Різноманітність 
кісткових риб 
Презентація до уроку біології 
у 8 класі 
з використанням ІКТ технологій 
Підготувала учитель біології 
Лагода Т.Г.
Мета уроку: 
: 1. Узагальнення матеріалу, вивченого на уроках з 
теми «Риби» 
2. Розвивати навички самостійної творчої діяльності з 
навчальним матеріалом з використанням 
інформаційних технологій. Формувати навички 
самоосвіти та самоконтролю. 
3. Активізувати пізнавальний інтерес до навчального 
матеріалу, використовуючи ІКТ, виховувати біологічну 
та екологічну культуру.
План уроку: 
1. Організаційний момент. 
2. Інструктаж з БЖ при роботі в комп’ютерному класі. 
3. Віртуальна зупинка “Засели акваріум” 
4. Віртуальна зупинка «У нас урок біології». 
5. Зупинка «Узнавалки». 
6. Зупинка «Фотогалерея». 
7. Зупинка «Знімається кіно». 
8. Тест «Перевіряйки». 
9. «Всерйоз і не дуже». Відповісти на жартівливі запитання про риби. 
10. Перегляд презентацій учнів “Засели акваріум” 
11. «Шлях додому» (підведення підсумків уроку) 
12. Оцінювання роботи учнів н
Правила сьогоднішнього уроку 
1. Уважно слухати завдання, виконувати всі інструкції експерт; 
2. Кожен сьогодні працює у своєму ритмі. Усі отримали залікові листи, впишіть в 
них свою 
прізвище. Оскільки темп виконання деяких завдань різний, кожен зможе брати 
участь в 
різній кількості конкурсів. В свій заліковий лист необхідно вписувати назви тих 
конкурсів, в яких брав участь, експерт виставляє бали за роботу. 
3. Шанобливе ставлення один до одного - запорука успіху всіх. Не перебивайте 
того, хто відповідає, невикрикуйте з місця. 
4. При виникненні труднощів - піднята рука, експерти нададуть допомогу.
Сайти про риб 
http://rubalka.net/ 
http://fish-news.teia.org/ 
http://priroda.clow.ru/ 
http://club-fish.ru/content/blogsection 
http://www.apus.ru/ 
http://gonefishing.org.ua/»
«Засели акваріум» 
За посиланнями знайти сайти, 
присвячені рибам. Переглянути Web 
сторінки, скласти звіт в програмі Power 
Point.
«У нас урок біології» 
Учні готують в програмі Power Point глосарій - словник 
термінів, вивчених по темі (глосарій супроводжується 
фотографіями, малюнками).
«Успішний риболов» 
. Учні працюють на сервісі learningapps.org 
Виконують завдання, де треба розділити на 
групи: Хрящові риби, Кісткові риби
«Узнавалки» 
За фотографією визначити 
назву риби. 
(Презентація)
«Фотогалерея» 
Намалювати на дошці найкреативнішу 
рибу, дотримуючи всі біологічні 
особливості будови риб 
(робота може виконуватися в парах).
«Знімається кіно» 
Кожна група придумує озвучку для для 
свого героя у відеоролику 
«Про рибку».
Тест «Перевіряйка» 
У програмі Майстер -Тest відповісти на 
12 питань по темі «Риби».
«Всерйоз і не дуже» 
. Відповісти на жартівливі 
запитання про риби.
Щука 
Хвостом виляє, зубаста, 
а не гавкає.
Сом 
На дні, де тихо і темно, 
Лежить вусате дерево
Карась 
У мулі він ховається, 
в сметані смажиться.
Риба 
Пір'я є, та не літає, 
ніг немає, а не 
здоженеш.
«Шлях додому» 
(підведення підсумків уроку) 
Рефлексія: 
● Що нового дізналися? 
● Що найбільше сподобалось на уроці? 
● Що ще хотілося б дізнатися?
Домашнє завдання 
● Вивчити параграф підручника.(низький 
рівень) 
● Знайти інформацію, які риби занесені 
до Червоної Книги (достатній рівень) 
● Зробити кросворд у learningapps.org 
(високий рівень)

Різноманітність кісткових риб

  • 1.
