Вистраждавши виборовши волю, Україна тепер має свої державні символи, які 
уособлюють її історію, її сутність, тобто найбільш характерне для неї. 
Питання: - Знак, що символізує владу держави? (Герб.) 
- Найголовніша пісня країни. (Гімн.) 
- Символ міцності та незалежності держави.( Прапор.) 
- Коли була прийнята Конституція України, де зазначили державні символи? 
(28 червня 1996р.) 
Ст. 20 «Державними символами України є Державний прапор України, 
Державний герб України, Державний гімн України.» 
Пазл кладеться на місце. 
Пазл 3. Державний прапор України. (ІІІ група) 
Питання для учнів: 
1. Що таке прапор? ( Це офіційна емблема держави, що символізує 
суверенітет.) 
2. Коли відзначають день Державного прапора? (23 серпня) 
3. Що являє собою національний прапор України? (Прямокутне полотнище, 
яке складається з двох різних за шириною, горизонтально - розташованих 
смуг: верхньої - синього кольору, нижньої жовтого кольору.) 
4. Що означають ці кольори? ( Жовтий - колір пшеничної ниви, зерна, що 
дає життя всьому сущому на землі. Це колір жовтогарячого сонця, без 
ласкавих променів якого не визрів би хліб. Блакитний - колір ясного, 
чистого, мирного неба.) 
Вчитель. Отже, наш стяг - пшениця в степу під голубим склепінням неба, 
символ миру і достатку. 
Пазл кладеться на місце. 
Пазл 4. Державний герб України. (ІV група)
Продовжіть речення. 
1. Герб - це… (символ влади, емблема держави.) 
2. Герб зображується на … (прапорах, грошових знаках. печатках, 
офіційних документах.) 
3. Малий герб України виглядає як ….(золотий тризуб на синьому фоні.) 
4. Тризуб символізує … (спорідненість поколінь, мир і творчу працю. Це 
символ відродження Батьківщини, її традицій, продовження славних 
сторінок нашої історії. Тризуб трактується як символ княжого роду, 
символ влади над трьома світами, схематичне зображення слова 
«свобода», «воля». 
Пазл ставиться на своє місце. 
Пазл 5. Державний гімн України. (V група) 
Вчитель: Слово для виступу надається представнику групи. 
Питання для учнів: 
1. Гімн - це … ( найголовніша пісня держави, яка виконується під час 
проведення урочистих заходів: Під час державних і національних свят, 
при врученні нагород, дипломів, атестатів. 
2. Ким написаний гімн? ( поет П.Чубинський, композитор М.Вербицький) 
3. Коли Верховна Рада затвердила цей музичний твір як Державний гімн 
України? (16 січня 1992р.) 
Вчитель: Скажіть, як треба себе поводити під час звучання державного гімну? 
Учні: Під час звучання гімну присутні встають і стають обличчям до Прапора 
України і з трепетом у душі слухають мелодію і співають. 
Звучить мелодія державного гімну України. Усі встають і співають гімн. 
Пазл 6. «Займи позицію.» 
Вчитель тримає в руці останній пазл і пропонує учням висловити свою думку і 
зайняти певну позицію: 
Україна незалежна! Україна незалежна? 
Відповідь потрібно аргументувати. 
Після чого вчитель кладе пазл на місце. 
VІ. Практична частина. 
Ми зараз пограємо в гру «Увімкни Україну.» 
Дітям було надано випереджальне завдання: знайти досягнення в країні 
державного, місцевого і шкільного рівня. 
Діти презентують свою країну через її досягнення. 
Наприклад: Факти, події, досягнення в Україні.
Всеукраїнський рівень 
1.Руслана - І місце на Євробаченні. 
2. Брати Кличко- чемпіони світу з боксу. 
