SlideShare a Scribd company logo
Linnu maalimine

TUNNIKONSPEKT
AINE: Kunstiõpetus 2x45
KLASS: 5F
TUNNI TEEMA: Linnu maalimine
EESMÄRGID: Õpilane oskab vaadelda linnu topist ja oskab märgata linnule iseloomulikke omadusi- tekstuuri, värvi, kehakuju jne.
HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.
VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: lindudest pildid projektoriga seinale näitamiseks, linnu topised, harilikud pliiatsid,
akvarellipaberid, akvarellid ja pintslid.
TUNNI KÄIK:
Tunni etapid                       Aeg      Õpetaja tegevus                         Õpilaste tegevus                   Pedagoogiline põhjendus
   1. Häälestus                    9. 10    Tunni alustamine       püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks
   •   Tunni organiseerimine                „Tere, istuge“                            õpetaja märguande peale.                tunni algusest.
   •   Eesmärgi püstitamine        9. 12    Räägin õpilastele, et täna hakkate te Õpilased kuulavad ja saavad teada, Õpilased saavad teadlikuks

   •   Õpilaste motiveerimine               maalima akvarellidega lindu.              mida nad hakkavad tunnis tegema.        tunni ülesandest, siis ei tule

   •   Eelteadmiste, huvide                 Kõigepealt küsin kas kõik oskavad Õpilased vastavad küsimustele.                  ette ootamatusi.

       aktiveerimine                        akvarellidega maalida?
                                            Seejärel küsin õpilastel, mis lindude
   •   Iseseisvale tööle
                                            topiseid te näete?
       tagasideme andmine
                                            Lasen õpilastel ära arvata.
   •   sissejuhatus
                                            Seejärel näitan õpilastele mõnesid Õpilased         saavad   teada,   milliseid
                                            akvarellmaale    lindudest,    mis   ma maale saab üldse teha akvarellidega.
                                            internetist leidsin, et nad teaksid
                                            umbes, mida nad peaksid tegema.


                                                                                                                                                           1
Linnu maalimine

   2. Õppimine                        9. 23    Seejärel jagan õpilastele kätte paberid Õpilased saavad paberi ja võtavad Õpilased              saavad      nüüd
   •   Huvi hoidmine                           ja räägin, et krobeline pool paberist need paberid õiget pidi ette.                hakkata oma oskusi paberi
   •   Õpilaste          toetamine,            peaks jääma peale poole.                                                           peal näitama samas saavad
       julgustamine                            Seejärel joonistan õpilastele natuke Seejärel vaatavad tahvlile, kuidas nad alati abi küsida õpetaja
   •   Uue        info    sidumine             tahvlile,     kuidas     peaks         linnu peaks linnu joonistamist alustama.    käest.

       varasema teadmisega                     joonistamist alustama.

   •   Seoste loomine                          Seejärel    ütlen   õpilastele,   et    nad Õpilased valivad sobiva linnu topise Õpilased saavad ise valida,

   •   Mõistmine                               valiksid ühe linnu topise, mida nad keda maalida ning seejärel hakkavad mida maalida, see arendab
                                               sooviksid maalida ja joonistaksid selle seda paberile joonistama.                  jälle õpilaste otsustusvõimet.
   •   Tähenduse loomine
                                               suurelt paberile harilikuga.
                                               Ning mina käin samal ajal klassis ringi
                                               ja aitan õpilasi, kes abi soovivad.
                                      9. 55    Hakkab vahetund                               Õpilased saavad minna vahetundi.     Õpilased     saavad    puhata
                                      10. 05   Tund hakkab ja lasen õpilastel jätkata Õpilased jätkavad oma maale.                maalimisest ja saavad süüda
                                               oma tööd.                                     Õpilased saavad küsida alati õpetaja jne.
                                               Käin klassis ringi ja annan õpilastele käest abi.
                                               tagasisidet nende tööde kohta.
   3. Reflektsioon                    10. 45   Tund hakkab lõppema ja teatan seda Õpilased peavad hakkama oma laudu Õpilased                  peavad    oskama
   •   Millised on võimalused                  õpilastele, et nad peavad hakkama oma pesema puhtaks.                              enda järgi koristada ja ka
       teadmiste rakendamiseks                 laudu koristama ja pesema puhtaks.                                                 märgata seda, kas nende laud
   •   Tervikpildi loomine                     Pintlisd ilsuti tagasi panema ja oma                                               ja laua ümbrus on puhas enne
   •   Kokkuvõtted, hinded                     tööd õpeaja laua peale tooma.                                                      klassist lahkumist.

