Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Hakan TOPUZOĞLU 
E-Ticaret Uzmanı
Ülkemizdeki Durum 
Türkiye’de engelli olmanın zorluğu herkes tarafından biliniyor. 
lkemizde 50 çalışan üzerinde elemanı...
Engelliler İçin Sertifikalı E-Ticaret 
Hazırladığımız bu proje ile bugüne kadar iş adamı dernekleri, üniversiteler ve vak...
Neden Bu Proje? 
E-Ticaret günümüzde her geçen gün yaygınlaşıyor. Sınırları ortadan kaldıran internetin gücüne mobil yaşa...
İhtiyaç var mı? 
Hem e-ticaret sitelerine, hem de e-ticaret sitelerinin yürütülmesinde ve yönetilmesinde görev alacak per...
E-Ticaret ile Pazarlama Stratejileri Eğitim İçeriği 
Bu programa katılmakla, kurumlarda e-ticaret sitelerinin etkin ve ver...
İnternet Girişimciliği Eğitimi İçeriği 
Bu programa katılmakla elektronik iş dünyasında İnternet Girişimcisi olma yolunda ...
Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi İçeriği 
Sosyal medya ile ilgili tüm bilgileri aktararak, Sosyal Medya hakkındaki tüm 
süre...
Eğitimin Şekli 
1. Bölüm: Seminer 
Aynı anda 100 kişinin katılacağı seminerlerde, gerekli bilgiler paylaşılarak, İnternet...
Eğitimcimiz Hakkında 
Kendisi de internet girişimcisi olan ve onlarca e-ticaret sitelerinin ön hazırlık aşamasından satış...
Katılım Şartları 
Eğitime, en az ilkokul mezunu olan, görme, fiziksel ve işitme-duyma engeli bulunan herkes katılabilir. ...
Sponsorluk ve Destek Hakkında 
İllerde valilik, belediye başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Engelliler Dernekleri işb...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

of

Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 1 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 2 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 3 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 4 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 5 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 6 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 7 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 8 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 9 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 10 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 11 Engelliler İçin E-ticaret Projesi Slide 12
Upcoming SlideShare
Engelsiz E-Ticaret
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

