Podaruj życie
Przygotowanie strategii internetowej kampanii
fundraisingowej dla Fundacji Urszuli Smok „Podaruj życie”
Słowem wstępu
O czym mówimy?

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” to organizacja non-profit, która
prowadząc swoją dział...
Grupa celu
Do kogo kierujemy nasz przekaz?

 Internauci, wiek: 25 – 40 lat, mieszkaocy średnich i większych miast,
 korzys...
Cele
Jakie są nasze cele?

   Pozyskanie minimalnie 350 tys. zł. od darczyoców z tytułu rocznych rozliczeo
   PIT- 1 %...
Założenia
Jakie są nasze założenia?

   Kampania ma mied charakter wirusowy
   Nie epatujemy chorobą
   Nie wzbudzam...
Ogólna idea
Dlaczego nie pomagamy, chod to kosztuje tak niewiele?
Może jesteśmy zmęczeni ciągłym nagabywaniem, „wielkimi s...
7
Oddając 1%, pozwalasz żyć na 100%
Opis claimu

 „Oddając 1%, pozwalasz żyd na 100%” - przypomina o tym, że wystarczy tylko...
Narzędzia

           serwis Fundacji
    youtube.com
                 Facebook.com
Facebook
         Fanpage
         Podaruj
          Życie
  Zapraszanie        We...
Welcome page - Facebook
Makieta
Welcome page
Opis strony

 Na stronie startowej prezentujemy następujące informacje:
  Wyróżniona możliwośd „lajkowania”
...
Ile procent bohatera?
Makieta
Ile procent bohatera?
Opis koncepcji aplikacji

 Co się dzieje w sytuacji kiedy oddajemy swój 1%? Kiedy oddajemy krew
 l...
Ile procent bohatera?
Opis mechanizmu aplikacji

 Proponuję zastosowanie bardzo prostej aplikacji mającej wzbudzid zainter...
Ile procent bohatera?
Opis aplikacji

 Za pomocą „magicznego algorytmu” sprawdzamy w ilu procentach osoba
 stała się już...
Efekty:
  Wirusowy – żartobliwe aplikacje, którymi możemy się łatwo dzielid,
  szybko się rozprzestrzeniają,


  Wiz...
Możliwe formy promocji:
  Reklama na portalu Facebook
  Informacja na stronie www Fundacji
  Dodanie adnotacji do fi...
Dziękuję wszystkim bohaterom,
którzy dobrnęli do końca 
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Nippon - Kampania "Podaruj życie"

1,106 views

Published on

Published in: Health & Medicine
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,106
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
438
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Nippon - Kampania "Podaruj życie"

