SlideShare a Scribd company logo
Меліоративна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Новомосковської районної ради Дніпропетровської області
Авторська розробка уроку
6 клас
«Програмуємо в Scratch.
Створення анімаційного блоку «Капітошка»
Підготувала вчитель
інформатики:
Лісняк
Тетяна Сергіївна
2014-2015н.р.
3
Стек
ТЕМА: cтворення анімаційного блоку в програмі Scratch.
МЕТА: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими
способами діяльності в програмі Scratch;
навчитися створювати скрипти, з’єднувати стеки;
засвоїти алгоритм створення анімації.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: виховати інтерес до предмета, поглибити
знання, розвити самостійність у роботі.
Хід уроку
І Організаційний момент
(Привітання ,інструктаж з техніки безпеки, оголошення теми уроку)
ІІ Актуалізація опорних знань.
(Перевірка домашнього завдання)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
(Зацікавити учнів до роботи з програмою Scratch та довести, що
програмувати не лише просто, а й цікаво)
IV Вивчення навчального матеріалу
При знайомстві з інтерфейсом середовища програмування для початківців –
Скретч, ми з’ясували, що при створенні проекту потрібно написати
інструкцію, що і в якій послідовності йому слід робити.
Скрипт – послідовність команд, що визначає, які дії і в якому порядку слід
виконати виконавцю.
Скрипт складається зі стеків. Скрипт може містити кілька стеків. Стеки
утворюють методом з’єднання окремих блоків.
Для створення стека потрібно: відкрити відповідну групу блоків; у
контейнерів блоків вибрати потрібний блок та перетягнути його на вкладку
Скрипти.
Анімація – рухоме мальоване зображення (мультиплікація). Як
створюються звичайні мультфільми? Художники малюють багато малюнків,
які відображають певні етапи руху персонажа на екрані. Послідовний показ
таких зображень з великою швидкістю зміни зображень створює враження
рухомого зображення. Схожий спосіб використаємо і ми.
4
Приклад. Створення анімаційного блоку «Капітошка».
Запустимо Скретч та створимо зображення в вигляді Капітошки.
Наступним
кроком потрібно намалювати декілька малюнків, які відображають певні
етапи руху Капітошки на екрані. Для цього скопіюємо створений образ та за
допомогою виділення змінимо розташування деяких частин зображення,
зробимо заплющене око (ефект моргання), змінимо посмішку. Створимо
таких три образи.
Наступним кроком створимо скрипти руху Капітошки.
Запустимо скрипти і переглянемо результат роботи
програми. Капітошка переміщується по екрану в
межах Сцени, але анімація не відбувається. Чому?
Тому, що при роботі скрипта зображення не
змінювалося. Які команди-блоки слід використати для
зміни вигляду? Оберемо такий блок: Наступний
образ.
Скрипт набуде такого вигляду:
5
Запустимо скрипт – Капітошка переміщається, зображення змінюється, але
занадто швидко. Вихід – застосувати затримку на певний проміжок часу
перед виведенням наступного образу. У цьому допоможе керуючий блок
Чекати__ секунд.
Тепер наш скрипт стане таким:
Тепер все навпаки – зображення змінюється, але повільно. Зменшимо час
затримки. Замінимо число 1 в команді Чекати (використовуючи допоміжну
клавіатуру), напишемо 0,2:
Було ,
стало .
Скрипт набуде вигляду:
Закінчивши виправлення скрипта, перевіримо його роботу. Тепер наш
Капітошка і посміхається, і підморгує, і рухається. Щоб закінчити роботу,
змінимо фон Сцени на зображення з квітами. Можна самостійно намалювати
пейзаж , або ж імпортувати його за допомогою кнопки Імпортувати. Після
завантаження отримаємо образ для сцени. Тепер можна переглянути
анімаційний блок «Капітошка» в режимі Презентації. Збережемо наш
проекти під назвою Капітошка.
Цікавого вам перегляду!
6
V Практичне завдання: створити анімаційний блок «Капітошка» за своїм
дизайном та смаком.
VІ Демонстрація створених учнями практичних робіт
Виконав учень 5 класу
Сафіюлін Олександр
Виконала учениця 5 класу
Прусенко Ольга
VІІ Рефлексія.
1. Чого я навчився на уроці?
2. Що було найцікавішим і чому?
3. Які завдання я виконував і якими способами?
4. Які труднощі зустрічалися і як я долав їх?
5. Мій настрій на уроці.
6. Побажання (собі, учителю).
VІІІ Домашнє завдання: Створити анімаційний блок на свій смак.
IX Оцінювання.
7
8
8

