SlideShare a Scribd company logo
1 of 4
Урок – подорож
«Значення повітря для живої природи»
Мета уроку: дати дітям первинні уявлення про значення повітря в
житті живих організмів; формувати досвід творчої
діяльності учнів, сприяти розвитку загальнонавчальних
умінь; спрямовувати практичну діяльність учнів; привчати
їх дбати про чистоту повітря, виховувати любов до
природи.
Обладнання: повітряні кульки, ілюстрація «Летючого корабля», таблиці з
зображенням птахів, комах; фото з зображенням: ліс,
морські водорості, задимлене місто, гори.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Ось дзвінок сигнал подав,
До роботи час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
А урок свій починаймо
- Сьогодні ми з вами помандруємо на цьому чудовому летючому кораблі
(на дошці плакат із зображенням летючого корабля). Але перш ніж
вирушимо, ми повинні переконатись, чи сприятлива погода.
«Синоптики повідомляють» - гра «Мікрофон»
- Який сьогодні день, місяць, число?
- Тепло чи холодно на вулиці?
- Небо ясне чи хмарне?
- Чи є вітер? Дощ або сніг?
Отже, погода сприяє нашій подорожі.
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Ми будемо з вами летіти у повітрі. Пригадайте, що ви знаєте про
повітря? (воно невидиме, без запаху, немає кольору, воно є скрізь)
- Як ми відчуваємо повітря? (воно рухається і утворює вітер)
- Чи можна почути повітря? Доведіть це за допомогою повітряної
кульки. (учні надувають кульки, з яких повітря з шумом виходить)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Під час нашої подорожі ми спробуємо дізнатися, яке значення для
живої природи має повітря.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Пригадайте, що саме належить для живої природи (рослини, люди,
тварини) Чому? (бо все живе дихає, росте, живиться, дає потомство,
відмирає)
2. Отже, повітря потрібне всьому живому, щоб дихати. Але не тільки.
Давайте розглянемо птахів і комах (ілюстрації на дошці)
У них є крила і вони можуть… (літати).
У повітрі існує багато живих організмів
Літаючи, вони шукають собі їжу, рятуються від ворогів.
3. А ще повітря можна назвати садівником. У природі існують величезні
лісові простори. І дерева в цих лісах посадила не людина. Як ви
гадаєте, яку роль відіграє повітря? (вітер розносить насіння дерев) (на
дошці ілюстрації липи, клена з насінням).
Фізкультхвилинка.
Сонечко проснулось (піднялись, потягнулись)
В різні боки повернулось (покрутились)
Кругом себе обернулось.
Стали квіти оживати (руки вгору, ворушать пальчиками)
Пташки пісеньки співати (потерли рука об руку)
Стали діти танцювати (покрутились, руки вгору, зробили глибокий
вдих і видих)
Миле сонечко вітати.
4. Тепер ми дізнаємось, що являє собою повітря.
Виявляється, повітря – це суміш газів.
Вправа «Асоціативний кущ»
На дошці з΄являються таблички:
Кисень
Сажа
Водяна пара
Вуглекислий газ
Повітря
Пил
- Цікаво, чи скрізь на Землі повітря однакове? Чисте чи брудне?
Наш корабель несе нас над морем. Нам дихається вільно, бо повітря
тут чисте. Виявляється, у морі ростуть синьо-зелені водорості, які
дають нашій планеті найбільше чистого повітря (фото на дошці).
- Вітер несе нас до узбережжя, яке вкрите густим лісом. Яке ж повітря
тут? (чисте, бо дерева очищають повітря від брудних домішок і дає
нам кисень) (фото на дошці)
- Тепер ми пролітаємо над горами. Повітря тут також чисте (фото). Його
ніщо не забруднює.
5. А що ж саме забруднює повітря?
Вдома ви проводили дослід на чистоту повітря. Розкажіть про свої
результати (Повітря у дворі чистіше, аніж біля дороги. Автомобілі
забруднюють повітря).
6. Наш корабель несе нас над нашим містом (фото на дошці). Ми бачимо
густий дим над заводом. Чи легко тут дихається? Чому? А ось ми
летимо над парками міста, над річкою. Яке тут повітря? Чому?
- Що потрібно робити для того, щоб повітря в місті було чисте?
(насаджувати дерева в парках, скверах, вздовж доріг, ставити
фільтри, які б затримували пил, сажу, щоб вони не потрапляли в
повітря).
7. Наш летючий корабель приніс нас до школи. Ми повертаємось до
класу. А яке ж повітря у нашому класі? (чисте, але воно швидко
забруднюються. Необхідно провітрювати клас, робити вологе
прибирання).
V. Підсумок уроку.
- Для чого потрібне повітря живим організмам?
- З чого складається повітря?
- Яке повітря шкідливе для людини?
- Як дбати про чистоту повітря?
- Що робить повітря чистим?
Гра «Покажемо життя і ріст дерев»
(Група дітей стають на килим)
♦ насіння дерев упали на землю (діти лягли на килим)
♦ через рік несміливі паростки виходять назовні (діти піднімають пальчик)
♦ через 3 роки молоді рослинки досягають висоти 30 см (сідають, руки
звисають вниз)
♦ через 10 років досягають висоти 3 м (стають на коліна, розправляють
плечі, руки трохи підняті)
♦ через 30 років - досягають висоти 9 м (встають повністю, руки опущені).
♦ через 70 років верхівки дерев піднімаються над землею на 18 м (всі
встають в коло, руки підняті вгору)
♦ через 100 років дерева мають розкішну крону і висота сягає 30 м (стають
на носочки, руки витягують як можна вище)
♦ приходить лісоруб з пилою і за 20 хв. спилює велике дерево (діти лягають
на килим)
Бережімо дерева – вони дають нам чисте повітря.

