SlideShare a Scribd company logo
1 of 2
Заняття
з ознайомлення з довкіллям
Тема. ТРАНСПОРТ.
Програмовий зміст: закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх
призначення й особливості пересування; збагачувати словник дітей словами, на
позначення різних видів транспорту; ввести узагальнююче слово транспорт;
удосконалювати навички наслідувати звуків транспорту; розвивати кмітливість,
спостережливість; виховувати повагу до працівниці» транспорту.
Матеріал: іграшки: літак, паровоз, машина, човен; предметні картинки із
зображенням різних видів транспорту, іграшка-лялька Незнайко.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І.Організаційний момент.
Вихователь. Діти, сьогодні у нас в гостях незвичайний хлопчик. Привітайтеся
до хлопчика.
Д і т и. Добрий день!
В и х о в а т е л ь . Діти, чи ви впізнали його? Звуть його Незнайко. Незнайкові
надіслали подарунки — іграшки, але що це за іграшки, він не знає.
Давайте відгадаємо загадки й знайдемо відповідну іграшку.
Залізні подружки тримаютьсяза руки.
Одназтрубоюїхтягне за собою. {Потяг.)
Дім повулиці повзе, на роботу всіхвезе.
Ненакурячихногах,у гумовихчобітках. (Автобус.)
Будиночок ріжки має,
Людейнароботу збирає.
Швидкопомісту біжить,
Закермомводійсидить.(Тролейбус.)
Похвилях лебідьпливе,людей насобівезе. (Корабель.)
Янеїмвівса,нісіна,дайтевипитибензину,
Усіхконейяобжену,когохочназдожену. (Машина)
Вихователь показує іграшки. Діти їх називають.
-Всі ці іграшки можна назвати одним словом. Яким? (Транспорт.)
ІІ.Основна частина.
-Діти, транспорт буває наземний, це той транспорт, який пересувається по землі.
Також є транспорт — повітряний, це той транспорт, який пересувається у повітрі та
водний - це той транспорт, який пересувається по воді. (вихователь наводить приклади)
Гра «На воді, у повітрі, на землі»
Вихователь називає види транспорту, кидає дитям по черзі м'яч. Кожна дитина
повинна сказати, де той транспорт використовують.
Дидактична гра «Склади ціле»
Дітям даються картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти
складають цілі машини. Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї
вийшла.
ІІІ.Фізкультхвилинка
(Вихователь пропонує відтворити за допомогою звуків і рухів певний вид
транспорту.)
Сіли ми в автомобіль: дир-дир, дир.-дир, .
А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш.
У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж.
Ось на потязі я мчу: чух-чу, чух-чу.
Любимо ми мандрувати, але час нам працювати.
— Давайте, діти, перевіримо вас, чи правильно ви запам'ятали назви
транспорту.
(Робота з предметними картинками.)
А тепер, діти, треба з'єднати лініями транспорт і де його використовують, а
допоможе вам у цьому звичайний простий олівець.
-Незнайко пропонує вам, діти, вирушити в подорож.
Гра «На чому я подорожую»
Кожній дитині пропонується для подорожі один із видів транспорту. Завдання:
розповісти, чому саме цей вид транспорту був обраний, чим він кращий від інших.
— Незнайко обрав собі для подорожі літак і прощається з нами. До побачення!
ІV. Підсумок:
В их ов ат ел ь. Які завдання ми сьогодні виконували? Що сподобалося, що
викликало труднощі?

More Related Content

Similar to тема транспорт

пригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіпригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіAnhelina Mytsura
 
Тема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя БатьківщинаТема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя БатьківщинаAnhelina Mytsura
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікГалина Савоник
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школиryabich1976
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики Alyona Bilyk
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОльга Трифонова
 

Similar to тема транспорт (11)

пригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозіпригоди карлсона на дорозі
пригоди карлсона на дорозі
 
Тема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя БатьківщинаТема: Україна – моя Батьківщина
Тема: Україна – моя Батьківщина
 
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рікПрезентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
Презентація до атестації Зубик С.М. 2017 рік
 
61,23.doc
61,23.doc61,23.doc
61,23.doc
 
Дорога до школи
Дорога до школиДорога до школи
Дорога до школи
 
243,23.docx
243,23.docx243,23.docx
243,23.docx
 
Заняття з математики
Заняття з математики Заняття з математики
Заняття з математики
 
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнятОсобливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
Особливості сучасних форм, методів роботив ДНЗ з розвитку мовлення дошкільнят
 
ми за безпеку_руху
ми за безпеку_рухуми за безпеку_руху
ми за безпеку_руху
 
заняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україназаняття ти єдина,моя україна
заняття ти єдина,моя україна
 
156,23.docx
156,23.docx156,23.docx
156,23.docx
 

More from antalia1010

завдання на період припинення занять
завдання на період припинення занятьзавдання на період припинення занять
завдання на період припинення занятьantalia1010
 
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 6 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкіндantalia1010
 
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016antalia1010
 
новый документ(1)
новый документ(1)новый документ(1)
новый документ(1)antalia1010
 
головне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Labelголовне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Labelantalia1010
 
7 клас урок 13
7 клас урок 137 клас урок 13
7 клас урок 13antalia1010
 
завдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класузавдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класуantalia1010
 
Завдання для 5 класу
Завдання для 5 класуЗавдання для 5 класу
Завдання для 5 класуantalia1010
 
бесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батькамибесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батькамиantalia1010
 