More Related Content

Similar to Скретч

конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
Cshkilniy
 
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Ковпитська ЗОШ
 
7
77
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
VasileUrsaki
 
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
kreidaros1
 
7 in b_2020
7 in b_20207 in b_2020
7 in b_2020
4book
 
1
11
06
0606
04
0404
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
Сокальська ЗШ І-ІІІ ступенів №2
 
Проектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 клПроектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 кл
ssuser737e7f
 
захист наукової роботи
захист наукової роботизахист наукової роботи
захист наукової роботиvarenyukGA
 
05
0505
7klas urok14(pr 4)
7klas urok14(pr 4)7klas urok14(pr 4)
7klas urok14(pr 4)
Sanya Dzhedzhera
 
Less19
Less19Less19
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
Александр Дрон
 
07
0707
5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма
Юлія Артюх
 
Inf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klasInf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klas
Светлана Правдивая
 
презентація роботи (кривунець с.а.)
презентація роботи (кривунець с.а.)презентація роботи (кривунець с.а.)
презентація роботи (кривунець с.а.)
Світлана Світлана
 

Similar to Скретч (20)

конспект уроку
конспект урокуконспект уроку
конспект уроку
 
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
Створення та виконання алгоритмів з розгалуженням та циклами для виконавців у...
 
7
77
7
 
конспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класаконспект урока з математики для 5а класа
конспект урока з математики для 5а класа
 
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
Informatyka 7-klas-bondarenko-2020
 
7 in b_2020
7 in b_20207 in b_2020
7 in b_2020
 
1
11
1
 
06
0606
06
 
04
0404
04
 
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
3 клас урок 27 як працювати в середовищі програмування скретч
 
Проектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 клПроектна діяльність 6 кл
Проектна діяльність 6 кл
 
захист наукової роботи
захист наукової роботизахист наукової роботи
захист наукової роботи
 
05
0505
05
 
7klas urok14(pr 4)
7klas urok14(pr 4)7klas urok14(pr 4)
7klas urok14(pr 4)
 
Less19
Less19Less19
Less19
 
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7класзош №15 жулькова    с.а.        урок з інформати ки 7клас
зош №15 жулькова с.а. урок з інформати ки 7клас
 
07
0707
07
 
5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма5 клас урок 28 нова програма
5 клас урок 28 нова програма
 
Inf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klasInf tema 1_urok_4_6_klas
Inf tema 1_urok_4_6_klas
 
презентація роботи (кривунець с.а.)
презентація роботи (кривунець с.а.)презентація роботи (кривунець с.а.)
презентація роботи (кривунець с.а.)
 

More from Тетяна Лісняк

Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
Тиждень історії 2017 -2018 н. р.Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
Тетяна Лісняк
 
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
Тетяна Лісняк
 
Шкільна бібліотека простір для художньо-естетичного виховання школярів
Шкільна бібліотека   простір для художньо-естетичного виховання школярівШкільна бібліотека   простір для художньо-естетичного виховання школярів
Шкільна бібліотека простір для художньо-естетичного виховання школярів
Тетяна Лісняк
 
Тиждень права
Тиждень праваТиждень права
Тиждень права
Тетяна Лісняк
 
Патріотичне виховання
Патріотичне вихованняПатріотичне виховання
Патріотичне виховання
Тетяна Лісняк
 
Літературно музичний виховний захід чарівні казки
Літературно музичний виховний захід чарівні казкиЛітературно музичний виховний захід чарівні казки
Літературно музичний виховний захід чарівні казки
Тетяна Лісняк
 
До тижня історії
До тижня історіїДо тижня історії
До тижня історії
Тетяна Лісняк
 
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
Тетяна Лісняк
 
Виставки в бібліотеці
Виставки в бібліотеціВиставки в бібліотеці
Виставки в бібліотеці
Тетяна Лісняк
 
