SlideShare a Scribd company logo
1 of 28
Урок з читання пейзажної
лірики в 2 класі
Тема уроку: Вчитайся, вслухайся у
Шевченкове слово.
• Мета уроку: вчити дітей правильно,
виразно читати поетичні твори, аналізувати
ліричні поезії, розкрити красу поетичних-
образів, розвивати естетичні почуття,
відчуття мелодики Шевченківського слова;
виховувати повагу до художнього слова-
образу та любов до рідного краю.
• Обладнання уроку: Портрет Т.Г.Шевченка,
книжкова виставка (збірка поезій Т.
Шевченка для дітей); картки для розвитку
артикуляційного апарату.
• Хід уроку.
• І. Організаційний етап. Зосередження уваги,
підготовка до участі в процесі співпраці.
• 1. Психологічний тренінг:
• Я точно знаю, що серед нас не знайдеться
жодного байдужого до золотих зернят поезій
Шевченка.
• Сьогодні на уроці:
• У світ ліричних поезій вирушаєм
• І перешкоди всі здолаєм
• А тих, хто буде лінуватись,
• З собою просто не візьмем!
• 2. Девіз працюючого учня:
• Я - школяр,
• Я -- особистість творча,
• Я -- думаю, замислююся
• Я -- аналізую, висловлюю свої
судження
• Я - хочу знати.
Артикуляційна зарядка.
Гра ..Я тобі, ти мені" (Робота в парі з
картками)читання груп споріднених
слів на одному диханні.
• село
• селище
• сільський
• селитися
•
• письмо
• писати
• писанка
• переписати
• диво
• дивина
• дивитися
• задивлятися
•
• качка
• качечка
• качур
• качаточка
Вправа на інтонування
Прочитати відповідно до
розділових знаків:
Село. Село? Село!!!
ІІІ. Повідомлення завдань уроку. Підготовка
до сприйняття нового матеріалу.
2. Розповідь вчителя.
Вікторина "Чи уважно ви читали"
• Знайдіть відповідність між назвою твору та
образним висловом.
• Защебетав жайворонок вгору летячи.
• Сім'я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає.
• Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.
• „Садок вишневий коло хати"
• „Вранці" ,;Княжна" „Світає"
• Запитання: - Який твір вам зустрівся вперше?
• ( «Княжна»)
Читання уривка поеми вчителем
- В поемі Т. Г. Шевченко звертається до зорі.
…Зоре моя!
Мій друже єдиний!
І хто знає, що діється
В нас на Україні?
А я знаю.
І розкажу тобі;
Й спать не ляжу.
А ти завтра тихесенько
Богові розкажеш.
IV. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„Село! І серце одпочине...".
Читання вірша кращим учнем.
2. Повторне (мовчазне) читання
вірша учнями.
• Поділитися враженнями: (парна
форма роботи). - - Що
найбільше вразило, що
запам'яталось?
3. Аналіз змісту. Робота над
порівняннями.
- Які почуття охопили поета при згадці про
українське село?
- Як поет описує село? Які краєвиди малює
ваша уява?
- Яке порівняння вжив поет? Прочитайте.
- Пояснить кожне з них.
- Прочитайте останній рядок вірша.
- Що ним хотів сказати поет?
4. Робота з ілюстрацією до вірша.
• Розгляньте малюнок. Які рядки вірша
зобразив художник?
• А що ви ще домалювали б? Які фарби при
цьому використаєте?
5. Виразне читання вірша.
V. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„І досі сниться".
1. Вступне слово вчителя.
2. Напівголосне самостійне
читання вірша учнями.
3. Словникова робота.
4. Повторне читання вірша вголос
(за вправою „Буксир").
Вказівка: Звертай увагу на межі
речень і розділові знаки.
- Яку назву ви б придумали до
вірша?
- Як ви гадаєте, поет описав те, що
колись бачив, чи свої мрії?
5. Елементи лексико-стилістичного
аналізу змісту
• - Який настрій викликав сон у
поета?
Доведіть словами вірша.
VI. Опрацювання вірша Т. Шевченка
„Тече вода із-за гаю".
1. Коментар вчителя з елементами
аналізу твору.
2. Виразне читання вірша вчителем.
Тече вода з під явора
Яром на долину.
Пишається над водою
Червона калина
Пишається калинонька
Явір молодіє,
А кругом їх верболози
Й лози зеленіють
- Яких птахів поет змалював у вірші?
- Де тече вода й куди?
3. Творче завдання:
- Що побачили? (Явір, осоку,
качину сім'ю, родину).
- Що почули? (Дзюрчання потоку
води, плескіт і гомін качок, пісню
дівчини).
Осмислення змісту вірша.
- Як зображено природу у вірші?
- Що робить качка? Яка в неї сім'я?
З чого видно, що вона дбайлива
мати?
- Куди прийшло дівча? Про що
свідчить поведінка дівчинки?
- Яку розмову ведуть між собою
батьки?
• 6. Літературна гра „Знайди рими".
• 7. Тестове завдання:
• Як називають Шевченка?
• а) Бандурист б) Кобзар.
• VІІ. Підсумки уроку.
• Рефлексія - Діалог.
• - Я дізнався...
• - Мені сподобалось...
• - Кажу спасибі...
VІІІ. Домашнє завдання.
• 1. Вивчити напам'ять вірш Т.Г.Шевченка,
що найбільше сподобався.
• 2. Скласти малюнковий план до вірша
„Тече вода із-за гаю".
• 3. Скласти вірш, присвячений Шевченку.
• 4. Дізнатися про місця, пов'язані із життям
Кобзаря.
Тарас Шевченко – патріот рідної землі
• Він був всією душею
закоханий в Україну.
Серед розрух, що були
на нашій Батьківщині
в той час він завжди
бачив оте прекрасне і
неповторне,
справжню красу
української природи
Урок підготувала Оксана Іванівна
Нестерук, вчитель початкових
класів Малинівського НВК «ДНЗ –
ЗОШ І-ІІІ ст.»
Дякую за увагу!