3. Л. Каденюк - перший укр. космонавт. 
4.А.Шевченко - футболіст. 
5. В.Вірастюк – найсильніша людина в світі. 
6.ЄВРО- 2012. 
Місцевий рівень 
1.І.Бабакова - олімпійська чемпіонка з стрибків. 
2. «Дикий Сад» - пам’ятка історії». 
3. Мігея – біосферний заповідник «Гранітно-степове Побужжя». 
4.Зоопарк - найкращий в Україні 
Шкільний рівень 
1. Брейн - ринг «Салют Перемога» - учні посіли призове місце і подорожували 
різними країнами світу. 
2. Команда «Юні інспектори руху» представляла країну на змаганнях у 
Білорусії. 
3. Команда «Молодь обирає здоров ׳я посіла І місце в області, надано право 
презентувати Миколаївську область на Всеукраїнському конкурсі у м. Одеса. 
VІІ. Арт - терапія. 
Учні виготовляють з паперу маску себе і розфарбовують її фарбами. Після чого 
розповідають, ким вони бачать себе в майбутньому і що мріють зробити для держави. 
VІІІ. Заключна частина. 
Ми склали всі пазли і отримали карту України (Див. Додаток). 
- Що вам нагадують обриси території нашої держави? ( Крила птаха, букет, серце…) 
А тепер візьміть кожен свою маску і прикріпіть навколо нашої карти. 
ІХ. Підсумки уроку. 
Вчитель кріпить надпис 2011. 
Подивіться якою гарною стала наша Україна. А чи замислювались ви над символікою 
цифр 2011? ( Підвести учнів до того, що цифра 20- це 20 років незалежності, цифра 11 
- вік учнів.) 
Пам’ятайте! Що ви - наша надія. Майбутнє України - у ваших руках. І кожен з Вас 
може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Гарно навчайтесь, будьте 
справжніми синами й доньками своєї Батьківщини, своїми ділами примножуйте її 
славу, любіть і бережіть її!
Всеукраїнський рівень 
1.Руслана - І місце на Євробаченні. 
2. Брати Кличко- чемпіони світу з боксу. 
3. Л. Каденюк - перший укр. космонавт. 
4.А.Шевченко - футболіст. 
5. В.Вірастюк – найсильніша людина в світі. 
6.ЄВРО- 2012. 
Місцевий рівень 
1.І.Бабакова - олімпійська чемпіонка з стрибків. 
2. «Дикий Сад» - пам’ятка історії». 
3. Мігея – біосферний заповідник «Гранітно-степове Побужжя». 
4.Зоопарк - найкращий в Україні 
Шкільний рівень 
1. Брейн - ринг «Салют Перемога» - учні посіли призове місце і подорожували 
різними країнами світу. 
2. Команда «Юні інспектори руху» представляла країну на змаганнях у 
Білорусії. 
3. Команда «Молодь обирає здоров ׳я посіла І місце в області, надано право 
презентувати Миколаївську область на Всеукраїнському конкурсі у м. Одеса. 
VІІ. Арт - терапія. 
Учні виготовляють з паперу маску себе і розфарбовують її фарбами. Після чого 
розповідають, ким вони бачать себе в майбутньому і що мріють зробити для держави. 
VІІІ. Заключна частина. 
Ми склали всі пазли і отримали карту України (Див. Додаток). 
- Що вам нагадують обриси території нашої держави? ( Крила птаха, букет, серце…) 
А тепер візьміть кожен свою маску і прикріпіть навколо нашої карти. 
ІХ. Підсумки уроку. 
Вчитель кріпить надпис 2011. 
Подивіться якою гарною стала наша Україна. А чи замислювались ви над символікою 
цифр 2011? ( Підвести учнів до того, що цифра 20- це 20 років незалежності, цифра 11 
- вік учнів.) 
Пам’ятайте! Що ви - наша надія. Майбутнє України - у ваших руках. І кожен з Вас 
може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Гарно навчайтесь, будьте 
справжніми синами й доньками своєї Батьківщини, своїми ділами примножуйте її 
славу, любіть і бережіть її!