More Related Content

Viewers also liked

The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational Offering
The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational OfferingThe Computer History Museum’s “Get Invested” Educational Offering
The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational OfferingCraig Jensen
 
Miss la sen felt mascot head
Miss la sen felt mascot headMiss la sen felt mascot head
Miss la sen felt mascot headMiss La Sen house
 
Використання проектної технології
Використання проектної технологіїВикористання проектної технології
Використання проектної технологіїRebbit2015
 
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...Rebbit2015
 
Використання методу проектів на уроках зарубіжної літератури
Використання  методу  проектів  на  уроках  зарубіжної  літературиВикористання  методу  проектів  на  уроках  зарубіжної  літератури
Використання методу проектів на уроках зарубіжної літературиRebbit2015
 
Hyperventilation syndrome
Hyperventilation syndromeHyperventilation syndrome
Hyperventilation syndromeSneha Arya
 
Презентация Ключові компетентності
Презентация Ключові компетентностіПрезентация Ключові компетентності
Презентация Ключові компетентностіrtifyz
 

Viewers also liked (12)

Dibujo parte 2
Dibujo parte 2Dibujo parte 2
Dibujo parte 2
 
ACCME Cert 2019
ACCME Cert 2019ACCME Cert 2019
ACCME Cert 2019
 
Pamokele
PamokelePamokele
Pamokele
 
SmarterMoney+ Review 2 Spring 2014
SmarterMoney+  Review 2 Spring 2014SmarterMoney+  Review 2 Spring 2014
SmarterMoney+ Review 2 Spring 2014
 
The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational Offering
The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational OfferingThe Computer History Museum’s “Get Invested” Educational Offering
The Computer History Museum’s “Get Invested” Educational Offering
 
Miss la sen felt mascot head
Miss la sen felt mascot headMiss la sen felt mascot head
Miss la sen felt mascot head
 
Використання проектної технології
Використання проектної технологіїВикористання проектної технології
Використання проектної технології
 
Математика
МатематикаМатематика
Математика
 
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...
Використання проектної технології як складової процесу соцалізації під час ви...
 
Використання методу проектів на уроках зарубіжної літератури
Використання  методу  проектів  на  уроках  зарубіжної  літературиВикористання  методу  проектів  на  уроках  зарубіжної  літератури
Використання методу проектів на уроках зарубіжної літератури
 
Hyperventilation syndrome
Hyperventilation syndromeHyperventilation syndrome
Hyperventilation syndrome
 
Презентация Ключові компетентності
Презентация Ключові компетентностіПрезентация Ключові компетентності
Презентация Ключові компетентності
 

More from Иришка Ой

Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...Иришка Ой
 
Церемонія нагородження кращих учнів
Церемонія нагородження кращих учнів Церемонія нагородження кращих учнів
Церемонія нагородження кращих учнів Иришка Ой
 
презентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкопрезентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкоИришка Ой
 
презентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкопрезентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкоИришка Ой
 
правила ввічливого школ
правила ввічливого школправила ввічливого школ
правила ввічливого школИришка Ой
 
правила ввічливого школ
правила ввічливого школправила ввічливого школ
правила ввічливого школИришка Ой
 
робота на вчитель року гриб і.о.
робота на вчитель року  гриб і.о.робота на вчитель року  гриб і.о.
робота на вчитель року гриб і.о.Иришка Ой
 