свято казки
свято казкисвято казки
свято казкиantalia1010
 
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналіобрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналіantalia1010
 
7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урокantalia1010
 

More from antalia1010 (20)

завдання на період припинення занять
завдання на період припинення занятьзавдання на період припинення занять
завдання на період припинення занять
 
Inf 6 klas
Inf 6 klasInf 6 klas
Inf 6 klas
 
5 клас
5 клас5 клас
5 клас
 
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика   підручник для 6 класу авт. ривкіндінформатика   підручник для 6 класу авт. ривкінд
інформатика підручник для 6 класу авт. ривкінд
 
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016інфрматика   підручник 5 клас ривкінд 2016
інфрматика підручник 5 клас ривкінд 2016
 
новый документ(1)
новый документ(1)новый документ(1)
новый документ(1)
 
головне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Labelголовне меню за допомогою Label
головне меню за допомогою Label
 
7 клас урок 13
7 клас урок 137 клас урок 13
7 клас урок 13
 
завдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класузавдання на період припинення занять для 6 класу
завдання на період припинення занять для 6 класу
 
Завдання для 5 класу
Завдання для 5 класуЗавдання для 5 класу
Завдання для 5 класу
 
бесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батькамибесіда психолога з батьками
бесіда психолога з батьками
 
коршак
коршаккоршак
коршак
 
759
759759
759
 
6
66
6
 
5
55
5
 
7
77
7
 
свято казки
свято казкисвято казки
свято казки
 
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналіобрати варіант завдання відповідно списку у журналі
обрати варіант завдання відповідно списку у журналі
 
5
55
5
 
7 клас 3 урок
7 клас 3 урок7 клас 3 урок
7 клас 3 урок
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .zaskalko111
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxvitalina6709
 

Recently uploaded (7)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
освітня програма 2023-2024 .
освітня програма  2023-2024                    .освітня програма  2023-2024                    .
освітня програма 2023-2024 .
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptxАвтомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
Автомат.звука с.інтегровані ігри для дітейpptx
 

тема транспорт

  • 1. Заняття з ознайомлення з довкіллям Тема. ТРАНСПОРТ. Програмовий зміст: закріплювати уявлення дітей про різні види транспорту, їх призначення й особливості пересування; збагачувати словник дітей словами, на позначення різних видів транспорту; ввести узагальнююче слово транспорт; удосконалювати навички наслідувати звуків транспорту; розвивати кмітливість, спостережливість; виховувати повагу до працівниці» транспорту. Матеріал: іграшки: літак, паровоз, машина, човен; предметні картинки із зображенням різних видів транспорту, іграшка-лялька Незнайко. ХІД ЗАНЯТТЯ І.Організаційний момент. Вихователь. Діти, сьогодні у нас в гостях незвичайний хлопчик. Привітайтеся до хлопчика. Д і т и. Добрий день! В и х о в а т е л ь . Діти, чи ви впізнали його? Звуть його Незнайко. Незнайкові надіслали подарунки — іграшки, але що це за іграшки, він не знає. Давайте відгадаємо загадки й знайдемо відповідну іграшку. Залізні подружки тримаютьсяза руки. Одназтрубоюїхтягне за собою. {Потяг.) Дім повулиці повзе, на роботу всіхвезе. Ненакурячихногах,у гумовихчобітках. (Автобус.) Будиночок ріжки має, Людейнароботу збирає. Швидкопомісту біжить, Закермомводійсидить.(Тролейбус.) Похвилях лебідьпливе,людей насобівезе. (Корабель.) Янеїмвівса,нісіна,дайтевипитибензину, Усіхконейяобжену,когохочназдожену. (Машина) Вихователь показує іграшки. Діти їх називають. -Всі ці іграшки можна назвати одним словом. Яким? (Транспорт.) ІІ.Основна частина. -Діти, транспорт буває наземний, це той транспорт, який пересувається по землі. Також є транспорт — повітряний, це той транспорт, який пересувається у повітрі та водний - це той транспорт, який пересувається по воді. (вихователь наводить приклади) Гра «На воді, у повітрі, на землі» Вихователь називає види транспорту, кидає дитям по черзі м'яч. Кожна дитина повинна сказати, де той транспорт використовують.
  • 2. Дидактична гра «Склади ціле» Дітям даються картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти складають цілі машини. Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї вийшла. ІІІ.Фізкультхвилинка (Вихователь пропонує відтворити за допомогою звуків і рухів певний вид транспорту.) Сіли ми в автомобіль: дир-дир, дир.-дир, . А тепер в тролейбус сіли, і тихенько покотили: ш-ш-ш-ш. У літак швиденько сіли і одразу полетіли: ж-ж-ж-ж. Ось на потязі я мчу: чух-чу, чух-чу. Любимо ми мандрувати, але час нам працювати. — Давайте, діти, перевіримо вас, чи правильно ви запам'ятали назви транспорту. (Робота з предметними картинками.) А тепер, діти, треба з'єднати лініями транспорт і де його використовують, а допоможе вам у цьому звичайний простий олівець. -Незнайко пропонує вам, діти, вирушити в подорож. Гра «На чому я подорожую» Кожній дитині пропонується для подорожі один із видів транспорту. Завдання: розповісти, чому саме цей вид транспорту був обраний, чим він кращий від інших. — Незнайко обрав собі для подорожі літак і прощається з нами. До побачення! ІV. Підсумок: В их ов ат ел ь. Які завдання ми сьогодні виконували? Що сподобалося, що викликало труднощі?