SlideShare a Scribd company logo
Тема3. ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В
НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ (НС)
Заняття 1. Медичні засоби індивідуального захисту. Аптечка індивідуальна,
її склад та порядок використання.
Індивідуальний протихімічний пакет та його склад.
Порядок обробки шкіри, одягу, взуття.
Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання.
Мета:
Навчальна:
• ознайомлення учнів з медичними засобами захисту
Виховна:
• виховання в учнів відповідального ставлення до медичних засобів захисту
Розвивальна:
• пізнання сигналів оповіщення як способу захисту життєдіяльності людини
Практично-корисна:
• навчання учнів правильному користуванні аптечками індивідуальними
Настанови та посібники: М. І. Стеблюк,. “ Цивільна оборона”, 2004; “Захист Вітчизни ”, 2006
Матеріальне забезпечення: плакати ЦЗ
ХІД УРОКУ
1. Вступна частина ( 5 хв ).
1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ).
2.,Перевірка готовності учнів до уроку ( 1 хв ),
3. Тренування 2-3 стройових прийомів ( 3 хв ).
11. Основна частина (35 хв).. Індивідуальний протихімічний пакет, склад та
призначення.
1. Доведення теми, мети уроку,
порядку та способів відпрацювання навчальних питань ( 3хв )
2. Розгляд навчальних питань, їх протяжність ( хв ):
3 Висновки по темі. Досягнення мети уроку ( 2 хв )
Характеристика уроку
Термін уроку 45 хв
Тип урок засвоєння
Метод практичний
Місце проведення Кабінет ЗВ
1. Медичні засоби індивідуального захисту 5 хв
2. Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання 10 хв
Проведення уроку
Клас 12-В Дата 29.01.2016
3. Індивідуальний протихімічний пакет, склад та призначення 10 хв
4. Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання. 5 хв
ПЛАН - КОНСПЕКТ
уроку з основ цивільного захисту
КОНСПЕКТ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ УРОКУ
1. Медичні засоби захисту
1.1 Призначення та склад медичних засобів захисту
Медичні засоби захисту призначені для профілактики і надання допомоги, запобігання
ураженню або значного зниження його ступеня, підвищення стійкості організму до
уражаючого впливу РР, ОР, СДЯР і БЗ.
До медичних засобів захисту належать радіозахисні препарати, засоби захисту від
впливу ОР (антидоти), протибактеріальні засоби – сульфаніламіди, антибіотики, вакцини,
сироватки та ін.
Для надання першої медичної допомоги медичні засоби захисту включаються до
складу:
- санітарних сумок;
- медичних аптечок санітарного поста;
- індивідуальних перев’язочних пакетів;
- індивідуальних протихімічних пакетів.
2.Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання
Аптечка індивідуальна АІ-2 призначена для надання само- і взаємодопомоги при
пораненнях та опіках (обезболювання), для профілактики або послаблення впливу, РР, БЗ і
ОР нервово-паралітичної дії. У комплекті аптечки є інструкція, в якій описано порядок
прийому ліків і схема розміщення препаратів. В гніздах ( 1-7) аптечки розміщені такі
засоби:
1 – протибольовий засіб для зняття больового шоку;
2 – засіб при отруєнні фосфорорганічними ОР;
3 – протибактеріальний засіб № 2;
4 – радіозахисний засіб №1.
5 – протибактеріальний засіб “1;
6 – радіозахисний засіб “2
7 – протиблювотний засіб.
Протибольовий засіб – це шприц-тюбик зі знеболювальною речовиною, який
застосовується при великих ранах, опіках і переломах. У гнізді 2 – 6 таблеток тарену для
запобігання (ослаблення) ураженню ф/органічними речовинами. Приймаються по одній
таблетці при сигналі “Хімічна тривога”, після прийому першої таблетки одягається
протигаз. У гнізді 3 – 15 таблеток сульфадиметоксину – протибактеріального засобу, який
застосовують прийомом шести таблеток з появою шлунково-кишкових розладів, що часто
виникають після опромінення. У гнізді 4 – у двох восьмигранних пеналах рожевого кольору
– по 6 таблеток цистаміну- радіозахисного засобу № 1. Приймають по 6 таблеток при загрозі
опромінення. У гнізді 5 – два білих чотиригранних пенали з протибактеріальним препаратом
№ 1 (тетрациклін, гідрохлорид), який приймають по 6 таблеток за один прийом при загрозі
чи безпосередньому зараженні, а також при пораненнях і опіках. У гнізді 6 – пенал з 10
таблетками радіозахисного засобу № 2 – йодистим калієм. Приймають по одній таблетці
щоденно протягом 10 днів після випадання РР і особливо при вживанні свіжого молока.
Препарат ефективний, якщо він введений в організм за 30-60 хв до опромінення або
вживання забрудненої їжі аьо води. Захисні властивості зберігаються протягом 5-6 год з
моменту прийому. У гнізді 7 – пенал голубого кольору з протиблювотним препаратом –
етаперазином (5 таблеток). Приймають по одній таблетці зразу після опромінення абоз
появою нудоти після удару в голову.
3.Індивідуальний протихімічний пакет, склад та призначення
Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8, ІПП-51 призначений для знезараження
краплиннорідких ОР, які потрапили на відкриті ділянки тіла й одяг. До комплекту входять
флакон з дегазуючим розчином і ватно-марлеві тампони (4 шт), які запаяні в герметичну
оболонку з поліетилену. При використанні пакету тампони змочують розчином і протирають
ними відкриті ділянки тіла і одяг, при цьому першим тампоном видаляють із шкірного
покрову ОР щипковим рухом, а наступними – протирають уражену ділянку. При обробці не
допускати потрапляння рідини в очі (отруйна). Якщо немає ІПП, можна застосувати марлю з
ватою, змоченою нашатирним спиртом (як дегазуючою рідиною).
4 . Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання
Пакет перев’язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при
пораненнях і опіках. Він складається з бинта (10 см на 7 м), двох ватно-марлевих подушечок
(32 на 17,5 см) і чохла. При наданні допомоги подушечку накладають на рану і
прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому
подушечку переміщують по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол
використовується для накладання герметичних пов’язок. До пакета додається інструкція з
його застосування.
111. Заключна частина (5 хв).
1..Закріплення вивченого матеріалу (3 хв):
- нзавати призначення аптечки індивідуальної;
- назвати склад ІПП-8.
2.Завдання додому (2 хв):
- вивчити матеріал конспекту та підр. “ Захист Вітчизни “ на стор 268-270.
- ознайомитися з матеріалом підр. “ Цивільна оборона “ на стор.360-363.

