Your SlideShare is downloading. ×
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Ms access 2000
Upcoming SlideShare
Loading in...5
×

Thanks for flagging this SlideShare!

Oops! An error has occurred.

×
Saving this for later? Get the SlideShare app to save on your phone or tablet. Read anywhere, anytime – even offline.
Text the download link to your phone
Standard text messaging rates apply

Ms access 2000

298

Published on

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total Views
298
On Slideshare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
0
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

Report content
Flagged as inappropriate Flag as inappropriate
Flag as inappropriate

Select your reason for flagging this presentation as inappropriate.

Cancel
No notes for slide

Transcript

  • 1. Výhody Přehledné uložění dat Zrychlení práce Sdílení dokumentů z jiných programů
  • 2. Objekty databáze V okně databáze je zatím prázdný seznam objektů databáze, s nimi se postupně budeme seznamovat: − Tabulka je souhrn dat týkajících se určitého objektu. Datové věty (záznamy) jsou uvedeny v řádcích, jednotlivá pole vět ve sloupcích. − Dotaz je otázka, kterou se tážeme na výskyt určitých dat v databázi. Lze se ptát na obsah jedné či více tabulek spojených relacemi, výsledkem často bývá tzv. sada záznamů.
  • 3. Tabulky Vytvoříme tabulku v návrhovém zobrazení. Je možno použit průvodce, ale lepší je mit vše pod kontrolou.
  • 4. Dotazy Dotazy – dotazy slouží k hledání a výběru dat podle různých kritérií a k nejrůznějším operacím s daty. Nejprve je třeba vybrat tabulku ze které budeme potřebovat nějaké dotazy.Našem případě zvolíme tabuku N, kterou jsme si vytvořili v Access - tabulka.
  • 5. Formuláře Formuláře výrazně usnadňují zadávání, prohlížení i změny dat.  zarovnávání umístí text napravo. Klikněte pravým tlačítkem myši na každé pole 1. Pro tvorbu formuláře klikněte na tlačítko "Formuláře" na levé straně a databázového okna. V okně se zobrazí dvě možnosti; jedna umožní vytvoření  vyberte volbu "Vlastnosti". V záložce "Formátové"/"Zarovnání textu" zvolíte formuláře pomocí průvodce a druhá tvorbu v návrhovém zobrazení. Jelikož my  možnost vlevo. již máme základní pole vytvořená, ukážeme si nejjednodušší způsob tvorby  8. Nyní chceme, aby se na dvojité kliknutí v poli Dodavatel otevřel formulář s formuláře,  detaily. Dříve než tak učiníte, musíte vytvořit formulář pro tabulku který budete později modifikovat.  dodavatelů. Vytvořte jej pomocí výše uvedených kroků 1 až 5 a vložte do něj  všechna pole z dodavatelské tabulky kromě ID. 2. V průvodci formulářem vyberte tabulku Produkty z nabídky Tabulky či dotazy a  9. Znovu otevřete návrhové okno formuláře Produkty a klikněte pravým pomocí šipky přesuňte pole Produkt, Množství, Cena a dodavatel z části tlačítkem Dostupná  myši na pole Dodavatel. Vyberte položku "Sestavit událost"/"Tvůrce maker" pole do Vybraná pole.  (makra lze využít k vytvoření celého komplexu událostí vyvolaných například  poklepnutím nebo pouhým výběrem pole). 3. Průvodce se vás dále zeptá, jaké rozvržení má mít formulář. Pro zobrazení jednoho záznamu vyberte možnost Sloupce.  Po otevření tvůrce maker budete dotázáni na název; nazvěte jej například  Otevřít Formulář. Dále vyberte ve sloupci Akce položku "OtevřítFormulář" a pro 4. V následujícím okně můžete vybrat styl formuláře (v našem případě  tuto akci nastavte Argumenty akce na hodnoty: Název formuláře Dodavatel; Mezinárodní, ale k dispozici je kterýkoli z dalších stylů Accessu 2000).  Zobrazit formulář; Režim okna normální. 5. Nakonec zvolte název pro formulář Produkty. Ujistěte se, že je zaškrtnut  Pokud se vám po uložení makra otevírá formulář na pouhé kliknutí nebo na výběr Upravit návrh formuláře, a klikněte na tlačítko "Dokončit". vstup  do pole, klikněte pravým tlačítkem myši do tohoto pole a zvolte položku 6. V návrhovém okně databáze se vám zobrazí hotový formulář se záhlavím,  "Vlastnosti". Ujistěte se, že na záložce "Událostní" v poli "Při poklepnutí" zápatím a panelem nástrojů s ovládacími prvky formuláře. V dalším kroku  máte vybráno makro Otevři Formulář. Při správném nastavení se pak na budete poklepnutí přidávat název, měnit zarovnání u dvou polí a vkládat makro, které bude  v poli Dodavatel otevře formulář s dodavateli. otevírat další formulář. 7. Vytvořte si prostor pro vložení názvu odtažením lišty Tělo asi o 1 cm od lišty Záhlaví formuláře. Ze Soupravy nástrojů vyberte ikonu "Popisek" a zatáhněte myší v prostoru mezi lištami. Do vzniklého popisku napište název "Výběr produktů" nebo cokoli vhodnějšího. Následně změňte zarovnání písma v poli Množství a Cena, protože předvolené
  • 6. Sestavy Představme si, že potřebujeme 100 zaměstancům naší firmy rozeslat dopis, že se jim zvýšil plat (mzda) o 500 Kč. pokud to bueme dělat ručně tak u toho zblbneme. Ale jelikož máme naše zaměstnance v přehledné tabulce je to otázka půl hodiny a již máme vytištěny všechny dopisy a můžeme je vložit do obálek, samo že automaticky vytištěných.
  • 7.  Vyhody Objekty databaze Tabulky Dotazy Formulare Sestravy

×