Її величність - українська книга презентація-огляд 2024.pptx
Тема уроку: Комп'ютерні віруси.
1. Тема: Комп’ютерні віруси. Класифікація комп’ютерних вірусів.
Антивірусні програми.
Мета:
⇒ формувати уявлення про комп’ютерні віруси, їх класифікацію;
розглянути види антивірусних програм, ознаки ураження
комп’ютерними вірусами і заходи профілактики; формування вміння
працювати з антивірусною програмою;
⇒ розвивати логічне мислення, увагу, формувати вміння порівнювати;
⇒ виховувати людину-громадянина, відповідальну за свої вчинки,
дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки та програмного
забезпечення.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Методи: пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий, практичний,
метод контролю і корекції.
Форми навчання: групова, фронтальна, індивідуальна.
Завдання уроку:
1. Сформувати уявлення про комп’ютерний вірус.
2. Розглянути класифікацію комп’ютерних вірусів.
3. Розглянути види антивірусних програм.
4. Вивчити заходи профілактики зараження вірусом.
5. Навчитися працювати з антивірусною програмою.
6. Розвивати логічне і критичне мислення.
7. Виховувати людину-громадянина, відповідальну за свої вчинки.
Обладнання:
ПК, конспекти для учнів, картки інструкцій для практичної роботи, плакат
№1 «Порівняльна таблиця», плакат «2 «Кримінальна відповідальність за
компютерний злочин».
План уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІУ. Вивчення нового матеріалу.
- Використання інтерактивного прийому: учні-консультанти.
- Пояснення нового матеріалу за допомогою презентації (учитель).
У. Закріплення вивченого матеріалу.
- Виконання практичного завдання.
УІ. Підведення підсумків уроку.
2. УІІ. Домашнє завдання.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Зараз ми живемо в інформаційному суспільстві, де головним фактором
стає саме інформація, обсяг якої подвоюється приблизно кожні пять років.
Ви коли-небудь замислювалися над тим, що станеться, якщо інформація на
вашому домашньому комп’ютері пошкодиться або зовсім зникне? Чи
можете ви захистити свою інформацію?
(інтерактивна вправа «Мозковий штурм»)
Дайте відповіді на запитання:
1.Які види захисту інформації ви знаєте?
2. Як захистити інформацію від збоїв устаткування і програмного
забезпечення?
3. Як захистити інформацію від випадкової втрати або спотворення?
4. Як захистити інформацію від несанкціонованого доступу?
Зробимо висновок: чи є у нас можливість зберегти інформацію, яка
необхідна нам та зберігається на комп’ютері?
ІІІ. Постановка цілей та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Переважна більшість країн перебуває нині на етапі розвитку нової
суспільно-економічної формації інформаційного суспільства, в якій від
успішної роботи засобів обробки інформації залежить благополуччя і навіть
виживання людства в його нинішній якості.
Зміни, що відбулися за цей період, можна охарактеризувати таким чином:
- Обсяг оброблюваних даних зріс за останні півстоліття на кілька порядків
- Інформація набула ще одну якість – вартість, яку іноді навідь важко
обчислити
- Доступ до певних даних дає змогу контролювати значні матеріальні,
фінансові цінності і навідь людське життя.
У даний час захисту інформації приділяється дуже велика увага. І сьогодні
на уроці ми вивчатимо ще один вид захисту – захист від компютерних
вірусів. Що це таке і які бувають способи захисту, ви дізнаєтесь у своїх
консультантів.
(інтерактивна вправа «Ажурна пилка»)
Консультантами у нас працюють: Довгопола Я., Олійник Н., Острогляд С.
Вони підготували дома презентації на теми:
Довгопола: Класифікація комп’ютерних вірусів,
Олійник: Ознаки появи вірусів та профілактичні заходи зараження.
Острогляд: Антивірусні програми.
Прошу консультантів зайняти свої місця за комп’ютером.
3. Об’єднаємося в групи, підходимо до консультантів, слухаємо їх розповідь.
Потім переходимо до наступного консультанта.
Узагальнення матеріалу, який ви заслухали від консультантів.:
1. Що таке комп’ютерний вірус?
2. Як класифікують комп’ютерні віруси?
3. Які ознаки появи комп’ютерних вірусів?
4. Що таке антивірусна програма?
5. Як класифікуються антивірусні програми?
6. Які заходи профілактики зараження комп’ютерними вірусами?
А зараз перед вами виступить вчений-біолог з таблицею порівняння
біологічного і комп’ютерного вірусів.
Пояснення нового матеріалу (презентація):
1. Хто пише комп’ютерні віруси?
2. Для чого пишуться комп’ютерні віруси?
Комп’ютерні злочини: юрист знайомить з ст. КК України.
Познайомимося з прикладами комп’ютерних вірусів.
(презентація).
У.Закріплення нового матеріалу.
Виконати практичне завдання: запустити антивірусну програму та
перевірити папку Мої документи на наявність комп’ютерних вірусів.
Результати перевірки записати в зошит.
УІ. Підбиття підсумків уроку.
Що найбільше запам’яталося з викладеної на уроці інформації?
УІІ. Домашнє завдання: Шестопалов с.
Морзе с.260-268
Підготувати повідомлення про антивірусні програми NOD32, Dr.Web?
про біографію Євгена Касперського.