More Related Content

Similar to План-конспект для учнів 12-В класу

Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворимУрок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
Ковпитська ЗОШ
 
Zv shumeyko
Zv shumeykoZv shumeyko
Zv shumeyko
StNik
 
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілихОрганізація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
Ковпитська ЗОШ
 
перша допомога на полі бою ....
перша допомога на полі бою ....перша допомога на полі бою ....
перша допомога на полі бою ....
Рита Скитер
 
медичне забезпечення бою
медичне забезпечення боюмедичне забезпечення бою
медичне забезпечення бою
Рита Скитер
 
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
Ковпитська ЗОШ
 
6
66
Природні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'яПриродні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'я
Ковпитська ЗОШ
 
10773 надання пмд
10773 надання пмд10773 надання пмд
10773 надання пмд
Yulenka Kizim
 
хімія та здоров'я
хімія та здоров'яхімія та здоров'я
хімія та здоров'я
Oleksandr Shkurei
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
Aira_Roo
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Svinka Pepa
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
Елена Коваль
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
Елена Коваль
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
Елена Коваль
 
Дом Бертины
Дом Бертины Дом Бертины
Дом Бертины ukrgold
 
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
Марина Конколович
 
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)Varlakov Vitalii
 

Similar to План-конспект для учнів 12-В класу (20)

Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворимУрок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
Урок 09.1 Медичне забезпечення бою. Перша медична допомоги пораненим і хворим
 
187
187187
187
 
Zv shumeyko
Zv shumeykoZv shumeyko
Zv shumeyko
 
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілихОрганізація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих
 
перша допомога на полі бою ....
перша допомога на полі бою ....перша допомога на полі бою ....
перша допомога на полі бою ....
 
медичне забезпечення бою
медичне забезпечення боюмедичне забезпечення бою
медичне забезпечення бою
 
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
Поняття про синтетичні лікарські засоби (на прикладі аспірину).
 
