Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Justyna
Mazur
Zuzanna
Hejduk
Natalia
Mazur
Ada
Jędrzejczak
Adopcja Serca
W dalszym ciągu
kontynuujemy akcję
adopcji na odległość,
nazywanej też
Adopcją Serca.
Od 14 stycznia 2013
ro...
16.10.2014r. zorganizowaliśmy
sprzedaż „papieskich kremówek”.
Pieniądze zostały wpłacone na konto
z przeznaczeniem na opła...
Zbiórka karmy
Od listopad do grudnia trwała
zbiórka karmy dla bezdomnych
zwierząt.
W styczniu wolontariuszki z
opiekunem o...
Nasz podopieczny
Facebook
Piernikowe choinki
Przed świętami Bożego
Narodzenia przygotowaliśmy
ciasto, z którego wolontariusze
wykonali piernikowe ch...
Zostały one wraz z życzeniami
świątecznymi i noworocznymi
przekazane przyjaciołom
naszej szkoły, kombatantom
z 7 PP AK „Ga...
Miedzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia 2014r. odbył się uroczysty apel
przygotowany przez SKW z okazji
Międzynarodow...
Spotkanie z Misjonarzem
9 grudnia 2014 r na zaproszenie SKW naszą
szkołę odwiedził ks. Jan Kędziora, który 22 lata
pracuje...
Paczka na Wschód
Udział w ogólnopolskiej, cyklicznej akcji
świątecznej zbiórki darów dla rodaków
mieszkających na Wschodzi...
W grudniu wolontariusze włączyli się do
ogólnopolskiej akcji- Marzycielska Poczta
w szkołach, która polegała na wysyłaniu
...
Loteria fantowa
11 lutego podczas dyskoteki karnawałowo–walentynkowej
(kl. 4-6) i 12 lutego w czasie zabawy choinkowej (kl...
Tłusty Czwartek
12 lutego Tłusty Czwartek
przeprowadziliśmy akcję sprzedaży
pączków na terenie naszej szkoły,
sąsiadująceg...
Miesiąc marzec przeznaczyliśmy na przygotowanie
do Świąt Wielkanocnych, wolontariusze zebrali kartki
świąteczne wykonane p...
Zgodnie z rocznym planem działalności
SKW przygotowywaliśmy się do robienia
prezentów na Dzień Matki w formie
wieszaków me...
Pomoc Ukrainie
SKW 18 maja 2015r. przyłączyło się do akcji
„Pomoc Ukrainie” zorganizowanej przez
„Fundacje Odzyskaj Środow...
26 maja 2015 r. braliśmy
udział w smutnej
uroczystości, gdyż
zmarł zaprzyjaźniony
z naszą szkołą
„Garłuchowiec”
Tadeusz Ro...
Z okazji Dnia Matki
zorganizowaliśmy
na terenie szkoły
kiermasz z przygotowanymi
wcześniej wieszakami
i zawieszkami.
Każdy...
List od Alphonsine
Gala Wolontariatu
8 czerwca 2015 r. uczennice ze SKW uczestniczyły w Domu Kultury PROM w
Gali Wolontariatu kończącej XIV e...
Ponadto na bieżąco:
1. Prowadzenie gazetki ściennej na II piętrze
propagującej szkolny wolontariat.
2. Aktualizowanie zakł...
Aktywni wolontariusze
KL. 6A
Wiktoria Rozbicka
Darek Barciński
Natalia Mazur
Ada Jędrzejczak
Natalia Szymkowiak
Zuzia Kowa...
Dziękujemy serdecznie wszystkim,
którzy wspierali nasze akcje i
zapewniamy, że w przyszłym roku
szkolnym będziemy dalej pr...
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Szkolne koło wolontariau 2015  prezentacja
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Szkolne koło wolontariau 2015 prezentacja

1,566 views

Published on

Podsumowanie działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

Published in: Environment
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Szkolne koło wolontariau 2015 prezentacja

