SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Інформатика 5 клас УРОК № 6
ТЕМА. ВИДИ СУЧАСНИХ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП'ЮТЕРІВ (СТАЦІОНАРНІ, ПОРТАТИВНІ,
ПЛАНШЕТИ, КОМУНІКАТОРИ)
Цілі:
навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп'ютерів;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять; формувати вміння узагальнювати;
виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, картки «Інфолото».
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Завдання за підручником
1. Пристрої введення: клавіатура, миша, мікрофон, сканер, джойстик, ручний сканер.
Пристрої виведення: плеєр, принтер, монітор, навушники, навігатор, колонки.
Пристрої, що не під’єднуються до комп’ютера: плеєр, навігатор.
2. Миша, монітор, принтер, джойстик, колонки, клавіатура, сканер, мікрофон.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Інфолото»
Установіть відповідність між
назвами компонентів системного
блоку та їх призначенням. Для
цього складіть обидві частини
кожної картки.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Розгляньте комп’ютери нашого комп’ютерного кабінету. Як ви вважаєте, чи бувають якісь ще види
комп’ютерів? Якщо так — то які саме? Це й буде темою нашого сьогоднішнього уроку.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації
Комп’ютери різняться за розмірами та можливостями. Існують суперкомп’ютери, дуже великі комп’ютери з
тисячами з’єднаних мікропроцесорів, які можуть виконувати надскладні обчислення. Також є маленькі
комп’ютери, вбудовані в авто, телевізори, стерео­
системи, калькулятори та домашні прилади. Ці комп’ютери створені для виконання обмеженої кількості
завдань. Слово комп’ютер є похідним від англійського слова computer, яке перекладається як «обчислювач».
Сучасні комп’ютери виконують безліч завдань, не пов’язаних безпосередньо з математикою. Персональний
комп’ютер, або ПК, — це комп’ютер, призначений для одночасного використання однією людиною. Є
надзвичайно багато сучасних комп’ютерів. Існують також і різні класифікації комп’ютерів.
— То які види комп’ютерів ви знаєте?
Заслухавши відповіді учнів, учитель моделює схему:
Найчастіше використовують настільні та портативні
комп’ютери.
Стаціонарний комп'ютер — це звичайний
комп’ютер, який має такі складові: системний блок,
монітор, миша, клавіатура, звукові колонки. Цей вид
комп’ютерів ми вивчали на попередньому уроці. Стаціонарний — означає непереносний, який стоїть на
одному місці. Зазвичай такі комп’ютери більші та потужніші за інші типи персональних комп’ютерів.
Портативні — означає переносні. Портативні комп’ютери — це легкі мобільні ПК з тонким екраном.
Портативні комп’ютери можуть працювати від батарей, тож їх можна взяти з собою куди завгодно. На відміну
від настільних ПК, портативні комп’ютери поєднують ЦП, екран і клавіатуру в одному корпусі. Існує багато
типів переносних комп’ютерів, і їх по-різному
класифікують. Найчастіше виділяють ноутбуки, нетбуки, ігрові ноутбуки тощо.
Ноутбук (англ. notebook — блокнот, блокнотний ПК) — портативний персональний комп’ютер, у
корпусі якого об’єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій
(звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї. Ноутбуки відрізняються невеликими
розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків варіюється в межах кількох годин. Іноді вважають, що всі
інші варіанти портативних комп’ютерів є різновидом ноутбука. Наприклад, нетбуки відрізняються малими
габаритами і вагою. Однак маленький розмір екрана знижує зручність роботи з таким пристроєм. У деякі
моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків. Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з
електронною поштою та офісними програмами. Малий розмір екрана, невелика клавіатура й низька
продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно тривалим часом автономної
роботи.
Планшетні комп'ютери — клас комп’ютерів, обладнаних планшетним пристроєм рукописного
введення, об’єднаним з екраном. Планшетний комп’ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального
пера, стилуса або пальців без використання клавіатури і миші. Також такі комп’ютери можуть перетворювати
рукописний текст на друкований. Деякі планшетні комп’ютери мають універсальну будову — екран, який
обертається та відкриває приховану під ним клавіатуру.
Комунікатор — кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), доповнений функціональністю
мобільного телефону. Комунікатори відрізняються від звичайних мобільних телефонів наявністю досить
розвиненої операційної системи. Встановлення додаткових програм дозволяє значно поліпшити
функціональність комунікаторів порівняно зі звичайними мобільними телефонами.
Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 2)
VI. ПЕРВИННЕ ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ
Робота за підручником
Додаткове завдання
Завдання «Ти — мені, я — тобі»
Учитель починає фразу і показує на одного з учнів, який повинен закінчити фразу.
Варіанти завдань: Материнська ... (плата). Системний ... (блок). Компакт ... (диск). Жорсткий ... (диск).
Лазерний... (принтер). Ручний ... (сканер). Оптична ... (миша). Графічний ... (планшет). Техніка ... ('безпеки).
Ергономічна ... (клавіатура).
VII. УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Фронтальне опитування
1. Назвіть переваги ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером.
2. Назвіть недоліки ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером.
3. Комп’ютер якого виду є найбільшим за розмірами?
4. Комп’ютер якого виду є найменшим за розмірами?
5. Комп’ютер якого виду дозволяє працювати без використання клавіатури і миші?
6. Чим відрізняються нетбук і ноутбук?
VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія
1. Під час уроку я
■ дізнався...
■ зрозумів...
■ навчився...
2. Найбільше мені сподобалося...
3. На уроках найкраще в мене виходило...
4. Я мав (-ла) труднощі з...
5. Я хотів би ще дізнатися про...
IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку.
2. Завдання за підручником
3. Додаткове завдання
Підготуватись до проведення рольової гри «Мій комп’ютер».
Потрібно уявити себе одним із вивчених пристроїв і розповісти про
свої можливості.

