1. Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №10
«Краса людини
в здоров'ї тіла та душі»
Виховний захід
для учнів 7-их класів
Ковальова Світлана Борисівна.
м. Світловодськ, Кіровоградська обл.
2. Краса людини в здоров'ї тіла та душі
Мета: формувати в учнів думку, що людина – найпрекрасніша, найбільш
розвинена, гармонійна та самоорганізована істота. Закріпити уявлення учнів
про те, що найбільше багатство людини – здоров'я фізичнеідуховне; створити
мікроклімат, який сприяв би духовному і творчому саморозкриттю,
саморозвитку, самоформуванню гармонійно розвинутої особистості,
формуванню здорового способу життя, гідного людини.
Обладнання: «чарівна паличка», плакати з висловами про здоров’я,
роздруківкитесту-бесіди «Чи схильний ти до наркотиків?», тексти Декларації
самооцінки «Гімн самому собі» (Вірджинії Сатир)
Форма проведення: засідання клубу «Молодь за здоров’я»
Хід заходу:
I Організаційний момент: для збирання, аналізу і узагальнення інформації
призначається прес-центр.
II Перебіг засідання.
Вчитель: Показуючи на працюючу людину, батько зауважив синові:
- Дивись, сину, напрочуд прекрасне обличчя, мудре й одухотворене…
(а риси обличчя були неправильні і на зріст чоловік був непоказний).
- Що ж тут красивого? –дивується син.
- Невже ти не відчуваєш усієї величі рухів? А цей пильний погляд, а
просвітленість в очах. А ця сила…Справжня чоловіча краса! Людина
завждипрекрасна, якщо її обличчя світиться розумом, силою, добротою,
а головне – любов’ю!
Діти, нехай ця думка буде ключем до творення самого себе, своєї
внутрішньої краси. Третє тисячоліття – це вік наукового й технічного
прогресу, коли без знань, науки не обійтися жодному з нас. Та й кожен
повинен досягтисвоїхвершину житті! Отже треба мати силу й міцну волю, а
це доступно лише тим, котрі здорові фізично та духовно.
3. Сказав мудрець:
Живи, добро звершай…
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
Рольова гра «Чарівна паличка» : Вчитель пропонує учням по черзі
«чарівною паличкою» доторкнутися до однокласникаі згадати його хороший
вчинок.
Слово для висновку прес-центру:Власними вчинками ми мусимо довести,
що наша зірка запалала недаремно.
Тож давайте разом будем мандрувати у світ добра , і злагоди, і миру.
Давайте всім заповідати: робіть життя своє щасливим!
Вчитель: Жодні успіхи не мають сенсу, якщо вони пов’язані із втратою
здоров’я. Саме по собі здоров’я не існує, воно не дається на все життя, не є
постійним і незмінним. Воно потребує турботи повсякчас.
Прес- центр вивішує плакат:
Твоє здоров’я у твоїх руках:
Тож бережи його щоднини!
Вчитель:
Не можна нічого досягти без бажання людини зробити себе здоровою.
«Театр мініатюр»
(Інсценівка за оповіданням М. Новікова «Кандидат в олімпійці»)
Миколка: Знаєш, я нещодавно був на змаганнях. Заздрю хлопцям!
Спритні, сильні, витривалі! Може мине кілька років і ми почуємо про них:
чемпіони світу, чемпіони Олімпійських ігор!
Василько: Авжеж, здорово. Тільки краще самому стати олімпійським
чемпіоном. Уявляєш, приїжджаю додому, а на вокзалі мене зустрічають
директор школи, вчителі… Промови виголошують , гордістю школи
називають.
4. Миколка: Уявляю.
Василько: Заняття в школі переносять на дві години пізніше, щоб
олімпійський чемпіон виспатися міг. Двійок і одиниць не ставлять: незручно
– гордість школи!
Миколка: Заняття, може, і не перенесуть, але на перший урок дозволять
не приходити.
Василько: У транспорті їздитиму без квитка, скільки схочу. Контролер
підходить: «Ваш квиток!» а потім вибачиться:«Пробачте, товаришучемпіоне,
можете кататися скільки завгодно».
Миколка: Ну, досить фантазувати, давай почнемо тренуватися.
Василько:Звичайно, з нашими здібностями за два рокими могли б стати
чемпіонами. Тільки яким би видом спорту зайнятися?
Миколка: Боксом! Чоловічий спорт. Ходімо завтра ж у секцію
записуватися.
Василько: Бокс – це нічого, але…не для мене.
Миколка: Ну тоді , може , хокеїстом стати? Оце гра! Швидкість , натиск,
краса!
Василько: А ти знаєш, з якою швидкістю шайба летить? Сто двадцять
кілометрів за годину!
Миколка: То й що?
Василько: А коли при такій швидкості по зубах?
Миколка: Але ж грають люди!
Василько: Хокей – чудовагра, колив неї інші грають. Нам бищось таке…
Миколка: Яке?
Василько: Ну щось інтелігентне.
