SlideShare a Scribd company logo
Урок 27. Локальна мережа. Робота з мережними папками.
Цілі:
 навчальна: ознайомити учнів з такими поняттями: користувач,
сеанс користувача, мережні папки; сформувати навички роботи в
локальній мережі, використовувати її ресурси;
 розвивальна:розвивати здатність до взаємодопомоги,кмітливість,
упевненість у власних силах; формувати вміння міркувати;
 виховна: виховувати дисциплінованість, інтерес до теми і предмета
загалом.
Тип уроку: засвоєння новихзнань.
Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. відтворення і коригування опорних знань
Інтерактивна вправа «допуск»
Учитель ставить запитання, на які учні відповідають по черзі, не встаючи
зі своїх місць. Підніматися доводиться тільки тим учням, які не змогли
відповісти на запитання. Отже, після першого кола допуску в класі стоять лише
кілька учнів, причому в жодному разі не слід робити акцент на їхній
нездатності. Навпаки, вчитель пропонує класу не залишати товаришів у біді,
пропонує учням кинути «рятувальні кола», — поставити їм запитання, які вже
пролунали сьогодні. Рятувальна операція триває доти, доки кожен учень не
дасть правильної відповіді. Створюється ситуація успіху. Коли сильніші учні
починають допомагати слабшим, у класі з’являється атмосфера єдності й
доброзичливості. Протягом 5–8 хвилин у класі звучить корисна навчальна
інформація, необхідна для подальшого просування, причому звучить з вуст
учнів, і її потрібно слухати (раптом це саме запитання трапиться й мені?).
Важливо, щоб усе відбувалося по-доброму, без тиску, і зміцнювало в дітей
переконаність, що їм це під силу.
— Що таке комп’ютерна мережа? Що стало передумовою створення
комп’ютерних мереж?
— Які призначення комп’ютерних мереж? Наведіть приклади.
— Які можливості комп’ютерних мереж?
— Поясніть поняття клієнт та сервер.
— Які ви знаєте види комп’ютерних мереж? Поясніть, чим вони
відрізняються.
— Чи потрібне спеціальне програмне забезпечення для мережі?
— Які мережі називаються одноранговими?
— Назвіть переваги мережі.
— Назвіть недоліки мережі.
ІV. Мотивація навчальної діяльності
— Якщо на одному комп’ютері працює кілька користувачів, то часто
виникає потреба обмежити доступ сторонніх осіб до деяких ресурсів тощо.
Яким чином можна встановити це обмеження? Про це ви дізнаєтесь під час
вивчення нової теми.
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
VI. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу
Пояснення вчителя
Поняття користувача та сеансу користувача
Для різних користувачів можуть бути визначені різні права доступу до
ресурсів комп’ютера та комп’ютерної мережі. Наприклад, лише вчитель має
встановлювати та видаляти програми на комп’ютері, а учні можуть лише їх
використовувати.
Для того, щоб захистити дані користувача від перегляду, зміни та
видалення іншими користувачами на одному й тому ж комп’ютері, надати
можливість виконувати певні налаштування, в операційній системі створюють
облікові записи користувачів.
Існує два основних типи облікових записів — запис з правами ад-
міністратора (Адміністратор) і запис з обмеженими правами (Гість).
Найбільше прав має Адміністратор, найменше — Гість. Можна
встановити пароль, який гарантуватиме, що користувачем є визначена особа.
Сеанс роботи користувача з комп’ютером розпочинається з вибору
облікового запису користувача.
Під час сеансу роботи ім’я облікового запису користувача та відповідний
значок можна побачити в меню Пуск.
Користувача можна змінити (Пуск ^ Завершення сеансу ^ Змінити
користувача), вибрати інший обліковий запис та ввести пароль (якщо він
встановлений).
Доступ до мережі
Якщо ж комп’ютер під’єднано до мережі, то залежно від її архітектури
виникають додаткові можливості для організації облікових записів
користувачів.
В одноранговій мережі облікові записи зберігаються на кожному
комп’ютері. Такий обліковий запис створюється та зберігається на комп’ютері,
що надає ресурс у спільне мережне користування.
Комп’ютери робочої групи спільно використовують загальнодоступні
ресурси (файли та принтери). Адміністратор комп’ютера визначає, які з його
ресурсів будуть спільними, які користувачі мережі матимуть доступ до цих
ресурсів і з якими правами.
У клієнт-серверних мережах облікові записи користувачів, а також
інформація про інші об’єкти мережі можуть зберігатися централізовано. Це дає
змогу централізовано керувати користувачами, а тим — працювати на різних
комп’ютерахпід одним обліковим записом. Водночас користувачі можуть мати
окремі облікові записи на локальних комп’ютерах.
