Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Kūrybinės partnerystės:sukuriame erdvę keistis
Ko reikia, kad mūsų mokyklojevyktų pokyčiai
AR MES KŪRYBINGI ?
Projektas ,,KURIAME SAVOMOKYKLĄ KARTU“
Stipri organizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisMokiniai išmoko rūšiuoti antrines žaliavas, sužinojo kaip jas panaudotigamin...
Projekto dalyviaiKurianti praktikė,architektėJurgita Jakubauskaitė;Mokytojai:Dalia Skeirienė,Milda Petrauskienė,Gita Kolos...
Įvykdytos akcijos,,Padėkime vaikamsmokytis“,,Dovanojuperskaitytą knygą“
Žaidėme mes daug žaidimų,Tyrinėjome paukščius,O paskui ir patys piešėm,Mokėmės suprast planus.Štai, žiūrėkit , stovi stala...
Jei ramybės panorėsim,Palapinė stovi čia.Joje susėdę pakalbėsim,Pasvajosime slapčia.Oi, bet gi visai pamiršom,Darbus dirbo...
Tapo mūsų mokyklėlėDaug jaukesnė iš tiesų,Mes čia žaisdami išmoksimDaug pasaulio paslapčių.(Mokytoja M. Petrauskienė)
Projektas ,,MOKYTIS RITME“
StipriorganizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisVisi trečių klasių mokiniai išmoko groti afrikietiškais būgnais, juos (skirtu...
Projekto dalyviaiKuriantis praktikas,perkusininkasMartynas Sučyla;Mokytojai:Milda Ščerbickienė,Ina Bieliūnienė,Reda Giedry...
Mūs Martynas ne tik groja-Instrumentus jis konstruoja.Pasikvietęs tėveliusPagamino mums būgnus.Čia CAJONas, Čia KALIMBA,KS...
Groja mokiniai ir ...mokytojai
Projektas ,,DRAUGIŠKOS GALIMYBĖS“
StipriorganizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisMokiniai galėjo pasireikšti pagal savo galimybes, ryškiai pagerėjo improvizac...
Projekto dalyviaiKurianti praktikė,aktorėBrigita Arsobaitė;Mokytojai:Alė Mitalauskienė,Rasa Kundelienė,Eglė Pranckūnienė,G...
Sukurti animaciniai siužetai
Ketvirtokai džiaugėsimatydami kino filmą,, Išvadavimas netoliObelių“
AČIŪ JUMS UŽ DĖMESĮ
Rokiškio rajono Obelių mokyklos darželio patirties istorija
Rokiškio rajono Obelių mokyklos darželio patirties istorija
Rokiškio rajono Obelių mokyklos darželio patirties istorija
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Rokiškio rajono Obelių mokyklos darželio patirties istorija

1,096 views

Published on

Rokiškio rajono Obelių mokyklos- darželio patirtis „Kūrybinių partnerysčių" projekte, dalyvaujant 2012 - 2013 mokslo metais, „Pokyčių mokyklų" programoje.

Daugiau: http://www.kurybinespartnerystes.lt/rokiskio_r_obeliu_darzelis_–_mokykla-195

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Rokiškio rajono Obelių mokyklos darželio patirties istorija