 1. 1. Podaruj życie Przygotowanie strategii internetowej kampanii fundraisingowej dla Fundacji Urszuli Smok „Podaruj życie”
 2. 2. Słowem wstępu O czym mówimy? Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” to organizacja non-profit, która prowadząc swoją działalnośd skupia się na wspieraniu dobra publicznego. Fundacja ma zasięg ogólnokrajowy, a nawet międzynarodowy. Celem Fundacji jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku kostnego, utworzenie i prowadzenie rejestru dawców szpiku kostnego, gromadzenie środków finansowych na badania typujące, oraz pomoc osobom chorym na białaczkę lub inne choroby krwi.
 3. 3. Grupa celu Do kogo kierujemy nasz przekaz? Internauci, wiek: 25 – 40 lat, mieszkaocy średnich i większych miast, korzystający z mediów społecznościowych. Aktywni zawodowo, podatnicy, prospołeczni. Lubią nowe technologie, niezależny wybór źródeł informacji, bywalcy portali: Gazeta.pl, Krytyki politycznej oraz zagranicznych portali informacyjnych.
 4. 4. Cele Jakie są nasze cele?  Pozyskanie minimalnie 350 tys. zł. od darczyoców z tytułu rocznych rozliczeo PIT- 1 %  Rozpowszechnienie wiedzy na temat choroby i możliwości udzielenia pomocy  „Odczarowanie” białaczki – jako choroby, której nie należy się bad  Uświadomienie, że tak niewiele potrzeba, by zmienid tak wiele!
 5. 5. Założenia Jakie są nasze założenia?  Kampania ma mied charakter wirusowy  Nie epatujemy chorobą  Nie wzbudzamy litości  Tworzymy kampanię o pozytywnym wydźwięku
 6. 6. Ogólna idea Dlaczego nie pomagamy, chod to kosztuje tak niewiele? Może jesteśmy zmęczeni ciągłym nagabywaniem, „wielkimi smutnymi oczami”, może nie mamy świadomości, że to jest łatwe i proste, albo wydaje nam się, że nasze pieniądze, są na tyle niewielkie, że się nie liczą? A może boimy się zetknięcia z ludźmi chorymi? Odczarujmy białaczkę i zachędmy ludzi do dzielenia się. Pokażmy im, że każdy „grosz” i każdy gest czyni z nich bohaterów. Pokażmy, że łatwo stać się bohaterem :)
 7. 7. 7
 8. 8. Oddając 1%, pozwalasz żyć na 100% Opis claimu „Oddając 1%, pozwalasz żyd na 100%” - przypomina o tym, że wystarczy tylko 1 % pieniędzy z podatku, aby pomagad innym. To niewiele, a może zmienid wszystko – nie tylko życie chorych, ale również nasze. Zawsze musimy pamiętad o tym, żeby żyd na 100% - życie jest tylko jedno i trzeba je wykorzystad w pełni – często o tym zapominamy – żyjemy z dnia na dzieo, żyjemy w biegu – brakuje nam czasu na przyjemności i brakuje nam czasu na realizację naszych marzeo... Przestajemy zauważad drobne przyjemności… Kampania ma służyd nie tylko informacji o możliwości oddania 1% z podatku. Ma również za zadanie przypomnied nam o tym, że życie jest piękne, że warto o nie dbad i cieszyd się z każdej chwili.
 9. 9. Narzędzia serwis Fundacji youtube.com Facebook.com
 10. 10. Facebook Fanpage Podaruj Życie Zapraszanie Welcome znajomych page Aplikacja
 11. 11. Welcome page - Facebook Makieta
 12. 12. Welcome page Opis strony Na stronie startowej prezentujemy następujące informacje:  Wyróżniona możliwośd „lajkowania”  Claim akcji  Odnośnik do filmu na youtube.com  Odnośnik do pliku z programem do rozliczania PIT  Odnośnik do podstrony na serwisie z informacjami o osobach wspierających akcję  Wyróżniony odnośnik do aplikacji
 13. 13. Ile procent bohatera? Makieta
 14. 14. Ile procent bohatera? Opis koncepcji aplikacji Co się dzieje w sytuacji kiedy oddajemy swój 1%? Kiedy oddajemy krew lub szpik? Zostajemy bohaterami!! Huuuuuurrrrrraaaaa!!! Ale, czy bohaterem można byd tylko gdy robimy rzeczy spektakularne? O nie! Bohaterem można zostad robiąc smaczne kotlety na obiad dla dzieci, przeprowadzając staruszkę przez jezdnię, przynosząc kwiaty dla żony, dając fundacji 1% podatku...te wszystkie rzeczy sprawiają, że stajemy się dla kogoś ważni...i tym samym stajemy się bohaterami.
 15. 15. Ile procent bohatera? Opis mechanizmu aplikacji Proponuję zastosowanie bardzo prostej aplikacji mającej wzbudzid zainteresowanie i uśmiech. Użytkownik” podejmując wyzwanie” wchodzi na aplikację, gdzie najpierw wybiera osobę, której bohaterskośd chce sprawdzid, może też wybrad siebie. W pole tekstowe wpisuje co dana osoba zrobiła dzisiaj bohaterskiego = czyli jak pomogła innym. Może to byd bardzo banalna rzecz: „podarowałem kwiaty dziewczynie”, {Ania} „zmyła naczynia”.
 16. 16. Ile procent bohatera? Opis aplikacji Za pomocą „magicznego algorytmu” sprawdzamy w ilu procentach osoba stała się już bohaterem. Dodatkowo dostaje żartobliwą odpowiedź: „34% bohatera w bohaterze. Bohaterskośd na poziomie Klarka Kanta w połączeniu z Dilbertem. Szacuneczek. Sprawdź się jutro! Zobacz jak jeszcze możesz się wykazad>> (przekierowanie na stronę Fundacji). Losowo wyświetlane, żartobliwe informacje, które mają formę afirmacji pozwalają „poczud się lepiej”. Odpowiedź można zamieścid na tablicy znajomego oraz na swojej, można również zaprosid znajomych do aplikacji.
 17. 17. Efekty:  Wirusowy – żartobliwe aplikacje, którymi możemy się łatwo dzielid, szybko się rozprzestrzeniają,  Wizerunkowy – wzrost świadomości „marki”, skojarzenie fundacji z instytucją, która jest otwarta na ciekawe pomysły i nie epatuje nieszczęściem.
 18. 18. Możliwe formy promocji:  Reklama na portalu Facebook  Informacja na stronie www Fundacji  Dodanie adnotacji do filmu na You Tube
 19. 19. Dziękuję wszystkim bohaterom, którzy dobrnęli do końca 

×