Локальна мережа навчального закладу
Створення локальної мережі навчального закладу дає можливість
отримувати доступ до навчальних матеріалів, які можуть зберігатися на
учительському комп’ютері, на комп’ютері бібліотеки, на комп’ютерах, які
знаходяться в кабінетах з інших предметів тощо.
Локальна мережа кабінету інформатики є частиною локальної мережі
школи.
Учні мають можливість по мережі зберігати результати практичних робіт
на комп’ютері вчителя.
Для друкування матеріалів з будь-якого комп’ютера школи можна
використовувати спільний принтер, під’єднаний до одного з комп’ютерів
мережі. Якщо тільки один комп’ютер навчального закладу має доступ до
Інтернету, то завдяки локальній мережі доступ до Інтернету можуть мати
користувачі всіх комп’ютерів начального закладу.
Надання ресурсів у спільне мережне користування
Щоб користувачі мережі мали доступ до певного комп’ютера, диска,
папки, файла, принтера, сканера, цей об’єкт потрібно надати у спільне мережне
користування, тобто перетворити на мережний ресурс (мережний диск,
мережну папку, мережний принтер тощо). При цьому адміністратор або
власник ресурсу (користувач) надає об’єкту ім’я, під яким той буде відомий у
мережі, та визначає рівень доступу до нього. Наприклад, може бути відкрито
повний доступ до папки з можливістю змінювати її вміст або тільки пере-
глядати її вміст.
Якщо відкрито, скажімо, мережний доступ до диска певного комп’ютера,
то користувачі зможуть переглядати, редагувати та зберігати файли на цьому
диску, створювати й видаляти на ньому папки. Це спрощує обмін даними та
спільну роботу користувачів. Вони можуть, зокрема, окрім власних папок
створити папку для файлів, над якими спільно працюватимуть, або папку, що
міститиме потрібні всім документи.
Для надання спільного доступу до певного об’єкта слід насамперед
відкрити вікно його властивостей (виконавши команду Властивості з
контекстного меню об’єкта) і перейти в ньому на вкладку Доступ. Потім слід
встановити прапорець Відкрити спільний доступ до цієї папки та, якщо
потрібно, поставити прапорець Дозволити зміну файлів через мережу. У поле
Ім'я спільного ресурсу слід ввести назву ресурсу, яку бачитимуть користувачі
інших комп’ютерів мережі.
Якщо натиснути кнопку ОК, під значком об’єкта з’явиться зображення
руки — це означає, що об’єкт надано у спільне мережне користування.
Шлях до ресурсів, розміщених на інших комп’ютерахмережі, записується
дещо інакше, ніж шлях до папок і файлів на локальному комп’ютері: на початку
шляху замість імені диска і символа двокрапки записують дві зворотні скісні
риски () та ім’я комп’ютера.
Наприклад, запис teacherCanon може бути шляхом до папки Canon,
розташованої на комп’ютері teacher, або до принтера Canon, під’єднаного до
цього комп’ютера.
Робота з папками та файлами в мережі
Нагадаємо, що перегляд списків папок та файлів, що знаходяться на
віддалених комп’ютерах, називають навігацією локальною мережею.
Копіювання, перейменування, створення, відкривання та видалення
файлів і папок у доступних папках віддаленого комп’ютера виконується так
само, як на локальному комп’ютері. Однак слід мати на увазі, що об’єкт,
видалений на віддаленому комп’ютері, не потрапляє до Кошика, тому його
неможливо відновити.
VІІ. Усвідомлення, узагальненняісистематизаціянавчального
матеріалу
Робота в парах
 Організація локальної мережі навчального закладу.
 Розглянути схему локальної мережі кабінету інформатики (школи).
 Назвати та охарактеризувати складові комп’ютерної мережі.
 Визначити тип комп’ютерної мережі.
Робота з підручником: § 27
Фронтальне опитування
 Для чого призначена локальна мережа навчального закладу?
 Як переглянути список імен комп’ютерів локальної мережі?
 Як можна відкрити список папок віддаленого комп’ютера, до яких
дозволено спільний доступ по мережі?
 Яким може бути спільний доступ до папки для користувачів
віддалених комп’ютерів?
 Чим відрізняється видалення об’єктів на віддаленому комп’ютері
від видалення на локальному?
 Чи завжди є можливість скопіювати файл з локального на
віддалений комп’ютер? Від чого це залежить?
 Які операції з файлами та папками не завжди можна виконати на
віддаленому комп’ютері? З чим це пов’язано?
 Що таке навігація локальною мережею?
VIIІ. Домашнє завдання
Підручник ст. 189-196
ІХ. Підсумки уроку
Рефлексія
1. Під час уроку я…
 дізнався…
 зрозумів…
 навчився…
2. Найбільше мені сподобалося…
3. На уроках найкраще в мене виходило…
4. Я мав (-ла) труднощі з…
5. Я хотів би ще дізнатися про…
X. Оцінюванняроботи учнів