 1. 1. Kūrybinės partnerystės:sukuriame erdvę keistis
 2. 2. Ko reikia, kad mūsų mokyklojevyktų pokyčiai
 3. 3. AR MES KŪRYBINGI ?
 4. 4. Projektas ,,KURIAME SAVOMOKYKLĄ KARTU“
 5. 5. Stipri organizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisMokiniai išmoko rūšiuoti antrines žaliavas, sužinojo kaip jas panaudotigaminant įvairiausius daiktus. Atlikdami įvairias užduotis, mokiniai mokėsidirbti komandoje, pasiskirstyti pareigomis, padėti draugui, atlikti savo darbąiki galo ir sutvarkyti savo darbo vietą. Į mokyklos projektinę veiklą įsitraukėnemaža dalis tėvų.TęstinumasMokykla toliau tęs antrinių žaliavų rinkimą ir jas panaudos ugdymo procese.Mokomoji erdvė bus nuolat papildoma naujomis priemonėmis, mokomaisiaisobjektais. Mokiniai. rinko medžiagą apie paukščius, medžius, upes irežerus, Obelių krašto įžymius žmones ir ją kiekvienais metais papildys .Iššūkis/problema: kaip mokyklosbendruomenei iš paprastųpriemonių susikurtijaukų, lavinantį, mokymuisinaudingą interjerą.Ugdymo turinys: taisyklingarašyba, drąsi minties raiška, supančiopasaulio pažinimas , praktinis dailės irtechnologijų žinių taikymas, antriniųžaliavų rūšiavimas.Kūrybos procesas: erdvės ir poreikiųtyrinėjimas, projektavimas, gamybaireikalingų medžiagųrinkimas, mokymosi objektųgaminimas.Kūrybiniai gebėjimai:Smalsumas, bendradarbiavimas,vaizduotė, atkaklumas, intuicija.
 6. 6. Projekto dalyviaiKurianti praktikė,architektėJurgita Jakubauskaitė;Mokytojai:Dalia Skeirienė,Milda Petrauskienė,Gita Kolosovienė;Mokiniai:1 klasė - 26 ,2 klasė- 18.
 7. 7. Įvykdytos akcijos,,Padėkime vaikamsmokytis“,,Dovanojuperskaitytą knygą“
 8. 8. Žaidėme mes daug žaidimų,Tyrinėjome paukščius,O paskui ir patys piešėm,Mokėmės suprast planus.Štai, žiūrėkit , stovi stalas,Bet nepaprastas jisai.Čia ir miestai, ir miesteliai,Kalvos, upės, ežerai...
 9. 9. Jei ramybės panorėsim,Palapinė stovi čia.Joje susėdę pakalbėsim,Pasvajosime slapčia.Oi, bet gi visai pamiršom,Darbus dirbom ne vieni.Ir mamytės, ir tėveliaiTalkino mums tekini.
 10. 10. Tapo mūsų mokyklėlėDaug jaukesnė iš tiesų,Mes čia žaisdami išmoksimDaug pasaulio paslapčių.(Mokytoja M. Petrauskienė)
 11. 11. Projektas ,,MOKYTIS RITME“
 12. 12. StipriorganizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisVisi trečių klasių mokiniai išmoko groti afrikietiškais būgnais, juos (skirtus grotipirštais) pasigaminti iš modelino ir odos, sužinojo apie įvairius pasaulio šaliųinstrumentus, galėjo pamėginti jais pagroti. Ritmo pagalba mokiniai nesunkiai išmoko1- 7 daugybos lentelę anglų k. , pamėgdžioti paukščių balsus. Visi susitelkė bendramtikslui (sukurti ritmo ir judesio šou) ir to nuosekliai, bendradarbiaudami siekė.TęstinumasProjekto metu buvo pagaminti muzikos instrumentai:Cajon, ksilofonas, kalimbos, būgneliai (groti pirštais). Šiais instrumentais gali grotivisi mokiniai ir mokytojai, nes jie yra mokyklos erdvėje.Iššūkis/problema: kaip muzikosritmų ir skirtingų dalykų integracijagali paskatinti mokinius aktyviaimokytis sunkių ir nemėgstamųdalykų pamokose?Ugdymo turinys: dikcijos lavinimas, eilėraščiorimavimas, pamėgdžiojimai, daugyboslentelė (skaičiai) anglų k., muzikosinstrumentų gamyba(lipdymas, siuvimas), kitų kultūrų muzikosritmai, judesiai, pasaulio šalių muzikosinstrumentai.Kūrybos procesas: integruotospamokos užsiėmimai, muzikinioritmo ir judesio šou ,,Obeliaidunda, Obeliai bunda“ kūrimas.Kūrybiniai gebėjimai:Smalsumas, vaizduotė, atkaklumas, nuoseklipraktika, bendradarbiavimas.
 13. 13. Projekto dalyviaiKuriantis praktikas,perkusininkasMartynas Sučyla;Mokytojai:Milda Ščerbickienė,Ina Bieliūnienė,Reda Giedrytė,Gita Kolosovienė;Mokiniai:3 a klasė - 16 ,3 b klasė- 13.
 14. 14. Mūs Martynas ne tik groja-Instrumentus jis konstruoja.Pasikvietęs tėveliusPagamino mums būgnus.Čia CAJONas, Čia KALIMBA,KSILOFONAS puikiai tinka.Kai Martynas išvažiuos,Mokiniai toliau būgnuos...(Mokytoja M. Ščerbickienė)
 15. 15. Groja mokiniai ir ...mokytojai
 16. 16. Projektas ,,DRAUGIŠKOS GALIMYBĖS“
 17. 17. StipriorganizacijaDidelisįsitraukimasPoveikisMokiniai galėjo pasireikšti pagal savo galimybes, ryškiai pagerėjo improvizaciniaisugebėjimai ypač tų mokinių , kurie suvaidino kelis personažus, ar filmavosikeliuose siužetuose. Vaikai susipažino su kino ir animacijos kūrimopaslaptimis, išmoko susikaupimui skirtų žaidimų: ,,Mirksnis-žudikas“, ,,Samurajus“, ,,Rankų kelionė“ ir kitus improvizacinius žaidimus.Mokiniai tapo laisvesni, atviresni., dauguma jaučia atsakomybę už darborezultatus.TęstinumasTiek mokiniai , tiek mokytojai išmoko kurti animacinius siužetus, juos įgarsinti.Išmoktus naujus mokymo metodus , įgytą patirtį mokytojai pritaikys ugdymoprocese.Iššūkis/problema: Kaip lavintišnekamąją kalbą ir rašybąpasitelkiant scenos bei kino menoveiklas, kad į ugdymo procesą būtųįtraukti ir sutrikusio elgesiomokiniai.Ugdymo turinys: kalbinė ir rašytinėraiškaKūrybos procesas: scenarijauskūrimas, repeticijos, filmavimas, filmavimo medžiagos peržiūra.Kūrybiniai gebėjimai:Smalsumas, bendradarbiavimas
 18. 18. Projekto dalyviaiKurianti praktikė,aktorėBrigita Arsobaitė;Mokytojai:Alė Mitalauskienė,Rasa Kundelienė,Eglė Pranckūnienė,Gita Kolosovienė;Mokiniai:4 klasė - 23.
 19. 19. Sukurti animaciniai siužetai
 20. 20. Ketvirtokai džiaugėsimatydami kino filmą,, Išvadavimas netoliObelių“
 21. 21. AČIŪ JUMS UŽ DĖMESĮ

×