More Related Content

What's hot

Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
ЗШ №10 м.Світловодська
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
Helen Golovina
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
Olga Sokolik
 
урок 1 вересня
урок 1   вересняурок 1   вересня
урок 1 вересня
timofeevaelena377
 
1 урок 3 в
1 урок 3 в1 урок 3 в
Обдаровані діти - надія школи та суспільства
Обдаровані діти - надія школи та суспільстваОбдаровані діти - надія школи та суспільства
Обдаровані діти - надія школи та суспільстваTanjaua
 
груденвий водограй 2011
груденвий водограй 2011груденвий водограй 2011
груденвий водограй 2011Fa4t
 
запали свічку пам'ті
запали свічку пам'тізапали свічку пам'ті
запали свічку пам'ті
Olga Sokolik
 
січневий водограй
січневий водограйсічневий водограй
січневий водограйFa4t
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №11978lena
 
перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)
Людмила Квадріціус
 
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
sislociskola
 
урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
Руслан Симивол
 

What's hot (18)

Ми ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українціМи ─ маленькі українці
Ми ─ маленькі українці
 
розробка уроку скиба
розробка уроку скибарозробка уроку скиба
розробка уроку скиба
 
україна єдини країна
україна   єдини країнаукраїна   єдини країна
україна єдини країна
 
урок 1 вересня
урок 1   вересняурок 1   вересня
урок 1 вересня
 
119
119119
119
 
1 урок 3 в
1 урок 3 в1 урок 3 в
1 урок 3 в
 
україна єдина
україна   єдинаукраїна   єдина
україна єдина
 
Україна єдина
Україна   єдинаУкраїна   єдина
Україна єдина
 
Обдаровані діти - надія школи та суспільства
Обдаровані діти - надія школи та суспільстваОбдаровані діти - надія школи та суспільства
Обдаровані діти - надія школи та суспільства
 
груденвий водограй 2011
груденвий водограй 2011груденвий водограй 2011
груденвий водограй 2011
 
запали свічку пам'ті
запали свічку пам'тізапали свічку пам'ті
запали свічку пам'ті
 
5 7.3
  5 7.3  5 7.3
5 7.3
 
україна єдина країна
україна   єдина країнаукраїна   єдина країна
україна єдина країна
 
січневий водограй
січневий водограйсічневий водограй
січневий водограй
 
виховний захід №1
виховний захід №1виховний захід №1
виховний захід №1
 
перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)перший урок це моя україна (6 клас)
перший урок це моя україна (6 клас)
 
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
Звіт про навчально-виховну роботу в Шишлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2017 – 2...
 
урок гідності 8 кл
урок гідності 8 клурок гідності 8 кл
урок гідності 8 кл
 

Viewers also liked (12)

5 7.6
 5 7.6 5 7.6
5 7.6
 
5 7.9
 5 7.9 5 7.9
5 7.9
 
10 11.2
 10 11.2 10 11.2
10 11.2
 
5 7.2
 5 7.2 5 7.2
5 7.2
 
1 9 614
 1 9 614 1 9 614
1 9 614
 
5 7.5
 5 7.5 5 7.5
5 7.5
 
8 9.1
 8 9.1 8 9.1
8 9.1
 
8 9.2
 8 9.2 8 9.2
8 9.2
 
1 4 klas
 1 4 klas 1 4 klas
1 4 klas
 
8 9.5
 8 9.5 8 9.5
8 9.5
 
10 11.1
 10 11.1 10 11.1
10 11.1
 
5 7.7
 5 7.7 5 7.7
5 7.7
 

Similar to 5 7.8

20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності УкраїниMarina Efremova
 
Живи, Україно!
Живи, Україно!Живи, Україно!
Живи, Україно!Marina Efremova
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
Helen Golovina
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.
Evgen Shapoval
 
Україна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дімУкраїна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дім
Светлана Олейник
 
Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниMarina Efremova
 
Ми ─ українці
Ми ─ українціМи ─ українці
Ми ─ українці
ЗШ №10 м.Світловодська
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Марія Прокопів
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
kreidaros1
 
3 yds a_2020-1
3 yds a_2020-13 yds a_2020-1
3 yds a_2020-1
4book
 
146,23.docx
146,23.docx146,23.docx
146,23.docx
ssuser33f19a
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
Руслан Симивол
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
Helen Golovina
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-13 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
NoName520
 

Similar to 5 7.8 (20)

20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України20-річчя незалежності України
20-річчя незалежності України
 
Живи, Україно!
Живи, Україно!Живи, Україно!
Живи, Україно!
 
година спілкування
година спілкуваннягодина спілкування
година спілкування
 
239
239239
239
 
Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.Моя батьківщина – Україна.
Моя батьківщина – Україна.
 
Україна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дімУкраїна - наш спільний дім
Україна - наш спільний дім
 
Сьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країниСьогодні іменини в моєї країни
Сьогодні іменини в моєї країни
 
Ми ─ українці
Ми ─ українціМи ─ українці
Ми ─ українці
 
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
Pershyj urok ukraina pochinaetsja z tebe 2020
 
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
Ja doslidzhuju-svit-3-klas-andrusenko-2020-1
 
1
11
1
 
3 yds a_2020-1
3 yds a_2020-13 yds a_2020-1
3 yds a_2020-1
 
146,23.docx
146,23.docx146,23.docx
146,23.docx
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл+урок гідності 8 кл
+урок гідності 8 кл
 
велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.велике серце мал.гр.
велике серце мал.гр.
 
