SlideShare a Scribd company logo
Заняття
з ознайомлення з довкіллям
Тема. ТРАНСПОРТ.
Програмовий зміст: закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх
призначення й особливості пересування; збагачувати словник дітей словами, на
позначення різних видів транспорту; ввести узагальнююче слово транспорт;
удосконалювати навички наслідувати звуків транспорту; розвивати кмітливість,
спостережливість; виховувати повагу до працівниці» транспорту.
Матеріал: іграшки: літак, паровоз, машина, човен; предметні картинки із
зображенням різних видів транспорту, іграшка-лялька Незнайко.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І.Організаційний момент.
Вихователь. Діти, сьогодні у нас в гостях незвичайний хлопчик. Привітайтеся
до хлопчика.
Д і т и. Добрий день!
В и х о в а т е л ь . Діти, чи ви впізнали його? Звуть його Незнайко. Незнайкові
надіслали подарунки — іграшки, але що це за іграшки, він не знає.
Давайте відгадаємо загадки й знайдемо відповідну іграшку.
Залізні подружки тримаютьсяза руки.
Одназтрубоюїхтягне за собою. {Потяг.)
Дім повулиці повзе, на роботу всіхвезе.
Ненакурячихногах,у гумовихчобітках. (Автобус.)
Будиночок ріжки має,
Людейнароботу збирає.
Швидкопомісту біжить,
Закермомводійсидить.(Тролейбус.)
Похвилях лебідьпливе,людей насобівезе. (Корабель.)
Янеїмвівса,нісіна,дайтевипитибензину,
Усіхконейяобжену,когохочназдожену. (Машина)
Вихователь показує іграшки. Діти їх називають.
-Всі ці іграшки можна назвати одним словом. Яким? (Транспорт.)
ІІ.Основна частина.
-Діти, транспорт буває наземний, це той транспорт, який пересувається по землі.
Також є транспорт — повітряний, це той транспорт, який пересувається у повітрі та
водний - це той транспорт, який пересувається по воді. (вихователь наводить приклади)
Гра «На воді, у повітрі, на землі»
Вихователь називає види транспорту, кидає дитям по черзі м'яч. Кожна дитина
повинна сказати, де той транспорт використовують.
Дидактична гра «Склади ціле»
Дітям даються картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти
складають цілі машини. Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї
вийшла.
ІІІ.Фізкультхвилинка
(Вихователь пропонує відтворити за допомогою звуків і рухів певний вид
транспорту.)
Сіли ми в автомобіль: дир-дир, дир.-дир, .
А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш.
У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж.
Ось на потязі я мчу: чух-чу, чух-чу.
Любимо ми мандрувати, але час нам працювати.
— Давайте, діти, перевіримо вас, чи правильно ви запам'ятали назви
транспорту.
(Робота з предметними картинками.)
А тепер, діти, треба з'єднати лініями транспорт і де його використовують, а
допоможе вам у цьому звичайний простий олівець.
-Незнайко пропонує вам, діти, вирушити в подорож.
Гра «На чому я подорожую»
Кожній дитині пропонується для подорожі один із видів транспорту. Завдання:
розповісти, чому саме цей вид транспорту був обраний, чим він кращий від інших.
— Незнайко обрав собі для подорожі літак і прощається з нами. До побачення!
ІV. Підсумок:
В их ов ат ел ь. Які завдання ми сьогодні виконували? Що сподобалося, що
викликало труднощі?

More Related Content

Similar to тема транспорт

пригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіпригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозі
Anhelina Mytsura
 
Тема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя БатьківщинаТема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя Батьківщина
Anhelina Mytsura
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Галина Савоник
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школиryabich1976
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
Alyona Bilyk
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Ольга Трифонова
 
ми за безпеку_руху
ми за безпеку_рухуми за безпеку_руху
ми за безпеку_руху
Людмила Шведенко
 
заняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україназаняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україна
Наталья Маленкова
 
156,23.docx
156,23.docx156,23.docx
156,23.docx
ssuser33f19a
 

Similar to тема транспорт (11)

пригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіпригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозі
 
Тема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя БатьківщинаТема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя Батьківщина
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
 
61,23.doc
61,23.doc61,23.doc
61,23.doc
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школи
 
243,23.docx
243,23.docx243,23.docx
243,23.docx
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
 
ми за безпеку_руху
ми за безпеку_рухуми за безпеку_руху
ми за безпеку_руху
 
заняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україназаняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україна
 
156,23.docx
156,23.docx156,23.docx
156,23.docx
 

More from antalia1010

завдання на період припинення занять
завдання на період припинення занятьзавдання на період припинення занять
завдання на період припинення занять
antalia1010
 
Inf 6 klas
Inf 6 klasInf 6 klas
Inf 6 klas
antalia1010
 
5 клас
5 клас5 клас
5 клас
antalia1010
 
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 6 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
antalia1010
 
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
antalia1010
 
новый документ(1)
новый документ(1)новый документ(1)
новый документ(1)
antalia1010
 