More Related Content

Viewers also liked

29
2929
15
1515
33
3333
Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)
muni_nuhh
 
Enaris presentation
Enaris presentationEnaris presentation
Enaris presentation
James Hemmings
 
Linkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographicLinkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographic
Simon Washbrook
 
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email MarketingHello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Pinpointe On-Demand
 
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop TestimonialAdrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
Simon Washbrook
 
Del Rio Project Thumbnails
Del Rio Project ThumbnailsDel Rio Project Thumbnails
Del Rio Project Thumbnails
Vicente del Rio
 
Clasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicosClasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicos
Karen-Michelle
 
Slide sharetec.educat
Slide sharetec.educatSlide sharetec.educat
Slide sharetec.educat
andytkwd
 
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in AnsysTransient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Rahul Shedage
 
Cs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-statsCs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-stats
Alex Briu
 
Estrategia Digital Turismo Aguascalientes
Estrategia Digital Turismo AguascalientesEstrategia Digital Turismo Aguascalientes
Estrategia Digital Turismo Aguascalientes
Gobierno del Estado de Aguascalientes
 
Boolify a great education tool
Boolify  a great education toolBoolify  a great education tool
Boolify a great education tool
zen20102011
 
Catálogo generadores gasolina
Catálogo generadores gasolinaCatálogo generadores gasolina
Catálogo generadores gasolina
Taigüer Generadores
 
Gerencia de proyectos
Gerencia de proyectos Gerencia de proyectos
Gerencia de proyectos
jose Nausan
 
Teoria general del proceso Unidad 4
Teoria general del proceso Unidad 4 Teoria general del proceso Unidad 4
Teoria general del proceso Unidad 4
Universidad del golfo de México Norte
 

Viewers also liked (20)

29
2929
29
 
15
1515
15
 
33
3333
33
 
Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)Task 3 eminem video (stan)
Task 3 eminem video (stan)
 