More Related Content

What's hot

№ 1 з чого складається компютер
№ 1 з чого складається компютер № 1 з чого складається компютер
№ 1 з чого складається компютер NataVashchuk
 
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)Алексей Свирь
 
с чого складається комп
с чого складається компс чого складається комп
с чого складається компsvetil0625
 
майстер клас з інформатики
майстер клас з інформатикимайстер клас з інформатики
майстер клас з інформатикиmargareta_lg
 
Календарне планування 2 клас
Календарне планування 2 класКалендарне планування 2 клас
Календарне планування 2 класLesia Gunaza
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиSchool5uman
 
використання ігрових технологій на уроках інформатики
використання ігрових технологій на  уроках інформатикивикористання ігрових технологій на  уроках інформатики
використання ігрових технологій на уроках інформатикиValeriy1979
 
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...Ihor Tkachenko
 
Будова комп’ютера
Будова комп’ютераБудова комп’ютера
Будова комп’ютераsvyatschool
 

What's hot (20)

Lesson # 4. computer architecture
Lesson # 4. computer architectureLesson # 4. computer architecture
Lesson # 4. computer architecture
 
5 8
5 85 8
5 8
 
Less9
Less9Less9
Less9
 
урок 5
урок 5урок 5
урок 5
 
Сучасні ТЗН
Сучасні ТЗНСучасні ТЗН
Сучасні ТЗН
 
урок 4
урок 4урок 4
урок 4
 
Less8
Less8Less8
Less8
 
7
77
7
 
№ 1 з чого складається компютер
№ 1 з чого складається компютер № 1 з чого складається компютер
№ 1 з чого складається компютер
 
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)
1 1 поняття апаратного забезпечення персонального комп'ютера (пк)
 
урок 5
урок 5урок 5
урок 5
 
с чого складається комп
с чого складається компс чого складається комп
с чого складається комп
 
мала академія 1-2 пара
мала академія 1-2 парамала академія 1-2 пара
мала академія 1-2 пара
 
майстер клас з інформатики
майстер клас з інформатикимайстер клас з інформатики
майстер клас з інформатики
 
Календарне планування 2 клас
Календарне планування 2 класКалендарне планування 2 клас
Календарне планування 2 клас
 
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системиурок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
урок 8. операційна система. графічний ін¬терфейс операційної системи
 
використання ігрових технологій на уроках інформатики
використання ігрових технологій на  уроках інформатикивикористання ігрових технологій на  уроках інформатики
використання ігрових технологій на уроках інформатики
 
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...
Урок 3. Апаратна і програмна складові інформаційної системи. Комп'ютер як при...
 
