5 клас. Морзе. Урок 10. робочий стіл. Меню, їх призначення. Поняття про прогр...
2 клас. Корнієнко. Урок 3. Сучасні комп'ютери та їх застосування
1. Дата проведення: __.__________.20__р.
Конспект уроку №3
Тема. Сучасні комп’ютери та їх застосування.
Мета:
навчальна: закріпити знання правил поведінки у комп’ютерному
кабінеті; ознайомити із сучасними комп’ютерами та сучасними
електронними пристроями; формувати вміння працювати з
комп’ютерною мишею;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів;
виховна: виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: засвоєння новихзнань, формування вмінь.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики, Скарбниця знань,
GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Тестування
1. Виберіть основне слово для предмета інформатика.
А) Комп’ютер;
Б) інформація;
В) безпека;
Г) людина.
2. Яке місце в кабінеті інформатики ти можеш зайняти?
А) Поруч з другом;
Б) на яке вкаже вчитель;
В) за комп’ютером;
Г) біля вікна.
3. Виберіть варіант відповіді, який показує, як неправильно поводитися в
комп’ютерному кабінеті.
А) Заходити в кабінет спокійно;
Б) сміття викидати в кошик для сміття;
В) не бігати і не штовхатися;
Г) покласти бутерброд на клавіатуру.
4. Людина якої професії використовує комп’ютер для обчислення покупки?
А) Банкір;
Б) касир у магазині;
В) бібліотекар;
Г) продавець-консультант.
5. Людина якої професії використовує комп’ютер для діагностики хвороб?
А) Лікар;
2. Б) інженер;
В) учитель;
Г) редактор.
6. У яких організаціях комп’ютер використовують для видання книжок?
А) Бібліотека;
Б) видавництво;
В) кіностудія;
Г) супермаркет.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Фронтальна бесіда
1. Розкажіть, де ви були на канікулах цього літа.
2. Чи користувалися ви комп’ютером, щоб грати в комп’ютерні ігри,
переглядати мультики?
3. Ви брали комп’ютер із собою в подорож?
4. Як виглядає комп’ютер, який можна брати із собою в подорож?
— Тема сьогоднішнього уроку — «Сучасні комп’ютери».
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
Робота з підручником:§ 3.
V. Усвідомлення набутих Знань
Роботав зошиті
Урок 3, ст. 6
VІ. Фізкультхвилинка
Ой ходили журавлі
То великі, то малі.
Сіли собі на ріллі,
Та й співають тра-ла-лі.
VIІ. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Робота з програмою, де використовується миша: наприклад, «Сходинки.
Стрільці по яблуках», Серія «Пізнайко», «Незнайкова грамота. Колобок».
1) Повторення правилбезпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
Підручник ст. 15
3) Практичнаробота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
Релаксація
Гімнастика для очей
3. Міцно заплющити очі. Порахувати до трьох, відкрити очі та подивитися
вдалечінь. Порахувати до 5. Повторити 4-5 разів.
VIIІ. Підбиття підсумків уроку