Beginners Guide to TikTok for Search - Rachel Pearson - We are Tilt __ Bright...
PL-g_12-gda-e.mazur
1. 1
IMIĘ I NAZWISKO
SZKOŁA
DATA
ADRES E-MAIL
TYTUŁ
LEKCJI
PRZEDMIOT PROGRAMOWY (LEKCJA, ZAJĘCIA) POZAPROGRAMOWE
JEŻELI PROGRAMOWY, TO JAKI PRZEDMIOT
WYZWANIA/
SZANSE
CELE
NAUCZANIA
doskonalenie umiejętności występowania na forum publicznym oraz
interpretacji głosowej tekstu; doskonalenie umiejętności formułowania i
prezentowania własnych opinii
KRYTERIA
SUKCESU
ocena/samoocena uczniów
NARZĘDZIA
NOWY TEMAT autorefleksja – ja w nowej roli
ELEMENTY PROFILAKTYKI
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
INTERAKTYWNYCH DYDAKTYK
uczniowie jako osoby kształtujące przebieg zajęć
WYBRANA DOBRA PRAKTYKA
NOWYCH TECHNOLOGII
nagranie fragmentu lekcji na telefonie ( z zastrzeżeniem o
niepublikowaniu bez zgody przedstawionych osób)
PLANOWANY WPŁYW WYBRANYCH NARZĘDZI
PLAN LEKCJI (45 minut)
(adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ SZKOLENIA Gdańsk 29.02 – 22.04. 2016
2. 2
NA INNOWACYJNOŚĆ
MOJEGO
NAUCZANIA
zamiana ról, powstrzymanie się nauczyciela od uwag krytycznych,
nastawienie wyłącznie na pozytywy
NA ODPORNOŚĆ
MOICH UCZNIÓW
zachęcenie WSZYSTKICH do udziału w zajęciach, zaangażowanie osób wycofanych,
niepewnych siebie
NA KRYTYCZNE I
KREATYWNE PROCESY
MYŚLOWE MOICH
UCZNIÓW
tworzenie własnego spektaklu, umiejętność formułowania
umotywowanych ocen i opinii, umiejętność nazywania emocji
NA ATMOSFERĘ
W KLASIE
poczucie wspólnoty, bycia razem, wzajemna pozytywna ocena
OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG
CZAS
45`
1. Przedstawienie przez wszystkie grupy inscenizacji wybranych fragmentów
3. 3
x2 „Zemsty” ; sfilmowanie każdego występu telefonem jednego z członków grupy.
2. Równolegle pozostałe grupy za pomocą otrzymanej karty oceniają poszczególne
elementy (dykcja, ruch sceniczny, elementy scenografii itp.) - wpisując do karty
wyłącznie pozytywy.
3. Siadamy w kręgu; każdy z występujących mówi krótko, jak się czuł, jakie emocje
mu towarzyszyły, czego się nauczył.
4. Krótkie przypomnienie zasad pisania recenzji. Każda grupa otrzymuje od
pozostałych kartę oceny swojego występu. Korzystając z nagrania grupy redagują
recenzje własnych wystąpień.
5. Podsumowanie – przedstawienie recenzji (wszystkich, wybranych lub
wylosowanych grup – w zależności od czasu i ilości prezentacji). Swobodne
wypowiedzi uczniów podsumowujące całość zajęć.