5 7
5 75 7
5 7
 
Будова комп’ютера
Будова комп’ютераБудова комп’ютера
Будова комп’ютера
 

Viewers also liked

Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020
Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020
Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020Clara Crosa Galant
 
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016sarat1701
 
Freight cost reduction
Freight cost reductionFreight cost reduction
Freight cost reductionSomesvar V
 
Fa102a presentation-102815 (1)
Fa102a presentation-102815 (1)Fa102a presentation-102815 (1)
Fa102a presentation-102815 (1)kskmurata
 
marketing
marketing marketing
marketing Er Gupta
 
Планування 8 клас
Планування 8 класПланування 8 клас
Планування 8 класIren50
 
Conflict and negotiation
Conflict and negotiationConflict and negotiation
Conflict and negotiationSartaj Ghani
 
Pemanenan dan perawatan umbi singkong
Pemanenan dan perawatan umbi singkongPemanenan dan perawatan umbi singkong
Pemanenan dan perawatan umbi singkonglutfianida
 
Databases and graph analysis - back to the future?
Databases and graph analysis - back to the future?Databases and graph analysis - back to the future?
Databases and graph analysis - back to the future?PiLab SA
 
Brochure istituzionale GMV
Brochure istituzionale GMV Brochure istituzionale GMV
Brochure istituzionale GMV Gmv Glocal
 
Tema 5 La Población en España y en Europa
Tema 5 La Población en España y en EuropaTema 5 La Población en España y en Europa
Tema 5 La Población en España y en EuropaJoseAngelSotocaPulpon
 

Viewers also liked (14)

Spring Edition
Spring EditionSpring Edition
Spring Edition
 
08
0808
08
 
Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020
Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020
Il Programma di sviluppo rurale 2014-2020
 
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016
Clarksville Christian Writer's Workshop- March 6th 2016
 
Freight cost reduction
Freight cost reductionFreight cost reduction
Freight cost reduction
 
Fa102a presentation-102815 (1)
Fa102a presentation-102815 (1)Fa102a presentation-102815 (1)
Fa102a presentation-102815 (1)
 
marketing
marketing marketing
marketing
 
Collab365 Empower-Your-Applications-With-Azure-Machine-Learning
Collab365 Empower-Your-Applications-With-Azure-Machine-LearningCollab365 Empower-Your-Applications-With-Azure-Machine-Learning
Collab365 Empower-Your-Applications-With-Azure-Machine-Learning
 
Планування 8 клас
Планування 8 класПланування 8 клас
Планування 8 клас
 
Conflict and negotiation
Conflict and negotiationConflict and negotiation
Conflict and negotiation
 
Pemanenan dan perawatan umbi singkong
Pemanenan dan perawatan umbi singkongPemanenan dan perawatan umbi singkong
Pemanenan dan perawatan umbi singkong
 
Databases and graph analysis - back to the future?
Databases and graph analysis - back to the future?Databases and graph analysis - back to the future?
Databases and graph analysis - back to the future?
 
Brochure istituzionale GMV
Brochure istituzionale GMV Brochure istituzionale GMV
Brochure istituzionale GMV
 
Tema 5 La Población en España y en Europa
Tema 5 La Población en España y en EuropaTema 5 La Población en España y en Europa
Tema 5 La Población en España y en Europa
 

Similar to інформатика 5 клас урок 6

Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. Коршунова
Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. КоршуноваПідручник з інформатики для 2 класу. О.В. Коршунова
Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. КоршуноваVsimPPT
 
4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_uaRanoUA
 
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015Olga Sokolik
 
4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_uabookin777
 
Informatyka 2klas korshunova
Informatyka 2klas korshunova Informatyka 2klas korshunova
Informatyka 2klas korshunova cgf gfgfg
 
Складові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначенняСкладові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначенняsveta7940
 
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sKorshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sIrina Chyipesh
 
Informatyka 2-klas-korshunova
Informatyka 2-klas-korshunovaInformatyka 2-klas-korshunova
Informatyka 2-klas-korshunovakreidaros1
 
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укрAira_Roo
 
2 клас. сходинки до інформатики (коршунова) 2012
2 клас.  сходинки до інформатики (коршунова)   20122 клас.  сходинки до інформатики (коршунова)   2012
2 клас. сходинки до інформатики (коршунова) 2012olegrizograf
 
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.Nikolay Shaygorodskiy
 
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012oleg379
 
2k sxod-inform-korshunov-12
2k sxod-inform-korshunov-122k sxod-inform-korshunov-12
2k sxod-inform-korshunov-12shakhtarr00
 
2 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_20122 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_2012Svinka Pepa
 
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sKorshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sYchebnikUA
 
Korsh info p_2ukr
Korsh info p_2ukrKorsh info p_2ukr
Korsh info p_2ukr13licej
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програмиДмитро Загура
 

Similar to інформатика 5 клас урок 6 (20)

125
125125
125
 
Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. Коршунова
Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. КоршуноваПідручник з інформатики для 2 класу. О.В. Коршунова
Підручник з інформатики для 2 класу. О.В. Коршунова
 
