SlideShare a Scribd company logo
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
                       (Tanpa Program LINUS - Numerasi)


Mata Pelajaran dan kelas :      Matematik Tahun Dua Cemerlang
Tajuk                       :   Isipadu cecair
Masa                        :   9.00 - 10.00
Standard Pembelajaran       :   12.1 (i), (ii)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal unit mililiter dan liter
a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder
   penyukat.
b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l


Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
• Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan
    pada silinder penyukat
• Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.


Bahan Bantu Belajar:
Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.

Refleksi:
3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi
bimbingan pada sesi seterusnya.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
                      (Berserta Program LINUS - Numerasi)



Mata Pelajaran dan kelas :      Matematik Tahun Dua Cemerlang
Tajuk                       :   Isipadu cecair
Masa                        :   9.00 – 10.00 (1 jam)
Standard Pembelajaran       :   12.1 (i), (ii)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal unit mililiter dan liter
a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder
   penyukat.
b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l


Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
Murid Perdana
• Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan
    pada silinder penyukat
• Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l.

Murid LINUS (Numerasi)
1. guru menunjukkan 2 botol (penuh dan kosong) kepada murid.
2. murid memperihalkan perbezaan antara kosong dan penuh berdasarkan
   pemerhatian mereka
3. guru menunjukkan satu botol separuh penuh dan menerangkan bahawa botol itu
   separuh penuh.


Elemen Merentas Kurikulum (EMK):
• Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan.


Bahan Bantu Belajar:
Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja.

Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran:
Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan.

Refleksi:
3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi
bimbingan pada sesi seterusnya.

More Related Content

Similar to Rph matematik isipadu cecair

PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptxPEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
MOHDHAIRUDDINBOMARMo
 
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
Siti Jamilah Shafie
 
Selasa
SelasaSelasa
Selasa
ray4one
 
Presentation kajian tindakan
Presentation kajian tindakanPresentation kajian tindakan
Presentation kajian tindakanSelvi Velayutham
 
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdf
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdfKajian Tindakan BPI 26.06.pdf
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdf
nur habibah yusuf
 
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
H-g Haris Haris
 
Rp hsenitahun 4
Rp hsenitahun 4Rp hsenitahun 4
Rp hsenitahun 4
Rohana Md Yunus
 
Dunia sains dan teknologi
Dunia sains dan teknologiDunia sains dan teknologi
Dunia sains dan teknologiwmzuri
 
Contoh rph matematik tahun 6
Contoh rph matematik tahun 6Contoh rph matematik tahun 6
Contoh rph matematik tahun 6
apex kip
 

Similar to Rph matematik isipadu cecair (14)

PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptxPEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
PEN BERTEMA SKMJ SLAID UTAMA.pptx
 
Rph0204
Rph0204Rph0204
Rph0204
 
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
Rancangan pengajaran harian sains kssr tahun 4
 
Selasa
SelasaSelasa
Selasa
 
Minggu 2
Minggu 2Minggu 2
Minggu 2
 
Contoh rph
Contoh rphContoh rph
Contoh rph
 
Presentation kajian tindakan
Presentation kajian tindakanPresentation kajian tindakan
Presentation kajian tindakan
 
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdf
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdfKajian Tindakan BPI 26.06.pdf
Kajian Tindakan BPI 26.06.pdf
 
Numerasi
NumerasiNumerasi
Numerasi
 
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
Contoh Pelan Strategik DST Tahun 1
 
Rp hsenitahun 4
Rp hsenitahun 4Rp hsenitahun 4
Rp hsenitahun 4
 
Minggu 1
Minggu 1Minggu 1
Minggu 1
 
Dunia sains dan teknologi
Dunia sains dan teknologiDunia sains dan teknologi
Dunia sains dan teknologi
 
Contoh rph matematik tahun 6
Contoh rph matematik tahun 6Contoh rph matematik tahun 6
Contoh rph matematik tahun 6
 

Recently uploaded

LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptxLAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
ItaASamat
 
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdfFree Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
OH TEIK BIN
 
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
g33009972
 
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIKFAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
RAJAFARAAZLINABINTIR1
 
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihanUnit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
SEKOLAHJENISKEBANGSA8
 
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
Nikensa Puryasari
 
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdfBelajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
ReezZeano
 
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAMPROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
a197170
 

Recently uploaded (8)

LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptxLAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
LAPORAN PROGRAM ANTI DADAH SEKOLAH .pptx
 
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdfFree Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
Free Trilingual eBook ~ Jataka Tales with Moral Lessons pdf.pdf
 
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所单元五道德宗教场所
 
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIKFAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
FAKTOR KEPELBAGAIAN DALAM PENDAWAIAN ELEKTRIK DOMESTIK
 
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihanUnit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
Unit 1 - Perkaaan KVKV untuk murid pemulihan
 
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
BILANGAN BULAT DAN BILANGAN ROMAWI [POWER POINT]
 
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdfBelajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
Belajar Menulis Huruf dan Angka untuk Balita.pdf
 
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAMPROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
PROJEK AKHIR LMCP 1552 PEMBANGUNAN MAPAN DALAM ISLAM
 

Rph matematik isipadu cecair

  • 1. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (Tanpa Program LINUS - Numerasi) Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang Tajuk : Isipadu cecair Masa : 9.00 - 10.00 Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii) Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Mengenal unit mililiter dan liter a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat. b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: • Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat • Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l. Elemen Merentas Kurikulum (EMK): • Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan. Bahan Bantu Belajar: Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja. Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan. Refleksi: 3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi bimbingan pada sesi seterusnya.
  • 2. RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (Berserta Program LINUS - Numerasi) Mata Pelajaran dan kelas : Matematik Tahun Dua Cemerlang Tajuk : Isipadu cecair Masa : 9.00 – 10.00 (1 jam) Standard Pembelajaran : 12.1 (i), (ii) Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Mengenal unit mililiter dan liter a. mengenal unit mililiter dan liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat. b. mengenal isipadu cecair dalam unit ml dan l Aktiviti pengajaran dan pembelajaran: Murid Perdana • Memperkenalkan unit mililiter dan unit liter dengan memerhatikan senggatan pada silinder penyukat • Memperkenalkan isipadu cecair dalam unit ml dan l. Murid LINUS (Numerasi) 1. guru menunjukkan 2 botol (penuh dan kosong) kepada murid. 2. murid memperihalkan perbezaan antara kosong dan penuh berdasarkan pemerhatian mereka 3. guru menunjukkan satu botol separuh penuh dan menerangkan bahawa botol itu separuh penuh. Elemen Merentas Kurikulum (EMK): • Kreativiti- pemerhatian, membanding, membeza dan memadan. Bahan Bantu Belajar: Silinder penyukat, cecair. Lembaran kerja. Penilaian Pengajaran dan Pembelajaran: Penilaian melalui pemerhatian semasa p&p dan perbincangan. Refleksi: 3 daripada 36 murid belum mengenal unit mililiter dan unit liter. Mereka akan diberi bimbingan pada sesi seterusnya.