Enaris presentation
Enaris presentationEnaris presentation
Enaris presentation
 
Linkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographicLinkedin vs Email Marketing infographic
Linkedin vs Email Marketing infographic
 
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email MarketingHello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
Hello, it's me...the Adele Guide to Email Marketing
 
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop TestimonialAdrian Email marketing Workshop Testimonial
Adrian Email marketing Workshop Testimonial
 
Del Rio Project Thumbnails
Del Rio Project ThumbnailsDel Rio Project Thumbnails
Del Rio Project Thumbnails
 
Clasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicosClasificación de los procesos psicológicos
Clasificación de los procesos psicológicos
 
Slide sharetec.educat
Slide sharetec.educatSlide sharetec.educat
Slide sharetec.educat
 
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in AnsysTransient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
Transient thermal analysis of a clutch plate in Ansys
 
Cs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-statsCs pitch-basic-stats
Cs pitch-basic-stats
 
Estrategia Digital Turismo Aguascalientes
Estrategia Digital Turismo AguascalientesEstrategia Digital Turismo Aguascalientes
Estrategia Digital Turismo Aguascalientes
 
Boolify a great education tool
Boolify  a great education toolBoolify  a great education tool
Boolify a great education tool
 
Metodologia 2
Metodologia 2Metodologia 2
Metodologia 2
 
Catálogo generadores gasolina
Catálogo generadores gasolinaCatálogo generadores gasolina
Catálogo generadores gasolina
 
Gerencia de proyectos
Gerencia de proyectos Gerencia de proyectos
Gerencia de proyectos
 
Reversen #1
Reversen #1Reversen #1
Reversen #1
 
Teoria general del proceso Unidad 4
Teoria general del proceso Unidad 4 Teoria general del proceso Unidad 4
Teoria general del proceso Unidad 4
 

Similar to 27

локальна мережа
локальна мережалокальна мережа
локальна мережа
dan657
 
локальна мережа
локальна мережалокальна мережа
локальна мережа
aniadania
 
Less9
Less9Less9
Less45
Less45Less45
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
Татьяна Вербицкая
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
Olga Sokolik
 
Web 2.0
Web 2.0  Web 2.0
Web 2.0
Olya Kozina
 
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
School5uman
 
Курсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdfКурсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdf
ssuser0562f1
 
5 клас урок 8
5 клас урок 85 клас урок 8
5 клас урок 8
Марина Конколович
 
Presentation1
Presentation1Presentation1
конспект уроку №1
конспект уроку №1конспект уроку №1
конспект уроку №1
oksana oksana
 
Урок №5 9 клас
Урок №5 9 класУрок №5 9 клас
Урок №5 9 клас
Nikolay Shaygorodskiy
 
Урок №3 9 клас
Урок №3 9 класУрок №3 9 клас
Урок №3 9 клас
Nikolay Shaygorodskiy
 
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освітиПрезентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
inna.grabobska
 
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
Nikolay Shaygorodskiy
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
School5uman
 
Nau linux
Nau linuxNau linux
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
Дмитро Загура
 

Similar to 27 (20)

локальна мережа
локальна мережалокальна мережа
локальна мережа
 
локальна мережа
локальна мережалокальна мережа
локальна мережа
 
Less9
Less9Less9
Less9
 
Less45
Less45Less45
Less45
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
 
5 клас урок 7
5 клас урок 75 клас урок 7
5 клас урок 7
 
Web 2.0
Web 2.0  Web 2.0
Web 2.0
 
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
урок 13 поняття про файл і каталог (папку), їх імена. перегляд списків імен ф...
 
Курсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdfКурсовая (1).pdf
Курсовая (1).pdf
 
5 клас урок 8
5 клас урок 85 клас урок 8
5 клас урок 8
 
Presentation1
Presentation1Presentation1
Presentation1
 
конспект уроку №1
конспект уроку №1конспект уроку №1
конспект уроку №1
 
Урок №5 9 клас
Урок №5 9 класУрок №5 9 клас
Урок №5 9 клас
 
Урок №3 9 клас
Урок №3 9 класУрок №3 9 клас
Урок №3 9 клас
 
презентація вчителя
презентація вчителяпрезентація вчителя
презентація вчителя
 
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освітиПрезентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
Презентація Web 2.0 для забезпечення безперервної освіти
 
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
Lesson # 2. information systems as important components and features of moder...
 
урок 6
урок 6урок 6
урок 6
 
Nau linux
Nau linuxNau linux
Nau linux
 
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
6 клас. Морзе. Урок 10. Операції над об'єктами файлової системи
 

More from Ірина Деренівська (20)

Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01Random 150304041813-conversion-gate01
Random 150304041813-conversion-gate01
 
Book
BookBook
Book
 
5 31
5 315 31
5 31
 
5 29
5 295 29
5 29
 
5 28
5 285 28
5 28
 
5 27
5 275 27
5 27
 
5 26
5 265 26
5 26
 
5 0
5 05 0
5 0
 
4 25
4 254 25
4 25
 
4 24
4 244 24
4 24
 
4 23
4 234 23
4 23
 
4 22
4 224 22
4 22
 
4 21
4 214 21
4 21
 
4 20
4 204 20
4 20
 
4 19
4 194 19
4 19
 
4 18
4 184 18
4 18
 
4 0
4 04 0
4 0
 
3 17
3 173 17
3 17
 
3 16
3 163 16
3 16
 
3 15
3 153 15
3 15
 

Recently uploaded

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
olaola5673
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
sadochok
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
tetiana1958
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
olaola5673
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ssuserd1824d
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 

Recently uploaded (12)

LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdfОснови_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
Основи_історичної_просвіти_—_для_перекладу.pdf
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptxzvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
zvit_kerivnuka_ZDO28_2023-2024_n.rik.pptx
 
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у ПольщіПрактика студентів на складі одягу H&M у Польщі
Практика студентів на складі одягу H&M у Польщі
 
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdfГлавлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
Главлит_2_0_Книжкова_цензура_в_Росії.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptxПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРО СХОВИЩЕ захисна споруда.pptx
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 

