Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Diet box pr_case_profeina-fin

613 views

Published on

DietBox.pl to popularny w Warszawie catering dietetyczny. Profeina przedstawia case study, jak budowano rozpoznawalność marki i jakie udało się osiągnąć efekty w ciągu kilku miesięcy.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Diet box pr_case_profeina-fin

 1. 1. E-sklepy obsłużone przez Profeinę Przykład 2: DietBox.pl
 2. 2. Case study: DietBox.pl
 3. 3. O marce Profeina od marca 2014 roku odpowiada za relacje z mediami oraz tzw. liderami opinii oraz dba o publikacje dla marki DietBox.pl – cateringu dietetycznego dostępnego w Warszawie i okolicach. Wyzwanie: Na rynku panuje ostra konkurencja. W samej tylko Warszawie osoby zainteresowane jedzeniem „pudełkowym” mogą wybierać spośród kilkunastu dostawców. W walce o klientów dominuje walka na ceny, a jej efektem jest brak przywiązania do jednego dostawcy cateringu i seryjna monogamia – przechodzenie od jednego dostawcy do kolejnego, którego oferta na Grouponie czy Gruperze jest aktualnie najkorzystniejsza. DietBox.pl wszedł na rynek warszawski w styczniu 2013 r. od początku stawiając na wysoką jakość i różnorodność oferowanych posiłków. Co jednak zrobić, by dotrzeć do klientów z informacją, że akurat pudełka od DietBox.pl są smaczniejsze, a osoby, które je komponują mają solidną wiedzę o zdrowym odżywianiu?
 4. 4. Zakres obsługi • stała obsługa PR - tworzenie i dystrybucja materiałów prasowych, • przygotowanie opisów na przebudowaną stronę www, ulotek oraz copywriting na potrzeby newsletterów, • pozyskiwanie ambasadorów marki – znanych osób – do testów posiłków od DietBox.
 5. 5. Prowadzenie komunikacji marki Na rynku tak wysoce konkurencyjnym rzadko działają cudowne rozwiązania. Dużo bardziej liczy się konsekwencja w prowadzeniu komunikacji marki. Pierwszą rzeczą, którą zrobiła Profeina, było przeprowadzenie warsztatów wspólnie z zespołem DietBox.pl, by lepiej opisać grupy docelowe tej usługi i zrozumieć ich potrzeby. Istotna okazała się również analiza usług konkurencji, która pozwoliła wychwycił słabsze obszary kompetencji rywali, z których niektóre okazały się istotne dla budowania wizerunku DietBox.pl. Jednym z takich niezagospodarowanych przez konkurencję obszarów była obecność marek i jej przedstawicieli w mediach, co agencja skwapliwie wykorzystała, by wypromować dietetyka i założyciela DietBox.pl, Krzysztofa Wojdata, na eksperta w dziedzinie zdrowego odżywiania. Od początku marka i jej twórcy, w szczególności Krzysztof Wojdat, byli więc pozycjonowani na ekspertów od zdrowego odżywiania i diet.
 6. 6. Wybrane publikacje Publikacja komunikatu na finess.sport.pl Publikacja komunikatu na zwierciadlo.pl Marka obecna na stronie głównej Interia:
 7. 7. Rozwiązanie w szczegółach Wysyłka komunikatów prasowych - przykładowe tematy: 5 sposobów na przestrzeganie diety Piramida żywienia statystycznego Polaka - Jak odżywiają się Polacy? (materiał pojawił się m.in. na: Kobieta.onet.pl, Zdrowie.wp.pl, Interia.tv, Odchudzanie.fit.pl) Kuchnia brazylijska okiem dietetyka (powstał w czerwcu, nawiązując do rozpoczętych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej) Zaciekawił m.in.: Zwierciadło.pl, Styl.pl, Zdrowie.dziennik.pl W sierpniu Profeina podłączyła się pod akcję #JedzJabłka i wysłała do mediów informację, Dlaczego warto jeść jabłka, która ukazała się m.in. na portalu Polki.pl, Kafeteria.pl, Zdrowie.dziennik.pl. Ile kosztuje zdrowe jedzenie - ukazał się m.in. w Zdrowie.dziennik.pl Diety cud groźne dla zdrowia - ukazał się m.in. na Zwierciadlo.pl, Polki.pl oraz aż na trzech serwisach Agory: Sport.pl, Fitness.sport.pl oraz Gazeta.tv. Śmieciowe jedzenie, czyli co - komunikat październikowy nawiązywał do nowelizacji ustawy zabraniającej sprzedaży tzw. śmieciowego jedzenia w szkolnych sklepikach
