Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Raport Ruch Chorzów

5,233 views

Published on

www.wojciechmakowski.pl

Published in: Sports
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Raport Ruch Chorzów

 1. 1. ANALIZA ZESPOŁU RUCH CHORZÓW PRZED 20 KOLEJKĄ LOTTO EKSTRAKLASY SEZONU 2016/17 Opracował: Wojciech Makowski wojciechmakowski90@gmail.com tel: 511210469
 2. 2. Tabela przed 20 kolejką Ostatnich 5 spotkań oraz ostatnich 5 spotkań domowych
 3. 3. Kiedy strzelają i tracą bramki Kiedy strzelają i tracą bramki w meczach u siebie Strzały i kluczowe podania Jak strzelają bramki
 4. 4. Jak tracą bramki Klasyfikacja kanadyjska 5 ostatnich spotkań – składy 19 kolejka: Wisła Płock – Ruch 4:3
 5. 5. 18 kolejka: Ruch – Arka 1:2 17 kolejka: Ruch – Jagiellonia 1:2
 6. 6. 16 kolejka: Łęczna – Ruch 0:4 15 kolejka: Ruch – Lech 0:5
 7. 7. Analiza taktyczna na podstawie dwóch ostatnich meczów domowych Ruchu Chorzów(z Arką 1:2 oraz z Jagiellonią 1:2). ATAK: -w ataku grają 4-2-3-1 -budują 2 środkowych obrońców + 2 środkowych pomocników, boczni obrońcy szeroko i wyżej -Przybecki bardzo szybki(prawa pomoc) Zamknąć przestrzeń „długości” i zamknąć możliwość rozpędzenia się. -przy budowaniu cierpliwie przenoszą ciężar gry szukając błędu w przesuwaniu u przeciwnika i grają długą po linii lub w pole karne przeciwnika. Cierpliwie przesuwać, blisko siebie, aby nie grali między nami. Zostawiać pułapkę, aby grali do boku. Zostawiać tam miejsce w odpowiednich momentach. Tam zamykać przestrzeń „długości” oraz możliwość grania do środka, aby musieli wycofać piłkę i wtedy pressing. -zazwyczaj jeden z dwójki środkowych pomocników(wahadłowo, raz Urbańczyk, raz Surma) schodzą niżej po piłkę. Jak Arka schodziła za takim zawodnikiem(kryjąc ind.) to tworzyła się przestrzeń w szeregach Arki Kryć strefowo w środku i nie dać się wyciągać w pojedynkę. Można podejść całą drużyną i skrócić pole. -Bramkarz(Hrdlicka) panikuje pod presją i wybija niedokładnie -Konczkowski(prawa obrona) często w ciemno idzie po linii, aby otrzymać piłkę do przodu. Ma dobre dośrodkowania i często dośrodkowuje. -jeśli przeciwnik zostawia im miejsce między liniami to łatwo to wykorzystują dobrym ustawieniem i dobrym podaniem po ziemi Bliskie odległości między formacjami i między sobą. Kompakt. -Arak(napastnik) – silny, dobrze grający w powietrzu oraz tyłem do bramki w kontakcie z obrońcą Nie pozwolić mu się oprzeć na sobie. -Ćwielong jest prawonożny i jeśli drugi boczny pomocnik to Przybecki to Ćwielong gra na lewej i może schodzić do środka na prawą.
 8. 8. OBRONA: -bronią 4-4-2, ale często jest duża dezorganizacja i zespół dzieli się na tych co bronią oraz na tych co atakują. Największa przestrzeń robi się między 4+2 a resztą. Wracają zatem zawsze obrońcy oraz Urbańczyk i Surma. Wtedy miejsce zostaje po ich bokach. -zostawiają często miejsce do gry między liniami(zbyt duże odległości) Szukać miejsca między liniami oraz za plecy obrońców.
 9. 9. -jak presują to dwójką(pozycja 9 oraz 10) lub na połowie przeciwnika na wysokości koła środkowego trójką(dochodzi do nich pozycja 11 lub 7). Zawsze pozostaje jednak duża dziura między presującymi, a resztą zawodników, która pozostaje na swoich pozycjach. Nie panikować wybijaniem do przodu tylko spokojnie ustawić wsparcie między ich liniami ataku i pomocy i tam zagrać zdobywając teren. -Pazio(lewa obrona) – bardzo dużo błędów zarówno w obronie jak i w ataku O->A:
 10. 10. -po przejęciu piłki rozwiązują akcję w różny sposób. Pierwszą stacją jest najczęściej Lipski(pozycja 10) oraz Arak(pozycja 9). Zdarza się, że przy dobrze ustawionym przeciwniku wycofują piłkę lub grają w szerz. Do „pierwszej stacji” dobiega zwykle dwóch zawodników w ataku szybkim. Agresywnie po stracie. Zawęzić szerokość i skrócić długość. A->O: Po stracie nie doskakują szybko zostawiając dużo miejsca do spokojnego wyprowadzenia akcji. Nie należy się szybko pozbywać piłki.

×