Best internet 2010 - Pecha Kucha - Andri Viiand altex marketing - Estonian Air AdWords campaign

1,237 views
1,088 views

Published on

Best Internet 2010 Pecha Kucha presentation - Andri Viiand - Altex - Estonian Air AdWords campaign

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,237
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • AdWords teemaks valimise üks põhjus on ka see et internetiturunduse auhindades veebistrateegiat, otsimootoriturundust ja veebianalüütikat ei käsitleta aga näiteks altexi tööst moodustavad need arvestatava osa. Altexi hallata on 90 ettevõtte AdWords kontod. Slaididel on rohkem infot kui mina läbi räägin.
 • Presentatsiooni ülesehitus on koostatud selliselt nagu paluti.
 • 1. septembril sai 1 aasta täis altexi tiimis. Kuna minu kolleegid Robin ja Tõnis on minust tunduvalt rohkem esinemas käinud internetiturunduse teemadel, siis paari sõnaga endast. Põhiliselt tegelen altexis projektide juhtimisega ja viimasel ajal olen rohkem tähelepanu pööranud ka analüütikale, kuigi analüütika guru roll on endiselt edasi ka Tõnis Hinnosaarel.
 • Enne altexit töötasin Eesti Energias. EE-s üllatavalt suur veebitööde maht. Ei olnud mitte nii et üks välisveeb ja korras. Teine asi mis üllatas oli veebitiimi ja töökorralduse puudumine :-)
 • Tasuks veel mainida mitmekeelsust (oleme korraldanud AdWords kampaaniaid kõigis Euroopa riikides).
 • Altex suurim AdWords eelarve on olnud 1 milj EEK
 • Meil on olemas oskused ja tööriistad vägagi põhjalike analüüside jaoks. Altexi käest saab tellida vajadusel põhjalike analüüse näiteks konkurentide tegevuse kohta. Seda nii AdWordsis, sotsiaalmeedias kui internetis üldisemalt.
 • Lisaks tavapärastele turunduseesmärkidele sai kohe algusest seatud ka pikemat perspektiivi silmas pidavad eesmärgid.
 • Tegemist ei ole detailse projekti tegevuskavaga ülevaatega. Projektijuhina lihtsalt pidin ikka mingi tegevuskava presentatsiooni sisse panema :-)
 • Kuna mu Rootsi keel on veits roostes, siis kõiki reklaamtekste siinkohal ette ei loe. Mismoodi AdWords tekstreklaamid välja näevad sellega peaksid inimesed juba kursis olema.
 • Altex kasutas märksõnauuringus ja reklaamtekstide loomisel muidugi oma ressursse ja partnereid, kuid suur abi oli ka heast koostööst kliendiga. Kampaania edukuse kohapealt on kliendipoolne osalus ja abi kindlasti oluline. Näiteks Google poolt soovitatav AdWords müügitehnika on konsultatiivne projektimüük. Kampaania alustamine peaks tegelikult sisaldama tihedat ja väga sisukat konsultatsiooni kliendiga ärivajaduste väljaselgitamiseks ja aktiivset taustauuringut. Sellepärast on ka osadel meediaagentuuridel tõenäoliselt raske AdWordsiga tegeleda.
 • Klient sai töö lõppedes põhjaliku raporti kus oli nii statistika kui ka analüüsi tulemused ja ettepanekud. Statistikast võiks teha eraldi tunni ajase esinemise. Graafik on reaalne kampaania graafik. Languse hetkel panime veits pidurit ja kohendasime strateegiat. Lisaks tõin siin välja näitena ühe konkreetse küsimuse mis tekkis kliendil.
 • AdWordsiga tegelev inimene saab olla tasemel ainult siis kui see on tema põhitöö.
 • Kui teie ettevõtte twitteri konto või facebook konto ei ole veel registreeritud, siis kasutage siuts.us kataloogi ning blogid lisage loomulikult blog.tr.ee portaali.
 • Best internet 2010 - Pecha Kucha - Andri Viiand altex marketing - Estonian Air AdWords campaign