2 клас урок 4 з чого складається комп’ютер
2 клас урок 4  з чого складається комп’ютер 2 клас урок 4  з чого складається комп’ютер
2 клас урок 4 з чого складається комп’ютер
 
4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua
 
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
Pidr inf 4_kl_kornienko_2015
 
4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua4 inf kor_2015_ua
4 inf kor_2015_ua
 
Informatyka 2klas korshunova
Informatyka 2klas korshunova Informatyka 2klas korshunova
Informatyka 2klas korshunova
 
Складові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначенняСкладові комп"ютера та їх призначення
Складові комп"ютера та їх призначення
 
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sKorshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
 
Informatyka 2-klas-korshunova
Informatyka 2-klas-korshunovaInformatyka 2-klas-korshunova
Informatyka 2-klas-korshunova
 
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр
2 информ коршунова__ступеньки_2012_укр
 
2 клас. сходинки до інформатики (коршунова) 2012
2 клас.  сходинки до інформатики (коршунова)   20122 клас.  сходинки до інформатики (коршунова)   2012
2 клас. сходинки до інформатики (коршунова) 2012
 
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.
Сходинки до інформатики. 2 клас. Коршунова О.В.
 
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012
Сходинки до інформатики 2 клас Коршунова 2012
 
2k sxod-inform-korshunov-12
2k sxod-inform-korshunov-122k sxod-inform-korshunov-12
2k sxod-inform-korshunov-12
 
2 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_20122 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_2012
 
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_sKorshunova info p_2ukr_(075-11)_s
Korshunova info p_2ukr_(075-11)_s
 
2 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_20122 klas informatika_korshunova_2012
2 klas informatika_korshunova_2012
 
Korsh info p_2ukr
Korsh info p_2ukrKorsh info p_2ukr
Korsh info p_2ukr
 
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
3 клас. Корнієнко. Урок 2. Алгоритми та програми
 

Recently uploaded

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяAdriana Himinets
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»tetiana1958
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»tetiana1958
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняAdriana Himinets
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfssuser54595a
 

Recently uploaded (8)

О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. БіографіяО.Духнович - пророк народної правди. Біографія
О.Духнович - пророк народної правди. Біографія
 
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
Відкрита лекція на тему «Контроль бур'янів в посівах соняшника»
 
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
Віртуальна виставка «Аграрна наука України у виданнях: історичний аспект»
 
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
Відкрита лекція на тему «Біологічний захист рослин у теплицях»
 
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповіданняР.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
Р.Шеклі "Запах думки". Аналіз оповідання
 
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdfupd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
upd.18-04-UA_REPORT_MEDIALITERAСY_INDEX-DM_23_FINAL.pdf
 
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptxВіртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
Віртуальна виставка нових надходжень 2-24.pptx
 
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptxЇї величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
 