More Related Content

What's hot

портфоліо вчителя світової літератури
портфоліо вчителя світової літературипортфоліо вчителя світової літератури
портфоліо вчителя світової літературиlara2505
 
Шевченко і світова література
Шевченко і світова літератураШевченко і світова література
Шевченко і світова літератураOrest Grinishin
 
шевченко і уроки світової літератури
шевченко і уроки світової літературишевченко і уроки світової літератури
шевченко і уроки світової літературиHomichAlla
 
хотіла б я піснею стати
хотіла б я піснею статихотіла б я піснею стати
хотіла б я піснею статиCshkilniy
 
6 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.156 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.15aldoschina
 
Державні символи в творах українських поетів
Державні символи в творах українських поетівДержавні символи в творах українських поетів
Державні символи в творах українських поетівtanbka
 
поети жовківщини про кохання (1)
поети жовківщини про кохання (1)поети жовківщини про кохання (1)
поети жовківщини про кохання (1)Софія Кіх
 
літературна світлицявасиля симоненка
літературна світлицявасиля симоненкалітературна світлицявасиля симоненка
літературна світлицявасиля симоненкаSinyaeva-Oksana
 
Твори Лесі Українки - дітям
Твори Лесі Українки - дітямТвори Лесі Українки - дітям
Твори Лесі Українки - дітямНаталія Бабич
 
конспект уроку на атест павличко 8 кл
конспект уроку на атест павличко 8 клконспект уроку на атест павличко 8 кл
конспект уроку на атест павличко 8 клpr1nc1k
 

What's hot (20)

урок
урокурок
урок
 
портфоліо вчителя світової літератури
портфоліо вчителя світової літературипортфоліо вчителя світової літератури
портфоліо вчителя світової літератури
 
Шевченко і світова література
Шевченко і світова літератураШевченко і світова література
Шевченко і світова література
 
шевченко і уроки світової літератури
шевченко і уроки світової літературишевченко і уроки світової літератури
шевченко і уроки світової літератури
 
літературна веселка
літературна веселкалітературна веселка
літературна веселка
 
хотіла б я піснею стати
хотіла б я піснею статихотіла б я піснею стати
хотіла б я піснею стати
 
6 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.156 клас літ 06.01.15
6 клас літ 06.01.15
 
Державні символи в творах українських поетів
Державні символи в творах українських поетівДержавні символи в творах українських поетів
Державні символи в творах українських поетів
 
єва кресало
єва кресалоєва кресало
єва кресало
 
203
203203
203
 
поети жовківщини про кохання (1)
поети жовківщини про кохання (1)поети жовківщини про кохання (1)
поети жовківщини про кохання (1)
 
урок
урокурок
урок
 
212
212212
212
 
184
184184
184
 
доповідь шинкаренко т.а.
доповідь шинкаренко т.а.доповідь шинкаренко т.а.
доповідь шинкаренко т.а.
 