головне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Labelголовне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Label
antalia1010
 
7 клас урок 13
7 клас урок 137 клас урок 13
7 клас урок 13
antalia1010
 
завдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класузавдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класу
antalia1010
 
Завдання для 5 класу
Завдання для 5 класуЗавдання для 5 класу
Завдання для 5 класу
antalia1010
 
бесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батькамибесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батьками
antalia1010
 
коршак
коршаккоршак
коршак
antalia1010
 
свято казки
свято казкисвято казки
свято казки
antalia1010
 
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналіобрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
antalia1010
 
7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урок
antalia1010
 

More from antalia1010 (20)

завдання на період припинення занять
завдання на період припинення занятьзавдання на період припинення занять
завдання на період припинення занять
 
Inf 6 klas
Inf 6 klasInf 6 klas
Inf 6 klas
 
5 клас
5 клас5 клас
5 клас
 
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 6 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
 
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
 
новый документ(1)
новый документ(1)новый документ(1)
новый документ(1)
 
головне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Labelголовне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Label
 
7 клас урок 13
7 клас урок 137 клас урок 13
7 клас урок 13
 
завдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класузавдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класу
 
Завдання для 5 класу
Завдання для 5 класуЗавдання для 5 класу
Завдання для 5 класу
 
бесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батькамибесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батьками
 
коршак
коршаккоршак
коршак
 
759
759759
759
 
6
66
6
 
5
55
5
 
7
77
7
 
свято казки
свято казкисвято казки
свято казки
 
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналіобрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
 
5
55
5
 
7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урок
 

Recently uploaded

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 

Recently uploaded (12)

29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 

тема транспорт

  • 1. Заняття з ознайомлення з довкіллям Тема. ТРАНСПОРТ. Програмовий зміст: закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх призначення й особливості пересування; збагачувати словник дітей словами, на позначення різних видів транспорту; ввести узагальнююче слово транспорт; удосконалювати навички наслідувати звуків транспорту; розвивати кмітливість, спостережливість; виховувати повагу до працівниці» транспорту. Матеріал: іграшки: літак, паровоз, машина, човен; предметні картинки із зображенням різних видів транспорту, іграшка-лялька Незнайко. ХІД ЗАНЯТТЯ І.Організаційний момент. Вихователь. Діти, сьогодні у нас в гостях незвичайний хлопчик. Привітайтеся до хлопчика. Д і т и. Добрий день! В и х о в а т е л ь . Діти, чи ви впізнали його? Звуть його Незнайко. Незнайкові надіслали подарунки — іграшки, але що це за іграшки, він не знає. Давайте відгадаємо загадки й знайдемо відповідну іграшку. Залізні подружки тримаютьсяза руки. Одназтрубоюїхтягне за собою. {Потяг.) Дім повулиці повзе, на роботу всіхвезе. Ненакурячихногах,у гумовихчобітках. (Автобус.) Будиночок ріжки має, Людейнароботу збирає. Швидкопомісту біжить, Закермомводійсидить.(Тролейбус.) Похвилях лебідьпливе,людей насобівезе. (Корабель.) Янеїмвівса,нісіна,дайтевипитибензину, Усіхконейяобжену,когохочназдожену. (Машина) Вихователь показує іграшки. Діти їх називають. -Всі ці іграшки можна назвати одним словом. Яким? (Транспорт.) ІІ.Основна частина. -Діти, транспорт буває наземний, це той транспорт, який пересувається по землі. Також є транспорт — повітряний, це той транспорт, який пересувається у повітрі та водний - це той транспорт, який пересувається по воді. (вихователь наводить приклади) Гра «На воді, у повітрі, на землі» Вихователь називає види транспорту, кидає дитям по черзі м'яч. Кожна дитина повинна сказати, де той транспорт використовують.
  • 2. Дидактична гра «Склади ціле» Дітям даються картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти складають цілі машини. Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї вийшла. ІІІ.Фізкультхвилинка (Вихователь пропонує відтворити за допомогою звуків і рухів певний вид транспорту.) Сіли ми в автомобіль: дир-дир, дир.-дир, . А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш. У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж. Ось на потязі я мчу: чух-чу, чух-чу. Любимо ми мандрувати, але час нам працювати. — Давайте, діти, перевіримо вас, чи правильно ви запам'ятали назви транспорту. (Робота з предметними картинками.) А тепер, діти, треба з'єднати лініями транспорт і де його використовують, а допоможе вам у цьому звичайний простий олівець. -Незнайко пропонує вам, діти, вирушити в подорож. Гра «На чому я подорожую» Кожній дитині пропонується для подорожі один із видів транспорту. Завдання: розповісти, чому саме цей вид транспорту був обраний, чим він кращий від інших. — Незнайко обрав собі для подорожі літак і прощається з нами. До побачення! ІV. Підсумок: В их ов ат ел ь. Які завдання ми сьогодні виконували? Що сподобалося, що викликало труднощі?