    Різноманітність кісткових риб Презентація до уроку біології у 8 класі з використанням ІКТ технологій Підготувала учитель біології Лагода Т.Г.
  • 2.
    Мета уроку: :1. Узагальнення матеріалу, вивченого на уроках з теми «Риби» 2. Розвивати навички самостійної творчої діяльності з навчальним матеріалом з використанням інформаційних технологій. Формувати навички самоосвіти та самоконтролю. 3. Активізувати пізнавальний інтерес до навчального матеріалу, використовуючи ІКТ, виховувати біологічну та екологічну культуру.
  • 3.
    План уроку: 1.Організаційний момент. 2. Інструктаж з БЖ при роботі в комп’ютерному класі. 3. Віртуальна зупинка “Засели акваріум” 4. Віртуальна зупинка «У нас урок біології». 5. Зупинка «Узнавалки». 6. Зупинка «Фотогалерея». 7. Зупинка «Знімається кіно». 8. Тест «Перевіряйки». 9. «Всерйоз і не дуже». Відповісти на жартівливі запитання про риби. 10. Перегляд презентацій учнів “Засели акваріум” 11. «Шлях додому» (підведення підсумків уроку) 12. Оцінювання роботи учнів н
  • 4.
    Правила сьогоднішнього уроку 1. Уважно слухати завдання, виконувати всі інструкції експерт; 2. Кожен сьогодні працює у своєму ритмі. Усі отримали залікові листи, впишіть в них свою прізвище. Оскільки темп виконання деяких завдань різний, кожен зможе брати участь в різній кількості конкурсів. В свій заліковий лист необхідно вписувати назви тих конкурсів, в яких брав участь, експерт виставляє бали за роботу. 3. Шанобливе ставлення один до одного - запорука успіху всіх. Не перебивайте того, хто відповідає, невикрикуйте з місця. 4. При виникненні труднощів - піднята рука, експерти нададуть допомогу.
  • 5.
    Сайти про риб http://rubalka.net/ http://fish-news.teia.org/ http://priroda.clow.ru/ http://club-fish.ru/content/blogsection http://www.apus.ru/ http://gonefishing.org.ua/»
  • 6.
    «Засели акваріум» Запосиланнями знайти сайти, присвячені рибам. Переглянути Web сторінки, скласти звіт в програмі Power Point.
  • 7.
    «У нас урокбіології» Учні готують в програмі Power Point глосарій - словник термінів, вивчених по темі (глосарій супроводжується фотографіями, малюнками).
  • 8.
    «Успішний риболов» .Учні працюють на сервісі learningapps.org Виконують завдання, де треба розділити на групи: Хрящові риби, Кісткові риби
  • 9.
    «Узнавалки» За фотографієювизначити назву риби. (Презентація)
  • 10.
    «Фотогалерея» Намалювати надошці найкреативнішу рибу, дотримуючи всі біологічні особливості будови риб (робота може виконуватися в парах).
  • 11.
    «Знімається кіно» Кожнагрупа придумує озвучку для для свого героя у відеоролику «Про рибку».
  • 12.
    Тест «Перевіряйка» Упрограмі Майстер -Тest відповісти на 12 питань по темі «Риби».
  • 13.
    «Всерйоз і недуже» . Відповісти на жартівливі запитання про риби.
  • 14.
    Щука Хвостом виляє,зубаста, а не гавкає.
  • 15.
    Сом На дні,де тихо і темно, Лежить вусате дерево
  • 16.
    Карась У мулівін ховається, в сметані смажиться.
  • 17.
    Риба Пір'я є,та не літає, ніг немає, а не здоженеш.
  • 18.
    «Шлях додому» (підведенняпідсумків уроку) Рефлексія: ● Що нового дізналися? ● Що найбільше сподобалось на уроці? ● Що ще хотілося б дізнатися?
  • 19.
    Домашнє завдання ●Вивчити параграф підручника.(низький рівень) ● Знайти інформацію, які риби занесені до Червоної Книги (достатній рівень) ● Зробити кросворд у learningapps.org (високий рівень)