Liepājas 7. vidusskola
4. klase
Skolotāja : N. Koršunova
Mērķis: Iepazīstināt skolēnus ar
jēdzienu „ mākslas veidi ”.
Uzdevumi :
 Izveidot darbu
Stundai nepieciešamie materiāli
 Zīmēšanas papīra lapa
Parastais zīmulis un krāsainie zīmuļi
Kas ir māksla?
 Ar ko mēs varam izteikt mākslu?
Ar ko mēs varam izteikt mākslu?
Ar zīmuļiem, ar vārdiem, ar
skaņām ar krāsām, ar dejām.
Mākslās veidi
Mūzika1
Vizuālā māksla2
Literatūra33
Teātris, deja44
Fotomāksla5
Stundas gaita
Mēs zīmēsim koku.
 Uzzīmējiet arī koka saknes.
Kokam ir seši zari.
Katrs zars simbolizē kādu mākslas
veidu.
(mākslas žanru)
Stundas gaita
Pirmais zars būs literatūra, uzzīmējiet un
uz zara uzrakstiet- Literatūra
Kas mums simbolizē literatūru?
Grāmata.
 Bet katru zaru krāsojam tādā krāsā, kāda jums patīk
un liekas piemērota
Stundas gaita
Otrais zars ir Vizuālā māksla
Uzzīmējiet, uz zara uzrakstiet-
Vizuālā māksla
Kas to simbolizē?
Krāsas un ota.
Uzzīmējam to!
Stundas gaita
Trešais zars būs mūzika.
 Uzzīmējiet, uz zara uzrakstiet- Mūzika
Kas mums simbolizē mūziku?
Notis. Nošu atslēga.
Zīmējam!!!
Stundas gaita
Ceturtais zars ir teātris.
Uzzīmējiet, uz zara uzrakstiet- Teātris
 Kas to simbolizē?
Simbols maska.
Zīmējam!!!
Stundas gaita
Piektais zars ir Foto māksla.
 Uzzīmējiet, uz zara uzrakstiet-
Foto māksla
Kas mums simbolizē Foto mākslu ?
Uzzīmējam fotoaparātu.
Stundas gaita
Bet sesto zaru izdomāsiet jūs paši un
uzzīmēsiet tā simbolu.
Zarus rotājam ar lapām.
Bet katru zaru krāsojam tādā krāsā,
kāda jums patīk un liekas piemērota
Stundas gaita
Teātris
Vizuālā māksla
Mūzika
L Literatūra
Fotomāksla
Mākslas koks
Teātris
Vizuālā māksla
Mūzika
Literatūra
Fotomāksla
Mākslas koks
Tagad izdomājiet kāds varētu būt
jūsu mākslas ģerbonis….
Kāda forma var būt ģerbonim?
Kādus simbolus mēs varam izmantot?
Mākslas ģerbonis

Vizuālās mākslas veidi