Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

To jest zwykła edukacja, a to... Edutainment!

21 views

Published on

Podstawy edutainmentu. Prezentacja z mojego wystąpienia na TechKlubie w Lublinie w styczniu 2018. Zobacz wystąpienie na: https://youtu.be/dRsiC4P-iY0

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

To jest zwykła edukacja, a to... Edutainment!

 1. 1. To jest zwykłe szkolenie, a to... EDUTAINMENT
 2. 2. Cześć! Jestem Grzegorz Olifirowicz Tworze gry i grywalizacje Znajdziecie mnie na grzegorzolifirowicz.pl oraz na tworzegry.pl
 3. 3. Zacznijmy od przyszłości Z perspektywy przeszłości 1
 4. 4. 4
 5. 5. 5
 6. 6. 6
 7. 7. 7
 8. 8. 8
 9. 9. 9
 10. 10. 10
 11. 11. Edutainment inaczej edurozrywka; neologizm w języku angielskim, powstały z połączenia słów „education” i „entertainment” (Wikipedia)
 12. 12. ucząc bawić
 13. 13. bawiąc uczyć
 14. 14. Jakie są składowe efektywnego edutanmentu? Narracja Ciekawa, zabawna, emocjonująca Emocje Natychmiastowe i silne. Pomagają zapamiętać naukę Zaangażowanie Uczeń nie tylko jest odbiorcą działań, ale sam jest w nie zaangażowany
 15. 15. Jak wygląda proces? Zdefiniuj Cel Co chcesz przekazać? Dlaczego? Co chcesz osiągnąć i jak to zmierzysz?
 16. 16. Jak wygląda proces? Zdefiniuj Cel Co chcesz przekazać? Dlaczego? Co chcesz osiągnąć i jak to zmierzysz? Zdefiniuj Odbiorcę Co jest dla niego angażujące? Jakie opowieści lubi? Jakie ma poczucie humoru i co go napędza?
 17. 17. Jak wygląda proces? Zdefiniuj Cel Co chcesz przekazać? Dlaczego? Co chcesz osiągnąć i jak to zmierzysz? Zdefiniuj Odbiorcę Co jest dla niego angażujące? Jakie opowieści lubi? Jakie ma poczucie humoru i co go napędza? Zdefiniuj ścieżkę Co będzie ROBIĆ Twój odbiorca? Dlaczego ma mu zależeć?
 18. 18. Jak wygląda proces? Zdefiniuj Cel Co chcesz przekazać? Dlaczego? Co chcesz osiągnąć i jak to zmierzysz? Zdefiniuj Odbiorcę Co jest dla niego angażujące? Jakie opowieści lubi? Jakie ma poczucie humoru i co go napędza? Zdefiniuj ścieżkę Co będzie ROBIĆ Twój odbiorca? Dlaczego ma mu zależeć? Podkręć! Być może jeden z elementów na Twojej drodze może działać lepiej?
 19. 19. Dzięki! Pytania? Piszcie: grzegorzolifirowicz@gmail.com grzegorzolifirowicz.pl tworzegry.pl

×