звіт керівника 2014 2015(1)
звіт керівника 2014 2015(1)звіт керівника 2014 2015(1)
звіт керівника 2014 2015(1)Иришка Ой
 
звіт керівника перед громадськістю 2013 2014(1)
звіт керівника перед громадськістю 2013   2014(1)звіт керівника перед громадськістю 2013   2014(1)
звіт керівника перед громадськістю 2013 2014(1)Иришка Ой
 
формування патріотичного виховання на уроках інформатики
формування патріотичного виховання на уроках інформатикиформування патріотичного виховання на уроках інформатики
формування патріотичного виховання на уроках інформатикиИришка Ой
 
методичні рекомендації 2015 2016
методичні рекомендації 2015 2016методичні рекомендації 2015 2016
методичні рекомендації 2015 2016Иришка Ой
 

More from Иришка Ой (20)

Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...
Інформація щодо фактичного використання бюджетних коштів у 2016 році по відді...
 
ПЛАН – СІТКА
ПЛАН – СІТКА ПЛАН – СІТКА
ПЛАН – СІТКА
 
ПЛАН – СІТКА
ПЛАН – СІТКА ПЛАН – СІТКА
ПЛАН – СІТКА
 
Церемонія нагородження кращих учнів
Церемонія нагородження кращих учнів Церемонія нагородження кращих учнів
Церемонія нагородження кращих учнів
 
Noviy poglyad kviten_2016
Noviy poglyad kviten_2016Noviy poglyad kviten_2016
Noviy poglyad kviten_2016
 
Gurtki nakaz
Gurtki nakazGurtki nakaz
Gurtki nakaz
 
Plan roboti
Plan robotiPlan roboti
Plan roboti
 
презентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкопрезентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франко
 
презентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франкопрезентація уроку-іван-франко
презентація уроку-іван-франко
 
прпопро
прпопропрпопро
прпопро
 
правила ввічливого школ
правила ввічливого школправила ввічливого школ
правила ввічливого школ
 
правила ввічливого школ
правила ввічливого школправила ввічливого школ
правила ввічливого школ
 
Kyltura pov ped_kol
Kyltura pov ped_kolKyltura pov ped_kol
Kyltura pov ped_kol
 
робота на вчитель року гриб і.о.
робота на вчитель року  гриб і.о.робота на вчитель року  гриб і.о.
робота на вчитель року гриб і.о.
 
звіт керівника 2014 2015(1)
звіт керівника 2014 2015(1)звіт керівника 2014 2015(1)
звіт керівника 2014 2015(1)
 
звіт керівника перед громадськістю 2013 2014(1)
звіт керівника перед громадськістю 2013   2014(1)звіт керівника перед громадськістю 2013   2014(1)
звіт керівника перед громадськістю 2013 2014(1)
 
формування патріотичного виховання на уроках інформатики
формування патріотичного виховання на уроках інформатикиформування патріотичного виховання на уроках інформатики
формування патріотичного виховання на уроках інформатики
 
методичні рекомендації 2015 2016
методичні рекомендації 2015 2016методичні рекомендації 2015 2016
методичні рекомендації 2015 2016
 
Vinnichenko
VinnichenkoVinnichenko
Vinnichenko
 
Prezentatsia lesya ukrainka
Prezentatsia lesya ukrainkaPrezentatsia lesya ukrainka
Prezentatsia lesya ukrainka
 

