SlideShare a Scribd company logo
УРОК 1
ТЕМА. ВСТУПНИЙ УРОК
Очікувані результати
Мета: визначити хронологічні межі середніх віків; схарактеризувати загальні закони історичного розвитку,
характеризувати види історичних джерел; удосконалювати навички роботи з історичними текстами, схемами і
таблицями. Розвивати пам’ять, увагу, уяву, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, висловлювати та
захищати власну думку.
Основні поняття: «Середньовіччя», «історичні джерела».
Основні дати: V—XI ст. — раннє Середньовіччя; XI—XIV ст. — зріле Середньовіччя; XIV— кінець XV ст. —
пізнє Середньовіччя; 476 р. — падіння Західної Римської імперії.
ХІД УРОКУ
Організаційна частина уроку
Актуалізація знань
Фронтальна бесіда за питаннями
1. Що вивчає наука історія?
2. З якими періодами історії ви вже знайомі?
3. Які події з історії давнього світу вам запам'яталися? Чому?
4. Визначте хронологічні рамки історії давнього світу
5. Яка подія поклала край існуванню Римської імперії?
6. Чому, на думку вчених, з падінням Західної Римської імперії закінчується історія давнього світу?
III. Вивчення нового матеріалу
1. Знайомство з підручником
Вчитель демонструє підручник з історії середніх віків учням. При цьому він звертає їхню увагу на обкладинку,
форзаци, умовні позначення, ілюстрації, документи. Акцентує увагу на змісті та структурі навчального матеріалу, на
хронологічних рамках періоду, що вивчається.
2. Середньовіччя — розділ всесвітньої історії
Учитель повідомляє, що історичний розвиток відбувається за певними законами, пропонує учням за допомогою
інформації, отриманої під час його розповіді, спробувати визначити закони історичного розвитку
Робота на дошці та в зошиті
Учитель креслить на дошці «стрічку часу» і наносить на ній періоди історії давнього світу, середніх віків, що
вивчатиметься у 7 класі, та новий час.
1) Скільки приблизно тривала історія давнього світу?
2) Підрахуйте, скільки тривав період середніх віків і нового часу.
3) Яку закономірність ви можете визначити?
Учитель звертає увагу учнів на те, що у 476 р. під ударами племен варварів пала Західна Римська імперія, а на
території майбутньої України у V ст. було засновано місто Київ і закладалися основи майбутньої державності.
Учні виводять закони історичного розвитку:
1) закон прискорення історичного розвитку;
2) закон нерівномірності історичного розвитку народів світу.
Учитель звертає увагу учнів на період, що вивчається, — середні віки — і пояснює, чому цей період отримав таку
назву.
У ч и т е л ь . Середні віки — епоха всесвітньої історії, що охоплює період з V по XV ст. Уперше
«Середньовіччям» був названий час, що пройшов від падіння Західної Римської імперії до розквіту в Італії культури
Відродження. Назву цьому періоду дали у XVI ст. італійські поети та філософи, які мріяли відродити античність,
культуру Греції та Рима. Вони вважали, що Середньовіччя не дало людству нічого, що це був час неуцтва. Тому
тривалий час Середньовіччя називали ще й «темними століттями».
У ч и т е л ь (звертається до класу). Чи так це насправді? Чи дійсно середні віки нічого не залишили людству?
1
Давайте пригадаємо, які поняття нам можуть нагадати про Середньовіччя.
У ч н і . Хрестові походи, лицарі, арбалет, кінні турніри, любов до Прекрасної Дами.
Учитель, підбиваючи підсумок, говорить про те, що епоха Середньовіччя має свій неповторний вигляд, вона
різноманітна в усіх проявах і залишила нам багатющу історичну спадщину. Учитель звертає увагу учнів на те, що
епоха Середньовіччя поділяється на періоди:
 раннє Середньовіччя — V—XI ст. — час зародження нової епохи;
 зріле Середньовіччя — XI—XIV ст. — пора розквіту епохи;
 пізнє Середньовіччя — XIV — к. XV ст. — час занепаду, поступового визрівання елементів нового часу.
Учитель пропонує учням самостійно прочитати текст підручника і визначити, які події відповідають кожному
періоду епохи Середньовіччя.
Бесіда за питаннями учителя
1) Звідки ми дізнаємося про життя людей у далекому минулому?
2) Що ми називаємо історичним джерелом?
3) Які види історичних джерел вам відомі?
Учитель пропонує записати у зошиті визначення поняття «історичні джерела» — це все, що містить інформацію
про минуле та дає можливість вивчати минуле людства.
Учитель пропонує прочитати відповідний пункт підручника та заповнити таблицю «Історичні джерела епохи
Середньовіччя».
Види
історичних
джерел
Письмові Речові Усні Образотворчі
IV. Закріплення знань учнів
Тестові завдання
1. Який період історії називається Середньовіччям?
1) ІІІ – ІХ ст.; V – ХV ст.; VІ – ХVІ ст.
2. Яку подію вважають початком історії середніх віків?
1) Перенесення столиці Римської імперії до Константинополя;
2) поділ Римської імперії на Західну та Східну;
3) падіння Західної Римської імперії.
3. В якому значенні вживали слово «середньовічний» італійські поети та філософи?
1) Доісторичний; неосвічений; жорстокий.
4. Укажіть, до якого виду історичних джерел належать наведені поняття.
Види історичних джерел Поняття
1) Речові а) балада про Робін Гуда
2) Письмові б) озброєння лицаря
3) Усні в) середньовічна ікона
4) Образотворчі г) заповіт лицаря
5. Відновіть хронологічну послідовність.
1) Новий час; первісність; середні віки;
2) давній світ.
6. Назвіть науку, що вивчає народну культуру.
1) Археологія; етимологія; етнологія.
Відповіді: 1 б; 2 в; 3 б; 4 — 1 б, 2 г, 3 а, 4 в; 5 б, г, в, а; 6 в.
V. Оцінювання знань учнів
Учитель підбиває підсумки роботи учнів під час уроку.
VI. Домашнє завдання
1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
2
2. Намалювати або виготовити макет середньовічного історичного джерела.
3. Підготувати повідомлення про Карла Мартелла та Карла Великого.
3