 1. 1. Justyna Mazur
 2. 2. Zuzanna Hejduk
 3. 3. Natalia Mazur
 4. 4. Ada Jędrzejczak
 5. 5. Adopcja Serca W dalszym ciągu kontynuujemy akcję adopcji na odległość, nazywanej też Adopcją Serca. Od 14 stycznia 2013 roku SKW zobowiązało się pomagać Alphonsine Akitegetse z Rwandy.
 6. 6. 16.10.2014r. zorganizowaliśmy sprzedaż „papieskich kremówek”. Pieniądze zostały wpłacone na konto z przeznaczeniem na opłatę nauki naszej podopiecznej.
 7. 7. Zbiórka karmy Od listopad do grudnia trwała zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. W styczniu wolontariuszki z opiekunem odwiedziły schronisko „Azyl pod Psim Aniołem” i przekazały ponad 200kg karmy dla psów. Szczególne podziękowania należą się panu Michałowi Jadachowi za pomoc w zawiezieniu karmy do schroniska.
 8. 8. Nasz podopieczny Facebook
 9. 9. Piernikowe choinki Przed świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy ciasto, z którego wolontariusze wykonali piernikowe choinki.
 10. 10. Zostały one wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi przekazane przyjaciołom naszej szkoły, kombatantom z 7 PP AK „Garłuch”.
 11. 11. Miedzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia 2014r. odbył się uroczysty apel przygotowany przez SKW z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Każdy uczeń mógł obejrzeć film pt. „Krótka historia dobroczynności”, który w ciekawy sposób ukazywał historię wolontariatu. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania Marysi Kwasiuk pt. „Moja przygoda z wolontariatem”. Autorka pracy w roku szkolnym 2013/2014 otrzymała tytuł „Wolontariusza Roku”. Później wolontariusze przebrani za Świętych Mikołajów zapoznawali zebranych z licznymi akcjami, które zorganizowaliśmy już w tym roku szkolnym. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodyczami i zaproszeni do współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.
 12. 12. Spotkanie z Misjonarzem 9 grudnia 2014 r na zaproszenie SKW naszą szkołę odwiedził ks. Jan Kędziora, który 22 lata pracuje w Demokratycznej Republice Konga. Podczas spotkania Ojciec Misjonarz przybliżył nam życie na Czarnym Lądzie, wyświetlił nam filmy, które nakręcił podczas swego pobytu w Afryce. Próbował uwrażliwić uczestników spotkania na potrzeby, z jakimi boryka się Afryka, szczególnie na problem głodu i ubóstwa. Zobaczyliśmy jak dzieci muszą ciężko pracować, aby zarobić na swoje utrzymanie, głównie na pokrycie kosztów związanych z nauką.
 13. 13. Paczka na Wschód Udział w ogólnopolskiej, cyklicznej akcji świątecznej zbiórki darów dla rodaków mieszkających na Wschodzie . 22 grudnia 2014r. zebrane dary (11 paczek żywnościowych + kartki z życzeniami świątecznymi wykonane własnoręcznie przez uczniów ) zostały przekazane Stowarzyszeniu „Odra-Niemen” .
 14. 14. W grudniu wolontariusze włączyli się do ogólnopolskiej akcji- Marzycielska Poczta w szkołach, która polegała na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek świątecznych do ciężko chorych dzieci.
 15. 15. Loteria fantowa 11 lutego podczas dyskoteki karnawałowo–walentynkowej (kl. 4-6) i 12 lutego w czasie zabawy choinkowej (kl. 1-3) członkowie wolontariatu zorganizowali loterię fantową, na którą fanty zbierali przez styczeń i luty. Również w tych dniach prowadzili sprzedaż słodyczy i napoi w szkolnym sklepiku. Pozyskane pieniądze przekazaliśmy na kolejną wpłatę na rzecz naszej podopiecznej z Rwandy.
