Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

307 views

Published on

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni, Kıbrıs’ın olmazsa olmazlarını ve Kıbrıs’ta araç kiralama ve ulaşım seçeneklerini keşfedin.

Published in: Travel
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

  1. 1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ya da kısa adıyla KKTC Akdeniz’in Sicilya ve Sardunya’dan son en büyük 3. Adasıdır. KKTC de facto bağımsız devlet olarak tanınmaktadır. Bölgenin eski tarihi pek çok medeniyetin uğrak noktası olmasından ötürüdür. MÖ 1500’lü yıllardan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bölgede Mısır, Hitit, Asur ve Fenike uygarlıklarının kalıntıları bulunmaktadır. Bir dönem Pers İmparatorluğu tarafından yönetilen bölge sonrasında Büyük İskender’in egemenliği altına girmiş ve özerklik kazanmıştır. Bölgede yoğun olarak Yunan kültürünün etkileri vardır. Haçlı Seferleri döneminde bölgeye yerleşen Aslan Yürekli Richard adayı Tapınak Şövalyelerine satmıştır. Tapınak şövalyeleri Kıbrıs’ı Venedikliler fethedene kadar kontrol altında tutmuştur. Yüzyıllar boyunca süregelen tarihi değişimler sonunda pek çok kültürel mirası bir arada barındıran bölge kültür turizmine ilgi duyanların yoğun talepleri ile karşılaşmaktadır. Kıbrıs’ın Olmazsa Olmazları Akdeniz’in en büyük 3. Adası Kıbrıs’ın her şeyi kendine özgüdür. Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır ve çok yağış olmaz. Turunçgilleri ile meşhur olan bölgeyi ziyaret edenler mevsimine denk geldikleri zaman doğal turunç kokusunun sardığı sokaklarda dolaşmanın tadını çıkartırlar. Tarihi değerleri kadar eşsiz kumsalları ile de ön plana çıkan Kıbrıs pek çok özel canlı türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Chelonia mydas ve caretta caretta kaplumbağaları KKTC’nin sahillerini her yıl ziyaret etmektedir.
  2. 2. Milyonlarca yıldır devam eden bu ziyaretlerde yumurtalarını Kıbrıs’ın güze kıyılarına bırakan kaplumbağalar her yıl binlerce ziyaretçinin bölgeye gözlem amacıyla gelmesini sağlamaktadır. Yumurtlama dönemine denk gelen Mayıs ve Ağustos ayları aralığında bölgeye gelenler için oldukça ilginç bir deneyim sunan gözlemler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için turizm açısından önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunan Salamis Antik Kenti, Mesarya Ovası ve Karpaz bölgenin en çok turist çeken noktalarıdır. Eski çağlardan kalma pek çok manastır v kiliseye de ev sahipliği yapan KKTC her anlamda turizm cenneti olmayı başarmaktadır. Kıbrıs’ta Araç Kiralama ve UlaşımSeçenekleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ulaşımiçin iki yöntem vardır. Havayolu ve gemi yolu ile bölgeye gelen ziyaretçiler için ulaşım imkanları oldukça konforlu ve eğlencelidir. Ancak bölgede hem akaryakıt fiyatlarının hem de araba fiyatlarının oldukça ekonomik olması halkın kişisel araç kullanımını arttırmıştır. Bu durum bölgede toplu ulaşım hizmetlerinin gelişmesinin önüne geçmiştir. Bu yüzden bölgeye gelen ziyaretçilerin eğer bölgeyi detaylı bir şekilde gezmek gibi bir planları varsa araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaları gerekmektedir. Bölgede kolay ulaşım imkanlarından yararlanmak, tarihi değerleri rahatça gezmek aynı zamanda güzel plajların ve bitmek bilmeyen gece hayatının tadını çıkarmak kısacası her anı dolu dolu yaşamak için Kıbrıs Araç Kiralama şirketinin Kıbrıs’ta kiralık araçlar sayfasını ziyaret ederek kusursuz hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bölgede araç kiralamak düşünülenin aksine oldukça kolaydır. Kıbrıs’ın yoğun turizm hareketliliği ve gece hayatı düşünülerek hazırlanmış sıkı trafik kuralları bölgede yaşayanların ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlamaktadır. Kıbrıs Araç Kiralama şirketiyle tanışmak için aşağıdaki logoyu tıklamanız yeterlidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne şimdiden hoşgeldiniz.

×