More Related Content

What's hot

7
77
1
11
1
11
1
11
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
12Балів ГДЗ
 
8 истор морозова_пособ_2012_укр
8 истор морозова_пособ_2012_укр8 истор морозова_пособ_2012_укр
8 истор морозова_пособ_2012_укр
Aira_Roo
 
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
12Балів ГДЗ
 
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік) Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
12Балів ГДЗ
 
1
11
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
12Балів ГДЗ
 
9
99
9
99
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
12Балів ГДЗ
 
9
99
7 vi k_2015_ua
7 vi k_2015_ua7 vi k_2015_ua
7 vi k_2015_ua
7klas
 

What's hot (15)

7
77
7
 
1
11
1
 
1
11
1
 
1
11
1
 
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік) Поглибле...
 
8 истор морозова_пособ_2012_укр
8 истор морозова_пособ_2012_укр8 истор морозова_пособ_2012_укр
8 истор морозова_пособ_2012_укр
 
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
Підручник Всесвітня історія 8 клас І. Я. Щупак, О.В. Бурлака, Н.С. Власова, І...
 
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік) Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас О.В. Дудар, О.І. Гук (2021 рік)
 
1
11
1
 
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
Підручник Всесвітня історія 8 клас Т.В. Ладиченко, І.Б. Лукач, Н.Г. Подаляк (...
 
9
99
9
 
9
99
9
 
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
Підручник Історія України 8 клас М.М. Мудрий, О.Г. Аркуша (2021 рік)
 
9
99
9
 
7 vi k_2015_ua
7 vi k_2015_ua7 vi k_2015_ua
7 vi k_2015_ua
 

Similar to Всесвітня історія 7 клас. Вступний урок.