   •   Tagasisedeme andmine           10. 50   Kui õpilastel saab kõik korda siis Õpilased lahkuvad klassist, kui kõik
                                               teatan neile, et nad võivad minna lauad on ilusti puhtaks pestud.
   •   Iseseisev               töö

                                                                                                                                                                   2
Linnu maalimine

       põhjendusega                vahetundi.
   •   Uute           eesmärkide
       püstitamine




                                                3

More Related Content

Viewers also liked

Keraamika tehikad
Keraamika tehikadKeraamika tehikad
Keraamika tehikadkadriart
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustridkadriart
 
Keraamika ajalugu
Keraamika ajaluguKeraamika ajalugu
Keraamika ajalugukadriart
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)kadriart
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukadkadriart
 
Veel mõtteid
Veel mõtteidVeel mõtteid
Veel mõtteidkadriart
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistaminekadriart
 
354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikadvika0208
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetuskadriart
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetuskajakas
 
Joonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadJoonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadkadriart
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetus
sirjekene
 
Kunst
KunstKunst
KunstLPK
 

Viewers also liked (15)

Keraamika tehikad
Keraamika tehikadKeraamika tehikad
Keraamika tehikad
 
Loodusmustrid
LoodusmustridLoodusmustrid
Loodusmustrid
 
Keraamika ajalugu
Keraamika ajaluguKeraamika ajalugu
Keraamika ajalugu
 
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafi, joonistamine)
 
Suurendatud putukad
Suurendatud putukadSuurendatud putukad
Suurendatud putukad
 
Veel mõtteid
Veel mõtteidVeel mõtteid
Veel mõtteid
 
Emotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamineEmotsioonide kaardistamine
Emotsioonide kaardistamine
 
354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad354 278 9_erinevad_tehnikad
354 278 9_erinevad_tehnikad
 
Värviõpetus
VärviõpetusVärviõpetus
Värviõpetus
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetus
 
Joonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikadJoonistamise tehnikad
Joonistamise tehnikad
 
Fantaasia maastik
Fantaasia maastikFantaasia maastik
Fantaasia maastik
 
7.klass värvitasakaal
7.klass värvitasakaal7.klass värvitasakaal
7.klass värvitasakaal
 
Värvusõpetus
VärvusõpetusVärvusõpetus
Värvusõpetus
 
Kunst
KunstKunst
Kunst
 

Similar to Linnu maalimine

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektkadriart
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bkadriart
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1kadriart
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2kadriart
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1kadriart
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängudkadriart
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märtstoomehelbed
 
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)toomehelbed
 

Similar to Linnu maalimine (10)

Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspektKonkurss, valge kassi aasta, konspekt
Konkurss, valge kassi aasta, konspekt
 
Punktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 bPunktiloomad, 5 b
Punktiloomad, 5 b
 
Mustrid
MustridMustrid
Mustrid
 
Mobiil
MobiilMobiil
Mobiil
 
Loodushelid1
Loodushelid1Loodushelid1
Loodushelid1
 
Noodinihe 2
Noodinihe 2Noodinihe 2
Noodinihe 2
 
Noodinihe 1
Noodinihe 1Noodinihe 1
Noodinihe 1
 
Arvutimängud
ArvutimängudArvutimängud
Arvutimängud
 
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
8 b, ruumilise kujundi (kera) meisterdamine paberist16.veeb ja 2 märts
 
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)Stuudioring   keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
Stuudioring keraamiliste plaatide ja taldrikute maalimine ( 8. veeb)
 

More from kadriart

Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)kadriart
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)kadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustriddkadriart
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)kadriart
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)kadriart
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikulkadriart
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)kadriart
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maaliminekadriart
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power pointkadriart
 

More from kadriart (10)

Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)Looma käpad (Installatsioon)
Looma käpad (Installatsioon)
 
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
Looduskeskkond ja inimtegevus (fotograafia)
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Loodusmustridd
LoodusmustriddLoodusmustridd
Loodusmustridd
 
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
Loodusmustrid (fotograafia, joonistamine)
 
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)Rahvausundi olendid (Joonistamine)
Rahvausundi olendid (Joonistamine)
 
Loodushelid maastikul
Loodushelid maastikulLoodushelid maastikul
Loodushelid maastikul
 
Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)Detailide märkamine (Maalikunst)
Detailide märkamine (Maalikunst)
 
