Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kronika Świetlicy 2011/2012 semestr 2 cz.1

1,120 views

Published on

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Kronika Świetlicy 2011/2012 semestr 2 cz.1

 1. 1. KroniKaŚwietlicy
 2. 2. Rok szkolny 2011-2012
 3. 3. W roku szkolnym 2011/2012 w świetlicy pracowały :1 Anna Wojtan – koordynująca2 Danuta Grabowska- Zalewska3 Grażyna Lickiewicz4 Barbara Łobaczewska5 Monika Zimnoch Do świetlicy przyjęto 177 dzieci
 4. 4. Semestr pierwszy
 5. 5. Witamy w szkole !!!
 6. 6. Turniej warcabowy We wrześniu odbył się turniejwarcabowy. Gra w warcaby jest trudnai wymaga koncentracji mimo to dziecibardzo chętnie brały udział w tychzmaganiach. Tak naprawdęumiejętności nie były najważniejsze achęci. Podczas gry dzieci lepiej siępoznawały. W razie potrzeby mogłyskorzystać z pomocy Paniwychowawczyni, która chętnie służyładobrą radą i pomocą.
 7. 7. Takie życzenia przekazywały dzieci swoim wychowawcom w świetlicy
 8. 8. Turniej piłkarski i tenisa stołowego Październikowa pogoda nie sprzyjabieganiu po boisku szkolnym, ale można,,pobiegać’’ na stole piłkarski i sprawdzićswoją zręczność w manipulowaniupiłkarzykami. Także tenis stołowy jestbardzo atrakcyjny, szkoda tylko, żewymaga dużych umiejętności i zręczności.Kto lepiej poradził sobie przy stolepingpongowym, a kto umiał zręczniejmanipulować piłkarzykami? Wygranych iprzegranych nie było wszyscy moglisprawdzić swoje umiejętności, bezuczucia porażki.
 9. 9. Halloween Halloween to amerykańskieświęto duchów, w naszej polskiej tradycjinie zawsze akceptowane. Dlaczego jednaknie poznać zwyczajów innych krajów? PaniBasia przyniosła dzieciom dwie wesołedynie i dużo informacji o halloween.Przypomniano też nasze polskie zwyczajeobchodzenia dnia Wszystkich Świętych.Dzieci wyraziły ogromny szacunek iprzywiązanie do naszej polskie tradycjiodwiedzania grobów , zapalania zniczy imodlitwy w milczeniu.
 10. 10. Inauguracja następnej edycjiprogramu ,,Wolność oddechu zapobiegaj astmie’’ Ze względu na zachorowalność wśród dzieci naastmę oskrzelową w bieżącym roku szkolnym jestkontynuowana realizacja programu ,,Wolnośćoddechu –zapobiegaj astmie’’. Obejmuje onwszystkie klasy pierwsze. Koordynator programuPani Grażyna Lickiewicz wraz z Panią BarbarąŁobaczewską zapoznały dzieci z problemem alergii iastmy, ich objawami oraz z czynnikamiwywołującymi astmę. Uczniowie obejrzeli filmedukacyjny, który uwrażliwia na fakt, iż wczesnerozpoznanie choroby, prawidłowe postępowanie orazefektywne leczenie umożliwia dziecku normalnefunkcjonowanie. Na zakończenie każdy uczestnikotrzymał kolorowankę ,, W klasie z Jasiem’’. Zwielkim entuzjazmem dzieci przystąpiły dokolorowanie obrazków.
 11. 11. 11 ListopadaTen trakt do Wolnej PolskiPrzez różne kraje biegł:Przez afrykańskie piaskiI przez rosyjski śnieg.Przeszliśmy nim, żołnierze,Przez tysiące obcych miast,W słonecznym lata skwarze,W mroku zimowych gwiazd.Chodź trakt do Wolnej PolskiSplątał się w kilka dróg,Byliśmy jednym wojskiem,I jeden był nasz wróg.I każdy z nas jednakąTęsknotę w piersi niósłZa swą rodzinną chatą,Za bielą swojskich brzóz.
 12. 12. 11 listopada obchodziliśmy ŚwiętoNiepodległości. Aby uczcić to narodoweświęto dzieci nie tylko wspominałyhistorię, ale postanowiły wraz zwychowawczyniami wykonać pięknypatriotyczny plakat, który zawisł wgłównym holu szkoły. ,, Niech żyje Polska Nasza niepodległa Ojczyzna’’
 13. 13. Andrzejki Imieniny Andrzeja czyliAndrzejki to chyba jedynaokazja w roku aby powróżyćsobie z wosku, magicznegoserca. Była muzyka, zabawa iśpiew!!
 14. 14. Lekcja otwarta Świetlica od ubiegłego roku szkolnego realizujeprojekt ,, Szkoła rozwijająca się- Szkołaekspercka’’. Projekt realizują Pani BasiaŁobaczewska i Pani Agnieszka Zajkowska-pedagog szkolny. W ramach kontynuacji tegoprojektu nasza szkoła stara się o tytuł SzkołyEksperckiej. W związku z tym w świetlicyszkolnej podejmowanych jest szereg działań. Wgrudniu 2011 roku w świetlicy Pani BarbaraŁobaczewska przeprowadziła lekcję otwartą zudziałem funkcjonariuszy Podlaskiej SłużbyCelnej. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracącelników, usłyszały wiele ciekawych informacji oprzemycie towarów i żywych zwierząt. Atrakcjądla dzieci był pies –biszkoptowy Labrador, którywykrywa przemyt papierosów. Ogromną radościąbyły wspólne zdjęcia z oficerami operacyjnymisłużby celnej.

×