3. PROGRAMMA:
LES 1:
EHBO is overal nodig
De 5 basisregels van EHBO
Wat doe jij in deze situatie?
LES 2:
Het alarmnummer 112
Presenteren opdracht week 1
Game
4. LESDOELEN:
1 | Situaties waarin EHBO nodig is
2 | Soort ongelukken
3 | De 5 basisregels van Ehbo
4 | Jij en Ehbo
5 | Taaldoelen
7. DE 5 PUNTEN VAN EHBO ZIJN:
1
2
3
4
5
namepicker
8. VOLLEDIGE INSTRUCTIE:
Werkvorm : in duo’s.
1: vragen aan je buurgroep
2: dan aan de docent
Resultaat: presentaties in les 2
Klaar: creatieve sponsopdracht
20 minuten
10. LESAFSLUITING:
Wat hebben we geleerd vandaag?
De situaties waarin je Ehbo nodig hebt
Soorten ongelukken
De 5 basisregels van Ehbo
Feed back
Enquête
17. SPACERACE EHBO + 112
• www.socrative.com
• Student login
• Room: 4cb705da
• Kies je kleur
18. PRESENTATIES + KLASSEGESPREK
Werkvorm : in duo’s.
1: vragen aan je buurgroep
2: dan aan de docent
Resultaat: presentaties in les 2
Klaar: creatieve sponsopdracht
20 minuten
Vraag aan de klas wat de betekenis is van de letters EHBO
De betekenis is: eerste hulp bij ongelukken
> Programma van de twee lessen uitleggen
> De lesdoelen uitleggen
> Een ongeluk zit in een klein hoekje, dat zagen we in deze situatie
> Wordspin maken op het smartboard over welke ongelukken er kunnen gebeuren en waar die kunnen gebeuren.
De lesstof: we gaan een filmpje bekijken.
Goed opletten: hierna worden er vragen gesteld over wat de 5 belangrijke punten van EHBO verlenen zijn.
Maak aantekeningen hierover als je het hoort
http://youtu.be/5eZonJuWHXw
http://youtu.be/B0f0iBDot_s
Random gekozen leerlingen schrijven hier de 5 regels in goede volgorde
1 |LET OP GEVAAR | Eerst jezelf - omstanders ---- slachtoffer
2 | WAT IS ER GEBEURD---dan weet je wat het slachtoffer heeft?
3 | STEL HET SLACHTOFFER GERUST -- beschut hem tegen onderkoeling / oververhitting
4 | ZORG VOOR PROFESSIONELE HULP ---- bel 112
5 | HELP HET SLACHTOFFER ------ Behandel hem op de plek waar hij is tenzij er gevaar is.
Rautek
LESFASE 3 | CONTROLE OF DE BELANGRIJKE BEGRIPPEN ZIJN OVERGEKOMEN
Verwerkingsopdracht geven
Herhaal met de leerlingen de 5 belangrijke punten in de goede volgorde.
> Elke leerling die er een weet naar voren vragen en in trefwoorden op het smartboard laten schrijven
Opdracht maken: Wat doe jij in deze situatie:
Een van de jongens voelt zich niet lekker en valt op de grond. Ga jij helpen?
De opdracht wordt gemaakt in duo’s, de werkvorm is vrij (ruimte voor meervoudige intelligenties)
Het werkstuk kan dus geschreven, gerapt, getekend of wat dan ook zijn
In de volgende les wordt het gepresenteerd.
LESFASE 6 | CONTROLE OF DE BELANGRIJKE BEGRIPPEN ZIJN OVERGEKOMEN
Herhaal met de leerlingen de 5 belangrijke punten in de goede volgorde.
> Elke leerling die er een weet naar voren vragen en in trefwoorden op het smartboard laten schrijven
> De enquete in laten vullen via de QR code
> Vraag aan de klas wat 112 is
> Vertel het lesprogramma van vandaag
Filmpje:https://www.youtube.com/watch?v=ra-S4CwUh0c#t=540
> Vertel de lesdoelen
Nieuwe stof verbinden met de voorkennis.
Leg uit hoe het werkt en laat leerlingen het invullen
> De lesstof: een filmpje over hoe de centrale meldkamer werkt
Filmpje:https://www.youtube.com/watch?v=ra-S4CwUh0c#t=540
> Lesstof: filmpje over de ambulance
Filmpje:https://www.youtube.com/watch?v=ra-S4CwUh0c#t=540
> Opdracht we gaan een quiz maken in gamevorm in Socrative
> De duo’s gaan het product dat in les 1 gemaakt is presenteren
> Presentatie van de opdrachten die in de vorige les gemaakt zijn
De lesafsluiting: wat hebben we geleerd vandaag.
Enquete over de feedback