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-13 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
3 klas-ya-doslidzhuiu-svit-andrusenko-2020-1
 

More from Sergey Mischenko

презентация1
презентация1презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
Sergey Mischenko
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
Sergey Mischenko
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
Sergey Mischenko
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
Sergey Mischenko
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
Sergey Mischenko
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
Sergey Mischenko
 

More from Sergey Mischenko (20)

Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
Ptahi ukraїni
Ptahi ukraїniPtahi ukraїni
Ptahi ukraїni
 
презентация1
презентация1презентация1
презентация1
 
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.рсзш №91 план заходів  на зимових канікулах 2016 2017н.р
сзш №91 план заходів на зимових канікулах 2016 2017н.р
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
презентация1
 презентация1 презентация1
презентация1
 
додаток 2
 додаток 2 додаток 2
додаток 2
 
додаток 1
 додаток 1 додаток 1
додаток 1
 
додаток 3
 додаток 3 додаток 3
додаток 3
 
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015 на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
на подіумі юнь, краса, гармонія 2015
 
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання урок № 5.технічні проблеми  теплопостачання
урок № 5.технічні проблеми теплопостачання
 
урок №4
 урок №4 урок №4
урок №4
 
урок №3
 урок №3  урок №3
урок №3
 
урок №2
 урок  №2 урок  №2
урок №2
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
заходи щодо реалізації обласної та міської програм з екологічного виховання
 
мониторинг 1 семестр
 мониторинг 1 семестр мониторинг 1 семестр
мониторинг 1 семестр
 
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 урок№1.енергопостачання,енергозбереження. урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
урок№1.енергопостачання,енергозбереження.
 
навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015навчання реєстраторів 2015
навчання реєстраторів 2015
 
сзш №91
 сзш №91 сзш №91
сзш №91
 

Recently uploaded

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 

Recently uploaded (11)

