Tarptautinė muzikos olimpiada.talinas 2012 (1)

277 views

Published on

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
277
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
5
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Tarptautinė muzikos olimpiada.talinas 2012 (1)

 1. 1. Tarptautinė muzikos olimpiada Talinas 2012
 2. 2. Tarptautinė muzikos olimpiada įvyko. Sunku surikiuoti visus įspūdžius, nes tai, ką patyrėme, žodžiais sunkai nusakoma. Keturias dienas vykusioje Olimpiadoje susitiko 21 talentingas mokinys iš 6Europos šalių: Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovėnijos.Tiesiog puiki muzikos ir muzikavimo atmosfera lydėjo viso renginio metu. Dalyviai ne tik pristatė savo parengtus muzikos kūrinius, bet ir turėjo galimybę pasiklausyti savo bendraamžių pasirodymų. Tai puiki proga mokytis ir susipažinti su kitų šalių muzika, muzikuojančiais mokiniais.Olimpiada vyko Estijos muzikos akademijoje – puikiame naujos statybos ir miesto centre esančiame pastate. Lietuvai atstovavo 4 mokiniai.
 3. 3. Sudėtingiausia olimpiados dalis, tai pripažino visi dalyviai, muzikinis testas ir natų skaitymas iš lapo (ritmo ir melodinis pratimai). Testą organizatoriai jau buvo išvertę į visų dalyvavusių šalių kalbas, o jį taisė tų šalių atstovai. Reikia pripažinti, pateiktos užduotys buvoįdomios, išradingos, reikalaujančios ne tik žinių, bet ir bendro išprusimo. Dalyviai galėjo pasirinkti, ar solfedžiuoti, ar groti pratimą, tačiau grojimo pratimai buvo ženkliai sunkesni. Nors užduotys buvo nelengvos, tačiau mokinių gebėjimai vertinti pakankamai aukštai.
 4. 4. Antroji užduotis - dainos atlikimas. Nors dauguma dalyvių buvo toli nuo mūsų Dainų dainelės laureatų balsinių galimybių, tačiau dainavimonuoširdumas, profesionalumas žavėjo tiek klausytojus, tiek ir vertinimo komisijos narius.
 5. 5. Įdomiausia olimpiados dalis – kompozicija. Stebino dalyviųmuzikalumas, išradingumas. Didelį įspūdį darė kompozicijos įvairių sudėčių ansambliams.
 6. 6. Lietuvaičiųpasirodymai
 7. 7. Dalyvius vertino 10-ies narių tarptautinė komisija. Skirtingai neiLietuvoje, ta pati komisija vertino visas užduotis. Nuotraukoje matote ir komisijai pateiktas kompozicijų natas. Jos, kaip ir visi testų bei natų skaitymo pavyzdžiai, bus saugomi Lietuvos muzikos mokytojų asociacijoje. Filmuotą olimpiados medžiagą organizatoriai taip pat pažadėjo atsiųsti.
 8. 8. Organizatoriai kiekvieną vakarą “vaišino” muzika. Pirmąjį vakarą koncerte skambėjo Arvo Parto ir Veljo Tormiokūriniai, o antrąjį dainavo geriausi Talino mokinių vokaliniai kolektyvai.
 9. 9. Jau ne konkursinėje programoje trečiasis vakaras buvo skirtas šalių pasirodymams. Draugiškai muzikavo latviai, estai, lenkai.
 10. 10. Lietuvaičių pasirodymas “Oi volunge, volungele”Vakarui pasibaigus suolimpiados iniciatore ir siela Ene Kangron
 11. 11. Bendras ratelis ir vakaro dalyvių nuotrauka
 12. 12. Sudarytos sąlygos ir geriau pažinti Estijos sostinę. Kad ir kiek kartų būtume buvę Taline, jis nepaliaujažavėti savo senamiesčio archaiškumu ir šiaurietišku jaukumu. Ekskursiją tiesiog puikiai vedė vienos Talino gimnazijos mokinės.
 13. 13. Olimpiados uždarymas įspūdingas. Prasėdėjęs trimitų fanfaromis tęsėsigeriausiai įvertintais dalyvių pasirodymais. Galiausiai – apdovanojimai. Nei vienas dalyvis nebuvo pamirštas. Įteikti ir specialieji prizai už geriausią dainos atlikimą, geriausią kompoziciją, geriausiai įvertintą testą ir natų skaitymą iš lapo. Nors lietuvaičiai specialiųjų prizų ir nelaimėjo, tačiau į Lietuvą parvežėme tris bronzas ir vieną auksą.
 14. 14. Pirmoji tarptautinė muzikos olimpiada baigėsi. Kita įvyks po2 metų 2014-aisiais Rygoje. Olimpiados simbolis arkliukas iškeliavo į Latviją.
 15. 15. Olimpiadinis tortas – jį pjaustyti buvo patikėta visų šalių atstovams.
 16. 16. Galvojau, kokią nuotrauką pateikti paskutiniame puslapyje. “Pasufleravo”dalyvių mintys.Man labiausiai įspūdį paliko visų dalyvių draugiškumas ir noras bendrauti. Dar patikoorganizatoriai, nes padarė tikrai rimtą konkursą. Ir be abejo norisi pasidžiaugtimokytojais. Taip kad ačiū visiems! Iki susitikimo! (Vytas)Džiaugiuosi, kad turėjau laimę dalyvauti pirmojoje tarptautinėje muzikos olimpiadoje.Puikūs muzikiniai įspūdžiai - labai geri koncertai, kitų dalyvių pasirodymai, savoasmeninės sceninės patirties tobulinimas. Taline lydėjo puiki nuotaika, tiekmūsų, lietuvių, komandą, tiek ir visos olimpiados dalyvius bei rengėjus, kurie buvolabai draugiški ir, žinoma, muzikalūs. Dar ilgai nepamiršiu šios gražios pavasariokelionės, kuri praturtino tiek muzika, tiek ir nuoširdžiu žmogišku bendravimu. (Jonė) Geriausios ir įdomiausios olimpiados užduočių dalys buvo dainų ir kompozicijų atlikimai, nes jos padėjo mums pažinti kitus dalyvius, jų muzikines kultūras. Be sceninio jaudulio bei šiokios tokios įtampos atliekant kūrinius jaučiau ir malonumą. Vertinu organizatorių pastangas dalyviams parodyti tik tai, ką jie turi geriausio. (Ieva)
 17. 17. Lietuvos mokinių muzikos olimpiada vyks ir 2013 metais, o tarptautinė tik 2014 – aisiais. Todėl pabaigę pirmąją jau iš karto galvojame apie kitus metus sakydami – IKI PASIMATYMO.Olimpiados fragmentus galite rasti http://www.versme.ku.lt/talinas.html Apie 2013 metų Lietuvos mokinių muzikos olimpiadą informacijos ieškokite artimiausiu metu www.lmma.ku.lt

×