  1. 1. Pecha Kucha Estonian Air  AdWords kampaaniast Andri Viiand 17.09.2010
  2. 2. Tänased teemad – Estonian Air AdWords kampaania <ul><ul><li>Altexilt telliti AdWords kampaania skandinaaviamaades ja Estonian Air kodulehekülje SEO analüüs – tihtipeale käivad käsikäes . </li></ul></ul>
  3. 3. Taust - Who the **** is Andri? a ltex Senior Internet Marketing Project Manager, Partner
  4. 4. Who the **** is Andri? <ul><li>Eesti Energia veebijuht </li></ul><ul><ul><li>9000 töötajat </li></ul></ul><ul><ul><li>16 ettevõtet </li></ul></ul><ul><ul><li>25+ veebisaiti 5 keeles </li></ul></ul><ul><ul><li>Intranet 3000 kastuajat 4 keeles </li></ul></ul><ul><ul><li>Tuhanded veebirakendused </li></ul></ul><ul><ul><li>ca 200 IT ja veebiinimest </li></ul></ul>
  5. 5. Taust, turusituatsioon Klient: Estonian Air Ka varasemalt tegelenud SEO ja AdWordsiga. Agentuur: altex – oma ala profid Eesti esimene AdWords certified company . Vanade karmide reeglite järgi :-)
  6. 6. Kampaaniast täpsemalt Kanal: ainult AdWords – teisi otsimootoreid ei kasutatud Kampaania periood -   3 kuud alates märtsist (2010) . Eelarve: altexi mõistes keskmise suurusega eelarve :-) Altex suurim eelarve on olnud 1milj AdWords meediaraha. 25% töötasu, 75% meediaraha
  7. 7. Turusituatsioon Hetlel jooksvad Finnair AdWords reklaamid soomes: Tuhapilved
  8. 8. Töö eesmärk Traditsioonilised eesmärgid: 1. suurendada interneti kaudu tehtavate tellimuste arvu . 2. tõsta kodulehe külastatavust . Lisaks: 3. leida kõige paremini toimivad ja efektiivsemad märksõnad Estonian Airi turustamiseks. = AdWords kui pikaajaline tegevus - mitte kampaania. AdWords kui sisend SEO poole arendamiseks.
  9. 9. Töö eesmärgi mõõtmine Loomulikult mõõtsime ja analüüsisime kõike põhjalikult.. Kasutasime AdWords enda analüüsivahendeid Analyticsis olid mõõdetavad eesmärgid seadistatud (sh e-kommerts, rahalised väärtused). AdWords konto ja Google Analytics konto sidusime omavahel. Tarbijate käitumist lehel analüüsisime detailsemalt Analyticsiga.
  10. 10. Strateegia Turundus Skandinaavia suunal – riigid (Norra, Rootsi, Taani) .   Sihtimine linnade ja piirkondade kaupa – mitte riikide kaupa. Kampaania toimub sihtturgudele vastavas keeles ja inglise keeles.  Seega kokku kampaania ja reklaamid neljas keeles.
  11. 11. Strateegia Arvestasime juba algusest, et AdWords reklaam on soovitav siduda ka muude turundustegevustega (bännerreklaamid, eripakkumised, eraldi kampaanialehtede reklaam).  Seega meie strateegia oli: Püsikampaania (püsipakkumised, brändireklaam jne) + jooksvalt toetus teistele kampaaniatele.
  12. 12. Tegevused <ul><li>Kokku tegeles projektiga erinevatel ajahetkedel </li></ul><ul><li>5 spetsialisti + partnerid. </li></ul><ul><ul><li>Konsultatsioon ja turuanalüüs ( koostöös Google'iga ) </li></ul></ul><ul><ul><li>Märksõnauuring </li></ul></ul><ul><ul><li>Reklaamide loomine </li></ul></ul><ul><ul><li>AdWord seadistamine ja haldamine </li></ul></ul><ul><ul><li>Kampaania analüüs ja raporteerimine </li></ul></ul><ul><ul><li>Optimeerimine </li></ul></ul><ul><ul><li>Koolitus </li></ul></ul><ul><ul><li>Projektijuhtimine </li></ul></ul>
  13. 13. Loovlahendused Taani, Rootsi, Norra, Inglise keeles Alam kampaaniaid: 7 Erinevaid reklaame: 113 Märksõnu: 725 Reklaamgruppe: 33
  14. 14. Loovlahendused Altex tiim + hea koostöö kliendiga. Aitäh Estonian Airile :-)
  15. 15. Tulemused - statistika Konkreetne küsimus (näide): Kas tasub maksta ka oma ettevõtte/ brändi nime eest? Statistika ütles - JAH * non-paid users tend to be more navigational and looking information whereas paid users are more focused on the task and website goal (tickets) -  time spent is much less for paid users and also 1-page visits (bounce) tends to be smaller. * average order value is 21% higher for paid users * Number of new visitors high
  16. 16. Tulemused Kolme kuuga panime ühiselt Google AdWordsi tulemusi tootma. Jõudsime ühiselt arusaamale, et AdWords ei ole kanal kuhu midagi lihtsalt &quot;üles riputada&quot; vaid parimate tulemuste saamiseks tuleb tegeleda ka jooksvalt kampaania haldamise ja optimeerimisega. Edaspidi Estonian Air näeb AdWordsi oma turunduskanalite püsiosas ja selle planeerimise ja haldamisega tegeletakse strateegilisemalt - mitte kampaaniapõhiselt . Jõuti arusaamale et &quot;maandumislehed&quot; vajavad parendamist nii AdWords kui SEO seisukohalt ja alustati selle töö planeerimist.
  17. 17. Järeldused ja edasised sammud konkreetsemalt AdWords osas Rohkem atesse riikidesse (k.a Eesti) Rohkem otsimootoreid - Yandex, Rambler, Bing, Yahoo Rohkem märksõnu/reklaame visuaalreklaamid /bannerid - Google content network - (youtube jne) Mobiilreklaam kasutusele võtta.
  18. 18. Mida on teistel sellest tööst õppida? Otsimootoriturundus on kuluefektiivne ja väärib püsivat rolli iga ettevõtte turundusplaanides. AdWords ei ole kanal &quot;kampaania&quot; jaoks , vaid peaks olema püsiv osa turundusest, mis toetab kampaaniaid. AdWords on suurepärane kanal rahvusvahelise ettevõtte jaoks.
  19. 19. Mida on teistel sellest tööst õppida? Kasutage professionaalide abi! Meie kogemusel mitmed kliendid on proovinud ise või kasutanud vähemkogenud partnerite abi - ja kanalis pettunud või potentsiaali kasutamata jätnud. Mõõtmine ja analüüs peab toimima! AdWords statistika + Analytics (+ Ärianalüütika) Korralikud maandumislehed! Samuti peaks olema võimalik muuta paindlikult.  Altexil on olnud kogemusi (mitte Estonian Airiga), kus me oleme keeldunud AdWords kampaania alustamist kuna veebileht ei kannata liikluse peale toomist. Klikihind läheb kõrgeks ja conversion rate madalaks.
  20. 20. Aitäh! Andri Viiand [email_address] 553 1434 skype: andri_viiand altex.ee altex-marketing.com siuts.us blog.tr.ee

  ×