SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
Урок
Будова і призначення ізольованих проводів електрошнурів та
ізоляторів. Правила електробезпеки (1 год.)
Мета уроку. Засвоєння знань про будову і призначення ізольованих
проводів, правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних
робіт. Формування умінь здійснювати монтаж простого електричного кола,
підготовку проводів до електромонтажних робіт. Розвивати пам'ять.
Виховувати елементи культури праці.
Об’єкт навчальної праці: електричне коло.
Обладнання: електромонтажні інструменти (кусачки бокові,
плоскогубці, круглогубці, викрутка); проводи, джерело струму, лампочка
кишенькового ліхтарика, вимикач.
Тип уроку. Формування практичних вмінь і навичок.
Орієнтовний план проведення уроку
І.Організаційна частина ( 2 хв )
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 7 хв )
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв)
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )
V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )
VI. Практична робота ( 20 хв )
VII. Підсумок уроку ( 5хв )
Хід уроку
І.Організаційна частина:
– перевірка присутніх;
– призначення чергових.
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди
з’ясовують питання):
1.Які ви знаєте джерела електричної енергії?
2.Що називають споживачем?
3.Назвіть матеріали, які добре проводять електрику?
4.Які матеріали не проводять електричного струму?
5.Які ви знаєте електромонтажні інструменти?
6.Для чого застосовують проводи?
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
На цьому і на слідуючих уроках ми продовжуватимемо оволодівати
уміннями виконувати роботи із монтажу електричного кола та ремонту
побутової техніки. Набуті знання та уміння можуть стати вам у нагоді під час
ремонту електроприладів в домашніх умовах.
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
- пояснювати будову та призначення проводів;
- вміти складати просте електричне коло;
- готувати проводи до електромонтажних робіт;
V. Вивчення нового матеріалу за планом:
а) Будова і призначення проводів.
б) Правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт.
а) Проводи застосовують для приєднання різних споживачів до джерела
струму. За конструкцією проводи бувають одножильні, двожильні і
багатожильні. Більшість проводів покривають ізоляційним матеріалом. Тому
проводи бувають ізольовані і неізольовані. Ізольований провід складається із
зовнішньої ізоляційної оболонки і струмопровідної жили.
б) До початку роботи:
1.Правильно надіти спецодяг.
2.Перевірити наявність і справність інструментів.
3.Розкласти інструменти на робочому місці
Під час роботи:
1.Монтувати або складати електричні схеми тільки при вимкнутому
джерелі струму.
2.Схему складати так, щоб проводи не перехрещувались, не
натягувались і не складались петлями.
3.Під час роботи стежити, щоб рука, одяг, волосся не доторкались до
оголених проводів.
4.Складену схему дозволяється вмикати після перевірки її вчителем.
Забороняється:
1.Виконувати роботи, пов’язані з складанням і монтажем, при
ввімкнутому джерелі струму.
2.Перевіряти наявність напруги пальцями.
3.Працювати викруткою в висячому положенні.
4.Брати ручки кусачок, плоскогубців, пасатижів „в обхват”.
5.Знімати ізоляцію з проводів, працюючи ножем „до себе” і не на
підкладній дошці.
Після закінчення роботи:
1.Вимкнтуи схему з джерела струму.
2.Розібрати схему.
3.Прибрати робоче місце од відходів і пилу, користуючись щіткою.
4.Привести себе і спецодяг в порядок.
5.З кабінету виходити з дозволу учителя.
VI. Практична робота
Завдання 1. Окінцювання проводів
6.1. Вступний інструктаж
- роздати інструкційні карти;
- поопераційна демонстрація окінцювання тичком та контактним
кільцем;
6.2. Поточний інструктаж
Звернути увагу дітей:
- під час роботи плоскогубці, кусачки тримати в „обхват”;
- не тримати пальці між ручками інструментів;
- різати ножем тільки від себе.
Інструкційна карта №1. Окінцювання проводів
№ Послідовність виконання роботи Інструменти та
обладнання
1.
2.
3.
1.
2.
3.
4.
5.
Окінцювання тичком
Відрізати провід потрібної довжини
Зняти ізоляцію з кінців проводу на 20 мм.
Перекинути кінці, якщо струмопровідна жила
багатодротова
Окінцювання контактним кільцем
Відрізати провід потрібної довжини
Зняти ізоляцію з кінців проводу на 30 мм
Зігнути кільце діаметром 4 мм
Надлишок жили відкусити
Кільце вирівняти
Кусачки, лінійка.
Кусачки, ніж, пасатижі.
Кусачки, лінійка.
Кусачки, ніж.
Круглогубці.
Кусачки.
Плоскогубці.
Інструкційна карта №2. Монтаж електричного кола
6.3 Заключний інструктаж
- аналіз виконаної роботи
VII. Підсумок уроку.
7.1 Рефлексія:
Учитель просить кожного учня повідомити:
1. Чи досягнуті очікувані результати?
2.Що нового він дізнався про з'єднувальні проводи?
3. Де в майбутньому можна скористатися отриманими на цьому і
попередньому уроках знаннями та уміннями?
7.2 Заключна частина:
• мотивація оцінок;
• виставлення оцінок за роботу на уроці.
№ Послідовність виконання роботи Інструменти та
обладнання
1.
2
3.
4.
5.
6.
Розмістити на монтажній панелі батарею й
електроарматуру
З’єднати проводом полюс з одним із контактів
патрона
З’єднати другий контакт патрона з одним із
контактів вимикача
З’єднати другий контакт вимикача з полюсом
батареї
Угвинтити лампочку в патрон і перевірити
роботу електричного кола
Розібрати електричне коло, від’єднавши
проводи від контактів арматури
Батарея 3336Л, вимикач,
ламповий патрон на
панелі, лампочка, проводи
Викрутка, провід
Викрутка
Викрутка
Викрутка
Урок
Урок

