Druskininkų Saulės pagrindinė mokykla

UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"
UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"
Kūrybinės partnerystės:
sukuriame erdvę keistis
Įvadas :
KP projekte dalyvavo lietuvių kalbos Ingrida Damulevičiūtė, KA Ieva Žibūdaitė ir 5b klasės
mokiniai.
Dėstymas:
Mūsų mokyklos tyrinėjimo sritis – lietuvių kalbos gramatikos mokymas(is), mokinių gebėjimas bendradarbiauti.
Ko gero, vienas didžiausių iššūkių – mokinių sudominimas, supaprastintas gramatikos taisyklių
perteikimas, motyvacijos, siekio veikti, ieškoti, suvokti skatinimas. Šiuos iššūkius buvo stengiamasi spręsti
pasitelkiant muzikinį kelią, įvairius kūrybinius pratimus, sujungtus su muzika. Projekto pirmapradė idėja
pakito, pasikeitė ir atvykusių KA idėjos: pradžioje buvo galvojama apie radijo kūrimą, tačiau, įvertinus mokinių
amžių , tos minties buvo atsisakyta. Darbas su mokiniais ir KP vykdavo savaitgaliais ir pirmadieniais, tačiau
intensyvūs užsiėmimai mokinių nevargino, atvirkščiai, kaskart savaitgalį ateidavo vis daugiau mokinių (
dalyvaudavo apie 18-20 mokinių). Mokiniai buvo skatinami bendradarbiauti, siekti bendrų rezultatų, jaustis
atsakingais už darbo kokybę; kalbinė, kalbinio nagrinėjimo veikla buvo sujungta su muzikiniais išgyvenimais ir
visiškai naujais potyriais... KP bendradarbiavo su dalyko mokytoja teikdami pasiūlymus dėl ugdymo proceso
organizavimo, metodų pasirinkimo lietuvių kalbos pamokose, kartu vedė pamokas, analizavo mokinių
pažintinius procesus.
Išvados:
Projektas įgalino vaikus keistis: dabar jie imasi naujų iniciatyvų, eksperimentuoja su dalyko mokytoja; daugelis
jų patikėjo savo sėkme, gebėjimu įveikti didelius iššūkius; išsiplėtė veiklos galimybės, suvokimas, kad bendra
veikla gali sujungti skirtingų interesų žmones, priversti bendradarbiauti, dalintis idėjomis; mokytis tapo
įdomiau, patraukliau, atsirado poreikis ,,pristatyti save“, būti matomu...
Jūsų mokyklos istorija
Kokios veiklos buvo įgyvendintos, ko siekiant
Stipri
organizacija
Didelis
įsitraukimas
Poveikis
Pagerėjo lietuvių kalbos ir muzikos dalykų įvertinimai.
Pasikeitė daugelio mokinių požiūris į mokymąsi ir kitas veiklas – jie tapo
atsakingesni, savarankiškesni, labiau motyvuoti.
Mokiniai sustiprino bendradarbiavimo įgūdžius, išmoko siekti bendro tikslo.
Sustiprėjo mokinių savivertės jausmas, pasitikėjimas savimi.
Tęstinumas
Mokykla pasinaudos projekto metu išbandytais ugdymo metodais.
Iššūkis/problema: lietuvių kalbos
gramatikos mokymasis, bendrųjų
kompetencijų ugdymas
Ugdymo turinys: mokinių kalbinė ir
rašytinė, muzikinė raiška
Kūrybos procesas: įvairaus pobūdžio
sakytinių ir rašytinių tekstų
kūrimas, diskusijos, šokis, muzikiniai
įrašai.
Kūrybiniai gebėjimai: atkaklumas,
žingeidumas, pasitikėjimas,
atsakomybė už bendros veiklos
rezultatus.
Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės
mokyklos projektas ,,Su gramatikos
taisyklėmis hip hopo ritmu“
Pavyzdžiai mūsų tinklapyje
• Pakruojo rajono Balsių pagrindinė mokykla
http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=245
• Kauno Martyno Mažvydo vidurinė mokykla
http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=152
• Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinė mokykla
http://www.kurybinespartnerystes.lt/marijampoles_jono_t
otoraicio_pagrindine_mokykla-177
• Vilniaus licėjus
http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=212
• Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros" gimnazija
http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=267
6
Istorijos pasakojimas
Projektas leido suvokti, kad gerų rezultatų galima pasiekti leidžiant vaikams
eksperimentuoti, keičiant požiūrį į kasdieninę veiklą – pasirodo, smagu keisti
erdvę,, kurioje mokaisi, smagu patirti naujų pojūčių ir suvokti, kad Tu kažką gali...
Supratome, kad visi kažką gali ir kiekvienas dalyvis turi savyje potencialių gebėjimų,
Tik svarbu laiku jas pastebėti, nuvilkti kiautą, kuriuo, dažnai, vaikas pridengia savo
Nepasitikėjimą.
Mūsų ateities planuose – naujų galimybių, naujų iššūkių analizė, noras įgalinti ir
kitus ugdymo proceso organizatorius pakeisti požiūrį į tradicinį mokymą ir
Kasdieninę veiklą.
Netradicinėveikla gali motyvuoti. Nauji iššūkiai gali priversti keisti požiūrį į mokymąs
,,Uždegantys“ atvykėliai (KP) įkvepia veikti, skatina keistis. Sėkmės potyris skatina ei
į priekį ir ieškoti, atrasti, o neatradus – nenuleisti rankų – šios mintys liko mūsų
mokykloje pasibaigus ,,Kūrybinių partnerysčių“ projektui.
Ačiū
1 of 7