інформатика 5 клас урок 6

  • 1. Інформатика 5 клас УРОК № 6 ТЕМА. ВИДИ СУЧАСНИХ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП'ЮТЕРІВ (СТАЦІОНАРНІ, ПОРТАТИВНІ, ПЛАНШЕТИ, КОМУНІКАТОРИ) Цілі: навчальна: ознайомити учнів з видами сучасних персональних комп'ютерів; розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять; формувати вміння узагальнювати; виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання. Тип уроку: засвоєння нових знань. Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями, картки «Інфолото». ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Завдання за підручником 1. Пристрої введення: клавіатура, миша, мікрофон, сканер, джойстик, ручний сканер. Пристрої виведення: плеєр, принтер, монітор, навушники, навігатор, колонки. Пристрої, що не під’єднуються до комп’ютера: плеєр, навігатор. 2. Миша, монітор, принтер, джойстик, колонки, клавіатура, сканер, мікрофон. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра «Інфолото» Установіть відповідність між назвами компонентів системного блоку та їх призначенням. Для цього складіть обидві частини кожної картки. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Учитель. Розгляньте комп’ютери нашого комп’ютерного кабінету. Як ви вважаєте, чи бувають якісь ще види комп’ютерів? Якщо так — то які саме? Це й буде темою нашого сьогоднішнього уроку. V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Пояснення вчителя з елементами демонстрування або самостійна робота учнів з джерелом інформації Комп’ютери різняться за розмірами та можливостями. Існують суперкомп’ютери, дуже великі комп’ютери з тисячами з’єднаних мікропроцесорів, які можуть виконувати надскладні обчислення. Також є маленькі комп’ютери, вбудовані в авто, телевізори, стерео­ системи, калькулятори та домашні прилади. Ці комп’ютери створені для виконання обмеженої кількості завдань. Слово комп’ютер є похідним від англійського слова computer, яке перекладається як «обчислювач». Сучасні комп’ютери виконують безліч завдань, не пов’язаних безпосередньо з математикою. Персональний комп’ютер, або ПК, — це комп’ютер, призначений для одночасного використання однією людиною. Є надзвичайно багато сучасних комп’ютерів. Існують також і різні класифікації комп’ютерів. — То які види комп’ютерів ви знаєте? Заслухавши відповіді учнів, учитель моделює схему: Найчастіше використовують настільні та портативні комп’ютери. Стаціонарний комп'ютер — це звичайний комп’ютер, який має такі складові: системний блок, монітор, миша, клавіатура, звукові колонки. Цей вид
  • 2. комп’ютерів ми вивчали на попередньому уроці. Стаціонарний — означає непереносний, який стоїть на одному місці. Зазвичай такі комп’ютери більші та потужніші за інші типи персональних комп’ютерів. Портативні — означає переносні. Портативні комп’ютери — це легкі мобільні ПК з тонким екраном. Портативні комп’ютери можуть працювати від батарей, тож їх можна взяти з собою куди завгодно. На відміну від настільних ПК, портативні комп’ютери поєднують ЦП, екран і клавіатуру в одному корпусі. Існує багато типів переносних комп’ютерів, і їх по-різному класифікують. Найчастіше виділяють ноутбуки, нетбуки, ігрові ноутбуки тощо. Ноутбук (англ. notebook — блокнот, блокнотний ПК) — портативний персональний комп’ютер, у корпусі якого об’єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї. Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків варіюється в межах кількох годин. Іноді вважають, що всі інші варіанти портативних комп’ютерів є різновидом ноутбука. Наприклад, нетбуки відрізняються малими габаритами і вагою. Однак маленький розмір екрана знижує зручність роботи з таким пристроєм. У деякі моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків. Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з електронною поштою та офісними програмами. Малий розмір екрана, невелика клавіатура й низька продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно тривалим часом автономної роботи. Планшетні комп'ютери — клас комп’ютерів, обладнаних планшетним пристроєм рукописного введення, об’єднаним з екраном. Планшетний комп’ютер дозволяє працювати за допомогою спеціального пера, стилуса або пальців без використання клавіатури і миші. Також такі комп’ютери можуть перетворювати рукописний текст на друкований. Деякі планшетні комп’ютери мають універсальну будову — екран, який обертається та відкриває приховану під ним клавіатуру. Комунікатор — кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), доповнений функціональністю мобільного телефону. Комунікатори відрізняються від звичайних мобільних телефонів наявністю досить розвиненої операційної системи. Встановлення додаткових програм дозволяє значно поліпшити функціональність комунікаторів порівняно зі звичайними мобільними телефонами. Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 2) VI. ПЕРВИННЕ ЗАСВОЄННЯ ЗНАНЬ Робота за підручником Додаткове завдання Завдання «Ти — мені, я — тобі» Учитель починає фразу і показує на одного з учнів, який повинен закінчити фразу. Варіанти завдань: Материнська ... (плата). Системний ... (блок). Компакт ... (диск). Жорсткий ... (диск). Лазерний... (принтер). Ручний ... (сканер). Оптична ... (миша). Графічний ... (планшет). Техніка ... ('безпеки). Ергономічна ... (клавіатура). VII. УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Фронтальне опитування 1. Назвіть переваги ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером. 2. Назвіть недоліки ноутбука порівняно зі стаціонарним комп’ютером. 3. Комп’ютер якого виду є найбільшим за розмірами? 4. Комп’ютер якого виду є найменшим за розмірами? 5. Комп’ютер якого виду дозволяє працювати без використання клавіатури і миші? 6. Чим відрізняються нетбук і ноутбук? VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Рефлексія 1. Під час уроку я ■ дізнався... ■ зрозумів...
  • 3. ■ навчився... 2. Найбільше мені сподобалося... 3. На уроках найкраще в мене виходило... 4. Я мав (-ла) труднощі з... 5. Я хотів би ще дізнатися про... IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний параграф підручника, конспект уроку. 2. Завдання за підручником 3. Додаткове завдання Підготуватись до проведення рольової гри «Мій комп’ютер». Потрібно уявити себе одним із вивчених пристроїв і розповісти про свої можливості.