 8. 8. Działania dodatkowe i partnerstwa nawiązane dzięki Profeinie W maju i czerwcu na stronie fitness.sport.pl ukazał się cykl artykułów dedykowanych ze zdrowymi przepisami, przygotowany wspólnie przez DietBox.pl i Profeinę. Przepisy były linkowane na innych portalach należących do Agory: na Sport.pl oraz Kobieta.gazeta.pl. W maju dwie redaktorki serwisów kobiecych recenzowały dietę z DietBox.pl: z Fitness.sport.pl oraz z Polki.pl. W październiku Profeina nawiązała barterową współpracę z Mateuszem Krogulcem, autorem bloga runblog.pl, który dzieli się zdjęciami i opiniami o posiłkach od DietBox.pl w swoich kanałach. W sierpniu catering od zaczął testować bloger Maciek Budzich, a w listopadzie znana blogerka modowa Pani Ekscelencja.
 9. 9. Działania dodatkowe i partnerstwa nawiązane dzięki Profeinie
 10. 10. Działania dodatkowe i partnerstwa nawiązane dzięki Profeinie W październiku na ambasadora diety od DietBox został pozyskany Piotr Strus, zawodnik MMA, który przygotowywał się do gali KSW 29. Od początku listopada do 6. grudnia trwała wspólna akcja informacyjna "Zrzucaj kilogramy z DietBox i Piotrem Strusem", dzięki czemu posty na fanpage'u DietBox.pl uzyskiwały kilkutysięczny zasięg. Szczególnie popularny Piotr Strus zrobił się w okolicach walki, którą transmitowała telewizja Polsat. Zawodnik nie tylko aktywnie dzielił się informacją o cateringu na swoim społecznościowym profilu oraz w udzielanych wywiadach. W czasie zawodów 6. grudnia logo DietBox.pl dumnie prezentowało się na noszonych przez Strusa koszulkach.
 11. 11. Działania dodatkowe i partnerstwa nawiązane dzięki Profeinie
 12. 12. Efekty Od kwietnia do listopada dzięki działaniom Profeiny w mediach, zarówno papierowych, jak i internetowych oraz w radiu, ukazało się ponad 130 publikacji o DietBox.pl. Media zapamiętały Krzysztofa Wojdata jako specjalistę od zasad zdrowego odżywiania i same kilkakrotnie zgłosiły się po wypowiedź dietetyka z DietBox.pl. Tak profilowana komunikacja pozwoliła marce zagościć w najpopularniejszych tytułach lifestyle’owych: Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl, Fit.pl, Polki.pl, Kafeteria.pl, Zdrowie.dziennik.pl, Zwierciadło.pl, Styl.pl, Sport.pl, Fitness.sport.pl, Gazeta.tv etc. Działania PR-owe prowadzone przez Profeinę przełożyły się bezpośrednio na odwiedziny strony Klienta oraz wzrost liczby fanów na Facebooku. Działania buzz marketingu prowadzone przez pozyskanych ambasadorów marki również realnie wpłynęły na liczbę odwiedzin na stronie DietBox.pl.
 13. 13. Efekty Wejścia na stronę www.dietbox.pl w listopadzie, czerwonymi strzałkami zaznaczone zostały posty Piotra Strusa i Runbloga w mediach społecznościowych oraz publikacja w SuperExpressie.
 14. 14. Efekty Skorelowanie działań komunikacyjnych z reklamowymi oraz wprowadzenie udogodnień w składaniu zamówień przez stronę (m.in. wprowadzenie płatności online, rozwiązania wciąż rzadkiego wśród firm cateringowych) wpłynęło na zwiększenie liczby zamówień online. Liczba zamówień przez stronę www.dietbox.pl od marca do 7 grudnia 2014.
 15. 15. Kontakt Magdalena Górak Kom: 608 720 649 E-mail: magda@profeina.pl ul. Patriotów 77/15 04-966 Warszawa

×