7 vi s_2020
7 vi s_20207 vi s_2020
7 vi s_2020
4book
 
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
kreidaros1
 
1
11
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
Svinka Pepa
 
7 vi l_2015_ua
7 vi l_2015_ua7 vi l_2015_ua
7 vi l_2015_ua
Svinka Pepa
 
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
Aira_Roo
 
7 iu sm_2015_ua
7 iu sm_2015_ua7 iu sm_2015_ua
7 iu sm_2015_ua
pidru4
 
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
Aira_Roo
 
програма з історії
програма з історіїпрограма з історії
програма з історіїJo01
 
7 vi p_2015_ua
7 vi p_2015_ua7 vi p_2015_ua
7 vi p_2015_ua
Svinka Pepa
 
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdfVsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
ssuser59c0a2
 
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_20157 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
UA7009
 
7 vi_gi2015
7 vi_gi20157 vi_gi2015
7 vi_gi2015
7klas
 
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
Aira_Roo
 
7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok
7klnew
 
7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok
Svinka Pepa
 
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
kreidaros1
 
1
11
1
8new
 
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 20097 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
Nikita Bogun
 
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
Aira_Roo
 

Similar to Всесвітня історія 7 клас. Вступний урок. (20)

7 vi s_2020
7 vi s_20207 vi s_2020
7 vi s_2020
 
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
Vsesvitnia istoriia-7-klas-sorochynska-2020
 
1
11
1
 
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
Vsesvitnja istorija 7klas_lihtej_2015
 
7 vi l_2015_ua
7 vi l_2015_ua7 vi l_2015_ua
7 vi l_2015_ua
 
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
7 ист ліхтей_всемирн_2015_укр
 
7 iu sm_2015_ua
7 iu sm_2015_ua7 iu sm_2015_ua
7 iu sm_2015_ua
 
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
7 ист укр_смолій_степанков_2015_укр
 
програма з історії
програма з історіїпрограма з історії
програма з історії
 
7 vi p_2015_ua
7 vi p_2015_ua7 vi p_2015_ua
7 vi p_2015_ua
 
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdfVsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
Vsesvitnya-istoriya-7-klas-Hisem.pdf
 
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_20157 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
7 klas vsesvitnja_istorija_podaljak_2015
 
7 vi_gi2015
7 vi_gi20157 vi_gi2015
7 vi_gi2015
 
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
7 ист гісем_всемирн_средн_2015_укр
 
7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok
 
7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok7 vi g_2_2015_ua_ranok
7 vi g_2_2015_ua_ranok
 
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
Vsesvitnia istoriia-7-klas-hisem-2015
 
1
11
1
 
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 20097 клас. мій конспект. історія україни. 2009
7 клас. мій конспект. історія україни. 2009
 
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
7 ист укр_кагітіна_мокрогуз_пособ_2009_укр
 

More from Tetjana Bilotserkivets

Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській областіОстанні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
Tetjana Bilotserkivets
 
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
Tetjana Bilotserkivets
 
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
Tetjana Bilotserkivets
 
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованнюНормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
Tetjana Bilotserkivets
 
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнівНапрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
Tetjana Bilotserkivets
 
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
Tetjana Bilotserkivets
 
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
Tetjana Bilotserkivets
 
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
Tetjana Bilotserkivets
 
Пам'ятки ЗНО-2017
Пам'ятки ЗНО-2017Пам'ятки ЗНО-2017
Пам'ятки ЗНО-2017
Tetjana Bilotserkivets
 
Самоаналіз уроку
Самоаналіз урокуСамоаналіз уроку
Самоаналіз уроку
Tetjana Bilotserkivets
 
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.ХмельницькогоНаціонально-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
Tetjana Bilotserkivets
 
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія УкраїниЮ.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
Tetjana Bilotserkivets
 
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти УкраїниРеволюція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Tetjana Bilotserkivets
 
Історія України. Типові тестові завдання.
Історія України. Типові тестові завдання.Історія України. Типові тестові завдання.
Історія України. Типові тестові завдання.
Tetjana Bilotserkivets
 
Історія України. Комплексне видання.
Історія України. Комплексне видання.Історія України. Комплексне видання.
Історія України. Комплексне видання.
Tetjana Bilotserkivets
 
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завданьО.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
Tetjana Bilotserkivets
 
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНОС.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
Tetjana Bilotserkivets
 
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНОІгор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
Tetjana Bilotserkivets
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
Tetjana Bilotserkivets
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Tetjana Bilotserkivets
 

More from Tetjana Bilotserkivets (20)

Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській областіОстанні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
Останні новини ЗНО-2017 в Полтавській області
 
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
Програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Новосанжарсько...
 