урок подорож

  • 1. Урок – подорож «Значення повітря для живої природи» Мета уроку: дати дітям первинні уявлення про значення повітря в житті живих організмів; формувати досвід творчої діяльності учнів, сприяти розвитку загальнонавчальних умінь; спрямовувати практичну діяльність учнів; привчати їх дбати про чистоту повітря, виховувати любов до природи. Обладнання: повітряні кульки, ілюстрація «Летючого корабля», таблиці з зображенням птахів, комах; фото з зображенням: ліс, морські водорості, задимлене місто, гори. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Ось дзвінок сигнал подав, До роботи час настав. Тож і ми часу не гаймо, А урок свій починаймо - Сьогодні ми з вами помандруємо на цьому чудовому летючому кораблі (на дошці плакат із зображенням летючого корабля). Але перш ніж вирушимо, ми повинні переконатись, чи сприятлива погода. «Синоптики повідомляють» - гра «Мікрофон» - Який сьогодні день, місяць, число? - Тепло чи холодно на вулиці? - Небо ясне чи хмарне? - Чи є вітер? Дощ або сніг? Отже, погода сприяє нашій подорожі. ІІ. Актуалізація опорних знань - Ми будемо з вами летіти у повітрі. Пригадайте, що ви знаєте про повітря? (воно невидиме, без запаху, немає кольору, воно є скрізь) - Як ми відчуваємо повітря? (воно рухається і утворює вітер) - Чи можна почути повітря? Доведіть це за допомогою повітряної кульки. (учні надувають кульки, з яких повітря з шумом виходить)
  • 2. ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. - Під час нашої подорожі ми спробуємо дізнатися, яке значення для живої природи має повітря. ІV. Вивчення нового матеріалу. 1. Пригадайте, що саме належить для живої природи (рослини, люди, тварини) Чому? (бо все живе дихає, росте, живиться, дає потомство, відмирає) 2. Отже, повітря потрібне всьому живому, щоб дихати. Але не тільки. Давайте розглянемо птахів і комах (ілюстрації на дошці) У них є крила і вони можуть… (літати). У повітрі існує багато живих організмів Літаючи, вони шукають собі їжу, рятуються від ворогів. 3. А ще повітря можна назвати садівником. У природі існують величезні лісові простори. І дерева в цих лісах посадила не людина. Як ви гадаєте, яку роль відіграє повітря? (вітер розносить насіння дерев) (на дошці ілюстрації липи, клена з насінням). Фізкультхвилинка. Сонечко проснулось (піднялись, потягнулись) В різні боки повернулось (покрутились) Кругом себе обернулось. Стали квіти оживати (руки вгору, ворушать пальчиками) Пташки пісеньки співати (потерли рука об руку) Стали діти танцювати (покрутились, руки вгору, зробили глибокий вдих і видих) Миле сонечко вітати. 4. Тепер ми дізнаємось, що являє собою повітря. Виявляється, повітря – це суміш газів. Вправа «Асоціативний кущ» На дошці з΄являються таблички: Кисень Сажа Водяна пара Вуглекислий газ Повітря Пил
  • 3. - Цікаво, чи скрізь на Землі повітря однакове? Чисте чи брудне? Наш корабель несе нас над морем. Нам дихається вільно, бо повітря тут чисте. Виявляється, у морі ростуть синьо-зелені водорості, які дають нашій планеті найбільше чистого повітря (фото на дошці). - Вітер несе нас до узбережжя, яке вкрите густим лісом. Яке ж повітря тут? (чисте, бо дерева очищають повітря від брудних домішок і дає нам кисень) (фото на дошці) - Тепер ми пролітаємо над горами. Повітря тут також чисте (фото). Його ніщо не забруднює. 5. А що ж саме забруднює повітря? Вдома ви проводили дослід на чистоту повітря. Розкажіть про свої результати (Повітря у дворі чистіше, аніж біля дороги. Автомобілі забруднюють повітря). 6. Наш корабель несе нас над нашим містом (фото на дошці). Ми бачимо густий дим над заводом. Чи легко тут дихається? Чому? А ось ми летимо над парками міста, над річкою. Яке тут повітря? Чому? - Що потрібно робити для того, щоб повітря в місті було чисте? (насаджувати дерева в парках, скверах, вздовж доріг, ставити фільтри, які б затримували пил, сажу, щоб вони не потрапляли в повітря). 7. Наш летючий корабель приніс нас до школи. Ми повертаємось до класу. А яке ж повітря у нашому класі? (чисте, але воно швидко забруднюються. Необхідно провітрювати клас, робити вологе прибирання). V. Підсумок уроку. - Для чого потрібне повітря живим організмам? - З чого складається повітря? - Яке повітря шкідливе для людини? - Як дбати про чистоту повітря? - Що робить повітря чистим? Гра «Покажемо життя і ріст дерев» (Група дітей стають на килим) ♦ насіння дерев упали на землю (діти лягли на килим) ♦ через рік несміливі паростки виходять назовні (діти піднімають пальчик)
  • 4. ♦ через 3 роки молоді рослинки досягають висоти 30 см (сідають, руки звисають вниз) ♦ через 10 років досягають висоти 3 м (стають на коліна, розправляють плечі, руки трохи підняті) ♦ через 30 років - досягають висоти 9 м (встають повністю, руки опущені). ♦ через 70 років верхівки дерев піднімаються над землею на 18 м (всі встають в коло, руки підняті вгору) ♦ через 100 років дерева мають розкішну крону і висота сягає 30 м (стають на носочки, руки витягують як можна вище) ♦ приходить лісоруб з пилою і за 20 хв. спилює велике дерево (діти лягають на килим) Бережімо дерева – вони дають нам чисте повітря.