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 

5 7.8

  • 1. Моя Україна 20 років як вільна, я з нею пов’язую долю свою. Мета:поглибити знання учнів про нашу державу - Україну, продовжити ознайомлення учнів з державними символами, формувати національну свідомість; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати прагнення примножувати своєю працею здобутки українського народу. Обладнання: державні символи України, вислови про Україну та Батьківщину, пазли у формі карти України, тематичний супровід, картки з питаннями, папір для учнів, фарби, ножиці, пензлики. Тип уроку: урок - гра. Вікова категорія: 5 клас Хід уроку І. Організація класу. 1. Привітання. Доброго дня, діти! Ось і розпочався новий навчальний рік. Він усіх дітей запросив за шкільні парти. Дозвольте привітати вас із першим уроком у цьому навчальному році. ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Прочитайте вірш. У всіх людей одна святиня, Куди не глянь, де не спитай, Рідніша їм своя пустиня А ніж земний в чужині рай. Їм красить все їх рідний край. Нема без кореня рослини, А нас людей, без Батьківщини. М. Чернявський - Про яку святиню йдеться у вірші? ( Про Україну.) - А що незвичного в цьому вірші? ( Коли скласти перші букви кожного рядка, утвориться слово. Це акровірш.) - Яке слово утворилося? (Україна) - Тож, напевно ви здогадалися, про що йтиметься мова на нашому першому уроці? (Про нашу Батьківщину.) - А як ви думаєте, чому саме про це? ( Бо 24 серпня наша країна відзначила 20-річчя з дня незалежності.) - Якою є наша держава? Вправа «Асоціативний кущ» демократичн а соціальна правова суверенна незалежна Держава Україна
  • 2. Словникова робота. Суверенітет(державний)- верховенство і незалежність державної влади, що проявляється у внутрішній і міжнародній діяльності держави. Незалежність України - проголошена за волевиявленням народу на референдумі 1.12.1991р. Демократія - народовладдя; політичний лад, в якому встановлені і здійснені на практиці демократичні принципи в усіх сферах життя. Правова держава - демократична держава, що має ефективну, чітко налагоджену законодавчу систему, яка забезпечує дотримання законів, і високу правову культуру громадян. ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Тема нашого уроку: «Моя Україна 20 років як вільна, я з нею пов ׳язую долю свою.» Ми сьогодні поглибимо свої знання про Україну та спробуємо розібратися, який внесок ми можемо зробити у становлення своєї держави. ІV. Актуалізація знань учнів. Слово вчителя. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї якнайкраще. Що ви знаєте про Україну? Повідомлення учнів. (Вчитель координує відповіді, щоб скласти підґрунтя для подальшої роботи.) - За площею територія України 603, 7 тис. кв. км. серед Європейських держав Україна поступається лише Росії. - Загальна протяжність кордонів близько 6500км - Нашими найближчими сусідами є росіяни, білоруси, поляки, чехи, словаки, угорці, румуни, молдавани, болгари. - Населення України - близько 46 млн. чоловік. - Найбільша гірська система в Україні - Карпати. - Найбільша річка - Дніпро. - Україна - це держава. Вона має свою Конституцію - Основний Закон, тобто правила за якими живуть українці. Її прийнято Верховною Радою України 28 червня 1991 року. - 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України. Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною правовою державою. Слово вчителя. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми спробуємо скласти карту України з пазлів. Для цього ми розподіляємось на групи за «асоціативним кущем». І група -«Незалежна.» ІІ група - «Суверенна.» ІІІ група - «Демократична.» ІV група - «Правова.» V група - « Соціальна.» Кожна група отримує своє завдання. Слово по черзі надається кожній групі для виступу. Після чого група кладе пазл на місце. V. Опрацювання матеріалу.
  • 3. Пазл 1. «Одна Батьківщина і більше не буває.» (І група) Доберіть якомога більше синонімів до цього слова. Наприклад, · це моя рідна Україна; · це земля, де я народився і зростаю; · це моя держава; · це мій любий рідний край; · це моя рідна сторона, де живуть мої батьки, де жили діди, прадіди; · це отча земля; · це мальовничий куточок. Учні групи дають відповіді, інші слухають. Вчитель. Так. Батьківщина - це країна, в якій народилися наші діди - прадіди, тут народились і живемо ми. Це наша свята земля, рідна оселя солов’їна мова, невмируща пісня. Пазл 2. Державні символи України. (ІІ група.) Вчитель. Кожна держава має свою символіку. Що це означає? Символ - це знак, умовне позначення якогось предмета чи явища. Вистраждавши виборовши волю, Україна тепер має свої державні символи, які уособлюють її історію, її сутність, тобто найбільш характерне для неї. Питання: - Знак, що символізує владу держави? (Герб.) - Найголовніша пісня країни. (Гімн.) - Символ міцності та незалежності держави.( Прапор.) - Коли була прийнята Конституція України, де зазначили державні символи? (28 червня 1996р.) Ст. 20 «Державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України, Державний гімн України.» Пазл кладеться на місце. Пазл 3. Державний прапор України. (ІІІ група) Питання для учнів: 1. Що таке прапор? ( Це офіційна емблема держави, що символізує суверенітет.) 2. Коли відзначають день Державного прапора? (23 серпня) 3. Що являє собою національний прапор України? (Прямокутне полотнище, яке складається з двох різних за шириною, горизонтально - розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої жовтого кольору.) 4. Що означають ці кольори? ( Жовтий - колір пшеничної ниви, зерна, що дає життя всьому сущому на землі. Це колір жовтогарячого сонця, без ласкавих променів якого не визрів би хліб. Блакитний - колір ясного, чистого, мирного неба.) Вчитель. Отже, наш стяг - пшениця в степу під голубим склепінням неба, символ миру і достатку. Пазл кладеться на місце. Пазл 4. Державний герб України. (ІV група)