 16. 16. Tłusty Czwartek 12 lutego Tłusty Czwartek przeprowadziliśmy akcję sprzedaży pączków na terenie naszej szkoły, sąsiadującego z nami Gimnazjum nr 114 oraz w pobliskich firmach. Pozyskane pieniądze przeznaczyliśmy na bieżące wydatki SKW np. na zakup znaczków pocztowych, potrzebnych materiałów do następnej akcji wolontariackiej.
 17. 17. Miesiąc marzec przeznaczyliśmy na przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, wolontariusze zebrali kartki świąteczne wykonane przez uczniów kl. 4-6 na lekcjach plastyki, zredagowali życzenia świąteczne i wkleili je do kartek, które wysłali kombatantom z 7 PP AK „Garłuch”. Miłym dla nas zaskoczeniem były podziękowania i życzenia dla Szkolnego Koła Wolontariatu od „Garłuchowców”.
 18. 18. Zgodnie z rocznym planem działalności SKW przygotowywaliśmy się do robienia prezentów na Dzień Matki w formie wieszaków metodą decoupage, a także zawieszek – kotków z filcu do kluczy. Nasza podopieczna z Afryki Alphonsine Akitegetse sprawiła nam miłą niespodziankę, gdyż napisała do nas list z podziękowaniami i życzeniami świątecznymi.
 19. 19. Pomoc Ukrainie SKW 18 maja 2015r. przyłączyło się do akcji „Pomoc Ukrainie” zorganizowanej przez „Fundacje Odzyskaj Środowisko”. Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy we wszystkich klasach, także podczas Dni Otwartych, a również na terenie całej szkoły podczas przerw lekcyjnych. Udało nam się zebrać 280,68 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i wspólnie mogliśmy pomóc potrzebującym na Ukrainie.
 20. 20. 26 maja 2015 r. braliśmy udział w smutnej uroczystości, gdyż zmarł zaprzyjaźniony z naszą szkołą „Garłuchowiec” Tadeusz Rodak.
 21. 21. Z okazji Dnia Matki zorganizowaliśmy na terenie szkoły kiermasz z przygotowanymi wcześniej wieszakami i zawieszkami. Każdy z nas mógł zakupić oryginalny prezent dla swojej mamy, a jednocześnie zasilić konto Alphonsine Akitegetse, którą finansową wspieramy co kwartał.
 22. 22. List od Alphonsine
 23. 23. Gala Wolontariatu 8 czerwca 2015 r. uczennice ze SKW uczestniczyły w Domu Kultury PROM w Gali Wolontariatu kończącej XIV edycję ogólnopolskiego konkursu ”Barwy Wolontariatu 2015”. Konkurs organizowany przez Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu ma na celu uhonorowanie najbardziej aktywnych polskich wolontariuszy oraz promowanie idei wolontariatu.
 24. 24. Ponadto na bieżąco: 1. Prowadzenie gazetki ściennej na II piętrze propagującej szkolny wolontariat. 2. Aktualizowanie zakładki „Wolontariat” na szkolnej stronie internetowej. 3. Zbieramy nakrętki, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje chorego Pawła Nowaczyka.
 25. 25. Aktywni wolontariusze KL. 6A Wiktoria Rozbicka Darek Barciński Natalia Mazur Ada Jędrzejczak Natalia Szymkowiak Zuzia Kowalska Weronika Mróz Mateusz Ryś Kl. 6b Michał Szamański Kl. 5a Ania Ratyńska Julia Jądrzyk Gabriela Kajl Kl. 5b Zuzia Hejduk Justyna Mazur Ala Krasowska Milena Dan Lan Natalia Jadach Dominika Kowalczyk Kamila Ciuraj Kl. 4b Kasia Bors Oliwia Brzostowska Natalia Jóźwik Jonasz Dzięciołowski
 26. 26. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wspierali nasze akcje i zapewniamy, że w przyszłym roku szkolnym będziemy dalej prężnie działać.

×