Recommended

My family by
My familyMy family
My familyRinat Paz
90 views7 slides
Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos projektas „Istorinis spektaklis" by
Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos projektas „Istorinis spektaklis"Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos projektas „Istorinis spektaklis"
Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos projektas „Istorinis spektaklis"UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"
804 views17 slides
Jaquilin by
JaquilinJaquilin
Jaquilinjaquilin j
37 views1 slide
AN OVERVIEW OF MALAYSIAN PALM OIL IN THE GLOBAL OILS AND FATS SCENARIO – 201... by
AN OVERVIEW OF MALAYSIAN PALM OIL IN THE GLOBAL OILS AND FATS SCENARIO –  201...AN OVERVIEW OF MALAYSIAN PALM OIL IN THE GLOBAL OILS AND FATS SCENARIO –  201...
AN OVERVIEW OF MALAYSIAN PALM OIL IN THE GLOBAL OILS AND FATS SCENARIO – 201...Malaysian Palm Oil Council (MPOC Egypt)
3.3K views65 slides
Globalwarming by
GlobalwarmingGlobalwarming
Globalwarmingjaquilin j
144 views12 slides
SANDEEP SRIVASTAVAsept by
SANDEEP SRIVASTAVAseptSANDEEP SRIVASTAVAsept
SANDEEP SRIVASTAVAseptsandeep srivastava
59 views3 slides

More Related Content

More from UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"

Kūrybinių partnerysčių projektas šiaulių r. raudėnų mokykloje by
Kūrybinių partnerysčių projektas šiaulių r. raudėnų mokyklojeKūrybinių partnerysčių projektas šiaulių r. raudėnų mokykloje
Kūrybinių partnerysčių projektas šiaulių r. raudėnų mokyklojeUPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"
517 views16 slides

More from UPC projektas Lietuvos mokykloms „Kūrybinės partnerystės"(20)

