епоха відродження

2,989 views

Published on

Презентація з теми "Відродження"

Published in: Education
0 Comments
3 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
2,989
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
75
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
3
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

епоха відродження

  1. 1. Епоха Відродження або Ренесанс – це епоха в історії культуриЄвропи, що прийшла на зміну культурі Середніх віків і передуєкультурі нового часу. Хронологічні рамки епохи – початокXIV-остання чверть XVI століть і в деяких випадках – першідесятиліття XVII століття (наприклад, в Англії і, особливо, вІспанії). Відмінна риса епохи Відродження – світський характеркультури і її антропоцентризм (тобто інтерес, в першу чергу, долюдини та її діяльності). З’являється інтерес до античноїкультури, відбувається ніби її «відродження» – так і з’явивсятермін.
  2. 2. Відродження, як окремий період у Західній та Центральній Європі, історико-літературний період розпочинаеться з XIV, як культурний рух за відновленняантичної давнини. (XIV-XVII ст. З конкретним уточненням для кожної країни)Цей рух був зумовлений:1. В надрах феодалізму відбулося становлення нового бурдуазного суспільства– це спричинило зміни, як в економічні так і суспільні.2. Перехід від ремесла до мануфактури.3. Географічні відкриття.4. Падіння духовної диктатури церкви.5. Приняття протистантизму.6. Селянські війни.7. НОВИЙ ПОГЛЯД на СВІТ8. НОВА СИСТЕМА МИСЛЕННЯ ЛЮДИНА з новим типом мислення
  3. 3. Слово “Ренесанс” в перше згадано у роботіДжорджіо Вазарі. Він пише “Життєписнайвизначніших живописців скульпторів тазочіх”.Ренесанс – це нова фаза в історії живопису,яка воскресила античні норми прекрасного.
  4. 4. Характерні риси Відродження:1. Розквіт мистецтва: ствердження цінності земного буття.2. Оптимістична тональність у світосприйнятті.3. Культ античності.4. Апологетика та возвеличення освіченості та індивідуалізму.5. Світськість культури.6. Нова картина світоустрою.7. Нове розуміння призначеності особистості.
  5. 5. На зміну Геоцентричній картині світу приходить Геліоцентричнакартина світу.Геоцентризм – спростована наукою теорія, згідно з якою в центрісвіту нерухомо перебуває Земля, а всі небесні світила рухаютьсянавколо неї.Геліоцентризм - вчення, за яким Сонце розглядається як центр,навколо якого рухаються планети.
  6. 6. На зміну Теоцентричній системі прийшлаАнтропоцентрична система.Антропоцентризм - релігійно-ідеалістичний погляд,за яким людина є центром і найвищою метоюВсесвіту.
  7. 7. Ідеологічна основа: ГУМАНІЗМГуманізм - прогресивний рух епохиВідродження, спрямований наутвердження моральних прав людини наземне щастя, чуттєві радощі та вільнийвияв її прагнень і бажань. Це ідея богоподібності людини, яка наїхню думку має універсальність плюсособисті чесноти.

×