Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"

84,847 views

Published on

Підготувала учениця 7 класу Андросова Аріна

Published in: Education
 • Login to see the comments

Презентація на тему: "Хімічні явища в побуті"

 1. 1. Хімічні явища в побуті Підготувала Учениця 7-го класу ГНТН М.Кіровоград Андросової Аріни
 2. 2. Хімічні явища, або хімічні реакції, на відміну від фізичних, супроводжуються руйнуванням одних речовин і утворенням інших. Хімічні явища виникають, коли атоми та молекули з’єднуються, утворюючи нові речовини. Що таке хімічні явища або реакції
 3. 3. Навколишній світ, при всьому його багатстві і різноманітті, живе за законами, які досить легко пояснити за допомогою таких наук, як фізика і хімія. І навіть в основі життєдіяльності такого складного організму, як людина, лежить не що інше, як. хімічні явища і процеси
 4. 4. Про те, чи відбуваються хімічні і фізичні явища, ми можемо судити за деякими ознаками і змінам, які спостерігаються у того чи іншого тіла або речовини. Так, більшість хімічних реакцій супроводжується наступними «розпізнавальними знаками»:  в результаті або при протіканні такий випадає осад;  відбувається зміна кольору речовини;  може виділятися газ , наприклад, чадний при горінні;  відбувається поглинання або, навпаки, виділення теплоти;  можливо випромінювання світла.
 5. 5. хімічні явища ми побачимо, якщо опустимо в окріп пакетик з чайною заваркою. Вода в стакані або іншій посудині забарвиться в червоно-коричневий колір. Відбудеться хімічна реакція: під впливом тепла чаїнки почнуть запарюватися, виділяючи колірні пігменти і смакові властивості, притаманні цій рослині. У нас вийде нова речовина – напій із специфічними, властивими тільки йому якісними характеристиками. Якщо туди ж додамо кілька ложок цукру, він розчиниться (фізична реакція), а чай стане солодким (реакція хімічна). Таким чином, фізичні та хімічні явища часто пов’язані і взаємозалежні. Наприклад ..
 6. 6.  Хімічні явища відбуваються в природі щомиті, постійно. Наприклад, під дією повітря на залізному цвяху утворюється іржа. Поява іржі – це результат небажаного хімічного явища корозії металів. Ця речовина утворюється при сполученні молекул заліза і повітря (кисню). Щоб запобігти цьому шкідливому хімічному явищу, металеві вироби фарбують.
 7. 7. Восени листя змінює своє забарвлення на жовте й червоне тому, що зелений пігмент, хлорофіл, частково руйнується, а в листі утворюються інші речовини, наприклад, жовтогарячий каротин. Жовте листя падає на землю, підкоряючись фізичним законам, а потім гниє й перетворюється на речовини, що утворюють ґрунт.
 8. 8.  Першою хімічною реакцією, яку люди почали свідомо здійснювати, була реакція горіння. Вона супроводжується виділенням світла і тепла. З давніх-давен люди навчилися видобувати метал, виготовляти фарби, скло, уповільнювати за допомогою солі та оцту реакції, що призводять до псування м’яса, риби.
 9. 9. В організм людини надходять кисень і речовини, одержані з їжі. Молекули білків, жирів, вуглеводів, що входять до складу продуктів харчування, руйнуються, а натомість утворюються нові молекули, з яких будується тіло людини, – це обмін речовин.
 10. 10. Щоб хімічні явища спостерігалися, тобто реакції відбувалися, необхідні деякі умови:  реагують речовини повинні стикатися, бути один з одним в контакті (тобто ту ж заварку потрібно насипати в кухоль з окропом);  речовини краще подрібнювати, тоді реакція буде протікати швидше, швидше настане взаємодія (цукор-пісок швидше розчиниться, розтане в гарячій воді, ніж кусковий);  щоб багато реакції могли статися, потрібно змінити температурний режим реагують компонентів, охолоджуючи або нагріваючи їх до деякої температури.  Поспостерігати за хімічним явищем  можна дослідним шляхом. А ось описати  його на папері можна за допомогою  хімічного рівняння (рівняння хімічної реакції).
 11. 11. Учені вивчають хімічні явища в спеціально обладнаних приміщеннях – хімічних лабораторіях. Дослідникам важливо знати, як відбуватиметься хімічне явище, як прискорити бажанні та сповільнити небажанні хімічні реакції, що потрібно для одержання нових речовин з наперед заданими властивостями. Завдяки тривалій копіткій праці вчені навчилися багатьма хімічними явищами.
 12. 12. Хімічні явища в побуті До них відносяться ті, що можна спостерігати в повсякденному житті сучасної людини. Деякі з них зовсім прості і очевидні, будь-хто може спостерігати їх на своїй кухні: наприклад, заварювання чаю. Нагріті окропом чаїнки змінюють свої властивості, в результаті змінюється і склад води: вона набуває інший колір, смак і властивості. Тобто виходить речовина.
 13. 13. А без іншого хімічного явища не було б смачних маминих пирогів і булочок: мова про гасіння соди оцтом.
 14. 14. Висновок … Список побутових хімічних явищ не менш вражаючий, ніж список таких явищ в природі. Завдяки ним у нас є дороги (виготовлення асфальту — це хімічні явище), будинки (випал цегли), красиві тканини для одягу (фарбування). Якщо задуматися про це, стає чітко зрозуміло, наскільки багатогранна і цікава наука хімія. І скільки користі можна витягти з розуміння її законів.
 15. 15. Кінець

×