27

  • 1. Урок 27. Локальна мережа. Робота з мережними папками. Цілі:  навчальна: ознайомити учнів з такими поняттями: користувач, сеанс користувача, мережні папки; сформувати навички роботи в локальній мережі, використовувати її ресурси;  розвивальна:розвивати здатність до взаємодопомоги,кмітливість, упевненість у власних силах; формувати вміння міркувати;  виховна: виховувати дисциплінованість, інтерес до теми і предмета загалом. Тип уроку: засвоєння новихзнань. Обладнаннята наочність:дошка, комп’ютери, підручники. Хід уроку І. Організаційний етап ІІ. Перевірка домашнього завдання ІІІ. відтворення і коригування опорних знань Інтерактивна вправа «допуск» Учитель ставить запитання, на які учні відповідають по черзі, не встаючи зі своїх місць. Підніматися доводиться тільки тим учням, які не змогли відповісти на запитання. Отже, після першого кола допуску в класі стоять лише кілька учнів, причому в жодному разі не слід робити акцент на їхній нездатності. Навпаки, вчитель пропонує класу не залишати товаришів у біді, пропонує учням кинути «рятувальні кола», — поставити їм запитання, які вже пролунали сьогодні. Рятувальна операція триває доти, доки кожен учень не дасть правильної відповіді. Створюється ситуація успіху. Коли сильніші учні починають допомагати слабшим, у класі з’являється атмосфера єдності й доброзичливості. Протягом 5–8 хвилин у класі звучить корисна навчальна інформація, необхідна для подальшого просування, причому звучить з вуст учнів, і її потрібно слухати (раптом це саме запитання трапиться й мені?). Важливо, щоб усе відбувалося по-доброму, без тиску, і зміцнювало в дітей переконаність, що їм це під силу. — Що таке комп’ютерна мережа? Що стало передумовою створення комп’ютерних мереж? — Які призначення комп’ютерних мереж? Наведіть приклади. — Які можливості комп’ютерних мереж? — Поясніть поняття клієнт та сервер. — Які ви знаєте види комп’ютерних мереж? Поясніть, чим вони відрізняються. — Чи потрібне спеціальне програмне забезпечення для мережі?
  • 2. — Які мережі називаються одноранговими? — Назвіть переваги мережі. — Назвіть недоліки мережі. ІV. Мотивація навчальної діяльності — Якщо на одному комп’ютері працює кілька користувачів, то часто виникає потреба обмежити доступ сторонніх осіб до деяких ресурсів тощо. Яким чином можна встановити це обмеження? Про це ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми. V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку VI. Сприйманняй усвідомленняучнями нового матеріалу Пояснення вчителя Поняття користувача та сеансу користувача Для різних користувачів можуть бути визначені різні права доступу до ресурсів комп’ютера та комп’ютерної мережі. Наприклад, лише вчитель має встановлювати та видаляти програми на комп’ютері, а учні можуть лише їх використовувати. Для того, щоб захистити дані користувача від перегляду, зміни та видалення іншими користувачами на одному й тому ж комп’ютері, надати можливість виконувати певні налаштування, в операційній системі створюють облікові записи користувачів. Існує два основних типи облікових записів — запис з правами ад- міністратора (Адміністратор) і запис з обмеженими правами (Гість). Найбільше прав має Адміністратор, найменше — Гість. Можна встановити пароль, який гарантуватиме, що користувачем є визначена особа. Сеанс роботи користувача з комп’ютером розпочинається з вибору облікового запису користувача. Під час сеансу роботи ім’я облікового запису користувача та відповідний значок можна побачити в меню Пуск. Користувача можна змінити (Пуск ^ Завершення сеансу ^ Змінити користувача), вибрати інший обліковий запис та ввести пароль (якщо він встановлений). Доступ до мережі Якщо ж комп’ютер під’єднано до мережі, то залежно від її архітектури виникають додаткові можливості для організації облікових записів користувачів.
  • 3. В одноранговій мережі облікові записи зберігаються на кожному комп’ютері. Такий обліковий запис створюється та зберігається на комп’ютері, що надає ресурс у спільне мережне користування. Комп’ютери робочої групи спільно використовують загальнодоступні ресурси (файли та принтери). Адміністратор комп’ютера визначає, які з його ресурсів будуть спільними, які користувачі мережі матимуть доступ до цих ресурсів і з якими правами. У клієнт-серверних мережах облікові записи користувачів, а також інформація про інші об’єкти мережі можуть зберігатися централізовано. Це дає змогу централізовано керувати користувачами, а тим — працювати на різних комп’ютерахпід одним обліковим записом. Водночас користувачі можуть мати окремі