літературна світлицявасиля симоненка
літературна світлицявасиля симоненкалітературна світлицявасиля симоненка
літературна світлицявасиля симоненка
 
Твори Лесі Українки - дітям
Твори Лесі Українки - дітямТвори Лесі Українки - дітям
Твори Лесі Українки - дітям
 
"Лисичка"
"Лисичка""Лисичка"
"Лисичка"
 
Вечірня пісня.
Вечірня пісня.Вечірня пісня.
Вечірня пісня.
 
конспект уроку на атест павличко 8 кл
конспект уроку на атест павличко 8 клконспект уроку на атест павличко 8 кл
конспект уроку на атест павличко 8 кл
 

Viewers also liked

Осінні мотиви в поезії Ліни Костенко
Осінні мотиви в поезії Ліни КостенкоОсінні мотиви в поезії Ліни Костенко
Осінні мотиви в поезії Ліни КостенкоSwjatoslaw Matwijchuk
 
Підсумок за темою "Поетична майстерня"
Підсумок за темою "Поетична майстерня"Підсумок за темою "Поетична майстерня"
Підсумок за темою "Поетична майстерня"Swjatoslaw Matwijchuk
 
Микола Вороний “Ущухла буря”
Микола Вороний “Ущухла буря” Микола Вороний “Ущухла буря”
Микола Вороний “Ущухла буря” Swjatoslaw Matwijchuk
 
Нестерук О.І. Водойми Малинівки
Нестерук О.І. Водойми МалинівкиНестерук О.І. Водойми Малинівки
Нестерук О.І. Водойми МалинівкиSwjatoslaw Matwijchuk
 
водойми мого краю
водойми мого краюводойми мого краю
водойми мого краюvira2015
 
Методичні рекомендації до курсу природознавства
Методичні рекомендації до курсу природознавстваМетодичні рекомендації до курсу природознавства
Методичні рекомендації до курсу природознавстваЯкість Освіти
 
Поезія на уроках природознавства
Поезія  на уроках природознавстваПоезія  на уроках природознавства
Поезія на уроках природознавстваЯкість Освіти
 

Viewers also liked (11)

Права дитини
Права дитиниПрава дитини
Права дитини
 
Осінні мотиви в поезії Ліни Костенко
Осінні мотиви в поезії Ліни КостенкоОсінні мотиви в поезії Ліни Костенко
Осінні мотиви в поезії Ліни Костенко
 
Підсумок за темою "Поетична майстерня"
Підсумок за темою "Поетична майстерня"Підсумок за темою "Поетична майстерня"
Підсумок за темою "Поетична майстерня"
 
Микола Вороний “Ущухла буря”
Микола Вороний “Ущухла буря” Микола Вороний “Ущухла буря”
Микола Вороний “Ущухла буря”
 
Кухлик меду
Кухлик медуКухлик меду
Кухлик меду
 
Нестерук О.І. Водойми Малинівки
Нестерук О.І. Водойми МалинівкиНестерук О.І. Водойми Малинівки
Нестерук О.І. Водойми Малинівки
 
ДИТЯЧИЙ КОБЗАРИК
ДИТЯЧИЙ КОБЗАРИКДИТЯЧИЙ КОБЗАРИК
ДИТЯЧИЙ КОБЗАРИК
 
водойми мого краю
водойми мого краюводойми мого краю
водойми мого краю
 
Методичні рекомендації до курсу природознавства
Методичні рекомендації до курсу природознавстваМетодичні рекомендації до курсу природознавства
Методичні рекомендації до курсу природознавства
 
Поезія на уроках природознавства
Поезія  на уроках природознавстваПоезія  на уроках природознавства
Поезія на уроках природознавства
 
міні проект
міні проектміні проект
міні проект
 

Similar to Урок з читання пейзажної лірики в 2 класі за творчістю Т.Г. Шевченка

Літературне читання. 4 клас. Тарас Шевченко «І досі сниться…».
Літературне читання. 4 клас.   Тарас Шевченко «І досі сниться…».Літературне читання. 4 клас.   Тарас Шевченко «І досі сниться…».
Літературне читання. 4 клас. Тарас Шевченко «І досі сниться…».Електронні книги Ранок
 
підсумкова презентація
підсумкова презентаціяпідсумкова презентація
підсумкова презентаціяSvetikShvager
 
Проект "Краса рідного краю"
Проект "Краса рідного краю"Проект "Краса рідного краю"
Проект "Краса рідного краю"OksanaGreva
 
урок літератури у 5 класі
урок літератури у 5 класіурок літератури у 5 класі
урок літератури у 5 класіОлеся Браташ
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2kreidaros1
 
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗ
 
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 212Балів ГДЗ
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2kreidaros1
 
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»Cshkilniy
 
Українська мова 2 клас частина 2
Українська мова  2 клас частина 2Українська мова  2 клас частина 2
Українська мова 2 клас частина 2Anna04081968
 

Similar to Урок з читання пейзажної лірики в 2 класі за творчістю Т.Г. Шевченка (20)

Літературне читання. 4 клас. Тарас Шевченко «І досі сниться…».
Літературне читання. 4 клас.   Тарас Шевченко «І досі сниться…».Літературне читання. 4 клас.   Тарас Шевченко «І досі сниться…».
Літературне читання. 4 клас. Тарас Шевченко «І досі сниться…».
 