Linnu maalimine
Linnu maalimineLinnu maalimine
Linnu maalimine
 
Pöördkehad power point
Pöördkehad power pointPöördkehad power point
Pöördkehad power point
 

Linnu maalimine

  • 1. Linnu maalimine TUNNIKONSPEKT AINE: Kunstiõpetus 2x45 KLASS: 5F TUNNI TEEMA: Linnu maalimine EESMÄRGID: Õpilane oskab vaadelda linnu topist ja oskab märgata linnule iseloomulikke omadusi- tekstuuri, värvi, kehakuju jne. HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid. VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: lindudest pildid projektoriga seinale näitamiseks, linnu topised, harilikud pliiatsid, akvarellipaberid, akvarellid ja pintslid. TUNNI KÄIK: Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus 1. Häälestus 9. 10 Tunni alustamine püstitõusmisega. Õpilased seisavad püsti ja istuvad Õpilased saavad teadlikuks • Tunni organiseerimine „Tere, istuge“ õpetaja märguande peale. tunni algusest. • Eesmärgi püstitamine 9. 12 Räägin õpilastele, et täna hakkate te Õpilased kuulavad ja saavad teada, Õpilased saavad teadlikuks • Õpilaste motiveerimine maalima akvarellidega lindu. mida nad hakkavad tunnis tegema. tunni ülesandest, siis ei tule • Eelteadmiste, huvide Kõigepealt küsin kas kõik oskavad Õpilased vastavad küsimustele. ette ootamatusi. aktiveerimine akvarellidega maalida? Seejärel küsin õpilastel, mis lindude • Iseseisvale tööle topiseid te näete? tagasideme andmine Lasen õpilastel ära arvata. • sissejuhatus Seejärel näitan õpilastele mõnesid Õpilased saavad teada, milliseid akvarellmaale lindudest, mis ma maale saab üldse teha akvarellidega. internetist leidsin, et nad teaksid umbes, mida nad peaksid tegema. 1
  • 2. Linnu maalimine 2. Õppimine 9. 23 Seejärel jagan õpilastele kätte paberid Õpilased saavad paberi ja võtavad Õpilased saavad nüüd • Huvi hoidmine ja räägin, et krobeline pool paberist need paberid õiget pidi ette. hakkata oma oskusi paberi • Õpilaste toetamine, peaks jääma peale poole. peal näitama samas saavad julgustamine Seejärel joonistan õpilastele natuke Seejärel vaatavad tahvlile, kuidas nad alati abi küsida õpetaja • Uue info sidumine tahvlile, kuidas peaks linnu peaks linnu joonistamist alustama. käest. varasema teadmisega joonistamist alustama. • Seoste loomine Seejärel ütlen õpilastele, et nad Õpilased valivad sobiva linnu topise Õpilased saavad ise valida, • Mõistmine valiksid ühe linnu topise, mida nad keda maalida ning seejärel hakkavad mida maalida, see arendab sooviksid maalida ja joonistaksid selle seda paberile joonistama. jälle õpilaste otsustusvõimet. • Tähenduse loomine suurelt paberile harilikuga. Ning mina käin samal ajal klassis ringi ja aitan õpilasi, kes abi soovivad. 9. 55 Hakkab vahetund Õpilased saavad minna vahetundi. Õpilased saavad puhata 10. 05 Tund hakkab ja lasen õpilastel jätkata Õpilased jätkavad oma maale. maalimisest ja saavad süüda oma tööd. Õpilased saavad küsida alati õpetaja jne. Käin klassis ringi ja annan õpilastele käest abi. tagasisidet nende tööde kohta. 3. Reflektsioon 10. 45 Tund hakkab lõppema ja teatan seda Õpilased peavad hakkama oma laudu Õpilased peavad oskama • Millised on võimalused õpilastele, et nad peavad hakkama oma pesema puhtaks. enda järgi koristada ja ka teadmiste rakendamiseks laudu koristama ja pesema puhtaks. märgata seda, kas nende laud • Tervikpildi loomine Pintlisd ilsuti tagasi panema ja oma ja laua ümbrus on puhas enne • Kokkuvõtted, hinded tööd õpeaja laua peale tooma. klassist lahkumist. • Tagasisedeme andmine 10. 50 Kui õpilastel saab kõik korda siis Õpilased lahkuvad klassist, kui kõik teatan neile, et nad võivad minna lauad on ilusti puhtaks pestud. • Iseseisev töö 2
  • 3. Linnu maalimine põhjendusega vahetundi. • Uute eesmärkide püstitamine 3