облікові записи на локальних комп’ютерах. Локальна мережа навчального закладу Створення локальної мережі навчального закладу дає можливість отримувати доступ до навчальних матеріалів, які можуть зберігатися на учительському комп’ютері, на комп’ютері бібліотеки, на комп’ютерах, які знаходяться в кабінетах з інших предметів тощо. Локальна мережа кабінету інформатики є частиною локальної мережі школи. Учні мають можливість по мережі зберігати результати практичних робіт на комп’ютері вчителя. Для друкування матеріалів з будь-якого комп’ютера школи можна використовувати спільний принтер, під’єднаний до одного з комп’ютерів мережі. Якщо тільки один комп’ютер навчального закладу має доступ до Інтернету, то завдяки локальній мережі доступ до Інтернету можуть мати користувачі всіх комп’ютерів начального закладу. Надання ресурсів у спільне мережне користування Щоб користувачі мережі мали доступ до певного комп’ютера, диска, папки, файла, принтера, сканера, цей об’єкт потрібно надати у спільне мережне користування, тобто перетворити на мережний ресурс (мережний диск, мережну папку, мережний принтер тощо). При цьому адміністратор або власник ресурсу (користувач) надає об’єкту ім’я, під яким той буде відомий у мережі, та визначає рівень доступу до нього. Наприклад, може бути відкрито повний доступ до папки з можливістю змінювати її вміст або тільки пере- глядати її вміст. Якщо відкрито, скажімо, мережний доступ до диска певного комп’ютера, то користувачі зможуть переглядати, редагувати та зберігати файли на цьому диску, створювати й видаляти на ньому папки. Це спрощує обмін даними та спільну роботу користувачів. Вони можуть, зокрема, окрім власних папок створити папку для файлів, над якими спільно працюватимуть, або папку, що міститиме потрібні всім документи.
  • 4. Для надання спільного доступу до певного об’єкта слід насамперед відкрити вікно його властивостей (виконавши команду Властивості з контекстного меню об’єкта) і перейти в ньому на вкладку Доступ. Потім слід встановити прапорець Відкрити спільний доступ до цієї папки та, якщо потрібно, поставити прапорець Дозволити зміну файлів через мережу. У поле Ім'я спільного ресурсу слід ввести назву ресурсу, яку бачитимуть користувачі інших комп’ютерів мережі. Якщо натиснути кнопку ОК, під значком об’єкта з’явиться зображення руки — це означає, що об’єкт надано у спільне мережне користування. Шлях до ресурсів, розміщених на інших комп’ютерахмережі, записується дещо інакше, ніж шлях до папок і файлів на локальному комп’ютері: на початку шляху замість імені диска і символа двокрапки записують дві зворотні скісні риски () та ім’я комп’ютера. Наприклад, запис teacherCanon може бути шляхом до папки Canon, розташованої на комп’ютері teacher, або до принтера Canon, під’єднаного до цього комп’ютера. Робота з папками та файлами в мережі Нагадаємо, що перегляд списків папок та файлів, що знаходяться на віддалених комп’ютерах, називають навігацією локальною мережею. Копіювання, перейменування, створення, відкривання та видалення файлів і папок у доступних папках віддаленого комп’ютера виконується так само, як на локальному комп’ютері. Однак слід мати на увазі, що об’єкт, видалений на віддаленому комп’ютері, не потрапляє до Кошика, тому його неможливо відновити. VІІ. Усвідомлення, узагальненняісистематизаціянавчального матеріалу Робота в парах  Організація локальної мережі навчального закладу.  Розглянути схему локальної мережі кабінету інформатики (школи).  Назвати та охарактеризувати складові комп’ютерної мережі.  Визначити тип комп’ютерної мережі. Робота з підручником: § 27 Фронтальне опитування  Для чого призначена локальна мережа навчального закладу?  Як переглянути список імен комп’ютерів локальної мережі?  Як можна відкрити список папок віддаленого комп’ютера, до яких дозволено спільний доступ по мережі?  Яким може бути спільний доступ до папки для користувачів віддалених комп’ютерів?
  • 5.  Чим відрізняється видалення об’єктів на віддаленому комп’ютері від видалення на локальному?  Чи завжди є можливість скопіювати файл з локального на віддалений комп’ютер? Від чого це залежить?  Які операції з файлами та папками не завжди можна виконати на віддаленому комп’ютері? З чим це пов’язано?  Що таке навігація локальною мережею? VIIІ. Домашнє завдання Підручник ст. 189-196 ІХ. Підсумки уроку Рефлексія 1. Під час уроку я…  дізнався…  зрозумів…  навчився… 2. Найбільше мені сподобалося… 3. На уроках найкраще в мене виходило… 4. Я мав (-ла) труднощі з… 5. Я хотів би ще дізнатися про… X. Оцінюванняроботи учнів