підсумкова презентація
підсумкова презентаціяпідсумкова презентація
підсумкова презентація
 
149
149149
149
 
Проект "Краса рідного краю"
Проект "Краса рідного краю"Проект "Краса рідного краю"
Проект "Краса рідного краю"
 
шевч
шевчшевч
шевч
 
урок літератури у 5 класі
урок літератури у 5 класіурок літератури у 5 класі
урок літератури у 5 класі
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-sapun-2021-2
 
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас Г. М. Сапун (2021 рік) Частина 2
 
153
153153
153
 
конспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).docконспект уроку (ваганти).doc
конспект уроку (ваганти).doc
 
Shevchenko
ShevchenkoShevchenko
Shevchenko
 
головне управління освіти
головне управління освітиголовне управління освіти
головне управління освіти
 
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2
Підручник Українська мова 4 клас М. С. Вашуленко (2021 рік) Частина 2
 
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2
Ukr mova-ta-chytannya-4-klas-vashulenko-2021-2
 
тарас шевченко
тарас шевченкотарас шевченко
тарас шевченко
 
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»
«краса та складність людських почуттів у творах т.шевченка»
 
3
33
3
 
30,23.docx
30,23.docx30,23.docx
30,23.docx
 
Українська мова 2 клас частина 2
Українська мова  2 клас частина 2Українська мова  2 клас частина 2
Українська мова 2 клас частина 2
 
1
11
1
 

Recently uploaded

Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищOleksii Voronkin
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptOlgaDidenko6
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"tetiana1958
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаAdriana Himinets
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніestet13
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxOlgaDidenko6
 

Recently uploaded (10)

Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищСпектроскоп. Спостереження оптичних явищ
Спектроскоп. Спостереження оптичних явищ
 
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.pptpsychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
psychologistpresentation-230215175859-50bdd6ed.ppt
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
Відкрита лекція на тему: "Сидерати - як спосіб виживання"
 
Габон
ГабонГабон
Габон
 
Defectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptxDefectolog_presentation_for_website.pptx
Defectolog_presentation_for_website.pptx
 
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptxСупрун презентація_presentation_for_website.pptx
Супрун презентація_presentation_for_website.pptx
 
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна ГудаБалади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
Балади про Робіна Гуда. Аналіз образу Робіна Гуда
 
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війніРоль українців у перемозі в Другій світовій війні
Роль українців у перемозі в Другій світовій війні
 
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptxГорбонос 2024_presentation_for_website.pptx
Горбонос 2024_presentation_for_website.pptx
 