More Related Content

Similar to Урок

методичка пр2 1
методичка пр2 1методичка пр2 1
методичка пр2 1shymanska
 
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016Denis Stupak
 
Лабораторна робота №2
Лабораторна робота №2Лабораторна робота №2
Лабораторна робота №2zubova
 
урок 16 березня
урок 16 березняурок 16 березня
урок 16 березняAndy Levkovich
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.Ігор Арсентьєв
 
Відкритий урок з фізики 8 клас
Відкритий урок з фізики 8 класВідкритий урок з фізики 8 клас
Відкритий урок з фізики 8 класЗоя Легка
 

Similar to Урок (6)

методичка пр2 1
методичка пр2 1методичка пр2 1
методичка пр2 1
 
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016
пз1 профілі вогнезахист_mk_2015-2016
 
Лабораторна робота №2
Лабораторна робота №2Лабораторна робота №2
Лабораторна робота №2
 
урок 16 березня
урок 16 березняурок 16 березня
урок 16 березня
 
прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.прийоми випилювання лобзиком.
прийоми випилювання лобзиком.
 
Відкритий урок з фізики 8 клас
Відкритий урок з фізики 8 класВідкритий урок з фізики 8 клас
Відкритий урок з фізики 8 клас
 

More from Светлана Ивановна Ковтун

урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиСветлана Ивановна Ковтун
 
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математикиВикористання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математикиСветлана Ивановна Ковтун
 

More from Светлана Ивановна Ковтун (20)

1756872
17568721756872
1756872
 
Подорож країною Інтернет
Подорож країною ІнтернетПодорож країною Інтернет
Подорож країною Інтернет
 
Епідемія кору
Епідемія коруЕпідемія кору
Епідемія кору
 
Eпідемія кору
Eпідемія коруEпідемія кору
Eпідемія кору
 
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.Звіт директора за 2016/2017 н.р.
Звіт директора за 2016/2017 н.р.
 
Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017Звіт директора школи за 2016/2017
Звіт директора школи за 2016/2017
 
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
Звіт директора школи за 2016- 2017 н.р.
 
Штаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного вихованняШтаб національно-патріотичного виховання
Штаб національно-патріотичного виховання
 
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробкиурок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
урок №4 ознайомлення з технологією токарної обробки
 
урок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місцяурок №3 організація робочого місця
урок №3 організація робочого місця
 
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревиниурок №2 токарний верстат по обробці деревини
урок №2 токарний верстат по обробці деревини
 
урок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарстваурок №1 місце та роль токарства
урок №1 місце та роль токарства
 
технологIя обробки деревини
технологIя обробки деревинитехнологIя обробки деревини
технологIя обробки деревини
 
Iнструменти
IнструментиIнструменти
Iнструменти
 
будова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстатабудова токарного стд 120 м верстата
будова токарного стд 120 м верстата
 
Всі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл трудВсі уроки 6 кл труд
Всі уроки 6 кл труд
 
Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи Презентація досвіду роботи
Презентація досвіду роботи
 
План-конспект
План-конспектПлан-конспект
План-конспект
 
Процес різання
Процес різанняПроцес різання
Процес різання
 
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математикиВикористання мультимедійних технологій на уроках математики
Використання мультимедійних технологій на уроках математики
 