Доступність до школи
Доступність до школиДоступність до школи
Доступність до школи
Тетяна Лісняк
 
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. ЗапоріжжяДо Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
Тетяна Лісняк
 
День самоврядування
День самоврядуванняДень самоврядування
День самоврядування
Тетяна Лісняк
 
Акція голуб миру 2017
Акція голуб миру 2017Акція голуб миру 2017
Акція голуб миру 2017
Тетяна Лісняк
 
Перший урок 2017 - 2018 н.р.
Перший урок 2017  - 2018 н.р.Перший урок 2017  - 2018 н.р.
Перший урок 2017 - 2018 н.р.
Тетяна Лісняк
 
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
Тетяна Лісняк
 
Веселі старти в ДТВ
Веселі старти в ДТВВеселі старти в ДТВ
Веселі старти в ДТВ
Тетяна Лісняк
 
Мовний табір 2017 р
Мовний табір 2017 рМовний табір 2017 р
Мовний табір 2017 р
Тетяна Лісняк
 
Хімічний КВК
Хімічний КВКХімічний КВК
Хімічний КВК
Тетяна Лісняк
 
Червона калина 2017
Червона калина 2017Червона калина 2017
Червона калина 2017
Тетяна Лісняк
 
День Європи 2016 - 2017 н.р.
День Європи 2016 - 2017 н.р.День Європи 2016 - 2017 н.р.
День Європи 2016 - 2017 н.р.
Тетяна Лісняк
 

More from Тетяна Лісняк (20)

Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
Тиждень історії 2017 -2018 н. р.Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
Тиждень історії 2017 -2018 н. р.
 
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
Правопросвітницький проект я маю право 2017 2018 н.р.
 
Шкільна бібліотека простір для художньо-естетичного виховання школярів
Шкільна бібліотека   простір для художньо-естетичного виховання школярівШкільна бібліотека   простір для художньо-естетичного виховання школярів
Шкільна бібліотека простір для художньо-естетичного виховання школярів
 
Тиждень права
Тиждень праваТиждень права
Тиждень права
 
Патріотичне виховання
Патріотичне вихованняПатріотичне виховання
Патріотичне виховання
 
Літературно музичний виховний захід чарівні казки
Літературно музичний виховний захід чарівні казкиЛітературно музичний виховний захід чарівні казки
Літературно музичний виховний захід чарівні казки
 
До тижня історії
До тижня історіїДо тижня історії
До тижня історії
 
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «шкільна бібліотека – (1)
 
Виставки в бібліотеці
Виставки в бібліотеціВиставки в бібліотеці
Виставки в бібліотеці
 
Доступність до школи
Доступність до школиДоступність до школи
Доступність до школи
 
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. ЗапоріжжяДо Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
До Дня укр. козацтва екскурсія 3 х класів до м. Запоріжжя
 
День самоврядування
День самоврядуванняДень самоврядування
День самоврядування
 
Акція голуб миру 2017
Акція голуб миру 2017Акція голуб миру 2017
Акція голуб миру 2017
 
Перший урок 2017 - 2018 н.р.
Перший урок 2017  - 2018 н.р.Перший урок 2017  - 2018 н.р.
Перший урок 2017 - 2018 н.р.
 
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
Меліоративна ЗОШ І-ІІІ ст. ДТВ Сонечко 2017
 
Веселі старти в ДТВ
Веселі старти в ДТВВеселі старти в ДТВ
Веселі старти в ДТВ
 
Мовний табір 2017 р
Мовний табір 2017 рМовний табір 2017 р
Мовний табір 2017 р
 
Хімічний КВК
Хімічний КВКХімічний КВК
Хімічний КВК
 
Червона калина 2017
Червона калина 2017Червона калина 2017
Червона калина 2017
 
День Європи 2016 - 2017 н.р.
День Європи 2016 - 2017 н.р.День Європи 2016 - 2017 н.р.
День Європи 2016 - 2017 н.р.
 