  • 4. Продовжіть речення. 1. Герб - це… (символ влади, емблема держави.) 2. Герб зображується на … (прапорах, грошових знаках. печатках, офіційних документах.) 3. Малий герб України виглядає як ….(золотий тризуб на синьому фоні.) 4. Тризуб символізує … (спорідненість поколінь, мир і творчу працю. Це символ відродження Батьківщини, її традицій, продовження славних сторінок нашої історії. Тризуб трактується як символ княжого роду, символ влади над трьома світами, схематичне зображення слова «свобода», «воля». Пазл ставиться на своє місце. Пазл 5. Державний гімн України. (V група) Вчитель: Слово для виступу надається представнику групи. Питання для учнів: 1. Гімн - це … ( найголовніша пісня держави, яка виконується під час проведення урочистих заходів: Під час державних і національних свят, при врученні нагород, дипломів, атестатів. 2. Ким написаний гімн? ( поет П.Чубинський, композитор М.Вербицький) 3. Коли Верховна Рада затвердила цей музичний твір як Державний гімн України? (16 січня 1992р.) Вчитель: Скажіть, як треба себе поводити під час звучання державного гімну? Учні: Під час звучання гімну присутні встають і стають обличчям до Прапора України і з трепетом у душі слухають мелодію і співають. Звучить мелодія державного гімну України. Усі встають і співають гімн. Пазл 6. «Займи позицію.» Вчитель тримає в руці останній пазл і пропонує учням висловити свою думку і зайняти певну позицію: Україна незалежна! Україна незалежна? Відповідь потрібно аргументувати. Після чого вчитель кладе пазл на місце. VІ. Практична частина. Ми зараз пограємо в гру «Увімкни Україну.» Дітям було надано випереджальне завдання: знайти досягнення в країні державного, місцевого і шкільного рівня. Діти презентують свою країну через її досягнення. Наприклад: Факти, події, досягнення в Україні.
  • 5. Всеукраїнський рівень 1.Руслана - І місце на Євробаченні. 2. Брати Кличко- чемпіони світу з боксу. 3. Л. Каденюк - перший укр. космонавт. 4.А.Шевченко - футболіст. 5. В.Вірастюк – найсильніша людина в світі. 6.ЄВРО- 2012. Місцевий рівень 1.І.Бабакова - олімпійська чемпіонка з стрибків. 2. «Дикий Сад» - пам’ятка історії». 3. Мігея – біосферний заповідник «Гранітно-степове Побужжя». 4.Зоопарк - найкращий в Україні Шкільний рівень 1. Брейн - ринг «Салют Перемога» - учні посіли призове місце і подорожували різними країнами світу. 2. Команда «Юні інспектори руху» представляла країну на змаганнях у Білорусії. 3. Команда «Молодь обирає здоров ׳я посіла І місце в області, надано право презентувати Миколаївську область на Всеукраїнському конкурсі у м. Одеса. VІІ. Арт - терапія. Учні виготовляють з паперу маску себе і розфарбовують її фарбами. Після чого розповідають, ким вони бачать себе в майбутньому і що мріють зробити для держави. VІІІ. Заключна частина. Ми склали всі пазли і отримали карту України (Див. Додаток). - Що вам нагадують обриси території нашої держави? ( Крила птаха, букет, серце…) А тепер візьміть кожен свою маску і прикріпіть навколо нашої карти. ІХ. Підсумки уроку. Вчитель кріпить надпис 2011. Подивіться якою гарною стала наша Україна. А чи замислювались ви над символікою цифр 2011? ( Підвести учнів до того, що цифра 20- це 20 років незалежності, цифра 11 - вік учнів.) Пам’ятайте! Що ви - наша надія. Майбутнє України - у ваших руках. І кожен з Вас може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Гарно навчайтесь, будьте справжніми синами й доньками своєї Батьківщини, своїми ділами примножуйте її славу, любіть і бережіть її!
  • 6. Всеукраїнський рівень 1.Руслана - І місце на Євробаченні. 2. Брати Кличко- чемпіони світу з боксу. 3. Л. Каденюк - перший укр. космонавт. 4.А.Шевченко - футболіст. 5. В.Вірастюк – найсильніша людина в світі. 6.ЄВРО- 2012. Місцевий рівень 1.І.Бабакова - олімпійська чемпіонка з стрибків. 2. «Дикий Сад» - пам’ятка історії». 3. Мігея – біосферний заповідник «Гранітно-степове Побужжя». 4.Зоопарк - найкращий в Україні Шкільний рівень 1. Брейн - ринг «Салют Перемога» - учні посіли призове місце і подорожували різними країнами світу. 2. Команда «Юні інспектори руху» представляла країну на змаганнях у Білорусії. 3. Команда «Молодь обирає здоров ׳я посіла І місце в області, надано право презентувати Миколаївську область на Всеукраїнському конкурсі у м. Одеса. VІІ. Арт - терапія. Учні виготовляють з паперу маску себе і розфарбовують її фарбами. Після чого розповідають, ким вони бачать себе в майбутньому і що мріють зробити для держави. VІІІ. Заключна частина. Ми склали всі пазли і отримали карту України (Див. Додаток). - Що вам нагадують обриси території нашої держави? ( Крила птаха, букет, серце…) А тепер візьміть кожен свою маску і прикріпіть навколо нашої карти. ІХ. Підсумки уроку. Вчитель кріпить надпис 2011. Подивіться якою гарною стала наша Україна. А чи замислювались ви над символікою цифр 2011? ( Підвести учнів до того, що цифра 20- це 20 років незалежності, цифра 11 - вік учнів.) Пам’ятайте! Що ви - наша надія. Майбутнє України - у ваших руках. І кожен з Вас може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Гарно навчайтесь, будьте справжніми синами й доньками своєї Батьківщини, своїми ділами примножуйте її славу, любіть і бережіть її!