Your SlideShare is downloading. ×
0
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Strategické plánování
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Strategické plánování

207

Published on

Učební materiál určený pro Školu občanské iniciativy Hnutí DUHA. …

Učební materiál určený pro Školu občanské iniciativy Hnutí DUHA.
http://hnutiduha.cz/soi/

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
207
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

 • 1. Strategické plánování Petr Machálek Prezentace vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
 • 2. K čemu strategické plánování?  Zjistíte a zmapujete současný stav  Stanovíte dlouhodobé cíle  Rozfázujete milníky
 • 3. Strategické plánování Kde jsme (analytická část, popis současné situace, zhodnocení stávající strategie apod.) Jak se tam dostaneme? (akční plán, průběžné jednoleté cíle, stanovení zodpovědných lidí ke každé oblasti apod.) Kam chceme dojít (definice strategických cílů pro celou organizaci a pro její jednotlivé oblasti – finanční, personální apod.)
 • 4. Analitycká část  Vážená SWOT analýza (Slabé a silné stránky – vnitřní prostředí organizace, příležitosti a hrozby – vnější prostředí)  STEEP analýza  Zhodnocení stávající strategie
 • 5. SWOT analýza se kromě hodnocení vnějšího prostředí zaměřuje také na vnitřní prostředí v organizaci. Skládá se ze čtyř částí. Analyzují se silné a slabé stránky organizace, které popisují vnitřní prostředí v organizaci. Následně probíhá analýza vnějšího prostředí, kdy se definují případné příležitosti a ohrožení. (Marek Šedivý, Olga Medlíková: Úspěšná nezisková organizace - 2., aktualizované a doplněné vydání, Grada Publishing, a.s., 2011).
 • 6. STEEP analýza STEEP analýza je analýzou jednotlivých částí vnějšího prostředí, které mají vliv na vaši organizaci. V průběhu analýzy se hodnotí míra vlivu společenských (demografických), technických, ekonomických, environmentálních a politických faktorů na existenci organizace a její fungování. Cílem je ujasnit si, jaké vnější faktory, které organizace většinou nemůže vůbec ovlivnit, mají na ni významný vliv. (Marek Šedivý, Olga Medlíková: Úspěšná nezisková organizace - 2., aktualizované a doplněné vydání, Grada Publishing, a.s., 2011)
 • 7. Struktura a definice strategických cílů • Hlavní a dílčí cíle – kritérium SMART • Zodpovědné osoby (týmů) • Stanovení indikátorů
 • 8. Průběžná práce  Revize  Průběžné vyhodnocování
 • 9. Praktická doporučení  Promyšlený proces strategického plánování  Místo a čas  Dobrý facilitátor  Účastníci (doporučuji všechny zaměstnance a dlouhodobé dobrovolníky)
 • 10. Děkuji za pozornost Prezentace vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

×