Recently uploaded

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (12)

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 

Скретч

  • 1. Меліоративна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської області Авторська розробка уроку 6 клас «Програмуємо в Scratch. Створення анімаційного блоку «Капітошка» Підготувала вчитель інформатики: Лісняк Тетяна Сергіївна 2014-2015н.р. 3
  • 2. Стек ТЕМА: cтворення анімаційного блоку в програмі Scratch. МЕТА: оволодіння учнями новими навичками, матеріалом та новими способами діяльності в програмі Scratch; навчитися створювати скрипти, з’єднувати стеки; засвоїти алгоритм створення анімації. ТИП УРОКУ: комбінований. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: виховати інтерес до предмета, поглибити знання, розвити самостійність у роботі. Хід уроку І Організаційний момент (Привітання ,інструктаж з техніки безпеки, оголошення теми уроку) ІІ Актуалізація опорних знань. (Перевірка домашнього завдання) ІІІ Мотивація навчальної діяльності (Зацікавити учнів до роботи з програмою Scratch та довести, що програмувати не лише просто, а й цікаво) IV Вивчення навчального матеріалу При знайомстві з інтерфейсом середовища програмування для початківців – Скретч, ми з’ясували, що при створенні проекту потрібно написати інструкцію, що і в якій послідовності йому слід робити. Скрипт – послідовність команд, що визначає, які дії і в якому порядку слід виконати виконавцю. Скрипт складається зі стеків. Скрипт може містити кілька стеків. Стеки утворюють методом з’єднання окремих блоків. Для створення стека потрібно: відкрити відповідну групу блоків; у контейнерів блоків вибрати потрібний блок та перетягнути його на вкладку Скрипти. Анімація – рухоме мальоване зображення (мультиплікація). Як створюються звичайні мультфільми? Художники малюють багато малюнків, які відображають певні етапи руху персонажа на екрані. Послідовний показ таких зображень з великою швидкістю зміни зображень створює враження рухомого зображення. Схожий спосіб використаємо і ми. 4
  • 3. Приклад. Створення анімаційного блоку «Капітошка». Запустимо Скретч та створимо зображення в вигляді Капітошки. Наступним кроком потрібно намалювати декілька малюнків, які відображають певні етапи руху Капітошки на екрані. Для цього скопіюємо створений образ та за допомогою виділення змінимо розташування деяких частин зображення, зробимо заплющене око (ефект моргання), змінимо посмішку. Створимо таких три образи. Наступним кроком створимо скрипти руху Капітошки. Запустимо скрипти і переглянемо результат роботи програми. Капітошка переміщується по екрану в межах Сцени, але анімація не відбувається. Чому? Тому, що при роботі скрипта зображення не змінювалося. Які команди-блоки слід використати для зміни вигляду? Оберемо такий блок: Наступний образ. Скрипт набуде такого вигляду: 5
  • 4. Запустимо скрипт – Капітошка переміщається, зображення змінюється, але занадто швидко. Вихід – застосувати затримку на певний проміжок часу перед виведенням наступного образу. У цьому допоможе керуючий блок Чекати__ секунд. Тепер наш скрипт стане таким: Тепер все навпаки – зображення змінюється, але повільно. Зменшимо час затримки. Замінимо число 1 в команді Чекати (використовуючи допоміжну клавіатуру), напишемо 0,2: Було , стало . Скрипт набуде вигляду: Закінчивши виправлення скрипта, перевіримо його роботу. Тепер наш Капітошка і посміхається, і підморгує, і рухається. Щоб закінчити роботу, змінимо фон Сцени на зображення з квітами. Можна самостійно намалювати пейзаж , або ж імпортувати його за допомогою кнопки Імпортувати. Після завантаження отримаємо образ для сцени. Тепер можна переглянути анімаційний блок «Капітошка» в режимі Презентації. Збережемо наш проекти під назвою Капітошка. Цікавого вам перегляду! 6
  • 5. V Практичне завдання: створити анімаційний блок «Капітошка» за своїм дизайном та смаком. VІ Демонстрація створених учнями практичних робіт Виконав учень 5 класу Сафіюлін Олександр Виконала учениця 5 класу Прусенко Ольга VІІ Рефлексія. 1. Чого я навчився на уроці? 2. Що було найцікавішим і чому? 3. Які завдання я виконував і якими способами? 4. Які труднощі зустрічалися і як я долав їх? 5. Мій настрій на уроці. 6. Побажання (собі, учителю). VІІІ Домашнє завдання: Створити анімаційний блок на свій смак. IX Оцінювання. 7
  • 6. 8
  • 7. 8