Миколка: Давай запишемось у гімнастичну секцію.
Василько: На турніку метлятися?
Миколка: Не на турніку, а на перекладині.
Василько: Та воно все одно, якщо зірвешся. Я ж не пташка, крил немає.
5. Миколка: Тобі ніяк не вгодиш. Те йому не підходить, це йому не
підходить. Чого ж ти хочеш?
Василько: Як чого? Хочу олімпійським чемпіоном стати.
Миколка: А який все-таки вид спортутобі подобається?Чим би ти хотів
займатися?
Василько: Якщо кожного дня робитиму зарядку, то й стану якимось
чемпіоном.
Миколка: То роби зарядку щодня.
Василько: Між іншим, якби я зовсім не робив зарядку, авставав щодня в
один і той же час – то й цього було б досить, щоб стати чемпіоном.
Миколка: То вставай! Хто тобі заважає?
Василько: Будильник! Рано дзвонить.
Миколка: То ти хочеш взагалі нічого не робити і стати чемпіоном? Так
не буває.
Василько: Чому нічого не робити? Я б жодного уроку фізкультури не
пропускав. До речі, дзвінок був?
Миколка: Був.
Василько: Тоді я побіг. У нас зараз фізкультура.
Миколка: На урок побіжиш?
Василько: Та що ти ? Додому побіжу! Фізкультура – не вовк, в ліс не
втече.
Слово для висновку прес-центру:
Росисті ранки нам дарують мрію.
Плекаєм в серці радісну надію,
Що зможем світ змінити для добра!
Щоб стать міцними і красивими,
Здоровими й щасливими
Ми ліні скажем – Ні , а фізкультурі – Так!
6. Вчитель: В народі кажуть: «Є каяття, та немає вороття». Інодіі дорослі, і
діти наче навмисне все роблять для того, щоб утратити своє здоров’я. Вони
ведуть неправильний спосіб життя, набувають шкідливих звичок, яких потім
не можуть позбутися. Про здоров’ябагато пишуть, говорять, але ще мало хто
про нього турбується серйозно, зі знанням справи.
Тест - бесіда «Чи схильний ти до наркотиків?»
1 Як ти ставишся до паління і до паліїв?
2 Перед відповідальною справою ти приймеш заспокійливу пігулку?
3 Як вчиниш ти, коли на вечірці всі затягуватимуться сигаретою з
травичкою?
4 Ти віриш у думку, що наркотики зовсім не небезпечні, слід тільки
правильно з ними поводитись?
5 Існує думка, що «круту» музику і наркотики не можна розділяти. А ти
як вважаєш?
6 Чи позичиш ти своєму приятелю певну суму в борг, знаючи , що він
вживає наркотики?
Слово для висновку прес-центру:
Здоров’я шануйте, життю ви радійте!
Про паління та наркотик думати не смійте!
Виступ членів комісії «Здоров’я» з Декларацієюсамооцінки.
«Гімн самому собі»
«Я – це Я. У всьомусвіті немаєточнісінько такого, як Я... Томувсе, що
йде від мене, - це справді моє, оскільки саме Я обрав це…
Меніналежить усе, що в меніє: моє тіло,…моясвідомість,включаючи
всі мої думки і плани…
Мені належать усі мої фантазії, мої мрії, мої надії і мої острахи.
Мені належать усі мої перемоги й успіхи. Всі мої помилки і
поразки…Усе, що Я бачу і відчуваю, все, що Я говорю і що Я роблю,
7. що Я думаю і відчуваю в даний момент - усе моє. І це допомагає мені
дізнатися, де Я і хто Я в даний момент.
Коли Я вдивляюсявмоєминуле, дивлюсяна те, що Я бачивівідчував,
що Я говорив і що Я робив,… Я бачу, що це мене цілком
влаштовує. Я можу відмовитися від того, що здається мені
непотрібним, і зберегти те, що здається потрібним, і відкрити у собі
щось нове.
Я можу бачити, слухати, відчувати,думати, говорити, діяти. Я маювсе
, щоб бути близьким з іншими людьми, щоб бути продуктивним,
вносячи зміст і порядок у світ речей і людей навколо мене
Я належу собі і цим пишаюся, БО Я МОЖУ ТВОРИТИ СЕБЕ.
Я – це Я, і Я – ЦЕ ЧУДОВО»
Вчитель:
Життя твоє – безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями Стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті, чи в селі,
Подумай, як життя прожити.
Ти слід залишиш на землі –
То треба гарний залишити!
Використана література:
1. «Прояви турботу та обачливість» - Навчально-методичний посібник.
Київ 2002р.
2. Пархотик І.І. «Як зберегти здоров’я» - Київ :Наукова думка, 1981р
3. «Запрошуємо до діалогу»- Посібник для підлітків11-14 років Київ:
«Богдана» 2003р.
4. ОлійникІ.В «Бесіди, сценарії, рольовіігри» Тернопіль, навчальна книга.
Богдан.