0 Likes

Share

Download to read offline

Engelliler İçin E-ticaret Projesi

Download to read offline

Engelliler İçin E-Ticaret Projesi

 • Be the first to like this

Engelliler İçin E-ticaret Projesi

 1. 1. Hakan TOPUZOĞLU E-Ticaret Uzmanı
 2. 2. Ülkemizdeki Durum Türkiye’de engelli olmanın zorluğu herkes tarafından biliniyor. lkemizde 50 çalışan üzerinde elemanı olan özel iş yerlerinin %3, kamu iş yerlerinin ise %4‘ten az olmamak koşulu ile engelli işçi çalıştırma zorunluluğu bulunuyor. Fakat özel sektörde hizmet sunan pek çok firma, engelli vatandaşlarımızı çalıştırmak yerine, bordroda göstermeyi uygun bularak, bu arkadaşlarımızın sosyal hayatlarını ve özgüvenlerini yerle bir etmeyi daha kolay buluyor.
 3. 3. Engelliler İçin Sertifikalı E-Ticaret Hazırladığımız bu proje ile bugüne kadar iş adamı dernekleri, üniversiteler ve vakıflarda vermiş olduğumuz sertifikalı e-ticaret eğitimini engelli vatandaşlarımıza da vererek, onların kendi işlerini kurabilecek duruma gelmeleri için gerekli bilgileri içeren İnternet Girişimciliği seminerleri ile “İçlerindeki Girişimcilik Ruhunu” ortaya çıkarmak, istihdama katkı sağlamak, günümüzün en büyük fırsat eşitliği sağlayıcısı özelliğine sahip internetin imkanlarını onlarla paylaşabilmeyi ümit ediyoruz.
 4. 4. Neden Bu Proje? E-Ticaret günümüzde her geçen gün yaygınlaşıyor. Sınırları ortadan kaldıran internetin gücüne mobil yaşamın avantajları da eklenince, bu fırsattan herkesin yararlanması gerektiğini düşünüyoruz. Daha önce, ev hanımları için “Haydi Pasta Yapıp İnternetten Satmaya”, gençler için “Kendi İşinizin Patronu Olmanın Zamanı Geldi” çağrılarında bulunduğumuz eğitimleri bugün bu proje ile engel tanımayan kardeşlerimize “Engelleri E-Ticaret İle Aşın” sloganıyla çağrıda bulunmak istedik.
 5. 5. İhtiyaç var mı? Hem e-ticaret sitelerine, hem de e-ticaret sitelerinin yürütülmesinde ve yönetilmesinde görev alacak personele çok yoğun şekilde ihtiyaç vardır. Henüz internetten satışın % 5 oranlarında olduğu günümüzde bile, e-ticaret kelimesi en fazla kullanılan kelime haline gelmiştir. Önümüzdeki 5 yılda, e-ticaretin geleceği noktayı hayal etmek açısından bu oranları dikkatli okumakta fayda var. Bu proje ile binlerce engelli vatandaşımıza hem sertifika, hem kendi işini kurma imkanı, hem de e-ticaret destek elemanı olarak çalışma imkanını da sunmayı hedeflemekteyiz.
 6. 6. E-Ticaret ile Pazarlama Stratejileri Eğitim İçeriği Bu programa katılmakla, kurumlarda e-ticaret sitelerinin etkin ve verimli yönetimine katkıda bulunacaksınız. Temel teknik bilgileri öğrenecek ve iş hayatında daha donanımlı hale geleceksiniz. E-İş Nedir? E-Ticaret Kelimesinin Anlamı Dijital İşletme Stratejileri Arama Motorlarını Kullanarak Pazarlama E-Bültenler İle Pazarlama Etkili E-Reklam Uygulamaları Nasıl Olmalı? Bir Pazarlama Aracı Olarak : Sosyal Medya Yeni İş Fikirleri Geliştirme Çalışmaları Sanal Pazar Araştırması ve Pazarlama Planı Sanal Topluluk Kurma ve Geliştirme Sanal Ekip Kurma ve Heyecanlandırma İnternet Reklamcılığı Yönetimi E-Ticaret Sitesi Kullanımı Bütçe Hazırlama, Sektör İncelemeleri, Tedarik Zinciri ve Muhasebe Satışı Artırmanın Yolları
 7. 7. İnternet Girişimciliği Eğitimi İçeriği Bu programa katılmakla elektronik iş dünyasında İnternet Girişimcisi olma yolunda önemli bir aşama kaydedeceksiniz. Çevrimiçi (Online) İş Başarı Planı Büyük Resimi Görebilmek Ürün, Trafik ve Dönüşüm Çevrimiçi (Online) Kazanç Başarı Planı Blog Kurarak Para Kazanma Yurt Dışından Ürün Getirerek Para Kazanma Makale Yazarak, Seyahat Fotoğraflarını Paylaşarak Para Kazanma Alan Adı Brokerlığı Pazar Araştırması Ürün Odaklı (Opt-in) Sayfa Oluşturma Reklam Almak, Çevrimiçi (Online) İşler, F-Ticaret Franchise (Marka İmtiyazı) ve Bayilik Başarı Hikayeleri
 8. 8. Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi İçeriği Sosyal medya ile ilgili tüm bilgileri aktararak, Sosyal Medya hakkındaki tüm süreçleri ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde öğrenmenizi sağlayıp, hayata geçirmenize ve etkin bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktır. Eğitim İçeriği Sosyal Medyanın Tanımı ve Önemini Sosyal Medyanın Getirdiği Avantajlar Önemli Sosyal Medya Kanalları ve Araçları Sosyal Medyada Başarılı Olmanın Yolları Sosyal Medya Politikası Oluşturma Sosyal Medyada Pazarlama İletişimi Kurma Sosyal Medya İçin İletişim Stratejisi Oluşturma Sosyal Medyada Topluluk Yönetimi Sosyal Medyada İtibar ve Kriz Yönetimi Sosyal Medyada Kaliteli İçerik Üretmenin Yolları Sosyal Medya Takip ve Ölçümleme Etkin Sosyal Medya Kampanyası Oluşturma
 9. 9. Eğitimin Şekli 1. Bölüm: Seminer Aynı anda 100 kişinin katılacağı seminerlerde, gerekli bilgiler paylaşılarak, İnternet Girişimciği ve e-ticaret ufkunun verilmesi hedeflenmektedir. 2. Bölüm: Pratik Uygulama Laboratuar ortamında yapılacak çalışma ile her katılımcıya e-ticaret sitesi kurularak, kategori ekleme, ürün ekleme, marka ekleme,banner hazırlama, logo hazırlama, kampanyalar düzenleme gibi çalışmaların yapılması sağlanacak. 3. Bölüm: Ömür Boyu Eğitim : Uzaktan Eğitim Ayda 1 kez 2 saat olacak şekilde gerçekleştirilecek uzaktan eğitimlerle bilgilerin unutulmaması hedeflenmektedir.
 10. 10. Eğitimcimiz Hakkında Kendisi de internet girişimcisi olan ve onlarca e-ticaret sitelerinin ön hazırlık aşamasından satışına kadar gerekli destekleri sağlayan Hakan TOPUZOĞLU, 4 yıldır bu alanlarda eğitim vermekte, danışmanlık yapmaktadır. Sektördeki tecrübelerini bugüne kadar üniversite öğrencileri ve iş adamları ile paylaşan Hakan TOPUZOĞLU, bu alandaki soruları www.hakantopuzoglu.web.tv adresinde cevaplandırmış, bu videolar yüzlerce kişinin internet girişimlerinde başarılı olmasına katkı sağlamıştır.
 11. 11. Katılım Şartları Eğitime, en az ilkokul mezunu olan, görme, fiziksel ve işitme-duyma engeli bulunan herkes katılabilir. Eğitime katılmak için yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğitim sonrasında oluşturulacak ortak projelerde eğitimi başarı ile bitirenlerin katılması hedeflendiği için, katılım formunda “Girişimcilik Testi” de yer alacak olup, bu cevaplara göre projelerde yer verilecektir. Katılımcıların ufkunu artırmak amacıyla, bu alanda başarı hikayelerine sahip girişimciler de konuk edilecektir.
 12. 12. Sponsorluk ve Destek Hakkında İllerde valilik, belediye başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Engelliler Dernekleri işbirliğiyle, İlçelerde kaymakamlık, belediye başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Engelliler Dernekleri desteğiyle gerçekleştirilecek olan projemize, proje ortağı olarak yer almayı isteyen gönüllü kuruluşlar, resmi kurumlar, özel şirketler, televizyon, radyo, gazete, dergi vb. yayın organları, kargo şirketleri, bankalar ve şahıslardan da destek alınacaktır.

Engelliler İçin E-Ticaret Projesi

Views

Total views

605

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

2

Actions

Downloads

6

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×