59
5959
59
 
6
66
6
 
Природні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'яПриродні чинники здоров'я
Природні чинники здоров'я
 
10773 надання пмд
10773 надання пмд10773 надання пмд
10773 надання пмд
 
хімія та здоров'я
хімія та здоров'яхімія та здоров'я
хімія та здоров'я
 
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
5 осн здор_бех_воронцова_2013_укр
 
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
Vshkole 5 osnovu_zdorovia_beh_2013
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
 
портфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.бпортфоліо коваль о.б
портфоліо коваль о.б
 
Дом Бертины
Дом Бертины Дом Бертины
Дом Бертины
 
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)урок 8 (основи здоровя 7 клас)
урок 8 (основи здоровя 7 клас)
 
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)
Основи медичних знань - 10 клас (дівчата)
 

More from Алексей Ткаченко

План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
Алексей Ткаченко
 
Презентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаПрезентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класа
Алексей Ткаченко
 
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класуПлан-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
Алексей Ткаченко
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
Алексей Ткаченко
 
Конспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаКонспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класа
Алексей Ткаченко
 
Конспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаКонспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А класса
Алексей Ткаченко
 

More from Алексей Ткаченко (11)

План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
План-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класуПлан-конспект для учнів 11-В класу
План-конспект для учнів 11-В класу
 
Презентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класаПрезентація для учнів 11-В класа
Презентація для учнів 11-В класа
 
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класуПлан-конспект уроку для учнів 12-В класу
План-конспект уроку для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
План-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класуПлан-конспект для учнів 12-В класу
План-конспект для учнів 12-В класу
 
Конспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класаКонспект для учеников 11-А класа
Конспект для учеников 11-А класа
 
Конспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А классаКонспект для учеников 11-А класса
Конспект для учеников 11-А класса
 

Recently uploaded

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
Репетитор Історія України
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
tetiana1958
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
ssuser7541ef1
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
tetiana1958
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
Olga Kudriavtseva
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Vinnytsia Regional Universal Scientific Library named after Valentin Otamanovsky
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
estet13
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
santomihail264
 

Recently uploaded (11)

Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
Віртуальна виставка «Допомога НАТО Україні»
 
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
29.05.2024.docx29.05.2024.docx29.05.2024.docx
 
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослинСучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
Сучасний підхід до підвищення продуктивності сільськогосподарских рослин
 
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdfПідсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
Підсумки, перспективи роботи профспільнот педагогів ЗДО (2).pdf
 
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdfPOPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
POPOVICH_Nina_PORTFOLIO_librarianCRE.pdf
 
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
Важливість впровадження стандарту ISO/IEC 17025:2019 у процес державних випро...
 
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdfLOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
LOBANOVA_Tetiana_PORTFOLIO_Librarian.pdf
 
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdfKUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
KUDRIAVTSEVA_Olha_PORTFOLIO_librarian.pdf
 
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежністьСимон Петлюра – видатний борець за незалежність
Симон Петлюра – видатний борець за незалежність
 
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
«Слова і кулі». Письменники, що захищають Україну. Єлизавета Жарікова
 
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
Презентація-Поняття-про-глобальні-проблеми-людства.-Роль-світової-громадськос...
 