Урок з читання пейзажної лірики в 2 класі за творчістю Т.Г. Шевченка

  • 1. Урок з читання пейзажної лірики в 2 класі
  • 2. Тема уроку: Вчитайся, вслухайся у Шевченкове слово. • Мета уроку: вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, аналізувати ліричні поезії, розкрити красу поетичних- образів, розвивати естетичні почуття, відчуття мелодики Шевченківського слова; виховувати повагу до художнього слова- образу та любов до рідного краю. • Обладнання уроку: Портрет Т.Г.Шевченка, книжкова виставка (збірка поезій Т. Шевченка для дітей); картки для розвитку артикуляційного апарату.
  • 3. • Хід уроку. • І. Організаційний етап. Зосередження уваги, підготовка до участі в процесі співпраці. • 1. Психологічний тренінг: • Я точно знаю, що серед нас не знайдеться жодного байдужого до золотих зернят поезій Шевченка. • Сьогодні на уроці: • У світ ліричних поезій вирушаєм • І перешкоди всі здолаєм • А тих, хто буде лінуватись, • З собою просто не візьмем!
  • 4. • 2. Девіз працюючого учня: • Я - школяр, • Я -- особистість творча, • Я -- думаю, замислююся • Я -- аналізую, висловлюю свої судження • Я - хочу знати.
  • 5. Артикуляційна зарядка. Гра ..Я тобі, ти мені" (Робота в парі з картками)читання груп споріднених слів на одному диханні.
  • 6. • село • селище • сільський • селитися • • письмо • писати • писанка • переписати • диво • дивина • дивитися • задивлятися • • качка • качечка • качур • качаточка
  • 7. Вправа на інтонування Прочитати відповідно до розділових знаків: Село. Село? Село!!!
  • 8. ІІІ. Повідомлення завдань уроку. Підготовка до сприйняття нового матеріалу. 2. Розповідь вчителя.
  • 9.
  • 10. Вікторина "Чи уважно ви читали" • Знайдіть відповідність між назвою твору та образним висловом. • Защебетав жайворонок вгору летячи. • Сім'я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. • Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає. • „Садок вишневий коло хати" • „Вранці" ,;Княжна" „Світає" • Запитання: - Який твір вам зустрівся вперше? • ( «Княжна»)
  • 11. Читання уривка поеми вчителем - В поемі Т. Г. Шевченко звертається до зорі. …Зоре моя! Мій друже єдиний! І хто знає, що діється В нас на Україні? А я знаю. І розкажу тобі; Й спать не ляжу. А ти завтра тихесенько Богові розкажеш.
  • 12. IV. Опрацювання вірша Т. Шевченка „Село! І серце одпочине...". Читання вірша кращим учнем.
  • 13. 2. Повторне (мовчазне) читання вірша учнями. • Поділитися враженнями: (парна форма роботи). - - Що найбільше вразило, що запам'яталось?
  • 14. 3. Аналіз змісту. Робота над порівняннями. - Які почуття охопили поета при згадці про українське село? - Як поет описує село? Які краєвиди малює ваша уява? - Яке порівняння вжив поет? Прочитайте. - Пояснить кожне з них. - Прочитайте останній рядок вірша. - Що ним хотів сказати поет?
  • 15. 4. Робота з ілюстрацією до вірша. • Розгляньте малюнок. Які рядки вірша зобразив художник? • А що ви ще домалювали б? Які фарби при цьому використаєте? 5. Виразне читання вірша.
  • 16.
  • 17. V. Опрацювання вірша Т. Шевченка „І досі сниться". 1. Вступне слово вчителя. 2. Напівголосне самостійне читання вірша учнями.
  • 18. 3. Словникова робота. 4. Повторне читання вірша вголос (за вправою „Буксир"). Вказівка: Звертай увагу на межі речень і розділові знаки. - Яку назву ви б придумали до вірша? - Як ви гадаєте, поет описав те, що колись бачив, чи свої мрії?
  • 19. 5. Елементи лексико-стилістичного аналізу змісту • - Який настрій викликав сон у поета? Доведіть словами вірша.
  • 20. VI. Опрацювання вірша Т. Шевченка „Тече вода із-за гаю". 1. Коментар вчителя з елементами аналізу твору. 2. Виразне читання вірша вчителем.
  • 21. Тече вода з під явора Яром на долину. Пишається над водою Червона калина Пишається калинонька Явір молодіє, А кругом їх верболози Й лози зеленіють
  • 22. - Яких птахів поет змалював у вірші? - Де тече вода й куди? 3. Творче завдання: - Що побачили? (Явір, осоку, качину сім'ю, родину). - Що почули? (Дзюрчання потоку води, плескіт і гомін качок, пісню дівчини).
  • 23. Осмислення змісту вірша. - Як зображено природу у вірші? - Що робить качка? Яка в неї сім'я? З чого видно, що вона дбайлива мати? - Куди прийшло дівча? Про що свідчить поведінка дівчинки? - Яку розмову ведуть між собою батьки?
  • 24. • 6. Літературна гра „Знайди рими". • 7. Тестове завдання: • Як називають Шевченка? • а) Бандурист б) Кобзар.
  • 25. • VІІ. Підсумки уроку. • Рефлексія - Діалог. • - Я дізнався... • - Мені сподобалось... • - Кажу спасибі...
  • 26. VІІІ. Домашнє завдання. • 1. Вивчити напам'ять вірш Т.Г.Шевченка, що найбільше сподобався. • 2. Скласти малюнковий план до вірша „Тече вода із-за гаю". • 3. Скласти вірш, присвячений Шевченку. • 4. Дізнатися про місця, пов'язані із життям Кобзаря.
  • 27. Тарас Шевченко – патріот рідної землі • Він був всією душею закоханий в Україну. Серед розрух, що були на нашій Батьківщині в той час він завжди бачив оте прекрасне і неповторне, справжню красу української природи
  • 28. Урок підготувала Оксана Іванівна Нестерук, вчитель початкових класів Малинівського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ст.» Дякую за увагу!