Advertisement

Nauczyciel i uczeń cz.2

nauczycielka
Mar. 22, 2015
Advertisement

More Related Content

Advertisement

Nauczyciel i uczeń cz.2

 1. NAUCZYCIEL I UCZEŃ BOHATEROWIE LEKTURY „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego Cele zadania: powtórzenie treści lektury, selektywne czytanie, pogłębienie charakterystyki bohaterów, ćwiczenie empatii, zrozumienie motywów postępowania postaci, nazywanie emocji, uczuć i stanów, dostrzeganie konsekwencji działań bohaterów, zmiana perspektywy postrzegania postaci, ćwiczenie pracy w grupie.
 2. BOROWICZ O MAJEWSKIM
 3. BOROWICZ O MAJEWSKIM
 4. MAJEWSKI O BOROWICZU
 5. MAJEWSKI O BOROWICZU
 6. DALSZE LOSY MAJEWSKIEGO Pan Majewski po obrzuceniu go błotem zaczął swoje długie śledztwo. Gdy kilku policmajstrów nie zdołało nic zrobić, nauczyciel wynajął jeszcze dziesięciu, którym zapłacił tysiąc rubli. Nic nie udało się im zrobić, więc wynajął prywatnego detektywa, któremu zapłacił aż trzy tysiące rubli. Po obserwacji wszystkich uczniów i ich zachowań, wytypował pięciu, w tym Marcinka. Detektyw zebrał ich z trudem wszystkich i przeprowadzał z nimi rozmowy. Po tym odrzucił dwóch, ale nie Marcinka. Trzej pozostali ujrzeli się w sądzie. Sędziemu udało się wybrać właściwą osobę, czyli Marcinka, który dostał karę grzywny w wysokości dwudziestu tysięcy rubli. Marcinek miał <nieczytelne> i mu zapłacił, jednak później miał wielkie kłopoty finansowe <nieczytelne>.
 7. PODGLĄDACZE O MAJEWSKIM
 8. Ferdynand Wiechowski O BOROWICZU
 9. Ferdynand Wiechowski O BOROWICZU
 10. Ferdynand Wiechowski O BOROWICZU
 11. Ferdynand Wiechowski O BOROWICZU
 12. BOROWICZ O WIECHOWSKIM
 13. BOROWICZ O WIECHOWSKIM
 14. BOROWICZ O WIECHOWSKIM
 15. BOROWICZ O WIECHOWSKIM
 16. PODGLĄDACZ O WIECHOWSKIM Następna wizytacja nie przebiegała tak samo. W pewnym momencie dyrektor przestał być zadowolony z pracy Wiechowskiego (chodziło zapewne o tych kilkaset rubli łapówek, którymi nie podzielił się z pryncypałem). Podczas jednej z wizytacji poprosił nauczyciela na stronę i…
 17. PODGLĄDACZ O WIECHOWSKIM
 18. Antonii Paluszkiewicz O RADKU
 19. Antonii Paluszkiewicz O RADKU
 20. Andrzej Radek O KAWCE
 21. Andrzej Radek O KAWCE
 22. PODGLĄDACZ O KAWCE
 23. DALSZE LOSY KAWKI Przed nadejściem jesieni zaczął zbierać materiały do studiowania psychologii. Niedługo przed śmiercią zaczął przepisywać największe swoje dzieło, które dotąd było na luźnych kartkach porozrzucanych w domu. Często wyglądało to komicznie, ponieważ próbował je pozbierać, a że cierpiał na suchoty (ciągle kaszlał), przez co wszystkie kartki mu uciekały. Wszyscy się z niego śmiali z powodu choroby, ponieważ ciągle chrząkał. Niestety, zmarł nocą jesienią. Jego zwłoki leżały nieodkryte przez dwa dni. Na trzeci dzień do domu profesora zakradł się jego ulubiony uczeń Andrzej Radek. Chłopak przyszedł, ponieważ bardzo martwił się o mentora i o jego pogarszające się zdrowie.
 24. DALSZE LOSY KAWKI Gdy zastał profesora leżącego na biurku, to bardzo się przeraził. Starał się go obudzić, lecz wszystkie próby były daremne. Zrozumiał, iż profesor nie żyje. Chłopiec bardzo się tym przejął i nie mógł się otrząsnąć. Po kilku minutach wziął się w garść i zaczął szukać pracy, o której mu kiedyś profesor wspominał. Znalazł wszystkie kartki i postanowił przepisać tę pracę i kontynuować pracę mentora.
Advertisement