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
Програма національно патріотичного виховання на 2016-2020
 
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованнюНормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
Нормативно правова база по національно-патріотичному вихованню
 
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнівНапрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
Напрями роботи навчального закладу з патріотичного виховання учнів
 
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
Методичні рекомендації щодо активізації патріотичного виховання дітей та учні...
 
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
Методичні рекомендації по національно патріотичному вихованню-2
 
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначенн...
 
Пам'ятки ЗНО-2017
Пам'ятки ЗНО-2017Пам'ятки ЗНО-2017
Пам'ятки ЗНО-2017
 
Самоаналіз уроку
Самоаналіз урокуСамоаналіз уроку
Самоаналіз уроку
 
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.ХмельницькогоНаціонально-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
Національно-визвольна війна українського народу під приводом Б.Хмельницького
 
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія УкраїниЮ.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
Ю.А.Мицик, О.Г.Бажан, В.С.Власов. Історія України
 
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти УкраїниРеволюція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
Революція гідності 2013-2014 рр. та агресія Росії проти України
 
Історія України. Типові тестові завдання.
Історія України. Типові тестові завдання.Історія України. Типові тестові завдання.
Історія України. Типові тестові завдання.
 
Історія України. Комплексне видання.
Історія України. Комплексне видання.Історія України. Комплексне видання.
Історія України. Комплексне видання.
 
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завданьО.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
О.А.Добвня. Історія України. Збірник тестових завдань
 
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНОС.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
С.Є.Коніщева. Історія України. Збірник типових тестів ЗНО
 
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНОІгор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
Ігор Панчук. Історія України. Комплексна підготовка до ЗНО
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Тема 41
 
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
Тестові завдання для підготовки ЗНО з історії України. Теми 38-40
 

Recently uploaded

Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 

Recently uploaded (11)

Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 

Всесвітня історія 7 клас. Вступний урок.