Druskininkų Saulės pagrindinė mokykla

  • 2. Įvadas : KP projekte dalyvavo lietuvių kalbos Ingrida Damulevičiūtė, KA Ieva Žibūdaitė ir 5b klasės mokiniai. Dėstymas: Mūsų mokyklos tyrinėjimo sritis – lietuvių kalbos gramatikos mokymas(is), mokinių gebėjimas bendradarbiauti. Ko gero, vienas didžiausių iššūkių – mokinių sudominimas, supaprastintas gramatikos taisyklių perteikimas, motyvacijos, siekio veikti, ieškoti, suvokti skatinimas. Šiuos iššūkius buvo stengiamasi spręsti pasitelkiant muzikinį kelią, įvairius kūrybinius pratimus, sujungtus su muzika. Projekto pirmapradė idėja pakito, pasikeitė ir atvykusių KA idėjos: pradžioje buvo galvojama apie radijo kūrimą, tačiau, įvertinus mokinių amžių , tos minties buvo atsisakyta. Darbas su mokiniais ir KP vykdavo savaitgaliais ir pirmadieniais, tačiau intensyvūs užsiėmimai mokinių nevargino, atvirkščiai, kaskart savaitgalį ateidavo vis daugiau mokinių ( dalyvaudavo apie 18-20 mokinių). Mokiniai buvo skatinami bendradarbiauti, siekti bendrų rezultatų, jaustis atsakingais už darbo kokybę; kalbinė, kalbinio nagrinėjimo veikla buvo sujungta su muzikiniais išgyvenimais ir visiškai naujais potyriais... KP bendradarbiavo su dalyko mokytoja teikdami pasiūlymus dėl ugdymo proceso organizavimo, metodų pasirinkimo lietuvių kalbos pamokose, kartu vedė pamokas, analizavo mokinių pažintinius procesus. Išvados: Projektas įgalino vaikus keistis: dabar jie imasi naujų iniciatyvų, eksperimentuoja su dalyko mokytoja; daugelis jų patikėjo savo sėkme, gebėjimu įveikti didelius iššūkius; išsiplėtė veiklos galimybės, suvokimas, kad bendra veikla gali sujungti skirtingų interesų žmones, priversti bendradarbiauti, dalintis idėjomis; mokytis tapo įdomiau, patraukliau, atsirado poreikis ,,pristatyti save“, būti matomu... Jūsų mokyklos istorija
  • 3. Kokios veiklos buvo įgyvendintos, ko siekiant
  • 4. Stipri organizacija Didelis įsitraukimas Poveikis Pagerėjo lietuvių kalbos ir muzikos dalykų įvertinimai. Pasikeitė daugelio mokinių požiūris į mokymąsi ir kitas veiklas – jie tapo atsakingesni, savarankiškesni, labiau motyvuoti. Mokiniai sustiprino bendradarbiavimo įgūdžius, išmoko siekti bendro tikslo. Sustiprėjo mokinių savivertės jausmas, pasitikėjimas savimi. Tęstinumas Mokykla pasinaudos projekto metu išbandytais ugdymo metodais. Iššūkis/problema: lietuvių kalbos gramatikos mokymasis, bendrųjų kompetencijų ugdymas Ugdymo turinys: mokinių kalbinė ir rašytinė, muzikinė raiška Kūrybos procesas: įvairaus pobūdžio sakytinių ir rašytinių tekstų kūrimas, diskusijos, šokis, muzikiniai įrašai. Kūrybiniai gebėjimai: atkaklumas, žingeidumas, pasitikėjimas, atsakomybė už bendros veiklos rezultatus. Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos projektas ,,Su gramatikos taisyklėmis hip hopo ritmu“
  • 5. Pavyzdžiai mūsų tinklapyje • Pakruojo rajono Balsių pagrindinė mokykla http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=245 • Kauno Martyno Mažvydo vidurinė mokykla http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=152 • Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinė mokykla http://www.kurybinespartnerystes.lt/marijampoles_jono_t otoraicio_pagrindine_mokykla-177 • Vilniaus licėjus http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=212 • Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros" gimnazija http://www.kurybinespartnerystes.lt/vidinis.php?p=267
  • 6. 6 Istorijos pasakojimas Projektas leido suvokti, kad gerų rezultatų galima pasiekti leidžiant vaikams eksperimentuoti, keičiant požiūrį į kasdieninę veiklą – pasirodo, smagu keisti erdvę,, kurioje mokaisi, smagu patirti naujų pojūčių ir suvokti, kad Tu kažką gali... Supratome, kad visi kažką gali ir kiekvienas dalyvis turi savyje potencialių gebėjimų, Tik svarbu laiku jas pastebėti, nuvilkti kiautą, kuriuo, dažnai, vaikas pridengia savo Nepasitikėjimą. Mūsų ateities planuose – naujų galimybių, naujų iššūkių analizė, noras įgalinti ir kitus ugdymo proceso organizatorius pakeisti požiūrį į tradicinį mokymą ir Kasdieninę veiklą. Netradicinėveikla gali motyvuoti. Nauji iššūkiai gali priversti keisti požiūrį į mokymąs ,,Uždegantys“ atvykėliai (KP) įkvepia veikti, skatina keistis. Sėkmės potyris skatina ei į priekį ir ieškoti, atrasti, o neatradus – nenuleisti rankų – šios mintys liko mūsų mokykloje pasibaigus ,,Kūrybinių partnerysčių“ projektui.