Урок

  • 1. Урок Будова і призначення ізольованих проводів електрошнурів та ізоляторів. Правила електробезпеки (1 год.) Мета уроку. Засвоєння знань про будову і призначення ізольованих проводів, правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт. Формування умінь здійснювати монтаж простого електричного кола, підготовку проводів до електромонтажних робіт. Розвивати пам'ять. Виховувати елементи культури праці. Об’єкт навчальної праці: електричне коло. Обладнання: електромонтажні інструменти (кусачки бокові, плоскогубці, круглогубці, викрутка); проводи, джерело струму, лампочка кишенькового ліхтарика, вимикач. Тип уроку. Формування практичних вмінь і навичок. Орієнтовний план проведення уроку І.Організаційна частина ( 2 хв ) ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 7 хв ) ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв) IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв ) V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв ) VI. Практична робота ( 20 хв ) VII. Підсумок уроку ( 5хв ) Хід уроку І.Організаційна частина: – перевірка присутніх; – призначення чергових. ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу (методом бесіди з’ясовують питання):
  • 2. 1.Які ви знаєте джерела електричної енергії? 2.Що називають споживачем? 3.Назвіть матеріали, які добре проводять електрику? 4.Які матеріали не проводять електричного струму? 5.Які ви знаєте електромонтажні інструменти? 6.Для чого застосовують проводи? ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності. На цьому і на слідуючих уроках ми продовжуватимемо оволодівати уміннями виконувати роботи із монтажу електричного кола та ремонту побутової техніки. Набуті знання та уміння можуть стати вам у нагоді під час ремонту електроприладів в домашніх умовах. IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. - пояснювати будову та призначення проводів; - вміти складати просте електричне коло; - готувати проводи до електромонтажних робіт; V. Вивчення нового матеріалу за планом: а) Будова і призначення проводів. б) Правила безпечної роботи під час виконання електротехнічних робіт. а) Проводи застосовують для приєднання різних споживачів до джерела струму. За конструкцією проводи бувають одножильні, двожильні і багатожильні. Більшість проводів покривають ізоляційним матеріалом. Тому проводи бувають ізольовані і неізольовані. Ізольований провід складається із зовнішньої ізоляційної оболонки і струмопровідної жили. б) До початку роботи: 1.Правильно надіти спецодяг. 2.Перевірити наявність і справність інструментів. 3.Розкласти інструменти на робочому місці Під час роботи: 1.Монтувати або складати електричні схеми тільки при вимкнутому джерелі струму.
  • 3. 2.Схему складати так, щоб проводи не перехрещувались, не натягувались і не складались петлями. 3.Під час роботи стежити, щоб рука, одяг, волосся не доторкались до оголених проводів. 4.Складену схему дозволяється вмикати після перевірки її вчителем. Забороняється: 1.Виконувати роботи, пов’язані з складанням і монтажем, при ввімкнутому джерелі струму. 2.Перевіряти наявність напруги пальцями. 3.Працювати викруткою в висячому положенні. 4.Брати ручки кусачок, плоскогубців, пасатижів „в обхват”. 5.Знімати ізоляцію з проводів, працюючи ножем „до себе” і не на підкладній дошці. Після закінчення роботи: 1.Вимкнтуи схему з джерела струму. 2.Розібрати схему. 3.Прибрати робоче місце од відходів і пилу, користуючись щіткою. 4.Привести себе і спецодяг в порядок. 5.З кабінету виходити з дозволу учителя. VI. Практична робота Завдання 1. Окінцювання проводів 6.1. Вступний інструктаж - роздати інструкційні карти; - поопераційна демонстрація окінцювання тичком та контактним кільцем; 6.2. Поточний інструктаж Звернути увагу дітей: - під час роботи плоскогубці, кусачки тримати в „обхват”; - не тримати пальці між ручками інструментів; - різати ножем тільки від себе.
  • 4. Інструкційна карта №1. Окінцювання проводів № Послідовність виконання роботи Інструменти та обладнання 1. 2. 3. 1. 2. 3. 4. 5. Окінцювання тичком Відрізати провід потрібної довжини Зняти ізоляцію з кінців проводу на 20 мм. Перекинути кінці, якщо струмопровідна жила багатодротова Окінцювання контактним кільцем Відрізати провід потрібної довжини Зняти ізоляцію з кінців проводу на 30 мм Зігнути кільце діаметром 4 мм Надлишок жили відкусити Кільце вирівняти Кусачки, лінійка. Кусачки, ніж, пасатижі. Кусачки, лінійка. Кусачки, ніж. Круглогубці. Кусачки. Плоскогубці. Інструкційна карта №2. Монтаж електричного кола
  • 5. 6.3 Заключний інструктаж - аналіз виконаної роботи VII. Підсумок уроку. 7.1 Рефлексія: Учитель просить кожного учня повідомити: 1. Чи досягнуті очікувані результати? 2.Що нового він дізнався про з'єднувальні проводи? 3. Де в майбутньому можна скористатися отриманими на цьому і попередньому уроках знаннями та уміннями? 7.2 Заключна частина: • мотивація оцінок; • виставлення оцінок за роботу на уроці. № Послідовність виконання роботи Інструменти та обладнання 1. 2 3. 4. 5. 6. Розмістити на монтажній панелі батарею й електроарматуру З’єднати проводом полюс з одним із контактів патрона З’єднати другий контакт патрона з одним із контактів вимикача З’єднати другий контакт вимикача з полюсом батареї Угвинтити лампочку в патрон і перевірити роботу електричного кола Розібрати електричне коло, від’єднавши проводи від контактів арматури Батарея 3336Л, вимикач, ламповий патрон на панелі, лампочка, проводи Викрутка, провід Викрутка Викрутка Викрутка