  • 1. УРОК 1 ТЕМА. ВСТУПНИЙ УРОК Очікувані результати Мета: визначити хронологічні межі середніх віків; схарактеризувати загальні закони історичного розвитку, характеризувати види історичних джерел; удосконалювати навички роботи з історичними текстами, схемами і таблицями. Розвивати пам’ять, увагу, уяву, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, висловлювати та захищати власну думку. Основні поняття: «Середньовіччя», «історичні джерела». Основні дати: V—XI ст. — раннє Середньовіччя; XI—XIV ст. — зріле Середньовіччя; XIV— кінець XV ст. — пізнє Середньовіччя; 476 р. — падіння Західної Римської імперії. ХІД УРОКУ Організаційна частина уроку Актуалізація знань Фронтальна бесіда за питаннями 1. Що вивчає наука історія? 2. З якими періодами історії ви вже знайомі? 3. Які події з історії давнього світу вам запам'яталися? Чому? 4. Визначте хронологічні рамки історії давнього світу 5. Яка подія поклала край існуванню Римської імперії? 6. Чому, на думку вчених, з падінням Західної Римської імперії закінчується історія давнього світу? III. Вивчення нового матеріалу 1. Знайомство з підручником Вчитель демонструє підручник з історії середніх віків учням. При цьому він звертає їхню увагу на обкладинку, форзаци, умовні позначення, ілюстрації, документи. Акцентує увагу на змісті та структурі навчального матеріалу, на хронологічних рамках періоду, що вивчається. 2. Середньовіччя — розділ всесвітньої історії Учитель повідомляє, що історичний розвиток відбувається за певними законами, пропонує учням за допомогою інформації, отриманої під час його розповіді, спробувати визначити закони історичного розвитку Робота на дошці та в зошиті Учитель креслить на дошці «стрічку часу» і наносить на ній періоди історії давнього світу, середніх віків, що вивчатиметься у 7 класі, та новий час. 1) Скільки приблизно тривала історія давнього світу? 2) Підрахуйте, скільки тривав період середніх віків і нового часу. 3) Яку закономірність ви можете визначити? Учитель звертає увагу учнів на те, що у 476 р. під ударами племен варварів пала Західна Римська імперія, а на території майбутньої України у V ст. було засновано місто Київ і закладалися основи майбутньої державності. Учні виводять закони історичного розвитку: 1) закон прискорення історичного розвитку; 2) закон нерівномірності історичного розвитку народів світу. Учитель звертає увагу учнів на період, що вивчається, — середні віки — і пояснює, чому цей період отримав таку назву. У ч и т е л ь . Середні віки — епоха всесвітньої історії, що охоплює період з V по XV ст. Уперше «Середньовіччям» був названий час, що пройшов від падіння Західної Римської імперії до розквіту в Італії культури Відродження. Назву цьому періоду дали у XVI ст. італійські поети та філософи, які мріяли відродити античність, культуру Греції та Рима. Вони вважали, що Середньовіччя не дало людству нічого, що це був час неуцтва. Тому тривалий час Середньовіччя називали ще й «темними століттями». У ч и т е л ь (звертається до класу). Чи так це насправді? Чи дійсно середні віки нічого не залишили людству? 1
  • 2. Давайте пригадаємо, які поняття нам можуть нагадати про Середньовіччя. У ч н і . Хрестові походи, лицарі, арбалет, кінні турніри, любов до Прекрасної Дами. Учитель, підбиваючи підсумок, говорить про те, що епоха Середньовіччя має свій неповторний вигляд, вона різноманітна в усіх проявах і залишила нам багатющу історичну спадщину. Учитель звертає увагу учнів на те, що епоха Середньовіччя поділяється на періоди:  раннє Середньовіччя — V—XI ст. — час зародження нової епохи;  зріле Середньовіччя — XI—XIV ст. — пора розквіту епохи;  пізнє Середньовіччя — XIV — к. XV ст. — час занепаду, поступового визрівання елементів нового часу. Учитель пропонує учням самостійно прочитати текст підручника і визначити, які події відповідають кожному періоду епохи Середньовіччя. Бесіда за питаннями учителя 1) Звідки ми дізнаємося про життя людей у далекому минулому? 2) Що ми називаємо історичним джерелом? 3) Які види історичних джерел вам відомі? Учитель пропонує записати у зошиті визначення поняття «історичні джерела» — це все, що містить інформацію про минуле та дає можливість вивчати минуле людства. Учитель пропонує прочитати відповідний пункт підручника та заповнити таблицю «Історичні джерела епохи Середньовіччя». Види історичних джерел Письмові Речові Усні Образотворчі IV. Закріплення знань учнів Тестові завдання 1. Який період історії називається Середньовіччям? 1) ІІІ – ІХ ст.; V – ХV ст.; VІ – ХVІ ст. 2. Яку подію вважають початком історії середніх віків? 1) Перенесення столиці Римської імперії до Константинополя; 2) поділ Римської імперії на Західну та Східну; 3) падіння Західної Римської імперії. 3. В якому значенні вживали слово «середньовічний» італійські поети та філософи? 1) Доісторичний; неосвічений; жорстокий. 4. Укажіть, до якого виду історичних джерел належать наведені поняття. Види історичних джерел Поняття 1) Речові а) балада про Робін Гуда 2) Письмові б) озброєння лицаря 3) Усні в) середньовічна ікона 4) Образотворчі г) заповіт лицаря 5. Відновіть хронологічну послідовність. 1) Новий час; первісність; середні віки; 2) давній світ. 6. Назвіть науку, що вивчає народну культуру. 1) Археологія; етимологія; етнологія. Відповіді: 1 б; 2 в; 3 б; 4 — 1 б, 2 г, 3 а, 4 в; 5 б, г, в, а; 6 в. V. Оцінювання знань учнів Учитель підбиває підсумки роботи учнів під час уроку. VI. Домашнє завдання 1. Опрацювати відповідний параграф підручника. 2
  • 3. 2. Намалювати або виготовити макет середньовічного історичного джерела. 3. Підготувати повідомлення про Карла Мартелла та Карла Великого. 3