Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas ieteikumi sabiedrisko attiecību darba rezultātu izvērtēšanai
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×
 

Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas ieteikumi sabiedrisko attiecību darba rezultātu izvērtēšanai

on

 • 837 views

Sākot darbu pie sabiedrisko attiecību veidošanas, skaidri jāapzinās tā mērķi. Tiem jābūt precīzi definētiem, un sabiedrisko attiecību darba izvērtēšana jāveic atbilstoši sākotnēji ...

Sākot darbu pie sabiedrisko attiecību veidošanas, skaidri jāapzinās tā mērķi. Tiem jābūt precīzi definētiem, un sabiedrisko attiecību darba izvērtēšana jāveic atbilstoši sākotnēji izvirzītajiem mērķiem.


Statistics

Views

Total Views
837
Views on SlideShare
781
Embed Views
56

Actions

Likes
0
Downloads
4
Comments
0

2 Embeds 56

http://www.lsaka.lv 38
http://lsaka.lv 18

Accessibility

Categories

Upload Details

Uploaded via as Adobe PDF

Usage Rights

© All Rights Reserved

Report content

Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
 • Full Name Full Name Comment goes here.
  Are you sure you want to
  Your message goes here
  Processing…
Post Comment
Edit your comment

Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas ieteikumi sabiedrisko attiecību darba rezultātu izvērtēšanai Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas ieteikumi sabiedrisko attiecību darba rezultātu izvērtēšanai Presentation Transcript

 • Latvijas Sabiedrisko attiecībukompāniju asociācijas (LSAKA)ieteikumi sabiedrisko attiecību darbarezultātu izvērtēšanai
 • Sākot darbu pie sabiedrisko attiecību veidošanas, skaidrijāapzinās tā mērķi. Tiem jābūt precīzi definētiem, unsabiedrisko attiecību darba izvērtēšana jāveic atbilstošisākotnēji izvirzītajiem mērķiem.Atbilstoši noteiktajiem sabiedrisko attiecību mērķiem un izvēlētajiempakalpojumiem darbu ir iespējams izvērtēt pēc šādas ietekmesķēdes:organizācijaun tāsvajadzībassabiedriskoattiecībudarbssabiedriskārezonansekomunikācijasietekmeuzvedībaspārmaiņasekonomiskieefektireputācijaspārmaiņas
 • SNIEGTIE PAKALPOJUMI(SABIEDRISKO ATTIECĪBU DARBS)Sākot sadarbību ar sabiedrisko attiecību kompāniju, abām pusēm jāvienojaspar sniegtajiem pakalpojumiem, jānosaka skaidri mērķi un apmaksas kārtība.Sabiedrisko attiecību kompāniju sniegtie pakalpojumi var būt šādi:Pētnieciskais darbs:tirgus un sabiedriskās domas pētījumu organizēšana;mediju monitorings un publicitātes izvērtēšana;komunikāciju audits.Stratēģiskās komunikācijas pakalpojumi:organizācijas komunikāciju stratēģijas un darba plāna izstrāde;sponsorēšanas, labdarības un korporatīvās sociālās atbildībasprogrammu izstrāde;krīzes komunikāciju plāna izstrāde;stratēģiskās konsultācijas.Taktiskie pakalpojumi:mediju attiecību realizēšana;korporatīvo attiecību realizēšana;sponsorēšanas, labdarības un korporatīvās sociālās atbildībasprogrammu īstenošana;lobisma plāna realizēšana.
 • SABIEDRISKĀ REZUNANSESabiedrisko rezonansi iedala publicitātē un tautas valodās.Publicitāti var izvērtēt, veicot mediju monitoringu un apkopojot rezultātus pēc šādiemkritērijiem:izmantotie mediji:drukāto mediju tirāža;kopējā medija auditorija;mērķa auditorijas īpatsvars kopējā medija auditorijā;publikācijas izvietojums;publikācijas ietilpīgums;attieksme;galvenā vēstījuma esamība.Lai fiksētu un izvērtētu tautas valodas, jāveic atbilstošs pētnieciskais darbs(padziļinātas intervijas vai fokusgrupas).
 • KOMUNIKĀCIJAS IETEKMESabiedrisko attiecību darbu var vērtēt arī pēc tā ietekmes uzmērķa auditoriju tādās kategorijās kā, piemēram:atpazīstamība (awareness);iespējamā izvēle (consideration);vēstījumu izpratne un noturība (comprehension, retention);attieksme (attitude) u. c.
 • UZVEDĪBAS PĀRMAIŅASSabiedrisko attiecību darbu var vērtēt arī pēc tā, kā tasietekmē mērķa auditorijas uzvedību. Atkarībā no izvirzītajiemmērķiem to var noteikt, piemēram, pēc šādiem kritērijiem:interneta mājaslapas apmeklējumu skaits;saņemtais zvanu un e-pasta vēstuļu skaits;klātienes apmeklētāju skaits;izmēģinājumu skaits u. c.
 • EKONOMISKAIS EFEKTSSabiedriskās attiecības ir viens no organizācijas vaiuzņēmuma vadības instrumentiem, tādēļ atdevi no šī darbavar aplūkot arī organizācijas kopējo mērķu sasniegšanaskontekstā. Analizējot uzņēmuma darbības rezultātus, varizvērtēt arī sabiedrisko attiecību efektivitāti tādu mērķusasniegšanā kā:uzņēmuma tirgus daļas pārmaiņas;akcijas cenu svārstības;uzņēmuma rentabilitāte:pārdošanas apjoms;esošo vai iespējamo izmaksu samazināšanās;zīmola vērtības veidošana un uzturēšana;investoru piesaiste;kvalificētu darbinieku piesaiste u. c.
 • REPUTĀCIJAS PĀRMAIŅASOrganizācijas reputācijas veidošana ir ilgtermiņa process, unsabiedrisko attiecību ieguldījumu šajā jomā var izvērtēt,salīdzinot rezultātus, kas iegūti ilgākā laika posmā. Kāpiemērus organizācijas reputācijas izvērtēšanai var minētšādus kritērijus:darbinieku lojalitāte;klientu apmierinātība un lojalitāte;klientu uzticība;viedokļa un tendenču veidotāja statuss u. c.Jebkura sabiedrisko attiecību darba izvērtēšana jāveic citukomunikācijas disciplīnu, uzņēmuma darbības, attiecīgās nozares untirgus attīstības kontekstā. Vispilnīgāk to var noteikt, veicot katramkomunikācijas ķēdes posmam atbilstošu pētījumu.