План-конспект для учнів 12-В класу

  • 1. Тема3. ОСНОВНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ (НС) Заняття 1. Медичні засоби індивідуального захисту. Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання. Індивідуальний протихімічний пакет та його склад. Порядок обробки шкіри, одягу, взуття. Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання. Мета: Навчальна: • ознайомлення учнів з медичними засобами захисту Виховна: • виховання в учнів відповідального ставлення до медичних засобів захисту Розвивальна: • пізнання сигналів оповіщення як способу захисту життєдіяльності людини Практично-корисна: • навчання учнів правильному користуванні аптечками індивідуальними Настанови та посібники: М. І. Стеблюк,. “ Цивільна оборона”, 2004; “Захист Вітчизни ”, 2006 Матеріальне забезпечення: плакати ЦЗ ХІД УРОКУ 1. Вступна частина ( 5 хв ). 1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ). 2.,Перевірка готовності учнів до уроку ( 1 хв ), 3. Тренування 2-3 стройових прийомів ( 3 хв ). 11. Основна частина (35 хв).. Індивідуальний протихімічний пакет, склад та призначення. 1. Доведення теми, мети уроку, порядку та способів відпрацювання навчальних питань ( 3хв ) 2. Розгляд навчальних питань, їх протяжність ( хв ): 3 Висновки по темі. Досягнення мети уроку ( 2 хв ) Характеристика уроку Термін уроку 45 хв Тип урок засвоєння Метод практичний Місце проведення Кабінет ЗВ 1. Медичні засоби індивідуального захисту 5 хв 2. Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання 10 хв Проведення уроку Клас 12-В Дата 29.01.2016 3. Індивідуальний протихімічний пакет, склад та призначення 10 хв 4. Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання. 5 хв ПЛАН - КОНСПЕКТ уроку з основ цивільного захисту
  • 2. КОНСПЕКТ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ УРОКУ 1. Медичні засоби захисту 1.1 Призначення та склад медичних засобів захисту Медичні засоби захисту призначені для профілактики і надання допомоги, запобігання ураженню або значного зниження його ступеня, підвищення стійкості організму до уражаючого впливу РР, ОР, СДЯР і БЗ. До медичних засобів захисту належать радіозахисні препарати, засоби захисту від впливу ОР (антидоти), протибактеріальні засоби – сульфаніламіди, антибіотики, вакцини, сироватки та ін. Для надання першої медичної допомоги медичні засоби захисту включаються до складу: - санітарних сумок; - медичних аптечок санітарного поста; - індивідуальних перев’язочних пакетів; - індивідуальних протихімічних пакетів. 2.Аптечка індивідуальна, її склад та порядок використання Аптечка індивідуальна АІ-2 призначена для надання само- і взаємодопомоги при пораненнях та опіках (обезболювання), для профілактики або послаблення впливу, РР, БЗ і ОР нервово-паралітичної дії. У комплекті аптечки є інструкція, в якій описано порядок прийому ліків і схема розміщення препаратів. В гніздах ( 1-7) аптечки розміщені такі засоби: 1 – протибольовий засіб для зняття больового шоку; 2 – засіб при отруєнні фосфорорганічними ОР; 3 – протибактеріальний засіб № 2; 4 – радіозахисний засіб №1. 5 – протибактеріальний засіб “1; 6 – радіозахисний засіб “2 7 – протиблювотний засіб. Протибольовий засіб – це шприц-тюбик зі знеболювальною речовиною, який застосовується при великих ранах, опіках і переломах. У гнізді 2 – 6 таблеток тарену для запобігання (ослаблення) ураженню ф/органічними речовинами. Приймаються по одній таблетці при сигналі “Хімічна тривога”, після прийому першої таблетки одягається протигаз. У гнізді 3 – 15 таблеток сульфадиметоксину – протибактеріального засобу, який застосовують прийомом шести таблеток з появою шлунково-кишкових розладів, що часто виникають після опромінення. У гнізді 4 – у двох восьмигранних пеналах рожевого кольору – по 6 таблеток цистаміну- радіозахисного засобу № 1. Приймають по 6 таблеток при загрозі опромінення. У гнізді 5 – два білих чотиригранних пенали з протибактеріальним препаратом № 1 (тетрациклін, гідрохлорид), який приймають по 6 таблеток за один прийом при загрозі чи безпосередньому зараженні, а також при пораненнях і опіках. У гнізді 6 – пенал з 10 таблетками радіозахисного засобу № 2 – йодистим калієм. Приймають по одній таблетці щоденно протягом 10 днів після випадання РР і особливо при вживанні свіжого молока. Препарат ефективний, якщо він введений в організм за 30-60 хв до опромінення або вживання забрудненої їжі аьо води. Захисні властивості зберігаються протягом 5-6 год з моменту прийому. У гнізді 7 – пенал голубого кольору з протиблювотним препаратом – етаперазином (5 таблеток). Приймають по одній таблетці зразу після опромінення абоз появою нудоти після удару в голову. 3.Індивідуальний протихімічний пакет, склад та призначення
  • 3. Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8, ІПП-51 призначений для знезараження краплиннорідких ОР, які потрапили на відкриті ділянки тіла й одяг. До комплекту входять флакон з дегазуючим розчином і ватно-марлеві тампони (4 шт), які запаяні в герметичну оболонку з поліетилену. При використанні пакету тампони змочують розчином і протирають ними відкриті ділянки тіла і одяг, при цьому першим тампоном видаляють із шкірного покрову ОР щипковим рухом, а наступними – протирають уражену ділянку. При обробці не допускати потрапляння рідини в очі (отруйна). Якщо немає ІПП, можна застосувати марлю з ватою, змоченою нашатирним спиртом (як дегазуючою рідиною). 4 . Пакет перев’язувальний індивідуальний та порядок його використання Пакет перев’язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він складається з бинта (10 см на 7 м), двох ватно-марлевих подушечок (32 на 17,5 см) і чохла. При наданні допомоги подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщують по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол використовується для накладання герметичних пов’язок. До пакета додається інструкція з його застосування. 111. Заключна частина (5 хв). 1..Закріплення вивченого матеріалу (3 хв): - нзавати призначення аптечки індивідуальної; - назвати склад ІПП-8. 2.Завдання додому (2 хв): - вивчити матеріал конспекту та підр. “ Захист Вітчизни “ на стор 268-270. - ознайомитися з матеріалом підр. “ Цивільна оборона “ на стор.360-363.